І ще трохи про пасічнянський міст

Місто Івано-Франківськ розташоване на стародавньому шляху з Польщі у Валахію, далі в Туреччину. Сьогодні в межах України це потужний транспортний транзит Львів- Чсрнівці.


Величезна маса транзитних, часто вантажних, автомобілів львівського напрямку заїжджає в місто вулицею Галицькою, дальше через міст через Бистрицю Солотвинську, частково розтікається в центр, решта на вулицю Набережну, що створює справжній транспортний колапс. Головна проблема - транзитні автомобілі.

Заберемо транзит - вирішуємо половину проблем. Міст, вулиця Галицька витримали б автотранспорт Пасічної, незважаючи на бурхливий розвиток житлового району.

Генеральний план Івано-Франківська 1978 року та оновлений 2001 року вирішували цю проблему шляхом спорудження автокорндору, що розпочинався з львівської траси від існуючого шляхопроводу через залізницю між селами Угринів та Ямниця, далі шосе між селами Угринів і Клузів, міст через Бистрицю Солотвинську, вихід в районі заводу Індуктор на існуючу вулицю Івасюка, далі по вулиці Стуса, міст через Бистрицю Надвірнянську, далі шосе між селами Угорники і Підлужжя з виходом на шосе в напрямку Тисмениці.

Таким чином транзитний транспорт перехоплювався далеко за містом, рухався б магістралями та майже оминав місто. Реалізація автокорндору розпочиналася в 2010 році з проектування відрізку від шляхопроводу над залізницею між селами Ямниця та Угринів, міст через Бистрицю Солотвинську з виходом на вулицю Івасюка. Проте проектні роботи, розпочаті УКБ міськвиконкому, були зупинені.

Тепер про міст через Бистрицю Солотвинську на продовженні вулиці Хіміків. Ідея зовсім не свободівська, вона започаткована ще командою попереднього міського голови. Більше того, пропонувалося спорудження двох мостів на продовженнях вулиць Хіміків та Берегової.

І розглядалися вони не як альтернатива клузівському мосту, а як допоміжні для угринівського та загвіздянського напрямків для легкового автотранспорту і, можливо, пасажирського транспорту.

Міст на продовженні вулиці Хіміків трасувався таким чином, щоб напрямок руху максимально вливався в бік вулиці Промислової, між існуючими автомийною та АЗС. Вказані пропозиції не передбачені діючим генеральним планом міста, зрозуміло, що попередня команда розглядала їх як напрацювання до нового генерального плану міста.

Негативні моменти при будівництві мосту через Бистрицю Солотвинську на продовженні вулиці Хіміків:

