Хто заб’є останні цвяхи в труну українського парламентаризму?

 

Найколоритнішими подіями  перших двох днів роботи нового скликання українського парламенту були: зрізання паркану навколо будинку під куполом,  «вибивання» із залу засідань перебіжчиків від Фронту Змін колегами по опозиції від ВО «Свобода» та видовищні бійки біля президії єдиного законодавчого органу держави.

 

Символічним став діаметрально протилежний погляд на ці перші два дні роботи Верховної ради, з рівнем довіри в межах статистичної похибки, в державах із столітніми традиціями парламентаризму, і тут, в Україні. Для громади та великої кількості, здавалося б, поважних експертів та аналітиків нові функціональні обов’язки народного депутата із зарплатою у 15 тисяч гривень такі як: розрізання парканів, ламання дверей та вибивання зубів колег стають не просто нормою, а говорять про високий «професіоналізм» новообраного нардепа.  Чи гідна така поведінка європейського депутата та державного службовця найвищого рівня?Чи дійсно це є обов’язком депутата? Мабуть, ці питання — риторичні. Але через секунду у головах читачів з’являються запитання: «Як же ж так: демократію можна й кулаками відновлювати? Вони ж української мови не розуміють!».

 

Так, звичайно, влада цього й чекає – що її суперники будуть грати за її ж правилами. Зокрема, чудові відео-ряди, які бачать європейські очільники яскраво додають певного відтінку опозиції («Вони такі ж, як і влада, виявляється!» - вигукують європейські бюрократи) і тим самим повільно, але впевнено на наших очах тане легітимний інструмент тиску на владу через Брюссель.

 

450 обранців мали б бути  прикладом для тисяч людей,  які дивляться телебачення. Натомість  молодь, зокрема, у період формування цінностей, бачить як «еліти нації» гамселять одна одну у, колись, святому залі де мають ухвалювати норми та правила життя для мільйонів українців. Тому не дивно, що багато політиків колись були просто пересічними бандитами, створивши міф статусності та обраності нині, стають обраними рейдерами при владі. Адже суспільство завжди вибирає собі подібних. Звідси і «тушки», з якими так натхненно бореться керівництво опозиції – правда забуває, що всього лише декілька місяців тому клялось про відданість ідеям майбутніх перебіжчиків.

 

Дивують заяви політичних лідерів опозиції про перемоги, а  експертів про неймовірну спроможність та унікальну якість новообраних  депутатів. Перші видають бажане за дійсне, а другі, здається, є «мисливцями  за успіхом». Влада занадто добре знає, що політика це про результат, а не про процес.

 

Тому, не зважаючи на пафосні  бійки та вигнання «тушок», це явище  немає жодного юридичного наслідку окрім красивої картинки (адже вони і так вже є народними депутатами), і будуть працювати в залі поряд з іншими, які нарекли себе єдино посвяченими опозиціонерами чи самопроголошеними на безмежну владу регіоналами.

 

Реальним результатом  перших двох днів роботи ВРУ є спікер Рибак, перший віце-спікер Калетник від де-факто Партії Регіонів та «новий-старий» прем’єр-міністр Азаров. І досвідчені апаратні партійні функціонери чудово розуміють, що кадри на телеекрані забудуться, проте вплив на процеси через найвищі посади в країні залишаються. Тому парламентом насправді будуть керувати регіонали, створюючи міф про нібито перемоги своїх суперників з опозиції, заганятимуть останніх в пастку задзеркалля та медійних звершень.

 

Для влади парламент перетворився на ще один підконтрольний шоу-майданчик, де можна вправно провокувати опозицію. Для останньої це - шанс отримати трибуну та визначитись, хто ж вкотре піде у «другий-останній» бій проти Януковича. При цьому ще й спиляти щось можна на камеру – так, щоб шоу було ефектне. А для громадян це просто продовження чергового телешоу, яке вже ніхто всерйоз не сприймає. Тому про обов’язки людей, які мають честь заходити під купол величної будівлі вже всі давно забули.

 

Саме своєю байдужістю, возвеличенням методів задля  цілей та власного самозадоволення  кожного пленарного засідання забиваються  цвяхи у труну українського парламентаризму. Тому вони, народні обранці, грають не гімн а реквієм по українському парламентаризму, а труну понесуть громадяни, бо будинки з куполом на відміну від людей можна відбудувати.

 

 

Спеціально для «Фіртки»
Політолог, громадський активіст Тарас Случик


17.12.2012 Тарас Случик 901 2
Коментарі (2)

нло 2012.12.17, 23:14
Який ви "Політолог",якщо не помітили, що парламентаризм в Україні давно згинув. Чи може законодавча влада - це гра піаністів-кнопкодавів, чи може це благородні кидали-перебіжчики, чи артисти. самбісти які взагалі не розуміють що таке гілки влади і яку саме вони представляють. Це продовжується не одне скликання і кінця цьому не видно. Терпіти, чекати що люди одумаються? Ви ж знаєте, що цього не станеться. Добровільно вони не захочуть змінити стан речей, бо їм так зручно. Значить треба заставити. А Європа цей шлях теж пройшла. Ми ж відстали не тільки економічно.
Спокій 2012.12.17, 23:36
Пан Случик - лише один із ряду молодих єврофантастів, котрі на місці комуно-гомо-муслімської, підсвіченої палаючими автівками периферії нового глобалістичного орднунгу створили собі уявний образ оселі демократії, свободи особистості та ще якихось міфічних цінностей, об які люцифер завтра спокійно витре кривавого ятагана.
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2479
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1575 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3655
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5426
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1676
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2073

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

163

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

190

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

399

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

881
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

474
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

769
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2467 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

497
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

868
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4917
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

735
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

653
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

583
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

400
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

726
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

883 2