Як дефіцит цинку позначається на нашій шкірі

Прокопій Галина Ігорівна – лікар дерматовенеролог-косметолог медичного центру «Оксфорд Медікал».

Наша шкіра є так званим індикатором стану нашого організму. Будь-які захворювання, недостатність вітамінів, порушення метаболізму – усе це наносить свій відблиск на шкіру. Так само відбувається при недостатності цинку.

Роль цинку у нашому організмі

Цинк - це мікроелемент, який присутній фактично у кожній клітині нашого організму. Цинк бере участь у багатьох ферментативних реакціях, у формуванні імунної відповіді, відповідає за ріст і розвиток плода, згортання крові, загоєння ран. І також цинк відіграє важливу роль для нашої шкіри.

В нормі рівень цинку в організмі у чоловіків 2,5-3 г, у жінок 1,5-2 г. Враховуючи те, що цинк виводиться з організму з продуктами обміну, ми мусимо розуміти, що варто постійно його поповнювати. Проте, існують деякі стани, при яких, навіть вживаючи нормальну щоденну дозу цинку, людина однаково страждатиме цинковою недостатністю. До цих станів відносяться порушення мальабсорбції, хвороба Крона, ентеропатичний акродерматит, виразковий коліт, порушення функції підшлункової залози та ін.

Як наша шкіра реагує на недостатність цинку?

При дефіциті цинку з часом ми спостерігаємо неприємні зміни з боку шкіри та волосся. Недостатність цинку може протікати як латентно, так і яскраво виражено.

  • Латентна форма недостатності цинку: пацієнт скаржиться на сухість, шорсткість шкіри, акнеподібні висипання на спині, лопатках, ключицях, на передній поверхні грудної клітки.
  • Виражена недостатність цинку проявляється більш яскравою клінічною картиною. Можемо виявляти вогнища алопеції (випадіння волосся), крихкість нігтів, значну жорсткість та блискучість волосся, появу екзематозних бляшок на шкірі рук, ступнів.

У діток з вродженою недостатністю цинку виникає ентеропатичний акродерматит. Це тяжке захворювання проявляється множинними висипами на шкірі дитинки у складках, на кистях, навколо природних отворів, на сідницях. Висипи можливі еритемні, везикуло-пустульозні, з кірочками. Окрім цього виникає запалення повік, випадіння волосся, дистрофія нігтів, стоматити, часті проноси, значне зниження ваги. Дитина стає апатичною, млявою, роздратованою, спостерігається відставання у фізичному розвитку.

Як усунути недостатність цинку?

Якщо ви підозрюєте у себе або близьких дефіцит цинку, не варто одразу приймати таблетовані препарати. Для початку перегляньте власний раціон: чи дотримуєтесь ви збалансованого харчування, чи достатньо корисної їжі ви споживаєте, чи не було у вас раніше проблем з кишківником. Інколи недостатність цинку є не причиною, а симптомом, який наголошує про більш небезпечне захворювання!

Для профілактики недостатності цинку рекомендую збагатити раціон такими продуктами: курятиною, свининою, рибою, морквою, горіхами, горохом, злаками. Також варто зазначити, що всмоктування цинку у кишківнику гальмують прийом антибіотиків, молочні продукти, рослинні волокна. Для майбутніх мам також потрібна дещо більша щоденна доза цинку, але прийом таблетованих форм варто обов’язково погодити з ведучим акушером-гінекологом!

Якщо все-таки дефіцит цинку є значно вираженим, а саме турбують такі стани як алопеція, акродерматитоподібні синдроми, акнеподібна висипка – зверніться до лікаря! Після проведення огляду, детального ознайомлення з анамнезом пацієнта, лабораторної діагностики саме лікар допоможе вияснити справжню причину цих проблем і підібрати правильне індивідуальне лікування!

Піклуйтеся про своє здоров’я разом з Оксфорд Медікал!

Щоб записатися на прийом до лікаря, телефонуйте нам: 067 3 777 299, 050 3 777 299.

Ми знаходимось за адресами : вул. Василіянок, 1 та вул. Незалежності, 93А.


07.02.2020 5053
Коментарі ()

29.05.2023
Тетяна Дармограй

Як українським енергетикам вдалось оперативно відновити енергетичний баланс та забезпечити постачання електрики споживачам після руйнувань, здійснених Росією та чи можливі відключення світла влітку, як це було взимку — дізнавалась Фіртка. 

572
24.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

443
14.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

7729 5
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2525 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

1893
11.04.2023
Тетяна Дармограй

Про пережите внаслідок російського вторгнення та втрату сина на війні, журналістці Фіртки розповіла мешканка Енергодару — Любов Чабанюк. Жінка разом із дітьми евакуювалась на Прикарпаття 11 серпня 2022 року.

2374

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

535

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

531

Гастрономічне різноманіття м’ясних страв  українців надзвичайно велике. Серед усіх цих страв є одна особлива – ставлення до якої завжди неоднозначне з різноманітних причин.

611

Коротка історія російської державності та походження росіян на основі фактів і досліджень російських істориків. 

1006
01.06.2023

В умовах війни та стресу харчові звички зазнають зміни. Нерідко — негативних.  

156
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

355
23.05.2023

Здоровий кишківник запорука не лише хорошого самопочуття, але й зовнішнього вигляду. Існують продукти, які допомагають очистити кишківник і схуднути.  

487
01.06.2023

Церква бачить шлюб як основу для створення сім'ї та продовження роду. Він передбачає народження та виховання дітей в дусі віри, сприяє їхньому духовному та моральному розвитку.  

271
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

389
23.05.2023

Серед молодих людей нерідко побутує думка, що можна вірити в Бога, проте не ходити до храму.  

515 1
17.05.2023

Досить часто люди соромляться ставити відверті питання священнику.  

806
01.06.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5642
31.05.2023

Законопроєкт про виплати військовим, який парламент ухвалив у першому читанні 30 травня, остаточно можуть ухвалити в середині червня.  

269
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

368
23.05.2023

Тема з контрнаступом була настільки обговорювана останніми місяцями на всіх рівнях, що в Україні почали побоюватися того, що його результат не виправдає очікувань.   

383
19.05.2023

Президент назвав пріоритети України на найближчий час.    

487