Як «леви», «матрацники», «медузи», «жаби» і «кажани» чемпіонат Іспанії ділять

Люди, далекі від футболу, часом просто з розуму сходять і абсолютно не розуміють, про що або про кого кажуть коментатори і вболівальники під час матчів. Начебто, грають команди з певною назвою, але звідкись беруться «вовки», «змії», «гладіатори», «городяни» і якісь ще далекі від футболу слова. Здається, до термінології питань менше, ніж до цих загадковим словами. Дійсно, іноді альтернативні назви команд вводять в оману і самих уболівальників, адже у одного клубу може бути кілька прізвиськ. Давайте розбиратися, хто в Іспанії «папуга», а хто «огірки».

Популярну в Іспанії і за її межами «Валенсію» прийнято називати «кажанами», «чес» і «Бетмена». «Летючими мишами» команду називають через емблему, саме ця тварина зображено на емблемі клубу, звідси і прізвисько «Бетмен», а ось чому саме крилан зображена на гербі футбольного клубу, зараз розповімо. Справа в тому, що красива легенда свідчить: в 1503 році кажан перегородила шлях стрілі, яку під час облоги Валенсії випустили в короля Хайме I, той в подяку за порятунок велів намалювати кажана на гербі міста. «Чес» - традиційна назва команди в Іспанії, перекладається як «хлопці».

«Атлетіко Мадрид» прийнято називати «індіанцями» і «матрацниками». Назва «матрацники» пояснити досить просто: на початку ХХ-го століття у клубу були великі фінансові труднощі, але шити форму з чогось треба було. Вибір зробили на користь найдешевшої тканини, з якої шили матраци. «Індіанці» пояснюється також просто: все в тому ж ХХ-му столітті за «Атлетіко» грало багато футболістів з Південної Америки, отже, багато уболівальник теж були південноамериканцями.

«Вільярреал» отримав чарівне прізвисько «Жовта субмарина». Ігрова форма у клубу жовта, а недалеко від стадіону «Вільярреала» «Ель Мадригал» встановлено пам'ятник жовтою підводному човні.

«Реал Бетіс» називають «біло-зеленими» і «огірками». У далекому 1912-му році президент «Бетіса» Мануель Асенсио привіз з Глазго подарунок від «Селтіка» чорно-зелені смугасті футболки, команда програла в них наступні 5 матчів, після чого чорний колір змінили на білий, звідси прізвисько «біло-зелені», а «огірками» команду називають уболівальники інших клубів якраз через зеленого кольору на футболках.

«Леванте» можете сміливо називати «жабами», незважаючи на те, що на емблемі зображена летюча миша, все ж це найстаріший клуб Валенсії, але претендувати на прізвисько однойменного клубу «Леванте» не має наміру. Громадянська війна в Іспанії викликала серйозні фінансові труднощі у клубу з Валенсії, і вони були змушені грати на чужому стадіоні, за межами яких були жаби.

«Малагу» прийнято позначати як «анчоуси» або «медузи». «Анчоуси» - тому що жителі Малаги люблять цю дрібну рибку і, здається, їдять її на сніданок, обід і вечерю. «Медузи» більше відноситься до комерційних здібностям жителів, так як місцеві заробляли, в основному, за допомогою риболовлі і продажу морепродуктів.

«Атлетик Більбао» отримав прізвиська «леви» і «баски». Клуб з Країни Басків досить традиційний і поважає своє коріння, саме тому за клуб можуть грати тільки ті гравці, в чиїх жилах тече баскська кров, звідси назва «баски». Назва «леви» закріпилося не просто так за командою. На емблемі «Атлетика» зображена церква: давним-давно стадіон команди знаходився недалеко від церкви, мученика Мамас повинні були розірвати леви, але робити цього вони не захоти, тому Мамас визнали Святим.

Клуб з передмістя Барселони «Еспаньол» традиційно називають «папугами» або «канарейками». Пояснити це досить просто: стадіон «Еспаньола» знаходиться в оточенні пальм і складається відчуття, ніби навколо нього джунглі, в яких мешкають папуги. З квітами форми «Еспаньола» пов'язане прізвисько «канарки». Раніше футболісти грали в жовтих футболках і квітчастих шортах, забарвлення яких змінювалася кожен матч.

«Реал Мадрид» з 1913-го року називають «вершковими» або «бланкос» через білого кольору форми. На іспанському «білий» перекладається як «blanco».

«Барселону» прийнято скорочено називати «Барса». Прізвисько «синьо-гранатові» і «синьо-гранатових» (іспанською) характеризують клубні кольори, «каталонці» за походженням клубу, він заснований в столиці Каталонії.

Клуби можна називати по-різному, головне - знати, де ставити на спорт і яка команда не підведе.

 


29.01.2021 1495
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1231
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2539
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2121
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2174
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6566 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2459 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

351

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1154

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1293

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1415
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

285
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

590
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2071
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26521
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

559
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10472 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8019
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

545
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

410
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

552
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

628
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1590