Як позбутися післяноворічного похмілля? Кілька порад від "Фіртки"

У кожної людини, знайомої з алкоголем не по чутках, є гіркий досвід поганого самопочуття після серйозних гулянок. Напевне, багато хто вже знайшов для себе найоптимальніший метод боротьби з похміллям. Вітаємо!

Проте, сміємо вас запевнити, що рано чи пізно цей метод може вас підвести, або просто потрібного інгредієнта не буде поруч. І тут вам напевне допоможуть знання отримані в цій статті.

Боротьбу з похміллям можна вести двома способами. Перший - попередження похмілля. Другий (значно важчий, оскільки - воно вже настало) - нейтралізація неприємних симптомів. Рецепти упорядковані без системи і не слід перевіряти їх всі одночасно, бо може стати ще гірше.

Знищення похмілля, або коли похмільний синдром бушує:

Спосіб 1. Заокеанські медики рекомендують випити вранці чашку бджолиного меду. За їх словами, його корисні речовини допомагають виводити алкоголь з організму.

Спосіб 2. Як засіб боротьби з похміллям також відомий похід в сауну. На Заході цей варіант зняття похмілля називають «російським». Проте класичний західний метод повного знищення неприємних спогадів про те, скільки було випито вчора, такий:

«Якщо ви в змозі дістатися до ванни, то по дорозі прийміть дві пігулки аспірину, запийте їх двома великими стаканами води. Потім – ванна. Можна випити дуже міцну чашку кави, з'їсти невеликий лимон і тонку скибочку підсмаженого хліба. Потім довго відмокайте в душі».

Спосіб 3. Ще один західний рецепт – пити з ранку коктейль «Кривава Мері»: змішати горілку з томатним соком і додати якомога більше гострих спецій, які залишилися на святковому столі. Проте будьте обережні, приказка "Клин клином вишибають" не найкращий варіант.

Традиційні методи боротьби з похміллям діють трохи повільніше західних, проте також ефективними та не вимагають походу в магазин з важкою головою.

Відіспатися. Відмінно працює, якщо ви не працюєте на наступний день.

Пийте багато рідини, бажано мінеральної води.

Найвідоміший метод «реанімації» називається в народі «поправитись», тобто випити трішки того, що пили напередодні. Не переборщіть!

Пляшка пивця. Див. застереження вище.

Снідати після алкогольного удару потрібно не щільно, краще всього яєчнею або вареним некрутим яйцем, гречаною кашею, овочами, молочними продуктами. Головне, щоб в страві не було оцту.

Гарячий бульйон або борщ. Якщо ви вже можете думати про їжу.

Кефір.

Є в житті екстремальні випадки, коли після випитого відчуваєте, що ситуація виходить з-під контролю, а повернути вам цей контроль необхідно, треба удатися до наступних засобів протверезіння:

1) Стакан холодної води з 12 краплями настоянки м'яти. Розмішати та випити залпом.

2) Стакан холодної води з 2 краплями нашатирного спирту. При сильному сп'янінні 4 краплі спирту. Розчинити і випити відразу.

3) Якщо людина неспроможна справитися самостійно, то потріть з силою їй вуха долонями. Притік крові до голови через хвилину приведе до тями.

4) Широку чарку ополосніть маслом, щоб воно осіло на стінках, покладіть один яєчний жовток, 2 чайні ложки томатного соусу, червоний і чорний перець, декілька крапель горілки (не переборщіть!) і трохи лимонного соку. Випити одним ковтком.

5) Чайна ложка коньяку, один жовток, 2 чайні ложки томату, 1 чайну ложку рослинної олії, щіпку солі з червоним і чорним перцем. Зверху на суміш покладіть неповну чайну ложку гострого хріну.

Але головне в похмільному стані – не хвилюватися. Можна включити тиху музику і, лежачи на дивані, почитати що-небудь надруковане великим шрифтом. Потім можна помаленьку пройтися. І лише наступного дня йти кататися на лижах. Після чого похмілля буде забуто до наступного найближчого свята.


01.01.2021 899
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2591
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20067
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1777
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1265 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2285
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3914

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

400

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2036

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

718

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1330
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

401
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

928
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24425
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

665
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

622
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

768
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1659
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8090
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

547
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

796
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2086 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

758