Хто заб’є останні цвяхи в труну українського парламентаризму?

 

Найколоритнішими подіями  перших двох днів роботи нового скликання українського парламенту були: зрізання паркану навколо будинку під куполом,  «вибивання» із залу засідань перебіжчиків від Фронту Змін колегами по опозиції від ВО «Свобода» та видовищні бійки біля президії єдиного законодавчого органу держави.

 

Символічним став діаметрально протилежний погляд на ці перші два дні роботи Верховної ради, з рівнем довіри в межах статистичної похибки, в державах із столітніми традиціями парламентаризму, і тут, в Україні. Для громади та великої кількості, здавалося б, поважних експертів та аналітиків нові функціональні обов’язки народного депутата із зарплатою у 15 тисяч гривень такі як: розрізання парканів, ламання дверей та вибивання зубів колег стають не просто нормою, а говорять про високий «професіоналізм» новообраного нардепа.  Чи гідна така поведінка європейського депутата та державного службовця найвищого рівня?Чи дійсно це є обов’язком депутата? Мабуть, ці питання — риторичні. Але через секунду у головах читачів з’являються запитання: «Як же ж так: демократію можна й кулаками відновлювати? Вони ж української мови не розуміють!».

 

Так, звичайно, влада цього й чекає – що її суперники будуть грати за її ж правилами. Зокрема, чудові відео-ряди, які бачать європейські очільники яскраво додають певного відтінку опозиції («Вони такі ж, як і влада, виявляється!» - вигукують європейські бюрократи) і тим самим повільно, але впевнено на наших очах тане легітимний інструмент тиску на владу через Брюссель.

 

450 обранців мали б бути  прикладом для тисяч людей,  які дивляться телебачення. Натомість  молодь, зокрема, у період формування цінностей, бачить як «еліти нації» гамселять одна одну у, колись, святому залі де мають ухвалювати норми та правила життя для мільйонів українців. Тому не дивно, що багато політиків колись були просто пересічними бандитами, створивши міф статусності та обраності нині, стають обраними рейдерами при владі. Адже суспільство завжди вибирає собі подібних. Звідси і «тушки», з якими так натхненно бореться керівництво опозиції – правда забуває, що всього лише декілька місяців тому клялось про відданість ідеям майбутніх перебіжчиків.

 

Дивують заяви політичних лідерів опозиції про перемоги, а  експертів про неймовірну спроможність та унікальну якість новообраних  депутатів. Перші видають бажане за дійсне, а другі, здається, є «мисливцями  за успіхом». Влада занадто добре знає, що політика це про результат, а не про процес.

 

Тому, не зважаючи на пафосні  бійки та вигнання «тушок», це явище  немає жодного юридичного наслідку окрім красивої картинки (адже вони і так вже є народними депутатами), і будуть працювати в залі поряд з іншими, які нарекли себе єдино посвяченими опозиціонерами чи самопроголошеними на безмежну владу регіоналами.

 

Реальним результатом  перших двох днів роботи ВРУ є спікер Рибак, перший віце-спікер Калетник від де-факто Партії Регіонів та «новий-старий» прем’єр-міністр Азаров. І досвідчені апаратні партійні функціонери чудово розуміють, що кадри на телеекрані забудуться, проте вплив на процеси через найвищі посади в країні залишаються. Тому парламентом насправді будуть керувати регіонали, створюючи міф про нібито перемоги своїх суперників з опозиції, заганятимуть останніх в пастку задзеркалля та медійних звершень.

 

Для влади парламент перетворився на ще один підконтрольний шоу-майданчик, де можна вправно провокувати опозицію. Для останньої це - шанс отримати трибуну та визначитись, хто ж вкотре піде у «другий-останній» бій проти Януковича. При цьому ще й спиляти щось можна на камеру – так, щоб шоу було ефектне. А для громадян це просто продовження чергового телешоу, яке вже ніхто всерйоз не сприймає. Тому про обов’язки людей, які мають честь заходити під купол величної будівлі вже всі давно забули.

 

Саме своєю байдужістю, возвеличенням методів задля  цілей та власного самозадоволення  кожного пленарного засідання забиваються  цвяхи у труну українського парламентаризму. Тому вони, народні обранці, грають не гімн а реквієм по українському парламентаризму, а труну понесуть громадяни, бо будинки з куполом на відміну від людей можна відбудувати.

 

 

Спеціально для «Фіртки»
Політолог, громадський активіст Тарас Случик


17.12.2012 Тарас Случик 845 2
Коментарі (2)

нло 2012.12.17, 23:14
Який ви "Політолог",якщо не помітили, що парламентаризм в Україні давно згинув. Чи може законодавча влада - це гра піаністів-кнопкодавів, чи може це благородні кидали-перебіжчики, чи артисти. самбісти які взагалі не розуміють що таке гілки влади і яку саме вони представляють. Це продовжується не одне скликання і кінця цьому не видно. Терпіти, чекати що люди одумаються? Ви ж знаєте, що цього не станеться. Добровільно вони не захочуть змінити стан речей, бо їм так зручно. Значить треба заставити. А Європа цей шлях теж пройшла. Ми ж відстали не тільки економічно.
Спокій 2012.12.17, 23:36
Пан Случик - лише один із ряду молодих єврофантастів, котрі на місці комуно-гомо-муслімської, підсвіченої палаючими автівками периферії нового глобалістичного орднунгу створили собі уявний образ оселі демократії, свободи особистості та ще якихось міфічних цінностей, об які люцифер завтра спокійно витре кривавого ятагана.
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

342
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

666
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1188
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2521
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1372
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

2022 9

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

702

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

762

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1664

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1650
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

352
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

462
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18371
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7487
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3663
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1050
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10783
26.11.2024

Оцінюватимуть фіналістів члени міжнародного журі з п'яти європейських країн.

300
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

295
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

490
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

454
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

690