Так би мала бути розпочата певна умовна дезорієнтовна дислокаційна та дистанційна передмовна передтекстова візія щодо того, з чого все ж таки все розпочато було. А чи було розпочато взагалі, питання суто аксіометричне, з огляду плинності самого буття та його модифікаційного метаморфозного видозмінення. Геракліт цікавий не менше за Демокріта й Протагора чи Анаксімандра, чи Зенона, суть в тому, що саме тоді були закладені Основи природнього Програмного розуміння самоі сутності Речей - Подій та Явищ. Геракліт був Космічним й Мегакосмічним, а його толерантні епохальні однодумці більш Абстраговані в Системі знання суто Чисел та теорем, а саме Піфагор та Фаллес. Хоча Геракліт важко читається, дивно, але й сприймається /ознака дійсно справжнього філософічного/, як читання Хайдеггера, Адорно чи Ніцше; Сократ свого часу сказав, що те, що він збагнув опісля чтива Геракліта є прекрасним, а те, чого не зрозумів - ще більше чудовим.
Гераклітова Ріка, так, здається, називається збірка поезій Ліни Костенко; іі теж цікавив геній , котрий вбачав й розумів усе Природнє й надприроднє, яко Прояв Вогню, прояв стихійного протистояння протилежностей. Можна впевнено вважати це першим зерням Діалектичного розуміння, а саме вияв сутностей через Зерно боротьби тілесних та імматеріальних субстанційних мас та іхньому взаємопроникненні..
Геракліт ставив Війну й Вогонь на перші сходинки Рушійного біозу усіляких про-цесуальних пошуків справжнього та дійсно природнього. Нам вже відомо це добре, що саме в Війні ти себе дійсно віднаходиш, свою сутність й дійсну природу, саме війна дає відповіді на заплутані запитання посухоі буденності. Як і Сила Вогню, що цивілізаційність епох народжується на попелі попердніх уламках згорівшого цивілізаційного мотлоху, це дієво- хочеш будувати: ламай старе, безжально.
Ідеі боротьби протиріч та сторін були підхоплені Демокрітом. Демокріт теж постать непроста, схильний до постфілософського розуміння. Він казав, що Сутність речей-об'єктів закладена в поєднанні протилежностей і тільки наше карпускулярне світлове розуміння призводить до диструктивного процесу, який і стає природою та сутністю самого діалектичного розвінчування реалій. Теж цікаво й розумно; тобто наше розуміння Речей призводить до диструкціі, а спроба остаточного докопування до глибинних сутностей - до втрат та знищення речей... Демокріт вводив феномен Атомів та гачків, котрими вони возз'єднуються- ,та називав перші атоми Ідеями й декларував іхню логістичну завершенність.
Теж цікаво, особливо нам зараз, із урахуванням полів, квантових пустель та ментальних війн. Тому і шлях цих філософів складний й загадковий: Геракліт був самітником та уникав будь якого суспільного прив'язування, навіть відмовився від солодкого життя, котре пропонував цар Дарій, від кабінету та бібліотеки й помер від кисневого шоку, бо мав водянку й постійно мастив шкіру глиняною багнюкою - ось вона безжальна природа самолікування. Згадується життя Марата, який постійно сидів в ванні маючи страшну проказу неврозного походження - а жити хочеться, а смерть безжальна до своіх фаворитів..
Атоми -гачки й феноменологія Порожнечі, а суть у тому, що все випочатково знаходиться на своіх місцях й функцією, тільки от ми своім пристрастним бажанням розуміння усього й функціональним задіюванням призводимо до фатальних диструкцій й Війна нам в порятунок.
Нещодавно перечитував індійських мислителів - вони згадують Украіну в суто Реінкарнаційному відродженні - зерно всіяно, війна , як зчищення та знівелюванн усього ледарного та непотрібного й Вогонь нам в серця під час революцій й любов, як обережність в доторках до природньоі краси...
Мені зараз просто, бо Гераклітом найбільше цікавився Хайдеггер , йому імпонував Глобальний Об'єктивізм Геракліта й мудреза космічна. Вогняний Космос. Він прийшов до нас з Космосу й приніс вогонь, як Прометей. Так як прийшов з Космосу Крішнамурті, якого готували до Крісла Світового Вчителя ще з 17 років, але він впевнено уникнув того в 33, обравши шлях роніна, одинака- самурая із глибинним розумінням безсилого імпульсу людського в Контексті імпульсів Землі....
Гераклітова річка.
Все тече, міняється, варто прожити без страху, бо Страх це найбільше зло й найбільше добро. Маючи страх , ти самооберігаєшся для свого пере- бування, маючи Волю : ти йдеш на барикади з вогнем, бо ти є Феніксом й серце в тобі Прометея й воля в тобі Демокріта.
Слова мають силу, числа мають програмну волю, теореми спрощують вольовий вектор до розуміння - після таких тез можна й заперечити реальність й відтворити іі за своім розумінням, можна зловити космічного ящура за хвіст: але є багато але... Життя треба програмувати, інакшого варіанту немає, бо якщо не програмуєтесь, тоді стаєте лементом інших програм; вони в свою чергу мають системи перезапусків й самознищень, хоча воля слова робить чудеса, а сила текстіа дива. Любимо один одного , бо інакшого життя не існує.