Хто заб’є останні цвяхи в труну українського парламентаризму?

 

Найколоритнішими подіями  перших двох днів роботи нового скликання українського парламенту були: зрізання паркану навколо будинку під куполом,  «вибивання» із залу засідань перебіжчиків від Фронту Змін колегами по опозиції від ВО «Свобода» та видовищні бійки біля президії єдиного законодавчого органу держави.

 

Символічним став діаметрально протилежний погляд на ці перші два дні роботи Верховної ради, з рівнем довіри в межах статистичної похибки, в державах із столітніми традиціями парламентаризму, і тут, в Україні. Для громади та великої кількості, здавалося б, поважних експертів та аналітиків нові функціональні обов’язки народного депутата із зарплатою у 15 тисяч гривень такі як: розрізання парканів, ламання дверей та вибивання зубів колег стають не просто нормою, а говорять про високий «професіоналізм» новообраного нардепа.  Чи гідна така поведінка європейського депутата та державного службовця найвищого рівня?Чи дійсно це є обов’язком депутата? Мабуть, ці питання — риторичні. Але через секунду у головах читачів з’являються запитання: «Як же ж так: демократію можна й кулаками відновлювати? Вони ж української мови не розуміють!».

 

Так, звичайно, влада цього й чекає – що її суперники будуть грати за її ж правилами. Зокрема, чудові відео-ряди, які бачать європейські очільники яскраво додають певного відтінку опозиції («Вони такі ж, як і влада, виявляється!» - вигукують європейські бюрократи) і тим самим повільно, але впевнено на наших очах тане легітимний інструмент тиску на владу через Брюссель.

 

450 обранців мали б бути  прикладом для тисяч людей,  які дивляться телебачення. Натомість  молодь, зокрема, у період формування цінностей, бачить як «еліти нації» гамселять одна одну у, колись, святому залі де мають ухвалювати норми та правила життя для мільйонів українців. Тому не дивно, що багато політиків колись були просто пересічними бандитами, створивши міф статусності та обраності нині, стають обраними рейдерами при владі. Адже суспільство завжди вибирає собі подібних. Звідси і «тушки», з якими так натхненно бореться керівництво опозиції – правда забуває, що всього лише декілька місяців тому клялось про відданість ідеям майбутніх перебіжчиків.

 

Дивують заяви політичних лідерів опозиції про перемоги, а  експертів про неймовірну спроможність та унікальну якість новообраних  депутатів. Перші видають бажане за дійсне, а другі, здається, є «мисливцями  за успіхом». Влада занадто добре знає, що політика це про результат, а не про процес.

 

Тому, не зважаючи на пафосні  бійки та вигнання «тушок», це явище  немає жодного юридичного наслідку окрім красивої картинки (адже вони і так вже є народними депутатами), і будуть працювати в залі поряд з іншими, які нарекли себе єдино посвяченими опозиціонерами чи самопроголошеними на безмежну владу регіоналами.

 

Реальним результатом  перших двох днів роботи ВРУ є спікер Рибак, перший віце-спікер Калетник від де-факто Партії Регіонів та «новий-старий» прем’єр-міністр Азаров. І досвідчені апаратні партійні функціонери чудово розуміють, що кадри на телеекрані забудуться, проте вплив на процеси через найвищі посади в країні залишаються. Тому парламентом насправді будуть керувати регіонали, створюючи міф про нібито перемоги своїх суперників з опозиції, заганятимуть останніх в пастку задзеркалля та медійних звершень.

 

Для влади парламент перетворився на ще один підконтрольний шоу-майданчик, де можна вправно провокувати опозицію. Для останньої це - шанс отримати трибуну та визначитись, хто ж вкотре піде у «другий-останній» бій проти Януковича. При цьому ще й спиляти щось можна на камеру – так, щоб шоу було ефектне. А для громадян це просто продовження чергового телешоу, яке вже ніхто всерйоз не сприймає. Тому про обов’язки людей, які мають честь заходити під купол величної будівлі вже всі давно забули.

 

Саме своєю байдужістю, возвеличенням методів задля  цілей та власного самозадоволення  кожного пленарного засідання забиваються  цвяхи у труну українського парламентаризму. Тому вони, народні обранці, грають не гімн а реквієм по українському парламентаризму, а труну понесуть громадяни, бо будинки з куполом на відміну від людей можна відбудувати.

 

 

Спеціально для «Фіртки»
Політолог, громадський активіст Тарас Случик


17.12.2012 Тарас Случик 858 2
Коментарі (2)

нло 2012.12.17, 23:14
Який ви "Політолог",якщо не помітили, що парламентаризм в Україні давно згинув. Чи може законодавча влада - це гра піаністів-кнопкодавів, чи може це благородні кидали-перебіжчики, чи артисти. самбісти які взагалі не розуміють що таке гілки влади і яку саме вони представляють. Це продовжується не одне скликання і кінця цьому не видно. Терпіти, чекати що люди одумаються? Ви ж знаєте, що цього не станеться. Добровільно вони не захочуть змінити стан речей, бо їм так зручно. Значить треба заставити. А Європа цей шлях теж пройшла. Ми ж відстали не тільки економічно.
Спокій 2012.12.17, 23:36
Пан Случик - лише один із ряду молодих єврофантастів, котрі на місці комуно-гомо-муслімської, підсвіченої палаючими автівками периферії нового глобалістичного орднунгу створили собі уявний образ оселі демократії, свободи особистості та ще якихось міфічних цінностей, об які люцифер завтра спокійно витре кривавого ятагана.
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1178
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

946
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1212 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3615 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33823
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2780

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

318

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

708

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1637

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1022
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

574
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

464
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

844
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12151
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1450
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1227
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1314
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

496
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

198
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

277
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

322
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1213