Як не набрати зайвих кілограм взимку: поговоримо про корисний та здоровий відпочинок

Консультує: Царенко Зоряна Ростиславівна – лікар-гастроентеролог медичного центру «Оксфорд Медікал»

Осіння хандра змінюється на зимову, а наша гіподинамія збільшується у геометричній прогресії. Люди важко переносять холод, тому стараються «економити» енергію та тільки навантажують себе висококалорійною їжею. Як результат, навесні ми бачимо кілька нових складок на животі і кілька нових цифр на вагах.

У чому причина таких змін? Щоб зігрітися, ми стараємося їсти більше. Також у зимовий період кожен з нас чекає на святкові дні: починаючи із іменин Романа, закінчуючи святом Водохреща. Саме у ці дня святкові столи прогинаються під тиском закусок і смачних страв. Смачних, проте жирних, пряних, гострих і калорійних. Переїдання за святковим столом стало головною традицією застілля. Розвантажувальні дні навіть не плануються, адже «потрібно усе з’їсти, щоб не зіпсувалося». Така філософія нашого менталітету і кожен побачить тут частинку себе.

Після свят виникає тривалий застій, так звана «зимова сплячка». Виникає ще одна проблема – нам нудно. Оскільки на вулиці холодно, то ми надаємо перевагу не активному відпочинку, а кільком зайвим походам до холодильника. Перегляд давно планованих серіалів без закусок чомусь не приносить достатньо задоволення, тому ми готуємо бутерброди, купуємо чіпси, печиво і цукерки та багато інших ласощів.

Як вчасно зупинитися та зберегти свою нормальну вагу? Ми приготували кілька порад:

  • ПОРАДА №1

Якщо ви не можете відмовитися від смаколиків за столом – старайтеся смакувати повільно. Відчуйте смак, а не наминайте страви величезними порціями. Перші 20 хвилин ви будете відчувати голод – причина в тому, що сигнал не встиг дістатися до центру ситості. Коли ви їсте повільно, то відчуєте ситість вже у процесі прийому їжі. Якщо ж ви будете їсти надто швидко, то голод різко зміниться відчуттям важкості у шлунку та дискомфортом. Через це відбувається перерозтягнення шлунку і потреба щоразу збільшувати порцію.

  • ПОРАДА №2

Якщо ви відчуваєте голод – випийте склянку води. Часто ми не можемо правильно почути свій організм і тому під час спраги хочемо їсти. В більшості випадків відчуття голоду зникає майже одразу.

  • ПОРАДА №3

Заїдання стресу – реальна проблема. Просто сказати «не хвилюйся», або «не стресуй» - просто, але поставити себе на місце цієї людини може не кожен. Спробуйте скерувати себе у інше русло – відволікайтеся фізичними вправами, іграми, улюбленою телепередачею чи серіалом. Якщо проблема значна – не соромтеся обговорити її із лікарем-психотерапевтом.

  • ПОРАДА №4

Надавайте перевагу активному відпочинку та здоровому сну. Адже недосипання та гіподинамія сприяють швидкому набору зайвих кілограм.

  • ПОРАДА №5

Якщо хочете солодкого – смакуйте свіжими фруктами. Не варто навантажувати себе домашньою випічкою, печивом, цукерками. Легкі вуглеводи стимулюють ліпогенез – утворення жирової тканини. Солодкі газовані води краще замінити на негазовану воду, легкий трав’яний або зелений чай.

  • ПОРАДА №6

Поповнюйте раціон клітковиною. Саме клітковина – універсальний засіб для профілактики застою в кишківнику, геморою, відкладання зайвих кіло. Клітковина не розщеплюється в організмі, проте надає відчуття ситості, тому спожите вами не відкладатиметься у боки та стегна. Також клітковина сприяє покращенню перистальтики у кишківнику. Клітковина міститься у зелені, в цільнозерновій каші, фруктах, овочах.

  • ПОРАДА №7 

Вживайте багато рідини. Цей лайфхак допоможе підтримувати відчуття ситості і без важкої їжі. 

Бажаємо гарного настрою, позитивних вражень та ідеальних для вас параметрів. А про здоров’я попіклуємося ми.

партнерський матеріал

 


12.02.2021 20644
Коментарі ()

29.05.2023
Тетяна Дармограй

Як українським енергетикам вдалось оперативно відновити енергетичний баланс та забезпечити постачання електрики споживачам після руйнувань, здійснених Росією та чи можливі відключення світла влітку, як це було взимку — дізнавалась Фіртка. 

784
24.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

603
14.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

9369 7
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2697 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

1995
11.04.2023
Уляна Мокринчук

Про пережите внаслідок російського вторгнення та втрату сина на війні, журналістці Фіртки розповіла мешканка Енергодару — Любов Чабанюк. Жінка разом із дітьми евакуювалась на Прикарпаття 11 серпня 2022 року.

2497

Як московити крали історію наших предків.

188

Верхівка УПЦ(МП) послідовно перетворювала своїх вірян  на релігійних фанатиків, які зможуть в будь-який час захистити їхні інтереси.

183

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

717

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

756
06.06.2023

Василь Стефурак, голова громадської організації «Асоціація вівчарів», вже 10 років займається вівчарством на Коломийщині. Так, у його господарстві в селі Молодятин не лише вівці та барани. Тут розводять ще й кіз, з молока яких виготовляють крафтові сири.  

166
01.06.2023

В умовах війни та стресу харчові звички зазнають зміни. Нерідко — негативних.  

277
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

491
06.06.2023

Журналістка Фіртки поговорила з отцем УГКЦ Іваном Жуком, чи є якісь вказівки стосовно одягу вірян та чи може священник зробити зауваження з цього приводу.

168
01.06.2023

Церква бачить шлюб як основу для створення сім'ї та продовження роду. Він передбачає народження та виховання дітей в дусі віри, сприяє їхньому духовному та моральному розвитку.  

425
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

509
23.05.2023

Серед молодих людей нерідко побутує думка, що можна вірити в Бога, проте не ходити до храму.  

649 1
05.06.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5760
04.06.2023

Відповідаючи на запитання про перспективи вступу України до НАТО, Воллес зазначив, що існують розбіжності щодо шляху Києва до вступу. Міністр сказав, що НАТО, як і ЄС, не має повторювати помилок минулого, надаючи багато обіцянок таким кандидатам, як Україна.

229
31.05.2023

Законопроєкт про виплати військовим, який парламент ухвалив у першому читанні 30 травня, остаточно можуть ухвалити в середині червня.  

396
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

482
23.05.2023

Тема з контрнаступом була настільки обговорювана останніми місяцями на всіх рівнях, що в Україні почали побоюватися того, що його результат не виправдає очікувань.   

488