Як подорожувати екологічно: туристам дали корисні поради

В останні роки все більше туристів починають замислюватися про те, щоб мінімізувати шкоду навколишньому середовищу від подорожей. Частина відпускників пересідають з літаків на потяги, а частина намагається поєднувати приємне з корисним, приносячи користь місцевим громадам.

Однак є і менш глобальні речі, які під силу кожному туристу, передає УНІАН.

Туристичний портал Enjoy Travel дав мандрівникам сім корисних порад, як зробити свої подорожі більш екологічними, пише Фіртка.

1. Скажіть "ні" одноразовим речам. Організуйте своє харчування в дорозі так, щоб максимально скоротити використання одноразового посуду. Можна харчуватися в закладах, де їжу подають в багаторазовому посуді, а можна готувати собі їжу на кухні самостійно, використовуючи багаторазові контейнери.

2. Беріть з собою багаторазові речі. Візьміть з собою з дому багаторазове столове приладдя, посуд та інші необхідні вам предмети, наприклад, чашку, пляшку для води, ложку, виделку, ніж, сумки та інше. Так ви не тільки зменшите кількість виробленого сміття, а й іноді навіть заощадите гроші, оскільки в багатьох місцях клієнтам надають знижку, якщо вони беруть товар у власний контейнер або чашку.

3. Переходьте на цифрові технології. Завантаження посадкових талонів та інших документів на свої пристрої замість їх видруку також допомагає зменшити відходи. Те саме стосується завантаження книг та журналів замість того, щоб брати матеріали для читання в аеропорту. Якщо ви все-таки не можете відмовитися від книги в м'якій обкладинці, подумайте про те, щоб зайти до місцевої бібліотеки та взяти книгу в оренду.

4. Упакуйте zero waste  «нуль відходів» туалетні приналежності. З одного боку, мова йде про мило, шампуні та зубні пасти, які не містять шкідливих відходів і не тестуються на тваринах. Особливо це актуально для тих, хто збирається відпочивати на природі. З іншого боку, мова йде про багаторазові тюбики, в які можна заливати необхідні вам засоби.

5. Враховуйте тип вашого проживання. Бронювання житла з власною кухнею або кемпінгом – чудовий спосіб зменшити відходи. Ви можете робити покупки на ринках, купуючи продукти без пластикового упаковування, і готувати їжу самостійно, що виключає відходи в точках на винос і в ресторанах. Вам також буде легше переробляти та компостувати сміття, якщо ви не зупинитесь у готелі. Якщо ви не можете відмовитися від зручності та комфорту готелів, шукайте ті, які мають екологічну чи зелену політику.

6. Вибирайте екологічно свідомі авіакомпанії. Як би вам не хотілося повністю відмовитися від авіаперельотів, іноді це просто об'єктивно неможливо. Проте, можна віддавати перевагу авіакомпаніям, які скорочують кількість одноразового пластику на своїх рейсах. Якщо ви візьмете з собою власну маску для очей, навушники та ковдру, ви також зможете зменшити відходи під час польоту.

7. Проведіть дослідження. Дослідіть місце призначення, щоб знати місцеві правила перероблювання відходів, ресторани та кафе з нульовими відходами, а також робіть гуртові покупки в супермаркетах та на фермерських ринках.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Заборона на авіапольоти до 2029 року: "Украерорух" прокоментував прогноз Eurocontrol


13.01.2024 6401
Коментарі ()

11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

1040 3
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

1342
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

5880 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

2159
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

2022
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

3200

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

690

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1855

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2596

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

3352
11.10.2024

Загалом господарства Прикарпаття зібрали понад 65 тисяч тонн зернових і зернобобових культур з площі 109 тисяч га.  

365
07.10.2024

Макаронні вироби бувають різних форм та розмірів, і кожен з них ідеально підходить для конкретних типів страв.  

488
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

1059
10.10.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

33889
04.10.2024

Від початку повномасштабного вторгнення Росії 1 123 релігійні громади перейшли з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України.  

804
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

953
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

16441
08.10.2024

У програмі концерту — добре знайомі та незабутні пісні Володимира Івасюка, Мирослава Скорика, Богдана Весоловського, Кузьми Скрябіна, Ігоря Білозіра, Володимира Якимця, Ярослава Нудика, повідомили організатори.   

650
14.10.2024

Серед мешканців заходу довіра до президента України Володимира Зеленського залишається на рівні 58%.

625
11.10.2024

Верховна Рада 10 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про збільшення податків.  

631
09.10.2024

Верховна Рада 9 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про заборону мобілізації обмежено придатних віком до 25 років.  

420