Як подорожувати екологічно: туристам дали корисні поради

В останні роки все більше туристів починають замислюватися про те, щоб мінімізувати шкоду навколишньому середовищу від подорожей. Частина відпускників пересідають з літаків на потяги, а частина намагається поєднувати приємне з корисним, приносячи користь місцевим громадам.

Однак є і менш глобальні речі, які під силу кожному туристу, передає УНІАН.

Туристичний портал Enjoy Travel дав мандрівникам сім корисних порад, як зробити свої подорожі більш екологічними, пише Фіртка.

1. Скажіть "ні" одноразовим речам. Організуйте своє харчування в дорозі так, щоб максимально скоротити використання одноразового посуду. Можна харчуватися в закладах, де їжу подають в багаторазовому посуді, а можна готувати собі їжу на кухні самостійно, використовуючи багаторазові контейнери.

2. Беріть з собою багаторазові речі. Візьміть з собою з дому багаторазове столове приладдя, посуд та інші необхідні вам предмети, наприклад, чашку, пляшку для води, ложку, виделку, ніж, сумки та інше. Так ви не тільки зменшите кількість виробленого сміття, а й іноді навіть заощадите гроші, оскільки в багатьох місцях клієнтам надають знижку, якщо вони беруть товар у власний контейнер або чашку.

3. Переходьте на цифрові технології. Завантаження посадкових талонів та інших документів на свої пристрої замість їх видруку також допомагає зменшити відходи. Те саме стосується завантаження книг та журналів замість того, щоб брати матеріали для читання в аеропорту. Якщо ви все-таки не можете відмовитися від книги в м'якій обкладинці, подумайте про те, щоб зайти до місцевої бібліотеки та взяти книгу в оренду.

4. Упакуйте zero waste  «нуль відходів» туалетні приналежності. З одного боку, мова йде про мило, шампуні та зубні пасти, які не містять шкідливих відходів і не тестуються на тваринах. Особливо це актуально для тих, хто збирається відпочивати на природі. З іншого боку, мова йде про багаторазові тюбики, в які можна заливати необхідні вам засоби.

5. Враховуйте тип вашого проживання. Бронювання житла з власною кухнею або кемпінгом – чудовий спосіб зменшити відходи. Ви можете робити покупки на ринках, купуючи продукти без пластикового упаковування, і готувати їжу самостійно, що виключає відходи в точках на винос і в ресторанах. Вам також буде легше переробляти та компостувати сміття, якщо ви не зупинитесь у готелі. Якщо ви не можете відмовитися від зручності та комфорту готелів, шукайте ті, які мають екологічну чи зелену політику.

6. Вибирайте екологічно свідомі авіакомпанії. Як би вам не хотілося повністю відмовитися від авіаперельотів, іноді це просто об'єктивно неможливо. Проте, можна віддавати перевагу авіакомпаніям, які скорочують кількість одноразового пластику на своїх рейсах. Якщо ви візьмете з собою власну маску для очей, навушники та ковдру, ви також зможете зменшити відходи під час польоту.

7. Проведіть дослідження. Дослідіть місце призначення, щоб знати місцеві правила перероблювання відходів, ресторани та кафе з нульовими відходами, а також робіть гуртові покупки в супермаркетах та на фермерських ринках.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Заборона на авіапольоти до 2029 року: "Украерорух" прокоментував прогноз Eurocontrol


13.01.2024 6509
Коментарі ()

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

186
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1326
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2422 2
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3578
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

2902
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2110

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

579

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

427

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1601

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1759
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

251
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

472
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

767
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4921
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

328
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

842
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10089
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

465
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

219
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

342
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

370
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

688