Як «леви», «матрацники», «медузи», «жаби» і «кажани» чемпіонат Іспанії ділять

Люди, далекі від футболу, часом просто з розуму сходять і абсолютно не розуміють, про що або про кого кажуть коментатори і вболівальники під час матчів. Начебто, грають команди з певною назвою, але звідкись беруться «вовки», «змії», «гладіатори», «городяни» і якісь ще далекі від футболу слова. Здається, до термінології питань менше, ніж до цих загадковим словами. Дійсно, іноді альтернативні назви команд вводять в оману і самих уболівальників, адже у одного клубу може бути кілька прізвиськ. Давайте розбиратися, хто в Іспанії «папуга», а хто «огірки».

Популярну в Іспанії і за її межами «Валенсію» прийнято називати «кажанами», «чес» і «Бетмена». «Летючими мишами» команду називають через емблему, саме ця тварина зображено на емблемі клубу, звідси і прізвисько «Бетмен», а ось чому саме крилан зображена на гербі футбольного клубу, зараз розповімо. Справа в тому, що красива легенда свідчить: в 1503 році кажан перегородила шлях стрілі, яку під час облоги Валенсії випустили в короля Хайме I, той в подяку за порятунок велів намалювати кажана на гербі міста. «Чес» - традиційна назва команди в Іспанії, перекладається як «хлопці».

«Атлетіко Мадрид» прийнято називати «індіанцями» і «матрацниками». Назва «матрацники» пояснити досить просто: на початку ХХ-го століття у клубу були великі фінансові труднощі, але шити форму з чогось треба було. Вибір зробили на користь найдешевшої тканини, з якої шили матраци. «Індіанці» пояснюється також просто: все в тому ж ХХ-му столітті за «Атлетіко» грало багато футболістів з Південної Америки, отже, багато уболівальник теж були південноамериканцями.

«Вільярреал» отримав чарівне прізвисько «Жовта субмарина». Ігрова форма у клубу жовта, а недалеко від стадіону «Вільярреала» «Ель Мадригал» встановлено пам'ятник жовтою підводному човні.

«Реал Бетіс» називають «біло-зеленими» і «огірками». У далекому 1912-му році президент «Бетіса» Мануель Асенсио привіз з Глазго подарунок від «Селтіка» чорно-зелені смугасті футболки, команда програла в них наступні 5 матчів, після чого чорний колір змінили на білий, звідси прізвисько «біло-зелені», а «огірками» команду називають уболівальники інших клубів якраз через зеленого кольору на футболках.

«Леванте» можете сміливо називати «жабами», незважаючи на те, що на емблемі зображена летюча миша, все ж це найстаріший клуб Валенсії, але претендувати на прізвисько однойменного клубу «Леванте» не має наміру. Громадянська війна в Іспанії викликала серйозні фінансові труднощі у клубу з Валенсії, і вони були змушені грати на чужому стадіоні, за межами яких були жаби.

«Малагу» прийнято позначати як «анчоуси» або «медузи». «Анчоуси» - тому що жителі Малаги люблять цю дрібну рибку і, здається, їдять її на сніданок, обід і вечерю. «Медузи» більше відноситься до комерційних здібностям жителів, так як місцеві заробляли, в основному, за допомогою риболовлі і продажу морепродуктів.

«Атлетик Більбао» отримав прізвиська «леви» і «баски». Клуб з Країни Басків досить традиційний і поважає своє коріння, саме тому за клуб можуть грати тільки ті гравці, в чиїх жилах тече баскська кров, звідси назва «баски». Назва «леви» закріпилося не просто так за командою. На емблемі «Атлетика» зображена церква: давним-давно стадіон команди знаходився недалеко від церкви, мученика Мамас повинні були розірвати леви, але робити цього вони не захоти, тому Мамас визнали Святим.

Клуб з передмістя Барселони «Еспаньол» традиційно називають «папугами» або «канарейками». Пояснити це досить просто: стадіон «Еспаньола» знаходиться в оточенні пальм і складається відчуття, ніби навколо нього джунглі, в яких мешкають папуги. З квітами форми «Еспаньола» пов'язане прізвисько «канарки». Раніше футболісти грали в жовтих футболках і квітчастих шортах, забарвлення яких змінювалася кожен матч.

«Реал Мадрид» з 1913-го року називають «вершковими» або «бланкос» через білого кольору форми. На іспанському «білий» перекладається як «blanco».

«Барселону» прийнято скорочено називати «Барса». Прізвисько «синьо-гранатові» і «синьо-гранатових» (іспанською) характеризують клубні кольори, «каталонці» за походженням клубу, він заснований в столиці Каталонії.

Клуби можна називати по-різному, головне - знати, де ставити на спорт і яка команда не підведе.

 


29.01.2021 1919
Коментарі ()

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1290
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1017
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2031
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3512
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1310
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1295

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1611

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

462

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1103

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1273
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24229
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

477
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2640
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

567
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1476
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

650
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15345
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

458
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

532
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1324 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

592
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

503