Як коронавірус викликає синдром гострого дихального дистресу (ВІДЕО)

Відомі ушкодження коронавірусу (COVID-19), який може завдати шкоди Вашим легеням. 

Як коронавірус викликає синдром гострого дихального дистресу

Гострий респіраторний дистрес-синдром (ГРДС) виникає в результаті гострого запалення, яке підвищує проникність альвеолярно-капілярної мембрани, внаслідок чого нейтрофіли та інші медіатори запалення проникають в альвеолярний простір та призводять до набряку легень.

Запальний ексудат, який утворився, інактивує сурфактант та спричиняє ущільнення дистальних повітряних просторів з подальшою втратою площі поверхні газообміну легень.

Поки спалах коронавірусу (COVID-19) триває, ми дізнаємось більше про цю хворобу та про те, яку шкоду вона може завдати організму. Ви не впевнені, що розумієте, що саме може зробити Вам вірус?

Хоча у багатьох людей із COVID-19 відсутні симптоми, або лише легкі симптоми, підгрупа пацієнтів має важкі респіраторні захворювання і, можливо, їх потрібно переводити до реанімації.

У новому відео лікар-патологоанатом Санджай Мухопадхей, доктор медицини, докладно розказує та демонструє, як уражаються легені в цих важких випадках.

15-хвилинне відео описує, як COVID-19 спричиняє "небезпечний та потенційно смертельний" стан, відомий як синдром гострого респіраторного дистресу (СГРД), надаючи чіткі зображення, які підкреслюють ступінь тяжкості ушкодження, яке може уразити Ваші легені.

Який зв’язок між коронавірусом та СГРД?

Як пояснює доктор Мухопадхей, китайські дослідники пов'язали COVID-19 з СГРД. Їх дослідження вивчало фактори ризику для 191 пацієнта з підтвердженим коронавірусом, які померли, перебуваючи на лікуванні у двох лікарнях в Ухані, Китай.

Дослідники виявили, що у 50 з 54 пацієнтів, які померли, розвинулися ГРВІ, тоді як  9 зі 137 постраждалих перенесли СГРД.

"Це справді збільшує вірогідність смерті у цих пацієнтів", - каже доктор Мухопадхей.

Як лікарі можуть сказати, чи є у вас СГРД?

Якщо у вас СГРД, то з’являться такі симптоми, як раптова задуха, пришвидшене дихання, запаморочення, прискорене серцебиття та надмірне потовиділення.

Існує чотири основні речі, які лікарі будуть шукати у пацієнтів, це:

• гострий стан, симптоми, які почалися протягом одного тижня, нові або стан погіршився;

• задуха, що не пояснюється серцевою недостатністю, або перевантаженням рідиною;

• низький рівень кисню в крові (сильна гіпоксія);

• обидві легені на рентгенограмі грудної клітки є білими.

То ж як СГРД насправді пошкоджує легені?

Найголовніше, що пацієнти, які страждають на ГРВІ, вкінці мають пошкодження стінок повітряних мішків у легенях - ті, що допомагають кисню проникати в наші еритроцити. Це те, що лікарі називають дифузним пошкодженням на верхівці.

У здорових легенях кисень у цих повітряних мішках (альвеолах) потрапляє через дрібні кровоносні судини (капіляри). Ці крихітні судини, у свою чергу, доставляють кисень до ваших еритроцитів.

"Природа розвинулася таким чином, що стінка альвеол у нормальної людини дуже-дуже тонка, тому кисень може легко потрапляти з повітряного простору посеред червоного кров'яного тільця", - пояснює доктор Мухопадхай.

Коронавірус пошкоджує клітинні стінки та оболонки альвеоли, а також капіляри. Пошкодження капілярів також призводить до того, що вони просочуються білками плазми, що додають до товщини стінки.

"Врешті-решт стінка альвеолу стає товстішою, ніж повинна бути", - зазначає лікар. "Чим товщою ця стінка стає, тим важче переносити кисень, тим більше людина відчуває задуху, і все стрімкіше рухається до важкої хвороби та, можливо, смерті".

Чому важливо розуміти, як COVID-19 впливає на легені?

Суть, наголошує доктор Мухопадхей, полягає в тому, щоб підкреслити те, що коронавірус здатний зробити в організмі, особливо пацієнтів з високим ризиком, які можуть бути вразливішими до різних інфекцій. Він сподівається, що це змусить людей сприймати ситуацію серйозніше.

"Будь ласка, не сприймайте це як лише «чергову вірусну інфекцію», яка пройде ", - говорить він. "Будь ласка, вживайте всіх запобіжних заходів. Захистіть себе, свою сім’ю та інших людей»

за матеріалами health.clevelandclinic


22.03.2020 3633
Коментарі ()

28.05.2025
Вікторія Матіїв

Фіртка порозмовляла з Сергієм Галкіним — колишнім морським піхотинуем Феодосійського батальйону. Після окупації Криму Росією у 2014 році, медики виявили в нього пухлину. Чоловіка визнали непридатним до служби. Відтоді він активно займається волонтерством: допомагає українським військовим та надає юридичні консультації.  

480
25.05.2025
Олег Головенський

Фіртка підготувала «змішаний» рейтинг задекларованих зарплат місцевих посадовців, в який входять керівники рад та державних (військових) адміністрацій Івано-Франківщини та районів області.  

2386
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

2317 4
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

2174 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2919
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2706 2

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

546

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1227

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1294

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

2107
26.05.2025

На Івано-Франківщині триває посівна кампанія.  

720
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

448
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

815
25.05.2025

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

43623
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3206
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

1126
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

2122
25.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35345 1
27.05.2025

Німеччина, а також Франція, Велика Британія та США більше не мають обмежень щодо далекобійної зброї для України.  

305
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

434
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

653
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

792