Як доглядати за шкірою обличчя взимку

Шкіра вважається найбільшим органом нашого тіла і відповідно виконує багато важливих функцій:  метаболічну, дихальну, рецепторну, терморегуляторну, імунну, бере участь у регулюванні водно-сольового балансу.

Оскільки одна з головних функцій шкіри – захисна, вона піддається значним випробуванням – дії вітру, морозу, ультрафіолетового опромінення, що особливо актуально взимку.


Які прояви ушкодження шкіри?

При неправильному захисті шкіри з часом ми бачимо наслідки, які приносять негативний як косметичний, так і функціональний ефект. Внаслідок постійної дії холоду, судини шкіри обличчя звужуються і не віддають достатньо кисню та поживних елементів. Це несе за собою порушення метаболічних процесів, які не дають можливості регенерації шкіри.

Внаслідок дії вітру на відкриті ділянки, порушуються процеси утворення шкірного сала, як наслідок – сухість, лущення, тріщини, за якими йдуть печіння та біль.

І найголовніше – при сухості, частій травматизації виникає передчасне старіння шкіри обличчя.

Як захистити шкіру?

Як зарадити цим неприємним наслідкам? Можу надати кілька простих і важливих порад щодо догляду, які повинні стати вашою щоденною звичкою!

  • Перед виходом на вулицю рекомендовано наносити крем на обличчя не менш ніж за 30хв! Адже якщо крем не встигне висохнути, шкіра зазнає надмірного переохолодження.
  • Вдень наносимо жирний крем, перед сном – зволожуючий.
  • Наносіть крем легкими масажними рухами. Масаж покращує кровообіг, живлення шкіри та як позитивний ефект – красивий овал і профілактика зморшок J
  • Відмовтесь від засобів для вмивання, тоніків та інших засобів по догляду, які містять спирт! Спирт спричиняє пересушення шкіри.
  • Навіть у холодну погоду шкіра піддається дії сонця та ультрафіолету. Використовуйте тональні засоби з SPF-фактором.
  • Варто зволожувати шкіру не тільки зовні, а й зсередини. Не забуваємо про режим пиття – тільки чиста вода кімнатної температури.
  • Використовуйте помаду для губ. Бажано користуватися жирними помадами, в ідеалі – гігієнічними, адже матова помада спричиняє пересушування, надалі тріщини і лусочки.

 

Рекомендовані косметологічні послуги взимку

Проте, існують випадки, коли звичайного догляду не вистачає. Особливо це стосується власників сухої, чутливої шкіри. Саме тому ми можемо вдаватися до більш професійних методів захисту. В даному випадку рекомендації щодо догляду повинен надати лікар косметолог.

Лікарі стверджують, що взимку для шкіри будуть корисними дані процедури:

  • живильна маска по типу шкіри + професійний масаж обличчя;
  • біоревіталізація шкіри – введення вітамінного коктейлю в шкіру лазерним або ін’єкційним методом;
  • оскільки доза ультрафіолету взимку значно нижча, аніж влітку, процедури з використанням лазера – в ТОПі! ЕЛОС епіляція, видалення куперозу, пігментації, видалення розтяжок і плазмове омолодження PLASMA SKIN – саме взимку варто звернути увагу на ці послуги;
  • мезотерапія обличчя та волосистої шкіри голови;
  • і не забуваємо про очищення шкіри, як варіант – ультразвукова чистка, адже вона є менш травматичною, аніж мануальна.

Головне, на чому хочу зосередити Вашу увагу, – в жодному разі не займайтеся самодіяльністю. Реклама і поради знайомих – це добре, проте в багатьох випадках самостійне призначення засобів по догляду за шкірою несе вищевказані неприємні наслідки.

Знайдіть 30 хвилин вільного часу для БЕЗКОШТОВНОЇ консультації лікаря-косметолога. Запевняю, це значно зекономить Ваш час і кошти та допоможе зберегти шкіру красивою і здоровою.

Галина  Прокопій – лікар дерматовенеролог-косметолог


Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

889 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

803
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1619
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2247
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4226 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3233

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

226

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

454

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

395

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

864
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

636
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

681
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

965
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1090
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

678
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6263
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1755
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31770 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1558
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

762 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

727