Вчені з‘ясували, що на зубный щітцы можуть жити більше ста мільйонів бактерій, включаючи кишкову паличку, стафілококи, стрептококи і гриби роду Candida.
Чи може щітка заразити вас? Швидше за все, ні. Але в цілях гігієни змінювати зубну щітку рекомендується раз в три місяці. Зберігати її бажано щетинками догори в окремому скляному або металевому стаканчику (пластмаса пористий матеріал, і згодом в ній накопичуються хвороботворні бактерії). Найбільш оптимальний варіант, що дозволяє якісно чистити зуби, це щітка середньої жорсткості. Якщо десни проблемні (кровоточать, на слизовій є запалення або припухлості) або емаль зубів дуже чутлива, выбирайтещетку з м’якою щетиною.
Жорсткі щітки використовують тільки за рекомендацією лікаря вони можуть травмувати тканини. Найзручніші щітки з волосками різної довжини. Що стосується форми, краще віддати перевагу округлій, так як у них менше шансів пошкодити слизову оболонку рота.
В останні роки у продажу з‘явилися електричні зубні щітки. Їх використання істотно знижує рівень зубного нальоту і сприяє кращій гігієні. Тим не менше, як і при використанні звичайних щіток, необхідно міняти їх чистячі головки раз в три місяці. Краще всього підійдуть головки з м’якою щетиною, що запобігатимуть підвищене стирання емалі зубів.
До речі, щоб звести до мінімуму ризик виникнення карієсу і неприємного запаху з рота, не забувайте доглядати за язиком так само, як і за зубами. Адже язик найбільш схильний до появи нальоту, розмноження мікробів, оскільки має неоднорідну структуру, складається з маленьких сосочків і нерівностей.
В ідеалі язик потрібно чистити після кожного прийому їжі. Спочатку підмітаючими рухами від кореня до кінчика очистити одну половинку язика, потім іншу, три-чотири рази провести щіткою поперек язика. Видалити наліт і слиз, залишки їжі краще спеціальною зубною щіткою (з одного боку у неї щетина, а з іншого спеціальні гумові або пластикові рельєфні смуги). Можна чистити язик спеціальним пластиковим шкребком це така насадка з наконечником у вигляді ложечки. Вчені з'ясували, що на зубній щітці можуть жити більше ста мільйонів бактерій, включаючи кишкову паличку, стафілококи, стрептококи і гриби роду Candida.