Я не розумію, чому наша ОВА і народні депутати не піднімають питання про збільшення лімітів для Прикарпаття, - Руслан Марцінків

Котельні в Івано-Франківську заживлені, а відтак мешканці міста з теплом.

Про це під час етеру програми "Новий погляд" розповів Руслан Марцінків, міський голова, передає Фіртка.

«Бачимо, що вже є похолодання, мінусова температура. Світла може не бути, але люди мають бути у теплі.

Тому ми цей тиждень просили і вимагали в енергетиків, щоб наші котельні працювали. Є невеличкі котельні у селах в школах, де ми забезпечили генераторами, бо все-таки до кінця наступного тижня школи підуть на канікули», - каже Марцінків.

Зі слів очільника міста, важливо, щоб теплом були забезпечені й дитячі садки, які працюватимуть безперебійно.

«Також ми багато говорили про справедливість, а тут є декілька таких проблем. Для мене не зрозуміло, чому наша ОВА і народні депутати не піднімають питання про збільшення лімітів для нашої області.

Я порівняв з Полтавською областю, вона зараз має 30% ліміту від того, що раніше споживала. Так само й зараз Франківська область, але на Полтавщині було раніше багато підприємств, які споживали багато електроенергії, і станом на сьогодні їхнє населення не відключають, або майже не відключають від світла», - каже Марцінків.

Натомість, за словами політика, Захід країни, в тому числі Івано-Франківщина, які прийняли багато ВПО та релокованого бізнесу, маємо проблемний графік, якого не завжди дотримуються.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


19.12.2022 Тіна Любчик 2105 2
Коментарі (2)

Справді підозріло 2022.12.19, 21:07

Дійсно. Складається враження наче зумисно не хочуть приживання і працездатності підприємств, які переїхали, і десятків тисяч людей, які не в Буковелях, а по звичайним квартирам порозселялись у Франківську і інших містах, селах. Скільки їх в області знайшли прихисток 70-ть, 100-о тис?

Графіків недотримувались по всій країні, зараз реально краще стало. Години наче ті самі.

Але ліміти, як каже Руслан Марцінків, непропорційні до тих підприємств і людей, які тут наявні.

Навіть більше, промислове серце Франківщини - Калуш "залюбили" повістками мало не до коми. Коли те що в новинах розповідають про методи мобілізації "лнр" "днр" чомусь відбувається в Калуші. Те що без відпочинку полюють і вручають кожен день біля зупинок і магазинів, просто на вулиці - не новина. А от що почали саджати в машини і відвозити в воєнкомат не вірив до кінця поки випадків не стало декілька і зі знайомими було. З автобуса Калуш-Франківськ і у воєнкомат? 

І це все замісь того щоб перевезти на Західну наприклад Харківський танковий завод і подібні. Дати запрацювати і іншим  підприємствам, які давали б податки і валюту.

В воєнкомат люди не мали б боятись іти, а ходити добровільно на начання зі зброєю поводитись самі в чергу записуватись.

Та чомусь все як на зло.

Не вірю що це просто чиїсь дебілізм і місцева прислужкуватість і готовність зїсти за премію кого загодно. Ой, ні.

Бо куди, по вашому, поділись тисячі росагентів, які до війни діяли в інтересах росії? Затихли-так, але псувати життя навряд перестали.

Що з цим робити і чи може сама Франківщина? Не знаю. Та Марцінків почав правильні питання задавати.

Марцінківу ганьба. 2022.12.20, 03:27

А я не розумію чому в неділю вечором порожні тролейбуси шурують один за одним, а ви сидіть в темноті. На надрічній, що твориться через недобудований міст і 1 смугу руху, кожного вечора кілометрова пробка, то жахіття колись скінчиться. Що в Полтаві то він бачить, а в себе під носом ні, господар зас...ний.

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2493
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1591 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3662
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5436
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1688
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2085

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

186

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

198

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

408

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

888
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

483
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

777
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2472 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

513
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

878
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4923
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

741
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

660
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

594
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

405
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

733
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

893 2