Як не набрати зайвих кілограм взимку: поговоримо про корисний та здоровий відпочинок

Консультує: Царенко Зоряна Ростиславівна – лікар-гастроентеролог медичного центру «Оксфорд Медікал»

Осіння хандра змінюється на зимову, а наша гіподинамія збільшується у геометричній прогресії. Люди важко переносять холод, тому стараються «економити» енергію та тільки навантажують себе висококалорійною їжею. Як результат, навесні ми бачимо кілька нових складок на животі і кілька нових цифр на вагах.

У чому причина таких змін? Щоб зігрітися, ми стараємося їсти більше. Також у зимовий період кожен з нас чекає на святкові дні: починаючи із іменин Романа, закінчуючи святом Водохреща. Саме у ці дня святкові столи прогинаються під тиском закусок і смачних страв. Смачних, проте жирних, пряних, гострих і калорійних. Переїдання за святковим столом стало головною традицією застілля. Розвантажувальні дні навіть не плануються, адже «потрібно усе з’їсти, щоб не зіпсувалося». Така філософія нашого менталітету і кожен побачить тут частинку себе.

Після свят виникає тривалий застій, так звана «зимова сплячка». Виникає ще одна проблема – нам нудно. Оскільки на вулиці холодно, то ми надаємо перевагу не активному відпочинку, а кільком зайвим походам до холодильника. Перегляд давно планованих серіалів без закусок чомусь не приносить достатньо задоволення, тому ми готуємо бутерброди, купуємо чіпси, печиво і цукерки та багато інших ласощів.

Як вчасно зупинитися та зберегти свою нормальну вагу? Ми приготували кілька порад:

  • ПОРАДА №1

Якщо ви не можете відмовитися від смаколиків за столом – старайтеся смакувати повільно. Відчуйте смак, а не наминайте страви величезними порціями. Перші 20 хвилин ви будете відчувати голод – причина в тому, що сигнал не встиг дістатися до центру ситості. Коли ви їсте повільно, то відчуєте ситість вже у процесі прийому їжі. Якщо ж ви будете їсти надто швидко, то голод різко зміниться відчуттям важкості у шлунку та дискомфортом. Через це відбувається перерозтягнення шлунку і потреба щоразу збільшувати порцію.

  • ПОРАДА №2

Якщо ви відчуваєте голод – випийте склянку води. Часто ми не можемо правильно почути свій організм і тому під час спраги хочемо їсти. В більшості випадків відчуття голоду зникає майже одразу.

  • ПОРАДА №3

Заїдання стресу – реальна проблема. Просто сказати «не хвилюйся», або «не стресуй» - просто, але поставити себе на місце цієї людини може не кожен. Спробуйте скерувати себе у інше русло – відволікайтеся фізичними вправами, іграми, улюбленою телепередачею чи серіалом. Якщо проблема значна – не соромтеся обговорити її із лікарем-психотерапевтом.

  • ПОРАДА №4

Надавайте перевагу активному відпочинку та здоровому сну. Адже недосипання та гіподинамія сприяють швидкому набору зайвих кілограм.

  • ПОРАДА №5

Якщо хочете солодкого – смакуйте свіжими фруктами. Не варто навантажувати себе домашньою випічкою, печивом, цукерками. Легкі вуглеводи стимулюють ліпогенез – утворення жирової тканини. Солодкі газовані води краще замінити на негазовану воду, легкий трав’яний або зелений чай.

  • ПОРАДА №6

Поповнюйте раціон клітковиною. Саме клітковина – універсальний засіб для профілактики застою в кишківнику, геморою, відкладання зайвих кіло. Клітковина не розщеплюється в організмі, проте надає відчуття ситості, тому спожите вами не відкладатиметься у боки та стегна. Також клітковина сприяє покращенню перистальтики у кишківнику. Клітковина міститься у зелені, в цільнозерновій каші, фруктах, овочах.

  • ПОРАДА №7 

Вживайте багато рідини. Цей лайфхак допоможе підтримувати відчуття ситості і без важкої їжі. 

Бажаємо гарного настрою, позитивних вражень та ідеальних для вас параметрів. А про здоров’я попіклуємося ми.

партнерський матеріал

 


12.02.2021 21037
Коментарі ()

17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1595
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1024
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1287 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3753 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33879
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2849

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

363

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

758

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1707

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1077
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

639
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

516
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

893
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

1993
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12211
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1504
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1290
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

547
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

260
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

330
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

377
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1269