Як обирати тактичне взуття для військових?

Взуття – одна з найдорожчих частин однострою сучасних солдатів. Економія на військовому тактичному взутті може призвести навіть до втрати боєздатності цілого підрозділу на певний час. Не дивно, що німці взувають свій Бундесвер у черевики Lowa, ціна яких сягає 500 доларів за пару. В українській армії справи зі взуттям не погані, але далекі від ідеалу.

Черевики «Талан», що відмінно себе зарекомендували, отримують не всі підрозділи, або ж отримують їх з великим запізненням (літні восени, наприклад). Тому нерідко військові купують тактичне взуття самі чи прохають про покупку волонтерів. Спеціалісти мережі магазинів Strikeshop з Івано-Франківська, що працює на ринку військового спорядження з 2010 року, дали кілька рекомендацій з вибору тактичного взуття. Ця стаття для тих, хто планує купити взуття на підрозділ, але не має чітких вказівок від захисників з приводу того, які саме моделі обрати.

Тільки не softshell!

Насправді мембранний одяг softshell використовується в армії дуже широко, але це не стосується взуття. Секрет простий – якщо суто мембранний верх набрав вологи – сохнути він буде дуже довго. До того ж поліестерова мембрана надто чутлива до відкритого вогню, що у військовій справі просто неприпустимо.

Саме тому якщо обираєте тактичне взуття – концентруйте свою увагу на моделях з верхом з натуральної шкіри чи нубуку. А ось під нею може мати місце тонка мембранна вставка, що дозволить нозі дихати під час тривалого ходіння.

Чому підошва Vibram не завжди добре?

Спеціалісти «Страйкшопу» наголошують: нині не так часто трапляється якісне взуття без маркування «Vibram» на підошві. Розроблена для трекінгу, така підошва чудово себе поводить в лісі, у горах, сама очищується від бруду при пересуваннях.

Та на броні у вологу погоду ця підошва ковзає. А якщо враховувати, що броня бойових машин майже завжди має певні кути нахилу – маємо небезпечний «коктейль». Якщо ваші бійці мають бодай найменше відношення до бронетехніки – варто обрати підошви іншого типу.

Шнурівка чи блискавиця?

Навіть найкраща блискавиця не тримає воду довго. А солдати, що перебувають у шанцях під дощем, будуть вимушені стояти в воді тривалий час. Тому навіть найміцніше тактичне взуття з блискавицею – не краща покупка для хлопців на передовій.

Оптимально, щоб шнурівка була на т.з. «швидких петлях». Така деталь, як «язичок», в ідеалі має бути вшитою по всій довжині – це захищає ногу від бруду, снігу чи бризок.

Яка оптимальна висота черевиків?

Говорячи західною термінологією, оптимальна висота халяви черевика – від 2,5 дюймів (2,5 inch) приблизно до 5. Все що вище – буде заважати при переповзаннях, при стрільбі навприсядки. Все що нижче – робить сухожилля гомілки вразливими до порізів та інших механічних ушкоджень.

Потрібно знайти баланс між гнучкістю матеріалу та його захисними властивостями, підтримкою гомілкостопу, фіксацією його у бічній площині. Саме тому суцільно шкіряні моделі мають попит дещо вищим за каркасні, виконані з вставками з легкого матеріалу.

Торгові марки, яким можна довіряти

На жаль, окрім офіційного взуття «Талан» для ЗСУ, інші місцеві виробники не можуть похизуватися ні величиною партій, ні якістю матеріалів, ні повторюваністю конструкції. Бодай одразу всі ці три фактори знайти вдається дуже рідко. Тож, якщо часу шукати якісне тактичне взуття від місцевих виробників немає – можна звернутися до західних брендів. Високу якість, достатню для бойових умов, мають берці та черевики Lowa, Bates, Magnum, Crispi та інші.

Якщо вам потрібно дізнатися більше про тактичне взуття, форму чи військове спорядження – завітайте до магазину Strikeshop, який розташований в Івано-Франківську за адресою вул. Залізнична, 2. Тут ви не тільки зможете купити необхідні речі, але й гарантовано отримаєте усебічну допомогу з вибором та доставленням!

Партнерський матеріал


12.10.2022 4723
Коментарі ()

21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

435
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2661
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1668 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3753
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5555
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1755

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

263

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

264

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

437

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

957
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

526
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

553
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

832
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2043
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

600
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

931
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4997
17.04.2025

Автором видання став історик, краєзнавець, начальник відділу звернень громадян, діловодного забезпечення та контролю ДАІФО Андрій Сміжак.   

1026
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

427 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

668
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

459
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

783