Як хлопець, якого цькували за прищі, став іконою стилю в Instagram

Інфлюенсер Скотт Макглінн має понад 150 000 підписників у Instagram і може заробляти по 6 000 фунтів стерлінгів за свої пости про красу та догляд за шкірою.

Але у школі його цькували за акне, обзиваючи "лице-піца", пише ВВС.

На його обличчі та спині були сильні вугрові висипи, через які він почувався самотньо та пригнічено.

"Вони були справді жахливі, я мав їх по всій спині, - згадує 33-річний Скотт. - Вони також були на лобі, обличчі та щоках".

Знущання почалися, коли йому було 12 років, і Скотту доводилося користуватися косметикою, щоб приховати вугрі.

"Коли люди коментували мою зовнішність, це впливало на мою впевненість", - каже він.

"Я ходив, опустивши очі вниз, і сподівався, що ніхто нічого не скаже. Я не думаю, що вчителі були справді навчені вирішувати подібні ситуації", - пригадує чоловік.

Раз на тиждень у шкільній їдальні давали піцу, і тоді Скотт навіть не хотів туди заходити.

"Був період, коли я їв свій обід у класі з двома друзями", - каже Скотт.

Він уникав уроків фізкультури, щоб не перевдягатися разом з усіма: "У хлопчачій роздягальні я був дуже вразливий. Навіщо мені було наражати себе на таке?"

Прищі та цькування зробили його дуже замкненим.

"Якби ви зустріли мене тоді, то ніколи б не подумали, що я коли-небудь стану активним у соцмережах", - каже Скотт.

Йому допомогла підтримка рідних: "На щастя, у мене не було думок про самогубство, і лише тому, що в мене була родина".

"Якби їх не було, я не знаю, що б зі мною трапилося", - зізнається чоловік.

Минулого року Скотт став світовим послом догляду за шкірою компанії Neutrogena - один із тих моментів у житті, в які важко повірити.

Після того, як він опублікував свої мемуари під назвою "Вихід", а його подкаст увійшов до першої п'ятірки у британському чарті iTunes, з ним намагалися зв'язатися ті, хто цькували його у школі.

"Я нічого не хочу про них знати", - каже він.

Що таке акне?

Акне, або вугровий висип - це поширене захворювання шкіри, яке характеризується вуграми, прищами та гнійниками.

Зазвичай воно починається у підлітковому віці, і тяжкість його перебігу сильно різниться - від кількох прищів до сильних висипів, після яких можуть лишатися шрами.

Акне буває майже у всіх людей у віці 15-17 років.

У більшості прищі зазвичай зникають до 20 років, але у деяких можуть тривати набагато довше.


Ендрю Томпсон, професор клінічної психології університету Кардіффа та речник Британського фонду шкіри каже, що наразі людям бракує психологічної підтримки.

За його словами, існують психологічні центри, які надають загальні послуги - але немає відповідної вузької спеціалізації.

"Багато консультантів не мали відповідного навчання, щоб працювати з людьми, які мають проблеми через стан шкіри", - каже він.

За його словами, необхідні спеціальні тренінги для медпрацівників щодо лікування людей із захворюваннями шкіри, які мають психологічні проблеми.

Олівія Г'юз, представниця уельського комітету Skin Care Cymru, з семи років страждає на псоріаз.

Вона пише дисертацію на тему емоційного впливу цього захворювання і каже, що в Уельсі людям, які потребують відповідної психологічної допомоги, майже немає куди звернутися.

"Її доводиться шукати самотужки, такого лікування ніхто не пропонує", - каже 24-річна студентка.

"Фізичні аспекти захворювання шкіри вважають важливішими за психологічні наслідки, які розглядають як вторинні, - каже вона. - Але вони такі ж важливі. Має бути комбінований підхід".


15.07.2020 5735
Коментарі ()

29.05.2023
Тетяна Дармограй

Як українським енергетикам вдалось оперативно відновити енергетичний баланс та забезпечити постачання електрики споживачам після руйнувань, здійснених Росією та чи можливі відключення світла влітку, як це було взимку — дізнавалась Фіртка. 

731
24.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

564
14.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

8990 5
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2656 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

1971
11.04.2023
Уляна Мокринчук

Про пережите внаслідок російського вторгнення та втрату сина на війні, журналістці Фіртки розповіла мешканка Енергодару — Любов Чабанюк. Жінка разом із дітьми евакуювалась на Прикарпаття 11 серпня 2022 року.

2462

Верхівка УПЦ(МП) послідовно перетворювала своїх вірян  на релігійних фанатиків, які зможуть в будь-який час захистити їхні інтереси.

129

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

661

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

663

Гастрономічне різноманіття м’ясних страв  українців надзвичайно велике. Серед усіх цих страв є одна особлива – ставлення до якої завжди неоднозначне з різноманітних причин.

715
06.06.2023

Василь Стефурак, голова громадської організації «Асоціація вівчарів», вже 10 років займається вівчарством на Коломийщині. Так, у його господарстві в селі Молодятин не лише вівці та барани. Тут розводять ще й кіз, з молока яких виготовляють крафтові сири.  

120
01.06.2023

В умовах війни та стресу харчові звички зазнають зміни. Нерідко — негативних.  

252
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

462
06.06.2023

Журналістка Фіртки поговорила з отцем УГКЦ Іваном Жуком, чи є якісь вказівки стосовно одягу вірян та чи може священник зробити зауваження з цього приводу.

124
01.06.2023

Церква бачить шлюб як основу для створення сім'ї та продовження роду. Він передбачає народження та виховання дітей в дусі віри, сприяє їхньому духовному та моральному розвитку.  

397
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

477
23.05.2023

Серед молодих людей нерідко побутує думка, що можна вірити в Бога, проте не ходити до храму.  

620 1
05.06.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5733
04.06.2023

Відповідаючи на запитання про перспективи вступу України до НАТО, Воллес зазначив, що існують розбіжності щодо шляху Києва до вступу. Міністр сказав, що НАТО, як і ЄС, не має повторювати помилок минулого, надаючи багато обіцянок таким кандидатам, як Україна.

201
31.05.2023

Законопроєкт про виплати військовим, який парламент ухвалив у першому читанні 30 травня, остаточно можуть ухвалити в середині червня.  

370
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

458
23.05.2023

Тема з контрнаступом була настільки обговорювана останніми місяцями на всіх рівнях, що в Україні почали побоюватися того, що його результат не виправдає очікувань.   

462