і Парменідом й Гераклітом...

 

Так би мала бути розпочата певна умовна дезорієнтовна дислокаційна та дистанційна передмовна передтекстова візія щодо того, з чого все ж таки все розпочато було. А чи було розпочато взагалі, питання суто аксіометричне, з огляду плинності самого буття та його модифікаційного метаморфозного видозмінення. Геракліт цікавий не менше за Демокріта й Протагора чи Анаксімандра, чи Зенона, суть в тому, що саме тоді були закладені Основи природнього Програмного розуміння самоі сутності Речей - Подій та Явищ. Геракліт був Космічним й Мегакосмічним, а його толерантні епохальні однодумці більш Абстраговані в Системі знання суто Чисел та теорем, а саме Піфагор та Фаллес. Хоча Геракліт важко читається, дивно, але й сприймається /ознака дійсно справжнього філософічного/, як читання Хайдеггера, Адорно чи Ніцше; Сократ свого часу сказав, що те, що він збагнув опісля чтива Геракліта є прекрасним, а те, чого не зрозумів - ще більше чудовим.
Гераклітова Ріка, так, здається, називається збірка поезій Ліни Костенко; іі теж цікавив геній , котрий вбачав й розумів усе Природнє й надприроднє, яко Прояв Вогню, прояв стихійного протистояння протилежностей. Можна впевнено вважати це першим зерням Діалектичного розуміння, а саме вияв сутностей через Зерно боротьби тілесних та імматеріальних субстанційних мас та іхньому взаємопроникненні..
Геракліт ставив Війну й Вогонь на перші сходинки Рушійного біозу усіляких про-цесуальних пошуків справжнього та дійсно природнього. Нам вже відомо це добре, що саме в Війні ти себе дійсно віднаходиш, свою сутність й дійсну природу, саме війна дає відповіді на заплутані запитання посухоі буденності. Як і Сила Вогню, що цивілізаційність епох народжується на попелі попердніх уламках згорівшого цивілізаційного мотлоху, це дієво- хочеш будувати: ламай старе, безжально.
Ідеі боротьби протиріч та сторін були підхоплені Демокрітом. Демокріт теж постать непроста, схильний до постфілософського розуміння. Він казав, що Сутність речей-об'єктів закладена в поєднанні протилежностей і тільки наше карпускулярне світлове розуміння призводить до диструктивного процесу, який і стає природою та сутністю самого діалектичного розвінчування реалій. Теж цікаво й розумно; тобто наше розуміння Речей призводить до диструкціі, а спроба остаточного докопування до глибинних сутностей - до втрат та знищення речей... Демокріт вводив феномен Атомів та гачків, котрими вони возз'єднуються- ,та називав перші атоми Ідеями й декларував іхню логістичну завершенність. 
Теж цікаво, особливо нам зараз, із урахуванням полів, квантових пустель та ментальних війн. Тому і шлях цих філософів складний й загадковий: Геракліт був самітником та уникав будь якого суспільного прив'язування, навіть відмовився від солодкого життя, котре пропонував цар Дарій, від кабінету та бібліотеки й помер від кисневого шоку, бо мав водянку й постійно мастив шкіру глиняною багнюкою - ось вона безжальна природа самолікування. Згадується життя Марата, який постійно сидів в ванні маючи страшну проказу неврозного походження - а жити хочеться, а смерть безжальна до своіх фаворитів..
Атоми -гачки й феноменологія Порожнечі, а суть у тому, що все випочатково знаходиться на своіх місцях й функцією, тільки от ми своім пристрастним бажанням розуміння усього й функціональним задіюванням призводимо до фатальних диструкцій й Війна нам в порятунок.
Нещодавно перечитував індійських мислителів - вони згадують Украіну в суто Реінкарнаційному відродженні - зерно всіяно, війна , як зчищення та знівелюванн усього ледарного та непотрібного й Вогонь нам в серця під час революцій й любов, як обережність в доторках до природньоі краси...
Мені зараз просто, бо Гераклітом найбільше цікавився Хайдеггер , йому імпонував Глобальний Об'єктивізм Геракліта й мудреза космічна. Вогняний Космос. Він прийшов до нас з Космосу й приніс вогонь, як Прометей. Так як прийшов з Космосу Крішнамурті, якого готували до Крісла Світового Вчителя ще з 17 років, але він впевнено уникнув того в 33, обравши шлях роніна, одинака- самурая із глибинним розумінням безсилого імпульсу людського в Контексті імпульсів Землі....
Гераклітова річка.
Все тече, міняється, варто прожити без страху, бо Страх це найбільше зло й найбільше добро. Маючи страх , ти самооберігаєшся для свого пере- бування, маючи Волю : ти йдеш на барикади з вогнем, бо ти є Феніксом й серце в тобі Прометея й воля в тобі Демокріта.
Слова мають силу, числа мають програмну волю, теореми спрощують вольовий вектор до розуміння - після таких тез можна й заперечити реальність й відтворити іі за своім розумінням, можна зловити космічного ящура за хвіст: але є багато але... Життя треба програмувати, інакшого варіанту немає, бо якщо не програмуєтесь, тоді стаєте лементом інших програм; вони в свою чергу мають системи перезапусків й самознищень, хоча воля слова робить чудеса, а сила текстіа дива. Любимо один одного , бо інакшого життя не існує.

 


18.12.2015 Роман Бончук 2415 1
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

892 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

804
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1620
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2249
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4227 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3234

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

227

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

455

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

396

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

865
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

637
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

682
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

966
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1091
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

679
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6264
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1756
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31772 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1559
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

763 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

728