Я хотів провалитися крізь землю, у пекло і забути цей день, - Влад Яма про початок танцювальної кар’єри та успіх

Днями до Івано-Франківська завітав популярний шоумен й талановитий хореограф Владислав Яма.

За плечима зірки безліч призових місць на чемпіонатах, успішна кар'єра танцюриста і хореографа, шоумена.

Танцюрист розповів нам про свої кроки до досягнення успіху, поділився секретами мотивації та розкрив подробиці своїх танцювальних буднів. Про все це і не тільки читайте у матеріалі «Фіртки».

 Про початок танців

Танцями Влад почав займатися у Запоріжжі ще у сім років. За декілька місяців тренувань зрозумів, що вдається це йому добре.

 «Мені завжди було цікаво чим займаються дівчата після уроків. Вони постійно про щось говорили, а я не знав. Наважився, запитав, що вони так постійно обговорюють. Розповіли, що танці. Я запитав, чи можна з ними. Вони погодилися. Батьки теж дозволили. І от одного разу я пішов з ними і залишився.»

До восьмого класу із 24 однокласників справу не покинув тільки він. А далі захотів бути найкращим у танцях.

«За декілька місяців занять я зрозумів, що у мене це виходить. Дивувало, чому просте, на мій погляд, «ча-ча-раз-два-три» багато хто не розуміє. Я робив все для того, щоб перетанцювати всіх, стати чемпіоном світу. Ним я не став, вже і не стану, але доля мене звела з телебаченням.»

Про Київ та переїзд

Коли танцюрист переїхав до столиці йому було 19 років. До цього бував у Києві лише на турнірах.

«Я отримав пропозицію від якої не можна було відмовитися. Мені було 19 років, але за декілька років до того в Запоріжжя до нас приїжджали тренери з Києва на семінар. І через три-чотири роки після тієї зустрічі вони для дівчинки шукали перспективного партнера. Якимось дивом згадали про мене. Як це відбулось, я досі не знаю. Кажуть, що побачили потенціал. Жагу до знань.»

А ще в юнацькі роки для танцюриста столиця здавалася чимось далеким і надзвичайно великим.

«Для мене Київ був, як Австралія. Тобто, я знав, що він існує, але це було зовсім інше місце. Декілька разів ми приїжджали на турніри. Складно було думати про танці, коли виходиш із вокзалу та з відкритим ротом дві доби розглядаєш місто. А ще й танцювати треба!»

Про участь у Freedom

Ця історія розпочалась із прогулянки Влада та його друга Сергія Києвом. Хлопці гуляли столицею, спілкувалися й одного разу Сергій розповів Владу, що він знає продюсера Антіна Мухарського.

«В нього була репетиція у концерт-холі Freedom. Там поруч танцював балет «Freedom». Ми проходили повз і почули, що їм потрібний хлопець. Друг каже: «А давай я розповім про тебе?» Я йому тоді відповів: «Я тут до чого? Де я, а де балет «Freedom».

За тиждень друзі зустрілися і Сергій дав Владу номер Олени Коляденко.

«Я йому кажу: «Ти що дурний?». Він розповів, що взяв номер і їм насправді потрібен хлопець. Я телефоную, вона сказала куди і коли прийти на кастинг. Прийшов ще якийсь хлопчик. Ми вивчили хореографію. Станцювали. Потім Олена сказала, що поставить музику і треба зімпровізувати. Мені було 22 і я не знав, що таке танцювальна імпровізація. Я знав, що є слово «імпровізація» і слово «танці». Для мене вони були несумісні. Я сказав, що не розумію, що це таке.»

Олена Коляднеко пояснила, що коли включиться музика, Владу треба станцювати те, відчуває.

«Ввімкнулась музика, я почав танцювати, танцюю, вона так дивиться на мене і каже: «Ти стриптизер?» Я хотів провалитися крізь землю, кудись у пекло і забути цей день, піти втопитися. Я ж бальник, я ж чемпіон Запорізької області. Я танцюю вже чотирнадцять років, на хвилиночку. Виявляється, що у бальному танці ти танцюєш стандарт у рамці, або латина – робота стегнами, у ча-ча-ча популярно було танцювати хвилі. Ось я і танцював.»

Згодом, Олена Коляденко сказала Владу, що танцює від дуже погано, проте «щось у ньому є» та запросила на репетицію з балетом.

«Я прийшов, вивчив чотири постановки під «Алібі» і наступного дня ми виїхали на якийсь фестиваль. Тобто, за день я танцював із групою «Алібі». Коли вже минуло багато років, відбулися «Танці з зірками», ми робили мюзикл з Оленою Коляденко і тільки тоді вона мені зізналася наскільки погано я танцював того дня. Але сказала, що побачила в очах світло та жагу до танцю. І тому взяла мене.»

Про секрети успіху

За словами Влада, доля була прихильною до нього стосовно вчителів.

«Я завжди займався з найкращими – у Запоріжжі, Києві, Англії. І працюю з найкращими. Це найголовніше.»

Секрет успіху, на думку танцюриста, це відчуття своєї справи, наявність якщо не таланту, то хоч здібностей, розуміння, чи можеш ти в цьому чогось досягнути, а далі намагатися робити це краще, ніж інші. Можна робити не набагато, але краще.

