
Фахівці кінологічного центру поліції Івано-Франківщини готують чотирьох вівчарок до виїзду у звільнені від російських окупантів міста. Там тварини шукатимуть вибухівки, що після себе залишили військові РФ. Зараз собаки разом із кінологами посилено тренуються. Крім них, у центрі також навчають ще трьох вівчарок у підмогу.
Про те, як відбуваються тренування, та в чому особливість співпраці кінологів з їхніми помічниками, читайте у репортажі Суспільного, передає Фіртка.
Джекіл, Ріко, Емма й Лора — собаки-детектори, які разом зі своїми кінологами поїдуть у звільнені міста. Усі вони мають досвід із пошуку вибухівки, наркотиків чи зниклих людей.
Кінолог Микола Мільковський розповідає, кожна собака має свій характер та манеру пошуку. Це і допомагає визначити, в якому напрямі далі вчити тварину. Для прикладу, Емма, із якою працює чоловік, спеціалізується на пошуку наркотичних речових.
Собака — дуже енергійна, однак це не заважає такій специфіці роботи. За словами кінолога, за час служби Еммі вдалося врятувати не одне життя та розкрити злочини.
"Ця собака довіряє мені, а я довіряю їй. Має бути таке одне спільне. І кінолог повинен довіряти собаці, яку він навчив і з якою працює.
Коли я працюю з простими вівчарками, то після команди "Пуск" собака хоче вибігти погуляти, а Емма: "Давай, я ще не напрацювалася! Чому це так мало роботи було, давай, давай ще". Вона — працьовита, вона хоче, знає і може", — ділиться Микола Мільковський.
Ще один із четвірки – Ріко. Його готують шукати вибухонебезпечні предмети. Кінолог Олег Філіпов розповідає, що це — дуже клопітка робота.
Підготовка однієї такої собаки може тривати приблизно рік. Тренування по декілька разів на день проводять у спеціальному приміщенні. Заздалегідь у ящики ховають вибухонебезпечні предмети, які повинна знайти тварина.
Робить це вона тоді, коли їй дають команду. Якщо собака відчуває вибухівку, вона сигналізує про це кінологу, приймаючи спеціальну позу. Наприклад, сідає чи лягає.
"Його спеціалізація — пошуково-слідова робота, пошук зброї, вибухівки. Ми з ним їздили на виклики через крадіжки, розбій, грабежі. Він любить працювати, і мені з ним також легко. Це — однозначно мій друг і напарник", — говорить Олег Філіпов.
Деякі з цих собак допомагали військовим в антитерористичній операції на сході України. Джекіл їздив чи не найбільше, починаючи із 2014. Йому сім років.
З Джекілом працює молодший інспектор-кінолог Борис Куфаєв. Він розповідає, що собака спокійний і дуже витривалий. Може працювати 40 хв за норми — 10-15 хв.
"Врівноважений собака, грайливий і підходить для цієї роботи. Шукатиме тротил, гранати, пластит. Собак навчаємо через гру: собака думає, що шукає м’ячик, але потім м'ячик забирають і він шукає вибухівку", — пояснює Борис Куфарєв.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
З початку повномасштабної війни Україна повернула 324 наших полонених
Троє з чотирьох американців підтримують постачання зброї в Україну