Як підібрати ідеальні контактні лінзи: поради та рекомендації

Контактні лінзи — це чудовий винахід людства, адже вони не звужують поля зору, дозволяють мати природний вигляд та не обмежують свободу руху. У них можна активно відпочивати, займатися спортом, улюбленим хобі та всім, чим завгодно. Проте як обрати такі аксесуари? Сучасні виробники пропонують безліч різних лінз, серед яких виділяються лінзи Air Optix, що поєднують в собі комфорт та якість. Як серед них знайти ідеальні? Спробуємо віднайти відповідь на таке питання.

Без лікаря не обійтись: важливість медичної консультації

Якщо ви збираєтеся замовити свої перші лінзи, обов'язково запишіться до лікаря на консультацію. Без професійної діагностики зору купувати такий товар не варто. Адже навіть якщо до цього ви користувалися окулярами та, здавалося б, знаєте все про свої особливості зору, вибір лінз має свої певні особливості. Зокрема, тільки лікар може підібрати оптимальний тип контактних лінз, який саме буде вам потрібен. Це можуть бути сферичні, торичні, мультифокальні, м'які або жорсткі лінзи. Також при замовленні потрібно враховувати оптимальний діаметр такого засобу корекції зору.

До того ж не варто забувати, що існують деякі стани за яких використання лінз може бути взагалі не рекомендованим. І зазвичай люди навіть не підозрюють про це до консультації з лікарем. Тому не варто ігнорувати візит у поліклініку.

На що ж треба звернути увагу?

Якщо рецепт на лінзи вже в вас на руках, можна переходити вже до безпосереднього вибору. І перше, що треба оцінити — це наявність на ринку товарів з різним терміном використання. Це можуть бути лінзи на один день або одноденні лінзи, а також моделі на 2 тижні, місяць, три місяці, квартал, пів року та навіть рік. В чому ж між ними принципова різниця?

Лінзи на один день

Вкрай популярний різновид лінз. І їх поширеність пояснюється в першу чергу простотою використання та максимальним рівнем стерильності. Як зрозуміло з назви, такі засоби корекції зору є одноразовими. Вони призначені для надягання зранку та викидання ввечері. Зазвичай випускаються набором, який містить комплект з 30 лінз (15 пар) або більше.

Одноденні лінзи не треба очищати та правильно зберігати. Це робить їх відмінною знахідкою для:

  • підлітків, які можуть забувати про правила догляду за лінзами;
  • спортсменів;
  • людей, які часто подорожують;
  • осіб, що мають особливо чутливі очі.

Такі засоби корекції зору містять значну кількість води, через що вони є дуже комфортними для очей. В них рогівка практично ніколи не пересихає. Також в них просто не встигає накопичуватися пил, патогенні мікроорганізми та мінерали й білки зі сльози. Тому це дуже гігієнічний варіант. Проте їх загальна вартість є дещо більшою, ніж ціна лінз тривалого використання (за умови щоденного використання).

Лінзи на 2 тижні

Такий варіант можна розглянути як компроміс між одноденними лінзами та лінзами постійного використання. Лінзи на 2 тижні відрізняються гарною повітропроникністю та сприяють підтримці здорового зволоження рогівки очей. Вони будуть гарним варіантом для тих, хто значну частину часу перебуває у приміщенні з сухим повітрям (наприклад, в офісі чи на підприємстві) або у запилених місцях.

Окремим різновидом лінз на 2 тижні є моделі з силікон-гідрогелю, які можна не знімати на ніч. Деякі з них можна залишати на очах лише на пару днів, проте є й ті, які можна сміливо носити до 2 тижнів. Проте дуже важливо уникати більш тривалого використання, а за можливості все ж залишати очі без лінз, щоб вони відпочили.

Місячні лінзи

Такі моделі не передбачають постійного цілодобового використання. Проте вони відрізняються більш доступною ціною та є дуже популярними серед населення. Їх потрібно знімати щовечора, промивати та зберігати у спеціальному розчині для лінз. А зранку такі лінзи можна надіти знову.

Звикнути до всіх особливостей використання таких засобів для корекції зору можна досить швидко. Перші рази вдягати/знімати лінзи може бути трохи важкувато, але в інтернеті можна знайти безліч лайфхаків, які допоможуть спростити цей процес. І вкрай важливо не ігнорувати рекомендації по догляду за лінзами, адже якщо порушувати правила, можна зіткнутися з серйозними проблемами зі здоров'ям.

Лінзи тривалого використання

Сюди можна віднести лінзи на квартал, пів року та рік. Наразі їх не рекомендують використовувати початківцям. Проте у деяких випадках такі засоби корекції зору можуть все ж бути найкращим вибором. Загалом вони можуть стати відмінним вибором для тих, хто:

  • вже знайшов ідеальну модель лінз та не хоче від неї відмовлятися;
  • шукає найекономніший варіант;
  • не бажає витрачати час на покупку нових лінз.

Варто враховувати, що лінзи тривалого використання потребують не тільки щовечірнього промивання у спеціальному розчині. Їх потрібно періодично піддавати більш глибокому очищенню для видалення шару нальоту, який утворюється з продуктів життєдіяльності бактерій та деяких компонентів сльози людини. До того ж за використання таких лінз рекомендується завжди мати під рукою краплі типу “штучна сльоза” для зволоження очей та уникнення дискомфорту.

Отже, у пошуку ідеальних лінз варто пам'ятати про те, що для кожного з нас ідеальний варіант може бути різним. Тому необхідно враховувати власні потреби та, звісно, рекомендації офтальмолога.

Реклама


11.07.2024 286
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

724
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1027 2
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2564
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1857
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2157
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5749 16

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

205

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

343

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1288

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1279
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1020
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

844
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14687
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

714
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10502
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6204
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

731
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

798
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2970
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

684
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

753
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

660