Як на репродуктивне здоров’я чоловіків і жінок впливає здоров’я ротової порожнини

Ротова порожнина − найбрудніша частина в людському організмі.

Крім Streptococcus mutans − диригента наших „ротових жителівˮ, який є основним у розвитку карієсу, тут живуть й інші мікроби, більшість з яких − хвороботворні.

Методом забору мазків 26 разів протягом доби в однієї людини висіяно 5 тисяч видів мікроорганізмів, а в 1 грамі нальоту нараховано приблизно 800 мільйонів мікробів. Імунна система постійно знаходиться в стані „війниˮ з ними, але не завжди „виграєˮ. Без регулярного гігієнічного догляду за  ротовою порожниною (а це − двічі на день особисто і раз на пів року в стоматолога) кількість цих "поганих жителів" збільшується в геометричній прогресії, а імунна система не справляється з ними.

Наліт на зубах утворюється вже через 4 години після їх чищення, а через 45 днів (часом значно швидше) м’який наліт перетворюється на зубний камінь. Якщо свіжий наліт зчистити можна, то багатоденний прикріплений до зубів наліт і камінь видалити самотужки людина не в змозі.

Якщо щодня не користуватися додатковими засобами гігієни − флосами (зубними нитками) чи йоржиками, то камінь утворюється не лише, над і під яснами, а й між зубами. Звідси і поганий запах із рота, і кровоточивість ясен, і їхнє запалення з усіма наслідками.

Найнебезпечніше в описаній ситуації те, що через камінь назавжди рвуться зв’язки, які утримують зуб у лунці, утворюється кишеня в яснах, а потім – і в кістці навколо зуба, що призводить до рухомості та випадіння зубів.

Тканини, що розпадаються, і продукти життєдіяльності шкідливих мікробів та самі мікроби призводять до загального зараження організму: попадаючи в кров’яне русло, вони розносяться по всіх органах і системах, викликаючи запалення і пошкодження кровоносних судин, серця, нирок, суглобів, а також репродуктивних органів.

При цьому формується хронічний сепсис, який розвивається при хворобах ясен чи в разі задавненого карієсу, що ускладнюється інфекцією навколо коренів зубів (тобто, періодонтитом). Часто цей стан, не помітний для людей, підтримує запалення як у жіночих, так і в чоловічих статевих органах.

У кінцевому підсумку, погана гігієна ротової порожнини та її наслідки збільшують ризик виникнення статевої дисфункції. Чоловіки з хворими яснами майже втричі частіше не можуть досягти ерекції під час сексу.

Мікроби з ротової порожнини попадають навіть у передміхурову залозу (простату), яка, як орган, що  погано насичений судинами, затримує їх всередині себе і дозволяє безперешкодно розмножуватися, що блокує рух сперматозоїдів та може спричинити безплідність чоловіка.

Носії хвороботворних мікробів дарують один одному не лише палкий поцілунок, але і „букетˮ бактерій. При цьому часто носіями є чоловіки, а хворіють жінки. Особливо це стосується грибкових захворювань різних слизових оболонок, і допоки чоловік не просанує свою ротову порожнину, у жінок часто виникає молочниця.

Крім того, через неприємний запах із рота страждають обидва партнери, то про який палкий секс тут можна говорити? Причин його може бути багато, але найчастіше — через запальний процес у ротовій порожнині, неліковані зуби чи ясна.

Час лікує душу, а не зуби і ясна, тому вчасно і регулярно звертайтеся за стоматологічною допомогою до фахівців, зокрема, у клініку „Сімейна Стоматологія Мельничукаˮ.


Лікар-стоматолог-пародонтолог клініки "Сімейна Стоматологія Мельничука", кандидат медичних наук Роксолана Кашівська

Запис на консультацію за телефонами 099-299-70-80 та 067-299-70-80


партнерський матеріал


Коментарі ()

01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

460
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1255
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2184 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1056
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2979
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

2053

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

822

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

983

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1413

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2013
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26294 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

702
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

902
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2930
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1180
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

888
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1150
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1147
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

345
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4153
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1015
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1580