«На першому своєму турнірі я здобув четверте місце. Це був чемпіонат Запоріжжя. Я зрозумів, що щось не так і мені це не подобається. Тоді, через три місяці, на наступному чемпіонаті, я виграв. І зрозумів, що від мене щось залежить.»

Про страх перед виступом

Влад розповідає, що зазвичай відчуває перед сценою тремтіння і відповідальність. А особливо, якщо це прямий ефір.

«В залі на тебе дивляться тисячі людей, а коли це «Танці з зірками», це вісім-десять мільйонів. Якщо раптом з тебе вискочить якесь не те слівце, яке планував на початку речення, то можна осоромитися на всю країну. Насправді, один необережний рух і на кар’єрі можна ставити хрест.»

Про те, як проходить день

Якщо протягом дня у танцюриста є спортзал, басейн або повноцінне танцювальне тренування, то зранку після пробудження лише розминається.

«Я ще не дійшов до медитації, йоги, але вже наближаюся до цього. Якщо я розумію, що день буде складний і у мене не буде часу на тіло, то першу годину-півтори намагаюся витратити на те, щоб дати навантаження.»

А ще танцюрист намагається впорядкувати щоденний режим: зараз прокидається о сьомій ранку, проте, хоче привчитися вставати раніше. А от, як лягати спати швидше – не знає.

«Не можу навчитися, лягаю десь о першій-другій, а знаю, що треба до 12 ночі. Це для мене тільки теорія. Причому я, дружина і син до опівночі не можемо ніяк лягти.»

Про хобі

Танцюрист зізнається, що колись у нього були сценічні амбіції. Чому сценічні, а не співочі? Тому, що відверто визнає – співати гарно не вміє. Зараз цих амбіцій уже нема.

«Якийсь час я займався діджеїнгом. Зараз навіть інколи виступаю. Це моє хоббі, яке деколи приносить гроші.»

Але чим би Влад не займався, глядачі завжди чекають танцю.

«Я приїжджаю у якесь місто, бачу на афіші великими літерами написано «діджей-сет». Дискотека, всі танцюють під цю музику, а потім починають горланити «Танцюй, танцюй, танцюй!» Хочеш не хочеш завжди треба танцювати.»

Про розвиток, кумирів та мрії

Влад розповідає, що хоч і є професійним танцівником, але продовжує брати уроки танців. Адже з роками техніка танцю змінюється.

«Я думаю, що у будь-якій сфері головне не зупинятися і постійно вчитися. Зараз карантин, зробив паузу, але я теж приходжу в зал і працюю.»

Щодо кумирів, то зізнається, що зараз їх не має.

«Досить багато років ним був Доні Бернс - чотирнадцяти разовий чемпіон світу, абсолютно унікальна людина. Я ним захоплювався».

А от мріє Влад про те, щоб погратися із власними онуками, запустити своє шоу на телебаченні.

«Також хочеться мати суперздібності – я завжди мріяв лікувати людей. Близькі люди знають.»


05.07.2020 Люся Грибик 16010
Коментарі ()

29.05.2023
Тетяна Дармограй

Як українським енергетикам вдалось оперативно відновити енергетичний баланс та забезпечити постачання електрики споживачам після руйнувань, здійснених Росією та чи можливі відключення світла влітку, як це було взимку — дізнавалась Фіртка. 

572
24.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

443
14.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

7733 5
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2525 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

1893
11.04.2023
Тетяна Дармограй

Про пережите внаслідок російського вторгнення та втрату сина на війні, журналістці Фіртки розповіла мешканка Енергодару — Любов Чабанюк. Жінка разом із дітьми евакуювалась на Прикарпаття 11 серпня 2022 року.

2374

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

535

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

533

Гастрономічне різноманіття м’ясних страв  українців надзвичайно велике. Серед усіх цих страв є одна особлива – ставлення до якої завжди неоднозначне з різноманітних причин.

611

Коротка історія російської державності та походження росіян на основі фактів і досліджень російських істориків. 

1006
01.06.2023

В умовах війни та стресу харчові звички зазнають зміни. Нерідко — негативних.  

156
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

355
23.05.2023

Здоровий кишківник запорука не лише хорошого самопочуття, але й зовнішнього вигляду. Існують продукти, які допомагають очистити кишківник і схуднути.  

487
01.06.2023

Церква бачить шлюб як основу для створення сім'ї та продовження роду. Він передбачає народження та виховання дітей в дусі віри, сприяє їхньому духовному та моральному розвитку.  

271
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

389
23.05.2023

Серед молодих людей нерідко побутує думка, що можна вірити в Бога, проте не ходити до храму.  

515 1
17.05.2023

Досить часто люди соромляться ставити відверті питання священнику.  

806
01.06.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5642
31.05.2023

Законопроєкт про виплати військовим, який парламент ухвалив у першому читанні 30 травня, остаточно можуть ухвалити в середині червня.  

269
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

368
23.05.2023

Тема з контрнаступом була настільки обговорювана останніми місяцями на всіх рівнях, що в Україні почали побоюватися того, що його результат не виправдає очікувань.   

383
19.05.2023

Президент назвав пріоритети України на найближчий час.    

488