Як коронавірус викликає синдром гострого дихального дистресу (ВІДЕО)

Відомі ушкодження коронавірусу (COVID-19), який може завдати шкоди Вашим легеням. 

Як коронавірус викликає синдром гострого дихального дистресу

Гострий респіраторний дистрес-синдром (ГРДС) виникає в результаті гострого запалення, яке підвищує проникність альвеолярно-капілярної мембрани, внаслідок чого нейтрофіли та інші медіатори запалення проникають в альвеолярний простір та призводять до набряку легень.

Запальний ексудат, який утворився, інактивує сурфактант та спричиняє ущільнення дистальних повітряних просторів з подальшою втратою площі поверхні газообміну легень.

Поки спалах коронавірусу (COVID-19) триває, ми дізнаємось більше про цю хворобу та про те, яку шкоду вона може завдати організму. Ви не впевнені, що розумієте, що саме може зробити Вам вірус?

Хоча у багатьох людей із COVID-19 відсутні симптоми, або лише легкі симптоми, підгрупа пацієнтів має важкі респіраторні захворювання і, можливо, їх потрібно переводити до реанімації.

У новому відео лікар-патологоанатом Санджай Мухопадхей, доктор медицини, докладно розказує та демонструє, як уражаються легені в цих важких випадках.

15-хвилинне відео описує, як COVID-19 спричиняє "небезпечний та потенційно смертельний" стан, відомий як синдром гострого респіраторного дистресу (СГРД), надаючи чіткі зображення, які підкреслюють ступінь тяжкості ушкодження, яке може уразити Ваші легені.

Який зв’язок між коронавірусом та СГРД?

Як пояснює доктор Мухопадхей, китайські дослідники пов'язали COVID-19 з СГРД. Їх дослідження вивчало фактори ризику для 191 пацієнта з підтвердженим коронавірусом, які померли, перебуваючи на лікуванні у двох лікарнях в Ухані, Китай.

Дослідники виявили, що у 50 з 54 пацієнтів, які померли, розвинулися ГРВІ, тоді як  9 зі 137 постраждалих перенесли СГРД.

"Це справді збільшує вірогідність смерті у цих пацієнтів", - каже доктор Мухопадхей.

Як лікарі можуть сказати, чи є у вас СГРД?

Якщо у вас СГРД, то з’являться такі симптоми, як раптова задуха, пришвидшене дихання, запаморочення, прискорене серцебиття та надмірне потовиділення.

Існує чотири основні речі, які лікарі будуть шукати у пацієнтів, це:

• гострий стан, симптоми, які почалися протягом одного тижня, нові або стан погіршився;

• задуха, що не пояснюється серцевою недостатністю, або перевантаженням рідиною;

• низький рівень кисню в крові (сильна гіпоксія);

• обидві легені на рентгенограмі грудної клітки є білими.

То ж як СГРД насправді пошкоджує легені?

Найголовніше, що пацієнти, які страждають на ГРВІ, вкінці мають пошкодження стінок повітряних мішків у легенях - ті, що допомагають кисню проникати в наші еритроцити. Це те, що лікарі називають дифузним пошкодженням на верхівці.

У здорових легенях кисень у цих повітряних мішках (альвеолах) потрапляє через дрібні кровоносні судини (капіляри). Ці крихітні судини, у свою чергу, доставляють кисень до ваших еритроцитів.

"Природа розвинулася таким чином, що стінка альвеол у нормальної людини дуже-дуже тонка, тому кисень може легко потрапляти з повітряного простору посеред червоного кров'яного тільця", - пояснює доктор Мухопадхай.

Коронавірус пошкоджує клітинні стінки та оболонки альвеоли, а також капіляри. Пошкодження капілярів також призводить до того, що вони просочуються білками плазми, що додають до товщини стінки.

"Врешті-решт стінка альвеолу стає товстішою, ніж повинна бути", - зазначає лікар. "Чим товщою ця стінка стає, тим важче переносити кисень, тим більше людина відчуває задуху, і все стрімкіше рухається до важкої хвороби та, можливо, смерті".

Чому важливо розуміти, як COVID-19 впливає на легені?

Суть, наголошує доктор Мухопадхей, полягає в тому, щоб підкреслити те, що коронавірус здатний зробити в організмі, особливо пацієнтів з високим ризиком, які можуть бути вразливішими до різних інфекцій. Він сподівається, що це змусить людей сприймати ситуацію серйозніше.

"Будь ласка, не сприймайте це як лише «чергову вірусну інфекцію», яка пройде ", - говорить він. "Будь ласка, вживайте всіх запобіжних заходів. Захистіть себе, свою сім’ю та інших людей»

за матеріалами health.clevelandclinic


22.03.2020 2389
Коментарі ()

02.06.2020

Сучасний світ дає унікальні можливості цілеспрямованим молодим людям отримати додатковий заробіток, і в цей час організувати зручне та комфортне робоче місце у себе вдома.

