Як холестерин впливає на кровообіг? Поговоримо про облітеруючий атеросклероз

Ми живемо у світі всепоглинаючої постійно циркулюючої інформації, яка постійно змінюється і оновлюється. Особливо актуальною в будь-який час залишається інформація про здоров’я і як його зберегти.

Однак через засилля даних в пересічної людини втрачається розуміння того, що є дійсно важливим і актуальним, а що ж є просто порадою інтернет-ботів, непідкріпленою ні розумінням суті процесу, ні медичними знаннями, ні досвідом. 

Всі ми неодноразово чули про шкоду холестерину. В цій статті спробую коротко зосередитись на одному аспекті його дії, а саме на впливі на стан судин периферичної системи кровообігу.

Холестерин по собі здатний впливати на стінку судини, т.зв. ендотелій, порушуючи її структуру і цілісність. З часом на місці ушкодження починає формуватися атеросклеротична бляшка, сукупність клітин, які нашаровуються одна на одну. Поширюючись концентрично, вони починають звужувати судину аж до повної її облітерації, тобто перекриття. Оскільки здебільшого процес протікає поступово і досить повільно, на перших етапах  людина не відчуває жодних симптомів.

З часом приєднуються болі в нижніх кінцівках, трофічні прояви у вигляді поблідніння шкіри кінцівок, похолодання шкіри, потовщення нігтів, зменшення або втрата волосяного покриву. Людина починає скаржитись на переміжну кульгавість, стан, при якому знижується відстань, яку може пройти особа без болю у ногах. Інколи біль настільки сильний, навіть у стані спокою, що зовсім знесилює людину.

Це відбувається внаслідок кисневого голодування тканин, до яких просто не надходить достатньої кількості крові по звуженим судинам для забезпечення їх адекватної роботи. При поступовому звуженні судин починають розвиватись т.зв. колатералі, судини, які спочатку компенсують уражені ділянки.

Вони мають значно менший діаметр, тому рано чи пізно наступають ознаки декомпенсації. В найгіршому випадку ситуація може призвести до розвитку гангрени, яка, як правило, закінчується оперативним втручанням – ампутацією кінцівки.

На початковому етапі дане захворювання лікують консервативними методами, дотриманням режиму харчування і режиму дня, які в свою чергу дають хороші результати. Консервативна терапія у свою чергу забезпечує повноцінну дію на саму судину, знижує ризик подальших ускладнень, нормалізує рівень холестерину, покращує тонус.

Такі курси лікування в середньому потрібно проходити двічі на рік. Тому пересічній людині обов’язково треба пройти обстеження і при наявності таких проблем звернутись до лікаря для запобігання всіх перерахованих станів.

Будьте здорові!

Світлана Олійник – лікар-хірург
На правах реклами


13.06.2019 2387
Коментарі ()

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

236
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1360
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2468 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3601
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

2922
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2127

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

593

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

443

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1616

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1776
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

262
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

482
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

779
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4950
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

339
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

855
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10103
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

482
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

234
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

352
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

380
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

702