Як «леви», «матрацники», «медузи», «жаби» і «кажани» чемпіонат Іспанії ділять

Люди, далекі від футболу, часом просто з розуму сходять і абсолютно не розуміють, про що або про кого кажуть коментатори і вболівальники під час матчів. Начебто, грають команди з певною назвою, але звідкись беруться «вовки», «змії», «гладіатори», «городяни» і якісь ще далекі від футболу слова. Здається, до термінології питань менше, ніж до цих загадковим словами. Дійсно, іноді альтернативні назви команд вводять в оману і самих уболівальників, адже у одного клубу може бути кілька прізвиськ. Давайте розбиратися, хто в Іспанії «папуга», а хто «огірки».

Популярну в Іспанії і за її межами «Валенсію» прийнято називати «кажанами», «чес» і «Бетмена». «Летючими мишами» команду називають через емблему, саме ця тварина зображено на емблемі клубу, звідси і прізвисько «Бетмен», а ось чому саме крилан зображена на гербі футбольного клубу, зараз розповімо. Справа в тому, що красива легенда свідчить: в 1503 році кажан перегородила шлях стрілі, яку під час облоги Валенсії випустили в короля Хайме I, той в подяку за порятунок велів намалювати кажана на гербі міста. «Чес» - традиційна назва команди в Іспанії, перекладається як «хлопці».

«Атлетіко Мадрид» прийнято називати «індіанцями» і «матрацниками». Назва «матрацники» пояснити досить просто: на початку ХХ-го століття у клубу були великі фінансові труднощі, але шити форму з чогось треба було. Вибір зробили на користь найдешевшої тканини, з якої шили матраци. «Індіанці» пояснюється також просто: все в тому ж ХХ-му столітті за «Атлетіко» грало багато футболістів з Південної Америки, отже, багато уболівальник теж були південноамериканцями.

«Вільярреал» отримав чарівне прізвисько «Жовта субмарина». Ігрова форма у клубу жовта, а недалеко від стадіону «Вільярреала» «Ель Мадригал» встановлено пам'ятник жовтою підводному човні.

«Реал Бетіс» називають «біло-зеленими» і «огірками». У далекому 1912-му році президент «Бетіса» Мануель Асенсио привіз з Глазго подарунок від «Селтіка» чорно-зелені смугасті футболки, команда програла в них наступні 5 матчів, після чого чорний колір змінили на білий, звідси прізвисько «біло-зелені», а «огірками» команду називають уболівальники інших клубів якраз через зеленого кольору на футболках.

«Леванте» можете сміливо називати «жабами», незважаючи на те, що на емблемі зображена летюча миша, все ж це найстаріший клуб Валенсії, але претендувати на прізвисько однойменного клубу «Леванте» не має наміру. Громадянська війна в Іспанії викликала серйозні фінансові труднощі у клубу з Валенсії, і вони були змушені грати на чужому стадіоні, за межами яких були жаби.

«Малагу» прийнято позначати як «анчоуси» або «медузи». «Анчоуси» - тому що жителі Малаги люблять цю дрібну рибку і, здається, їдять її на сніданок, обід і вечерю. «Медузи» більше відноситься до комерційних здібностям жителів, так як місцеві заробляли, в основному, за допомогою риболовлі і продажу морепродуктів.

«Атлетик Більбао» отримав прізвиська «леви» і «баски». Клуб з Країни Басків досить традиційний і поважає своє коріння, саме тому за клуб можуть грати тільки ті гравці, в чиїх жилах тече баскська кров, звідси назва «баски». Назва «леви» закріпилося не просто так за командою. На емблемі «Атлетика» зображена церква: давним-давно стадіон команди знаходився недалеко від церкви, мученика Мамас повинні були розірвати леви, але робити цього вони не захоти, тому Мамас визнали Святим.

Клуб з передмістя Барселони «Еспаньол» традиційно називають «папугами» або «канарейками». Пояснити це досить просто: стадіон «Еспаньола» знаходиться в оточенні пальм і складається відчуття, ніби навколо нього джунглі, в яких мешкають папуги. З квітами форми «Еспаньола» пов'язане прізвисько «канарки». Раніше футболісти грали в жовтих футболках і квітчастих шортах, забарвлення яких змінювалася кожен матч.

«Реал Мадрид» з 1913-го року називають «вершковими» або «бланкос» через білого кольору форми. На іспанському «білий» перекладається як «blanco».

«Барселону» прийнято скорочено називати «Барса». Прізвисько «синьо-гранатові» і «синьо-гранатових» (іспанською) характеризують клубні кольори, «каталонці» за походженням клубу, він заснований в столиці Каталонії.

Клуби можна називати по-різному, головне - знати, де ставити на спорт і яка команда не підведе.

 


29.01.2021 1877
Коментарі ()

17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

1466
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7080
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14945 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1856
05.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1123
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6599

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

668

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

909

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1691

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1495
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

474
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

720
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

886
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

705
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1784
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

812
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

1112
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34950 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

297
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

463
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

781
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

690