Як хлопець, якого цькували за прищі, став іконою стилю в Instagram

Інфлюенсер Скотт Макглінн має понад 150 000 підписників у Instagram і може заробляти по 6 000 фунтів стерлінгів за свої пости про красу та догляд за шкірою.

Але у школі його цькували за акне, обзиваючи "лице-піца", пише ВВС.

На його обличчі та спині були сильні вугрові висипи, через які він почувався самотньо та пригнічено.

"Вони були справді жахливі, я мав їх по всій спині, - згадує 33-річний Скотт. - Вони також були на лобі, обличчі та щоках".

Знущання почалися, коли йому було 12 років, і Скотту доводилося користуватися косметикою, щоб приховати вугрі.

"Коли люди коментували мою зовнішність, це впливало на мою впевненість", - каже він.

"Я ходив, опустивши очі вниз, і сподівався, що ніхто нічого не скаже. Я не думаю, що вчителі були справді навчені вирішувати подібні ситуації", - пригадує чоловік.

Раз на тиждень у шкільній їдальні давали піцу, і тоді Скотт навіть не хотів туди заходити.

"Був період, коли я їв свій обід у класі з двома друзями", - каже Скотт.

Він уникав уроків фізкультури, щоб не перевдягатися разом з усіма: "У хлопчачій роздягальні я був дуже вразливий. Навіщо мені було наражати себе на таке?"

Прищі та цькування зробили його дуже замкненим.

"Якби ви зустріли мене тоді, то ніколи б не подумали, що я коли-небудь стану активним у соцмережах", - каже Скотт.

Йому допомогла підтримка рідних: "На щастя, у мене не було думок про самогубство, і лише тому, що в мене була родина".

"Якби їх не було, я не знаю, що б зі мною трапилося", - зізнається чоловік.

Минулого року Скотт став світовим послом догляду за шкірою компанії Neutrogena - один із тих моментів у житті, в які важко повірити.

Після того, як він опублікував свої мемуари під назвою "Вихід", а його подкаст увійшов до першої п'ятірки у британському чарті iTunes, з ним намагалися зв'язатися ті, хто цькували його у школі.

"Я нічого не хочу про них знати", - каже він.

Що таке акне?

Акне, або вугровий висип - це поширене захворювання шкіри, яке характеризується вуграми, прищами та гнійниками.

Зазвичай воно починається у підлітковому віці, і тяжкість його перебігу сильно різниться - від кількох прищів до сильних висипів, після яких можуть лишатися шрами.

Акне буває майже у всіх людей у віці 15-17 років.

У більшості прищі зазвичай зникають до 20 років, але у деяких можуть тривати набагато довше.


Ендрю Томпсон, професор клінічної психології університету Кардіффа та речник Британського фонду шкіри каже, що наразі людям бракує психологічної підтримки.

За його словами, існують психологічні центри, які надають загальні послуги - але немає відповідної вузької спеціалізації.

"Багато консультантів не мали відповідного навчання, щоб працювати з людьми, які мають проблеми через стан шкіри", - каже він.

За його словами, необхідні спеціальні тренінги для медпрацівників щодо лікування людей із захворюваннями шкіри, які мають психологічні проблеми.

Олівія Г'юз, представниця уельського комітету Skin Care Cymru, з семи років страждає на псоріаз.

Вона пише дисертацію на тему емоційного впливу цього захворювання і каже, що в Уельсі людям, які потребують відповідної психологічної допомоги, майже немає куди звернутися.

"Її доводиться шукати самотужки, такого лікування ніхто не пропонує", - каже 24-річна студентка.

"Фізичні аспекти захворювання шкіри вважають важливішими за психологічні наслідки, які розглядають як вторинні, - каже вона. - Але вони такі ж важливі. Має бути комбінований підхід".


15.07.2020 5912
Коментарі ()

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

633
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1831 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1113 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

535
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6888 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11358 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

318

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1052

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1097

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1092
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

262
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1065
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

830
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

724
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

649
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2928
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4421
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18423
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

293
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

338
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

648
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

752