Як франківські кінологи навчають собак шукати вибухівку

Фахівці кінологічного центру поліції Івано-Франківщини готують чотирьох вівчарок до виїзду у звільнені від російських окупантів міста. Там тварини шукатимуть вибухівки, що після себе залишили військові РФ. Зараз собаки разом із кінологами посилено тренуються. Крім них, у центрі також навчають ще трьох вівчарок у підмогу.

Про те, як відбуваються тренування, та в чому особливість співпраці кінологів з їхніми помічниками, читайте у репортажі Суспільного, передає Фіртка.

Джекіл, Ріко, Емма й Лора — собаки-детектори, які разом зі своїми кінологами поїдуть у звільнені міста. Усі вони мають досвід із пошуку вибухівки, наркотиків чи зниклих людей.

Кінолог Микола Мільковський розповідає, кожна собака має свій характер та манеру пошуку. Це і допомагає визначити, в якому напрямі далі вчити тварину. Для прикладу, Емма, із якою працює чоловік, спеціалізується на пошуку наркотичних речових.

Собака — дуже енергійна, однак це не заважає такій специфіці роботи. За словами кінолога, за час служби Еммі вдалося врятувати не одне життя та розкрити злочини.

"Ця собака довіряє мені, а я довіряю їй. Має бути таке одне спільне. І кінолог повинен довіряти собаці, яку він навчив і з якою працює.

Коли я працюю з простими вівчарками, то після команди "Пуск" собака хоче вибігти погуляти, а Емма: "Давай, я ще не напрацювалася! Чому це так мало роботи було, давай, давай ще". Вона — працьовита, вона хоче, знає і може", — ділиться Микола Мільковський.

Ще один із четвірки – Ріко. Його готують шукати вибухонебезпечні предмети. Кінолог Олег Філіпов розповідає, що це — дуже клопітка робота.

Підготовка однієї такої собаки може тривати приблизно рік. Тренування по декілька разів на день проводять у спеціальному приміщенні. Заздалегідь у ящики ховають вибухонебезпечні предмети, які повинна знайти тварина.

Робить це вона тоді, коли їй дають команду. Якщо собака відчуває вибухівку, вона сигналізує про це кінологу, приймаючи спеціальну позу. Наприклад, сідає чи лягає.

"Його спеціалізація — пошуково-слідова робота, пошук зброї, вибухівки. Ми з ним їздили на виклики через крадіжки, розбій, грабежі. Він любить працювати, і мені з ним також легко. Це — однозначно мій друг і напарник", — говорить Олег Філіпов.

Деякі з цих собак допомагали військовим в антитерористичній операції на сході України. Джекіл їздив чи не найбільше, починаючи із 2014. Йому сім років.

З Джекілом працює молодший інспектор-кінолог Борис Куфаєв. Він розповідає, що собака спокійний і дуже витривалий. Може працювати 40 хв за норми — 10-15 хв.

"Врівноважений собака, грайливий і підходить для цієї роботи. Шукатиме тротил, гранати, пластит. Собак навчаємо через гру: собака думає, що шукає м’ячик, але потім м'ячик забирають і він шукає вибухівку", — пояснює Борис Куфарєв.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

З початку повномасштабної війни Україна повернула 324 наших полонених

Окупанти здійснюють повітряну розвідку з метою уточнення напрямків подальшого просування: оперативна інформація щодо російського вторгнення

Троє з чотирьох американців підтримують постачання зброї в Україну


12.05.2022 Іван Муканик 1286
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2449
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19558
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1750
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1226 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2270
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3878

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

144

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2014

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

699

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1314
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

382
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

910
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24407
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

640
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

614
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

750
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1645
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8057
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

495
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

783
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2060 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

741