Як на Прикарпатті медики виїжджають до пацієнтів з підозрою на коронавірус (ВІДЕО)

Служба екстреної медицини області працює в посиленому режимі. Поряд з диспетчерами дзвінки приймає лікар-консультант, який надає поради пацієнтам та визначає подальший алгоритм дій служби "103".

Лікар бригади екстреної медичної допомоги Дмитро Будз з колегами у цей час працюють в спеціальних медичних костюмах та дотримуються складніших умов дезінфекції та медичної поведінки, передає Фіртка з посиланням на Суспільне Карпати.

"Коли до нас надходить виклик, що є людина з підвищеною температурою тіла і є підозра на коронавірусну інфекцію, – саме так ми одягаємося, коли наша бригада виїжджає до таких людей. Знизу є костюм багаторазового використання, а зверху ми вдягаємо одноразовий, який після виклику знімаємо, і його утилізують. Також на виклик ми одягаємо респіратори. До них є змінні фільтри, які теж змінюємо кожної зміни. Після того, коли ми приїхали з виклику, повністю обробляють машину дезінфектором. І ми з голови до ніг обробляємося дезінфікуючими засобами, щоб вберегтися від можливого вірусу", - каже лікар.

Попри це медики не відмовляються від допомоги волонтерів, які шиють марлеві маски. Вони замінюють найдешевші аптечні, які сьогодні здорожчали в рази.

"Зараз ми налагодили виробництво і шиємо пов’язки, маючи марлеві відрізи. Ми робимо такі, які відповідають стандартам санітарної служби – восьмишарові. А у вівторок будемо мати стовідсоткове забезпечення багаторазовими костюмами", – пояснює директор обласного центру екстреної медицини Мирон Матейко.

За його словами, робота "швидкої допомоги" ускладнюється поганою співпрацею з первинною медичною ланкою: "Вони закрилися у телефонному режимі і не виїжджають. А повинні нам помагати у виїздах до тих хворих, які потребують їх послухати, призначити ліки… Але це все перекинули на роботу екстреної допомоги. Тому у мене сьогодні таке відчуття, що працюють екстрена допомога й інфекційне відділення. Я б хотів, щоб усі взяли на себе таку відповідальність і працювали рівномірно".

В Івано-Франківську міську поліклініку № 3 знімальна група Суспільного прийшла без попередження. Заклад працює. Живим потоком приходять пацієнти, яких "сортують" на посту: кого відправляють додому, кого – до сімейного лікаря.

Головна лікарка Городенківської райлікарні Олександра Косовець розповіла телефоном, що у їхньому закладі інфекційне відділення раніше закрили на вимогу реформи, а цього місяця знову розгорнули. Зараз збирають гроші для того, щоб придбати апарат штучної вентиляції легень, і повертають людей на роботу.


21.03.2020 5963 1
Коментарі (1)

28.05.2025
Вікторія Матіїв

Фіртка порозмовляла з Сергієм Галкіним — колишнім морським піхотинуем Феодосійського батальйону. Після окупації Криму Росією у 2014 році, медики виявили в нього пухлину. Чоловіка визнали непридатним до служби. Відтоді він активно займається волонтерством: допомагає українським військовим та надає юридичні консультації.  

482
25.05.2025
Олег Головенський

Фіртка підготувала «змішаний» рейтинг задекларованих зарплат місцевих посадовців, в який входять керівники рад та державних (військових) адміністрацій Івано-Франківщини та районів області.  

2393
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

2320 4
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

2174 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2922
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2706 2

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

546

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1227

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1294

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

2107
26.05.2025

На Івано-Франківщині триває посівна кампанія.  

721
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

448
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

816
25.05.2025

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

43623
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3207
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

1126
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

2122
25.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35347 1
27.05.2025

Німеччина, а також Франція, Велика Британія та США більше не мають обмежень щодо далекобійної зброї для України.  

305
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

434
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

654
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

792