Як фінансова грамотність впливає на добробут та людське життя в цілому?

Чому в сучасному світі важливо бути фінансово грамотним?

Кожна людина хоче стати успішною та незалежною. Проте, лише одиниці досягають поставлених цілей. Чому? Тому що, мати великі доходи не означає бути багатим. Ви коли-небудь чули таку приказку: “Не важливо, скільки ти заробляєш. Важливо – як саме ти розпоряджаєшся заробленими коштами.” Саме в цьому і криється суть фінансової грамотності. Що це таке і для чого вона потрібна спробуємо з’ясувати далі.

Що таке “фінансова грамотність” і яке значення вона відіграє у нашому житті? 

Фінансова грамотність – це вміння розумно розпоряджатися заробленими коштами. Грамотні люди приймають вигідні з точки зору доходів рішення та ефективно розпоряджаються власними коштами. Наприклад, шанувальники азартних ігор використовують казино бонуси 2022 для отримання додаткового доходу, а шопоголіки ніколи не ігнорують сезонні знижки чи інші не менш вигідні пропозиції.

Іншими словами, фінансово обізнані люди приймають вигідні рішення, завдяки чому швидко досягають нових рівнів матеріального добробуту.

До основних правил фінансової грамотності можна віднести:

  • необхідно ставити цілі, а не просто висловлювати бажання та наполегливо робити все, щоб їх реалізувати;
  • до планування бюджету потрібно ставитись дуже серйозно (гроші люблять точний підрахунок, тому бюджет планується наперед, виходячи із витрат попередніх періодів);
  • витрати контрольовані (для цього слід вести щомісячний фінансовий звіт, який дозволить зрозуміти, куди грошей витрачається найбільше, а на які сфери найменше);
  • навчіться передбачати ваші доходи (при цьому, у фінансово грамотних людей доходи перевищують витрати);
  • оптимізація бюджету – невід’ємна складова фінансової грамотності (якщо реалізація поставлених планів не вписується у прогнозований бюджет, необхідно шукати додаткові джерела доходу, створювати пасивний дохід, тощо).

І найголовніше правило фінансової грамотності звучить так: “гроші повинні працювати”. Фінансово обізнані люди знають, що гроші не можна просто заробляти та відкладати. Їх потрібно інвестувати, вигідно вкладати у ту чи іншу справу, яка принесе прибуток у майбутньому.

Як стати фінансово грамотним?

Навчитися правильно розпоряджатися заробленими коштами не важко. Для цього потрібно дотримуватись кількох простих порад.

По-перше, витрати завжди повинні бути меншими, ніж доходи.

По-друге, не можна витрачати усі зароблені кошти відразу. Резервний фонд є невід’ємною частиною фінансової грамотності. Він може забезпечити людині безтурботну старість та фінансову незалежність при будь-яких обставинах.

По-третє, не варто піддаватись миттєвим спокусам, які чатують на кожному кроці. Будь-які фінансові вкладення слід ретельно обдумувати та планувати.

І наостанок пам’ятайте, що гроші – це не мета, а знаряддя праці. Це інструмент, за допомогою якого розумні люди можуть покращити свій добробут та змінити життя на краще.

Партнерський матеріал


25.04.2022 1763
Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1964
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1861
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1858
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5496 46
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2154 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1510

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

746

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

799

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1001

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1005
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1772
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3681
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10259
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26150
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10185 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7715
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

899
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

210
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

265
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

382
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1278
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

885