Як не набрати зайвих кілограм взимку: поговоримо про корисний та здоровий відпочинок

Консультує: Царенко Зоряна Ростиславівна – лікар-гастроентеролог медичного центру «Оксфорд Медікал»

Осіння хандра змінюється на зимову, а наша гіподинамія збільшується у геометричній прогресії. Люди важко переносять холод, тому стараються «економити» енергію та тільки навантажують себе висококалорійною їжею. Як результат, навесні ми бачимо кілька нових складок на животі і кілька нових цифр на вагах.

У чому причина таких змін? Щоб зігрітися, ми стараємося їсти більше. Також у зимовий період кожен з нас чекає на святкові дні: починаючи із іменин Романа, закінчуючи святом Водохреща. Саме у ці дня святкові столи прогинаються під тиском закусок і смачних страв. Смачних, проте жирних, пряних, гострих і калорійних. Переїдання за святковим столом стало головною традицією застілля. Розвантажувальні дні навіть не плануються, адже «потрібно усе з’їсти, щоб не зіпсувалося». Така філософія нашого менталітету і кожен побачить тут частинку себе.

Після свят виникає тривалий застій, так звана «зимова сплячка». Виникає ще одна проблема – нам нудно. Оскільки на вулиці холодно, то ми надаємо перевагу не активному відпочинку, а кільком зайвим походам до холодильника. Перегляд давно планованих серіалів без закусок чомусь не приносить достатньо задоволення, тому ми готуємо бутерброди, купуємо чіпси, печиво і цукерки та багато інших ласощів.

Як вчасно зупинитися та зберегти свою нормальну вагу? Ми приготували кілька порад:

  • ПОРАДА №1

Якщо ви не можете відмовитися від смаколиків за столом – старайтеся смакувати повільно. Відчуйте смак, а не наминайте страви величезними порціями. Перші 20 хвилин ви будете відчувати голод – причина в тому, що сигнал не встиг дістатися до центру ситості. Коли ви їсте повільно, то відчуєте ситість вже у процесі прийому їжі. Якщо ж ви будете їсти надто швидко, то голод різко зміниться відчуттям важкості у шлунку та дискомфортом. Через це відбувається перерозтягнення шлунку і потреба щоразу збільшувати порцію.

  • ПОРАДА №2

Якщо ви відчуваєте голод – випийте склянку води. Часто ми не можемо правильно почути свій організм і тому під час спраги хочемо їсти. В більшості випадків відчуття голоду зникає майже одразу.

  • ПОРАДА №3

Заїдання стресу – реальна проблема. Просто сказати «не хвилюйся», або «не стресуй» - просто, але поставити себе на місце цієї людини може не кожен. Спробуйте скерувати себе у інше русло – відволікайтеся фізичними вправами, іграми, улюбленою телепередачею чи серіалом. Якщо проблема значна – не соромтеся обговорити її із лікарем-психотерапевтом.

  • ПОРАДА №4

Надавайте перевагу активному відпочинку та здоровому сну. Адже недосипання та гіподинамія сприяють швидкому набору зайвих кілограм.

  • ПОРАДА №5

Якщо хочете солодкого – смакуйте свіжими фруктами. Не варто навантажувати себе домашньою випічкою, печивом, цукерками. Легкі вуглеводи стимулюють ліпогенез – утворення жирової тканини. Солодкі газовані води краще замінити на негазовану воду, легкий трав’яний або зелений чай.

  • ПОРАДА №6

Поповнюйте раціон клітковиною. Саме клітковина – універсальний засіб для профілактики застою в кишківнику, геморою, відкладання зайвих кіло. Клітковина не розщеплюється в організмі, проте надає відчуття ситості, тому спожите вами не відкладатиметься у боки та стегна. Також клітковина сприяє покращенню перистальтики у кишківнику. Клітковина міститься у зелені, в цільнозерновій каші, фруктах, овочах.

  • ПОРАДА №7 

Вживайте багато рідини. Цей лайфхак допоможе підтримувати відчуття ситості і без важкої їжі. 

Бажаємо гарного настрою, позитивних вражень та ідеальних для вас параметрів. А про здоров’я попіклуємося ми.

партнерський матеріал

 


12.02.2021 20950
Коментарі ()

10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

1253
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

1383
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

1373
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

5302
30.07.2024
Вікторія Матіїв

Про значення шлюбу, кризові періоди у стосунках та церковне розлучення, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

7818 1
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

10770 1

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

693

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

1388

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2128

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

2186
16.09.2024

Хоча вживання гострої їжі може допомогти зміцнити імунну систему, не варто на неї налягати, якщо маєте проблеми зі шлунком.  

224
10.09.2024

Якщо ви шукаєте ідеальне місце для відпочинку, де можна насолодитися не лише природними красотами, а й автентичною кухнею, то Яремче — саме те, що вам потрібно.  

2270
05.09.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

3692
14.09.2024

Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2122
10.09.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

3170
06.09.2024

Християн запрошують на міжнародну прощу Вервиці до Базиліки Успіння Пресвятої Богородиці в Погоні.  

948
02.09.2024

Важливо, ділиться монахиня, людину вислухати, сказати "я поруч" і "я за тебе помолюся".

760
16.09.2024

Вперше в Івано-Франківську з сольним концертом виступить DOMIY. 

243
16.09.2024

Більшість опитаних (від майже 40% до 50%) має нейтральну оцінку схвалення діяльності місцевої влади.  

348
11.09.2024

Кандидат у президенти США Камала Гарріс заявила, про підтримку України у війні з Росією, а кандидат у президенти США Дональд Трамп, за її словами, здасться за 24 години після того, як очолить країну.   

786 1
09.09.2024

Посол України в Італії Ярослав Мельник засудив показ фільму "Росіяни на війні" російської режисерки Анастасії Трофімової на Венеційському кінофестивалі та закликав його організаторів не допускати російської пропаганди.  

490
05.09.2024

Більше ніж половина мешканців західних областей вважає, що Офіс президента впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень.  

1763 6