  1. Міст будується всупереч нині діючому генеральному плану міста Івано-Франківська. Порядок: спочатку генплан, потім будівництво мосту. Очевидно не в цьому випадку – «міст всупереч генплану будувати можна».
  2. Міст будується під прямим кутом до потужної міської магістралі - вулиці Надрічної зі здами-виїздами на неї, з гарантованими автокорками, без логічного прямого продовження руху на якусь із вулиць правого берега річки для розвантаження мосту. Не підходить вулиця Промислова? Вишукуємо іншу вулицю. Нема? Тоді може місце для будівництва вибрано невдало?
  3. Із міських засобів масової інформації відомо, що проектування мосту велося без вирішення питань заїздів та з’їздів. Тобто, міст вже будується, а як на нього заїхати і з’їхати невідомо. Останні новини з мерії: заїзди на міст вирішуватимуться окремою проектною документацією. Ясно, що це окремий договір, окремі кошти. Чому вказані проблеми не вирішуються одною комплексною проектною документацією? Відповідь може знає наш міський голова?
  4. Ще про заїзди і з’їзди з мосту. Сьогодні з’їхати з мосту на вулиці Галицькій правим поворотом і включитися в рух на Набережну непросто, права смуга часто вже на мості заповнена транспортом. Проїхати під мостом і розвернутися на кільці вулиці Надрічної теж складно, через велике скупчення транспорту. Часто автомобілі в черзі до кільця стоять майже від залізниці з одного боку та дванадцятиповерхівки з другого. Як стало відомо із міської преси, рух із нового мосту в бік залізничного переїзду планується як правий поворот на вулицю Надрічну до існуючого кільця і далі по старій Надрічній до колії.
  5. Ширина мосту. Дві смуги, повідомляють ініціатори будови, потім добавляють: ще буде третя смуга. Для цього треба було город городити? Зрозуміло, цей міст не може бути альтернативою клузівського, ніяк не замінить міст на Галицькій на час озвученого ремонту. Нагадаємо: міст на вулиці Галицькій має чотири смуги, при аварії на ньому автокорки повністю паралізують весь рух.
  6. Ширина вулиці Хіміків. Це дві смуги плюс третя для об’їзду, що сьогодні забезпечує транспортне навантаження. Що буде, коли по ній підуть автомобілі на міст? А розширювати вулицю нема куди.
  7. Пересічення вулиць Хіміків-Галицька. Вже сьогодні проблемно виконати лівий поворот на вулицю Галицьку. Що буде, коли транспорт добавиться? Світлофор? Добре, тоді наступна проблема.
  8. Ухил вулиці Хіміків на під’їзді до вулиці Галицької. Ухил відчутний! В зимовий період розпочати рух на зелене світло буде непросто. Наочний приклад: ухил пересічення вулиць Галицька-Калуське шосе значно менший, проте взимку після світлофору видрапатися нагору складно. Розпіарене міською владою застосування піщано-сольової суміші для зимового посипання вулиць насправді замінюється банальним болотом.
  9. Ще про пересічення. Збудувати окремі додаткові праві з’їзди з вулиці Галицької на вулицю Хіміків та з вулиці Хіміків на вулицю Галицьку не вдасться, ділянка затиснута існуючою забудовою.
  10. Розрита дамба. Хто прийняв рішення розрити дамбу? А як її відновлювати? Дамбу споруджують пошаровим насипом з трамбуванням спеціальними катками різних порід наповнювачів. Як відновити розкопану ділянку? Кажуть, довші палі потрібні. Так шукайте довші палі!

Наведене вище ілюструє: рішення про будівництво мосту прийняте без глибокого аналізу, без залучення фахівців, без вирішення головної транспортної проблеми - транзитного автотранспорту.

Остап Бай


Читайте також:

Громадська рада по дорогах просить облраду та нардепів контролювати будівництво моста на Пасічну (документ)

У Франківську розкритикували новий міст на Пасічну

В Івано-Франківську триває будівництво нового моста на Пасічну (фото)

Податковий борг, судові справи та бізнес в Криму: хто будуватиме новий міст на Пасічну

Міська влада хоче побудувати новий міст у Пасічній за кошти державного фонду регіонального розвитку

Іванофранківці обрали назву нового "пасічнянського мосту"

У Франківську презентували попередні проекти нового моста на Пасічну (відео)

За півроку новий "пасічнянський міст" подорожчав у два рази (оновлено+фото)

В Івано-Франківську заклали камінь під будівництво нового 200-мільйонного моста на Пасічну (фото)

У Франківську знову згадали про другий міст на Пасічну: тепер його будуватимуть за 120 мільйонів гривень

Проект генплану Івано-Франківська передбачає два нові мости через Бистрицю

Іванофранківці просять Президента про будівництво нового мосту через річку Бистриця Солотвинська


19.11.2018 2836
Коментарі ()

09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

2382
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

4686
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1199
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

1354
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1766
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2783 1

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

220

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

385

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1269

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1380
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

1898
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26954 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

1093
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

360
04.04.2025

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

8021
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3364
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1622
07.04.2025

Від читачів Фіртка отримала фото та відео, на яких зображено проведення ремонтних робіт у музеї-ресторані, що є пам'яткою архітектури місцевого значення.

1283
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

522 2
03.04.2025

Президент США Дональд Трамп оголосив надзвичайний стан у країні, щоб захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку.  

712
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

767
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4764