і Парменідом й Гераклітом...

 

Так би мала бути розпочата певна умовна дезорієнтовна дислокаційна та дистанційна передмовна передтекстова візія щодо того, з чого все ж таки все розпочато було. А чи було розпочато взагалі, питання суто аксіометричне, з огляду плинності самого буття та його модифікаційного метаморфозного видозмінення. Геракліт цікавий не менше за Демокріта й Протагора чи Анаксімандра, чи Зенона, суть в тому, що саме тоді були закладені Основи природнього Програмного розуміння самоі сутності Речей - Подій та Явищ. Геракліт був Космічним й Мегакосмічним, а його толерантні епохальні однодумці більш Абстраговані в Системі знання суто Чисел та теорем, а саме Піфагор та Фаллес. Хоча Геракліт важко читається, дивно, але й сприймається /ознака дійсно справжнього філософічного/, як читання Хайдеггера, Адорно чи Ніцше; Сократ свого часу сказав, що те, що він збагнув опісля чтива Геракліта є прекрасним, а те, чого не зрозумів - ще більше чудовим.
Гераклітова Ріка, так, здається, називається збірка поезій Ліни Костенко; іі теж цікавив геній , котрий вбачав й розумів усе Природнє й надприроднє, яко Прояв Вогню, прояв стихійного протистояння протилежностей. Можна впевнено вважати це першим зерням Діалектичного розуміння, а саме вияв сутностей через Зерно боротьби тілесних та імматеріальних субстанційних мас та іхньому взаємопроникненні..
Геракліт ставив Війну й Вогонь на перші сходинки Рушійного біозу усіляких про-цесуальних пошуків справжнього та дійсно природнього. Нам вже відомо це добре, що саме в Війні ти себе дійсно віднаходиш, свою сутність й дійсну природу, саме війна дає відповіді на заплутані запитання посухоі буденності. Як і Сила Вогню, що цивілізаційність епох народжується на попелі попердніх уламках згорівшого цивілізаційного мотлоху, це дієво- хочеш будувати: ламай старе, безжально.
Ідеі боротьби протиріч та сторін були підхоплені Демокрітом. Демокріт теж постать непроста, схильний до постфілософського розуміння. Він казав, що Сутність речей-об'єктів закладена в поєднанні протилежностей і тільки наше карпускулярне світлове розуміння призводить до диструктивного процесу, який і стає природою та сутністю самого діалектичного розвінчування реалій. Теж цікаво й розумно; тобто наше розуміння Речей призводить до диструкціі, а спроба остаточного докопування до глибинних сутностей - до втрат та знищення речей... Демокріт вводив феномен Атомів та гачків, котрими вони возз'єднуються- ,та називав перші атоми Ідеями й декларував іхню логістичну завершенність. 
Теж цікаво, особливо нам зараз, із урахуванням полів, квантових пустель та ментальних війн. Тому і шлях цих філософів складний й загадковий: Геракліт був самітником та уникав будь якого суспільного прив'язування, навіть відмовився від солодкого життя, котре пропонував цар Дарій, від кабінету та бібліотеки й помер від кисневого шоку, бо мав водянку й постійно мастив шкіру глиняною багнюкою - ось вона безжальна природа самолікування. Згадується життя Марата, який постійно сидів в ванні маючи страшну проказу неврозного походження - а жити хочеться, а смерть безжальна до своіх фаворитів..
Атоми -гачки й феноменологія Порожнечі, а суть у тому, що все випочатково знаходиться на своіх місцях й функцією, тільки от ми своім пристрастним бажанням розуміння усього й функціональним задіюванням призводимо до фатальних диструкцій й Війна нам в порятунок.
Нещодавно перечитував індійських мислителів - вони згадують Украіну в суто Реінкарнаційному відродженні - зерно всіяно, війна , як зчищення та знівелюванн усього ледарного та непотрібного й Вогонь нам в серця під час революцій й любов, як обережність в доторках до природньоі краси...
Мені зараз просто, бо Гераклітом найбільше цікавився Хайдеггер , йому імпонував Глобальний Об'єктивізм Геракліта й мудреза космічна. Вогняний Космос. Він прийшов до нас з Космосу й приніс вогонь, як Прометей. Так як прийшов з Космосу Крішнамурті, якого готували до Крісла Світового Вчителя ще з 17 років, але він впевнено уникнув того в 33, обравши шлях роніна, одинака- самурая із глибинним розумінням безсилого імпульсу людського в Контексті імпульсів Землі....
Гераклітова річка.
Все тече, міняється, варто прожити без страху, бо Страх це найбільше зло й найбільше добро. Маючи страх , ти самооберігаєшся для свого пере- бування, маючи Волю : ти йдеш на барикади з вогнем, бо ти є Феніксом й серце в тобі Прометея й воля в тобі Демокріта.
Слова мають силу, числа мають програмну волю, теореми спрощують вольовий вектор до розуміння - після таких тез можна й заперечити реальність й відтворити іі за своім розумінням, можна зловити космічного ящура за хвіст: але є багато але... Життя треба програмувати, інакшого варіанту немає, бо якщо не програмуєтесь, тоді стаєте лементом інших програм; вони в свою чергу мають системи перезапусків й самознищень, хоча воля слова робить чудеса, а сила текстіа дива. Любимо один одного , бо інакшого життя не існує.

 


18.12.2015 Роман Бончук 2472 1
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

469
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1262
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2189 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1061
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2986
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

2057

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

831

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

988

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1418

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2018
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26302 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

706
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

907
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2937
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1188
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

893
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1155
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1154
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

357
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4158
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1020
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1587