572
01.06.2020
Марія Лутчин

Киянин Дмитро Швець у 2018 році заснував ідейне середовище - "n.cubator". Про нього, про перспективи бізнес-освіти, молодь та підприємництво далі в ексклюзивному інтерв'ю Фіртки.

306
27.05.2020
Люся Грибик

Як вийти з карантину з чистим та доглянутим обличчям Фіртці розповіла франківська косметологиня Стефанія Білусяк.

972
26.05.2020
Роса Мартинюк

 Жінка не може працювати в  урології, йти до лікаря варто тоді, коли вже болить, а простатит лікується за 5 хвилин — ці та інші міфи ми часто чуємо та чи розуміємо їхню помилковість?Розмовляємо із Владиславою Литвинець — лікарем-урологом Лікувально-ліагностично центру професора Литвинця, асистентом кафедри урології Івано-Франківського медичного університету.

3261
22.05.2020
Олена Британська

Ця історія з тих, які тягнуться роками. Про з’єднання Південного та Північного бульварів в Івано-Франківську заговорили ще у 2015-му.

3908 2
22.05.2020
Марія Лутчин

Уявити собі сучасні міста, містечка та села без асфальтного покриття просто неможливо – десь воно ідеальне, десь бажає бути кращим, а десь ями та вибоїни роками не бачили асфальтобетонного катка. Тому сьогодні асфальт впевнено можна назвати одним з

3325

Сервус, товариство! Так склались обставини, що зараз ми, як і весь світ, занурились у боротьбу з вірусом і за тим не зауважили кардинальних змін, що відбуваються у  суспільстві.  Не відкрию вам Америки, якщо скажу, що багато жителів Галичини м

2502

Під прикриттям карантину відбувається наглий дерибан коштів і майна міста.

5023

Середньосвітова смертність від коронавірусу складає 5,8%. Проте це тільки середня температура по палаті, яка в кожній окремій палаті (країні) різна.

4328 2

ВЕСНу/2020 весь світ запам’ятає…

3361
31.05.2020

Інженери з Сінгапура та США створили палички для їжі та миску для супу, які стимулюють смакові рецептори та завдяки цьому змінюють сприйняття людиною смаку продуктів. Про це повідомляється в журналі Food Research International, передає Громадське.

173
30.05.2020

Чого б в житті не доводилося пробувати, враження про щось рідкісне та ексклюзивне будуть для вас яскравішими за всі інші. І навіть якщо те, що дуже дороге та екзотичне, вам не сподобається на смак, запах або вид, це залишиться ще однією галочкою у списку

384
21.05.2020

«У нас немає вільних місць! Столики тільки за бронюванням! Вибачте, щоб присісти Вам доведеться зачекати!» - вже понад два місяці ці, раніше щоденні, фрази ніхто не говорить. А все через карантин.

72
29.05.2020

28 травня, на свято Вознесіння Господнього за юліанським календарем, в Україні з’явилася в продажу всесвітньо відома книжка «Католицизм: мандрівка до серця віри» американського проповідника, письменника і богослова єпископа Роберта Баррона.

293
17.04.2020

Пам’ятаймо, що маємо поділитися цією радісною звісткою з усіма, хто у скорботі та потребує нашої розради.

2065
10.04.2020

Великдень, Воскресіння Христове або Пасха – найбільш давнє, урочисте й радісне свято з усіх великих християнських свят церковного року. До цього світлого дня християни готуються заздалегідь. Віряни дотримуються Великого посту, обмежуючи себе у харч

5154 1
09.04.2020

Наразі церква вивчає різні механізми освячення паски.

1928
01.06.2020

Співачка Тіна Кароль у своєму Інстаграм опублікувала фото на якому демонструє відмінну фізичну форму. Вчора красуня опублікувала серію знімків, на яких позує в довгій спідниці та в короткому топі, який підкреслив її бездоганну фігуру, пише Фіртка. У Тін

464
03.06.2020

Отож, чому погроми у США не мають нічого спільного з національною революцією чітко пояснив засновник полку Азов Андрій Білецький.

222
31.05.2020

Іран не хоче віддавати Україну бортові самописці рейсу PS752 "Міжнародних авіаліній України", який іранські військові збили під Тегераном у січні. Замість цього іранці можуть віддати "чорні скриньки" Франції, пише інформаційне агентство IRNA, покладаючи

172
30.05.2020

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заповнив декларацію, в якій вказав, що отримав понад 3,1 млн грн у компанії ДТЕК та 230 тисяч грн, працюючи в Івано-Франківській ОДА. Про це Фіртка з посиланням на Українську правду Вся нерухомість Шмигаля зареєстрова

2442 1
29.05.2020

Безвізовий режим між Україною і Європейським Союзом і надалі буде працювати, пандемія COVID-19 жодним чином не вплине на цей процес. Про це під час онлайн дискусії Київського Безпекового Форуму заявила заступник керівника Головного директорату Єврокомісі

191