Як коронавірус викликає синдром гострого дихального дистресу (ВІДЕО)

Відомі ушкодження коронавірусу (COVID-19), який може завдати шкоди Вашим легеням. 

Як коронавірус викликає синдром гострого дихального дистресу

Гострий респіраторний дистрес-синдром (ГРДС) виникає в результаті гострого запалення, яке підвищує проникність альвеолярно-капілярної мембрани, внаслідок чого нейтрофіли та інші медіатори запалення проникають в альвеолярний простір та призводять до набряку легень.

Запальний ексудат, який утворився, інактивує сурфактант та спричиняє ущільнення дистальних повітряних просторів з подальшою втратою площі поверхні газообміну легень.

Поки спалах коронавірусу (COVID-19) триває, ми дізнаємось більше про цю хворобу та про те, яку шкоду вона може завдати організму. Ви не впевнені, що розумієте, що саме може зробити Вам вірус?

Хоча у багатьох людей із COVID-19 відсутні симптоми, або лише легкі симптоми, підгрупа пацієнтів має важкі респіраторні захворювання і, можливо, їх потрібно переводити до реанімації.

У новому відео лікар-патологоанатом Санджай Мухопадхей, доктор медицини, докладно розказує та демонструє, як уражаються легені в цих важких випадках.

15-хвилинне відео описує, як COVID-19 спричиняє "небезпечний та потенційно смертельний" стан, відомий як синдром гострого респіраторного дистресу (СГРД), надаючи чіткі зображення, які підкреслюють ступінь тяжкості ушкодження, яке може уразити Ваші легені.

Який зв’язок між коронавірусом та СГРД?

Як пояснює доктор Мухопадхей, китайські дослідники пов'язали COVID-19 з СГРД. Їх дослідження вивчало фактори ризику для 191 пацієнта з підтвердженим коронавірусом, які померли, перебуваючи на лікуванні у двох лікарнях в Ухані, Китай.

Дослідники виявили, що у 50 з 54 пацієнтів, які померли, розвинулися ГРВІ, тоді як  9 зі 137 постраждалих перенесли СГРД.

"Це справді збільшує вірогідність смерті у цих пацієнтів", - каже доктор Мухопадхей.

Як лікарі можуть сказати, чи є у вас СГРД?

Якщо у вас СГРД, то з’являться такі симптоми, як раптова задуха, пришвидшене дихання, запаморочення, прискорене серцебиття та надмірне потовиділення.

Існує чотири основні речі, які лікарі будуть шукати у пацієнтів, це:

• гострий стан, симптоми, які почалися протягом одного тижня, нові або стан погіршився;

• задуха, що не пояснюється серцевою недостатністю, або перевантаженням рідиною;

• низький рівень кисню в крові (сильна гіпоксія);

• обидві легені на рентгенограмі грудної клітки є білими.

То ж як СГРД насправді пошкоджує легені?

Найголовніше, що пацієнти, які страждають на ГРВІ, вкінці мають пошкодження стінок повітряних мішків у легенях - ті, що допомагають кисню проникати в наші еритроцити. Це те, що лікарі називають дифузним пошкодженням на верхівці.

У здорових легенях кисень у цих повітряних мішках (альвеолах) потрапляє через дрібні кровоносні судини (капіляри). Ці крихітні судини, у свою чергу, доставляють кисень до ваших еритроцитів.

"Природа розвинулася таким чином, що стінка альвеол у нормальної людини дуже-дуже тонка, тому кисень може легко потрапляти з повітряного простору посеред червоного кров'яного тільця", - пояснює доктор Мухопадхай.

Коронавірус пошкоджує клітинні стінки та оболонки альвеоли, а також капіляри. Пошкодження капілярів також призводить до того, що вони просочуються білками плазми, що додають до товщини стінки.

"Врешті-решт стінка альвеолу стає товстішою, ніж повинна бути", - зазначає лікар. "Чим товщою ця стінка стає, тим важче переносити кисень, тим більше людина відчуває задуху, і все стрімкіше рухається до важкої хвороби та, можливо, смерті".

Чому важливо розуміти, як COVID-19 впливає на легені?

Суть, наголошує доктор Мухопадхей, полягає в тому, щоб підкреслити те, що коронавірус здатний зробити в організмі, особливо пацієнтів з високим ризиком, які можуть бути вразливішими до різних інфекцій. Він сподівається, що це змусить людей сприймати ситуацію серйозніше.

"Будь ласка, не сприймайте це як лише «чергову вірусну інфекцію», яка пройде ", - говорить він. "Будь ласка, вживайте всіх запобіжних заходів. Захистіть себе, свою сім’ю та інших людей»

за матеріалами health.clevelandclinic


22.03.2020 3483
Коментарі ()

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

584
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1780 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1100 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

530
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6877 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11331 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

308

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1039

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1091

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1084
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

250
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1053
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

822
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

701
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

646
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2919
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4416
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18413
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

277
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

330
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

640
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

741