І ще трохи про пасічнянський міст

Місто Івано-Франківськ розташоване на стародавньому шляху з Польщі у Валахію, далі в Туреччину. Сьогодні в межах України це потужний транспортний транзит Львів- Чсрнівці.


Величезна маса транзитних, часто вантажних, автомобілів львівського напрямку заїжджає в місто вулицею Галицькою, дальше через міст через Бистрицю Солотвинську, частково розтікається в центр, решта на вулицю Набережну, що створює справжній транспортний колапс. Головна проблема - транзитні автомобілі.

Заберемо транзит - вирішуємо половину проблем. Міст, вулиця Галицька витримали б автотранспорт Пасічної, незважаючи на бурхливий розвиток житлового району.

Генеральний план Івано-Франківська 1978 року та оновлений 2001 року вирішували цю проблему шляхом спорудження автокорндору, що розпочинався з львівської траси від існуючого шляхопроводу через залізницю між селами Угринів та Ямниця, далі шосе між селами Угринів і Клузів, міст через Бистрицю Солотвинську, вихід в районі заводу Індуктор на існуючу вулицю Івасюка, далі по вулиці Стуса, міст через Бистрицю Надвірнянську, далі шосе між селами Угорники і Підлужжя з виходом на шосе в напрямку Тисмениці.

Таким чином транзитний транспорт перехоплювався далеко за містом, рухався б магістралями та майже оминав місто. Реалізація автокорндору розпочиналася в 2010 році з проектування відрізку від шляхопроводу над залізницею між селами Ямниця та Угринів, міст через Бистрицю Солотвинську з виходом на вулицю Івасюка. Проте проектні роботи, розпочаті УКБ міськвиконкому, були зупинені.

Тепер про міст через Бистрицю Солотвинську на продовженні вулиці Хіміків. Ідея зовсім не свободівська, вона започаткована ще командою попереднього міського голови. Більше того, пропонувалося спорудження двох мостів на продовженнях вулиць Хіміків та Берегової.

І розглядалися вони не як альтернатива клузівському мосту, а як допоміжні для угринівського та загвіздянського напрямків для легкового автотранспорту і, можливо, пасажирського транспорту.

Міст на продовженні вулиці Хіміків трасувався таким чином, щоб напрямок руху максимально вливався в бік вулиці Промислової, між існуючими автомийною та АЗС. Вказані пропозиції не передбачені діючим генеральним планом міста, зрозуміло, що попередня команда розглядала їх як напрацювання до нового генерального плану міста.

Негативні моменти при будівництві мосту через Бистрицю Солотвинську на продовженні вулиці Хіміків:

  1. Міст будується всупереч нині діючому генеральному плану міста Івано-Франківська. Порядок: спочатку генплан, потім будівництво мосту. Очевидно не в цьому випадку – «міст всупереч генплану будувати можна».
  2. Міст будується під прямим кутом до потужної міської магістралі - вулиці Надрічної зі здами-виїздами на неї, з гарантованими автокорками, без логічного прямого продовження руху на якусь із вулиць правого берега річки для розвантаження мосту. Не підходить вулиця Промислова? Вишукуємо іншу вулицю. Нема? Тоді може місце для будівництва вибрано невдало?
  3. Із міських засобів масової інформації відомо, що проектування мосту велося без вирішення питань заїздів та з’їздів. Тобто, міст вже будується, а як на нього заїхати і з’їхати невідомо. Останні новини з мерії: заїзди на міст вирішуватимуться окремою проектною документацією. Ясно, що це окремий договір, окремі кошти. Чому вказані проблеми не вирішуються одною комплексною проектною документацією? Відповідь може знає наш міський голова?
  4. Ще про заїзди і з’їзди з мосту. Сьогодні з’їхати з мосту на вулиці Галицькій правим поворотом і включитися в рух на Набережну непросто, права смуга часто вже на мості заповнена транспортом. Проїхати під мостом і розвернутися на кільці вулиці Надрічної теж складно, через велике скупчення транспорту. Часто автомобілі в черзі до кільця стоять майже від залізниці з одного боку та дванадцятиповерхівки з другого. Як стало відомо із міської преси, рух із нового мосту в бік залізничного переїзду планується як правий поворот на вулицю Надрічну до існуючого кільця і далі по старій Надрічній до колії.
  5. Ширина мосту. Дві смуги, повідомляють ініціатори будови, потім добавляють: ще буде третя смуга. Для цього треба було город городити? Зрозуміло, цей міст не може бути альтернативою клузівського, ніяк не замінить міст на Галицькій на час озвученого ремонту. Нагадаємо: міст на вулиці Галицькій має чотири смуги, при аварії на ньому автокорки повністю паралізують весь рух.
  6. Ширина вулиці Хіміків. Це дві смуги плюс третя для об’їзду, що сьогодні забезпечує транспортне навантаження. Що буде, коли по ній підуть автомобілі на міст? А розширювати вулицю нема куди.
  7. Пересічення вулиць Хіміків-Галицька. Вже сьогодні проблемно виконати лівий поворот на вулицю Галицьку. Що буде, коли транспорт добавиться? Світлофор? Добре, тоді наступна проблема.
  8. Ухил вулиці Хіміків на під’їзді до вулиці Галицької. Ухил відчутний! В зимовий період розпочати рух на зелене світло буде непросто. Наочний приклад: ухил пересічення вулиць Галицька-Калуське шосе значно менший, проте взимку після світлофору видрапатися нагору складно. Розпіарене міською владою застосування піщано-сольової суміші для зимового посипання вулиць насправді замінюється банальним болотом.
  9. Ще про пересічення. Збудувати окремі додаткові праві з’їзди з вулиці Галицької на вулицю Хіміків та з вулиці Хіміків на вулицю Галицьку не вдасться, ділянка затиснута існуючою забудовою.
  10. Розрита дамба. Хто прийняв рішення розрити дамбу? А як її відновлювати? Дамбу споруджують пошаровим насипом з трамбуванням спеціальними катками різних порід наповнювачів. Як відновити розкопану ділянку? Кажуть, довші палі потрібні. Так шукайте довші палі!

Наведене вище ілюструє: рішення про будівництво мосту прийняте без глибокого аналізу, без залучення фахівців, без вирішення головної транспортної проблеми - транзитного автотранспорту.

Остап Бай


Читайте також:

Громадська рада по дорогах просить облраду та нардепів контролювати будівництво моста на Пасічну (документ)

У Франківську розкритикували новий міст на Пасічну

В Івано-Франківську триває будівництво нового моста на Пасічну (фото)

Податковий борг, судові справи та бізнес в Криму: хто будуватиме новий міст на Пасічну

Міська влада хоче побудувати новий міст у Пасічній за кошти державного фонду регіонального розвитку

Іванофранківці обрали назву нового "пасічнянського мосту"

У Франківську презентували попередні проекти нового моста на Пасічну (відео)

За півроку новий "пасічнянський міст" подорожчав у два рази (оновлено+фото)

В Івано-Франківську заклали камінь під будівництво нового 200-мільйонного моста на Пасічну (фото)

У Франківську знову згадали про другий міст на Пасічну: тепер його будуватимуть за 120 мільйонів гривень

Проект генплану Івано-Франківська передбачає два нові мости через Бистрицю

Іванофранківці просять Президента про будівництво нового мосту через річку Бистриця Солотвинська


19.11.2018 2858
Коментарі ()

17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

893
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

6749
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14858 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1781
05.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1041
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6492

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

840

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1639

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1435

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1306
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

401
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

669
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

827
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

619
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1729
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

753
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

1052
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34883 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

222
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

413
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

721
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

636