Як хлопець, якого цькували за прищі, став іконою стилю в Instagram

Інфлюенсер Скотт Макглінн має понад 150 000 підписників у Instagram і може заробляти по 6 000 фунтів стерлінгів за свої пости про красу та догляд за шкірою.

Але у школі його цькували за акне, обзиваючи "лице-піца", пише ВВС.

На його обличчі та спині були сильні вугрові висипи, через які він почувався самотньо та пригнічено.

"Вони були справді жахливі, я мав їх по всій спині, - згадує 33-річний Скотт. - Вони також були на лобі, обличчі та щоках".

Знущання почалися, коли йому було 12 років, і Скотту доводилося користуватися косметикою, щоб приховати вугрі.

"Коли люди коментували мою зовнішність, це впливало на мою впевненість", - каже він.

"Я ходив, опустивши очі вниз, і сподівався, що ніхто нічого не скаже. Я не думаю, що вчителі були справді навчені вирішувати подібні ситуації", - пригадує чоловік.

Раз на тиждень у шкільній їдальні давали піцу, і тоді Скотт навіть не хотів туди заходити.

"Був період, коли я їв свій обід у класі з двома друзями", - каже Скотт.

Він уникав уроків фізкультури, щоб не перевдягатися разом з усіма: "У хлопчачій роздягальні я був дуже вразливий. Навіщо мені було наражати себе на таке?"

Прищі та цькування зробили його дуже замкненим.

"Якби ви зустріли мене тоді, то ніколи б не подумали, що я коли-небудь стану активним у соцмережах", - каже Скотт.

Йому допомогла підтримка рідних: "На щастя, у мене не було думок про самогубство, і лише тому, що в мене була родина".

"Якби їх не було, я не знаю, що б зі мною трапилося", - зізнається чоловік.

Минулого року Скотт став світовим послом догляду за шкірою компанії Neutrogena - один із тих моментів у житті, в які важко повірити.

Після того, як він опублікував свої мемуари під назвою "Вихід", а його подкаст увійшов до першої п'ятірки у британському чарті iTunes, з ним намагалися зв'язатися ті, хто цькували його у школі.

"Я нічого не хочу про них знати", - каже він.

Що таке акне?

Акне, або вугровий висип - це поширене захворювання шкіри, яке характеризується вуграми, прищами та гнійниками.

Зазвичай воно починається у підлітковому віці, і тяжкість його перебігу сильно різниться - від кількох прищів до сильних висипів, після яких можуть лишатися шрами.

Акне буває майже у всіх людей у віці 15-17 років.

У більшості прищі зазвичай зникають до 20 років, але у деяких можуть тривати набагато довше.


Ендрю Томпсон, професор клінічної психології університету Кардіффа та речник Британського фонду шкіри каже, що наразі людям бракує психологічної підтримки.

За його словами, існують психологічні центри, які надають загальні послуги - але немає відповідної вузької спеціалізації.

"Багато консультантів не мали відповідного навчання, щоб працювати з людьми, які мають проблеми через стан шкіри", - каже він.

За його словами, необхідні спеціальні тренінги для медпрацівників щодо лікування людей із захворюваннями шкіри, які мають психологічні проблеми.

Олівія Г'юз, представниця уельського комітету Skin Care Cymru, з семи років страждає на псоріаз.

Вона пише дисертацію на тему емоційного впливу цього захворювання і каже, що в Уельсі людям, які потребують відповідної психологічної допомоги, майже немає куди звернутися.

"Її доводиться шукати самотужки, такого лікування ніхто не пропонує", - каже 24-річна студентка.

"Фізичні аспекти захворювання шкіри вважають важливішими за психологічні наслідки, які розглядають як вторинні, - каже вона. - Але вони такі ж важливі. Має бути комбінований підхід".


15.07.2020 6120
Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

842 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

790
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1605
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2233
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4210 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3213

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

213

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

442

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

383

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

855
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

621
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

668
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

954
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1065
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

669
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6249
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1743
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31759 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1535
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

752 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

717