Як обирати тактичне взуття для військових?

Взуття – одна з найдорожчих частин однострою сучасних солдатів. Економія на військовому тактичному взутті може призвести навіть до втрати боєздатності цілого підрозділу на певний час. Не дивно, що німці взувають свій Бундесвер у черевики Lowa, ціна яких сягає 500 доларів за пару. В українській армії справи зі взуттям не погані, але далекі від ідеалу.

Черевики «Талан», що відмінно себе зарекомендували, отримують не всі підрозділи, або ж отримують їх з великим запізненням (літні восени, наприклад). Тому нерідко військові купують тактичне взуття самі чи прохають про покупку волонтерів. Спеціалісти мережі магазинів Strikeshop з Івано-Франківська, що працює на ринку військового спорядження з 2010 року, дали кілька рекомендацій з вибору тактичного взуття. Ця стаття для тих, хто планує купити взуття на підрозділ, але не має чітких вказівок від захисників з приводу того, які саме моделі обрати.

Тільки не softshell!

Насправді мембранний одяг softshell використовується в армії дуже широко, але це не стосується взуття. Секрет простий – якщо суто мембранний верх набрав вологи – сохнути він буде дуже довго. До того ж поліестерова мембрана надто чутлива до відкритого вогню, що у військовій справі просто неприпустимо.

Саме тому якщо обираєте тактичне взуття – концентруйте свою увагу на моделях з верхом з натуральної шкіри чи нубуку. А ось під нею може мати місце тонка мембранна вставка, що дозволить нозі дихати під час тривалого ходіння.

Чому підошва Vibram не завжди добре?

Спеціалісти «Страйкшопу» наголошують: нині не так часто трапляється якісне взуття без маркування «Vibram» на підошві. Розроблена для трекінгу, така підошва чудово себе поводить в лісі, у горах, сама очищується від бруду при пересуваннях.

Та на броні у вологу погоду ця підошва ковзає. А якщо враховувати, що броня бойових машин майже завжди має певні кути нахилу – маємо небезпечний «коктейль». Якщо ваші бійці мають бодай найменше відношення до бронетехніки – варто обрати підошви іншого типу.

Шнурівка чи блискавиця?

Навіть найкраща блискавиця не тримає воду довго. А солдати, що перебувають у шанцях під дощем, будуть вимушені стояти в воді тривалий час. Тому навіть найміцніше тактичне взуття з блискавицею – не краща покупка для хлопців на передовій.

Оптимально, щоб шнурівка була на т.з. «швидких петлях». Така деталь, як «язичок», в ідеалі має бути вшитою по всій довжині – це захищає ногу від бруду, снігу чи бризок.

Яка оптимальна висота черевиків?

Говорячи західною термінологією, оптимальна висота халяви черевика – від 2,5 дюймів (2,5 inch) приблизно до 5. Все що вище – буде заважати при переповзаннях, при стрільбі навприсядки. Все що нижче – робить сухожилля гомілки вразливими до порізів та інших механічних ушкоджень.

Потрібно знайти баланс між гнучкістю матеріалу та його захисними властивостями, підтримкою гомілкостопу, фіксацією його у бічній площині. Саме тому суцільно шкіряні моделі мають попит дещо вищим за каркасні, виконані з вставками з легкого матеріалу.

Торгові марки, яким можна довіряти

На жаль, окрім офіційного взуття «Талан» для ЗСУ, інші місцеві виробники не можуть похизуватися ні величиною партій, ні якістю матеріалів, ні повторюваністю конструкції. Бодай одразу всі ці три фактори знайти вдається дуже рідко. Тож, якщо часу шукати якісне тактичне взуття від місцевих виробників немає – можна звернутися до західних брендів. Високу якість, достатню для бойових умов, мають берці та черевики Lowa, Bates, Magnum, Crispi та інші.

Якщо вам потрібно дізнатися більше про тактичне взуття, форму чи військове спорядження – завітайте до магазину Strikeshop, який розташований в Івано-Франківську за адресою вул. Залізнична, 2. Тут ви не тільки зможете купити необхідні речі, але й гарантовано отримаєте усебічну допомогу з вибором та доставленням!

Партнерський матеріал


12.10.2022 4771
Коментарі ()

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

253
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13467 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1512
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

829
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6043
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1681

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

603

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1427

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1239

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1137
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

488
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

622
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1535
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

569
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

848
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5889
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13465
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

197
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

502
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

448
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

758 2