Як обрати новорічну гірлянду та ялинкові прикраси: поради експертки

До новорічно-різдвяних свят люди оздоблюють свої оселі новорічними прикрасами.

Суспільне Карпати з'ясовувало, на що насамперед необхідно звернути увагу при купівлі гірлянди, передає Фіртка

За словами начальниці випробувального центру ДП "Івано-Франківськстандартметрологія" Тетяни Стасів, гірлянда - обладнання із високим рівнем небезпеки, тому до такого вибору потрібно ставитися відповідально.

"Варто зауважити, що є гірлянди, призначенні для оздоблення осель знадвору, а є - для приміщень. Ті, що для дому, не можна використовувати надворі. Пластик не призначений для експлуатації на холоді, у негерметичні лампочки гірлянди може потрапити волога, що призведе до замикання дротів. Натомість ілюмінацію для вулиці не потрібно використовувати у будівлі: безпечна на холоді новорічна прикраса, у теплі може випаровувати шкідливі речовини, які можуть провокувати алергічну реакцію", - каже Тетяна Стасів.

На етикетці має бути зазначена інформація щодо:

  • назви продукції;
  • типу гірлянди (ялинкова, для домашнього інтер’єра, вулична та ін.);
  • виду лампочок;
  • інформації щодо напруги, потужності тощо;
  • реквізитів виробника;
  • реквізитів імпортера (за наявності);
  • дати виробництва.

Дріт гірлянди має бути товстим, інакше він легко розірветься. Номінальна площа перерізу проводів - не менше 0,5-1,5 мм квадратних.

"Всі гірлянди, які були перевірені нашим випробовувальним центром, забраковано. Одна із характеристик - якість дроту, який з'єднує лампочки. Зараз пропонують гірлянди, дріт якої має розмір з волосинку. Якщо ви таку гірлянду повісите на ялину, є ймовірність, що вона розірветься", - розповіла Тетяна Стасів.

При купівлі товару в продавця потрібно уточнити, яке підключення у гірлянди: послідовне чи паралельне. Краще обирати паралельне: якщо згорить одна лампочка, решта все одно світитиме.

Тетяна Стасів каже, на гірлянді є адаптер. Його застосування - не лише переключати режими освітлення.

"На цьому адаптері відображається вся інформація про безпечність гірлянди. Там і напруга, і ступінь захисту дроту. Ще хочу сказати, що довжина від вилки до першого освітлювального елементу повинна бути не менше 1,5 метра. По цьому показнику найбільше і було забраковано гірлянд", - каже Тетяна Стасів.

Купуючи ялинкові прикраси, звертати увагу потрібно на те, щоб іграшки були цілими, без тріщин, не мали специфічного запаху фарби, щоб фарба та блиск не залишались на руках.

Хімічний склад прикраси неможливо визначити одразу на місці продажу. Якщо прикраса має надмірно яскравий колір або неприємний запах, це може означати, що при її виготовленні застосовували дешеву і, ймовірно, токсичну фарбу.


Читайте також:

"Олів'є", шампанське та делікатеси: експерт розповів, у скільки обійдеться українцям новорічний стіл

Новорічно-різдвяні свята: скільки відпочиватимуть українці


22.12.2020 1044
Коментарі ()

28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

505
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

882
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1913
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3443
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2338 5
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4566

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

716

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

621

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

597

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

612
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10253
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1089
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5139
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

906
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2697
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1106
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

227
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

616
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

533
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

592
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

938 2