Хто підтверджує участь військових у АТО

 

http://tyachiv.com.ua/FetchImage.ashx?Id=162727&Tbl=tblNews&PKey=id&Fld=fimage

 

Антитерористична операція на Сході України триває. І що більше хлопців з Прикарпаття – військовослужбовців служби за контрактом, військовослужбовців, призваних у зв’язку з мобілізацією на доукомплектування військових частин, до складу батальйонів територіальної оборони тощо – беруть у ній участь, то все гостріше постає у людей питання: чи не забуде держава про тих, хто сумлінно і самовіддано, не шкодуючи власного життя і здоров’я, захищає її інтереси у кривавій боротьбі з сепаратистами та російськими найманцями; чи оцінить заслуги кожного патріота і чи не вкрадуть лаври справжніх захисників ті, хто насправді участі в АТО ніколи не брав.

 

Найбільшої актуальності дане питання набуло після того, як Верховна Рада України внесла зміни до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», надавши статус учасника бойових дій учасникам АТО.Пільги, які надає такий статус його власнику, досить суттєві як для пересічного українця: це і знижка на плату за комунальні послуги, користування житлом, плату за паливо; це і безоплатний проїзд у транспорті; це і право на першочергове отримання житла, пільгове одержання позики на будівництво житла; широкий спектр медико-соціальних пільг, право на вступ поза конкурсом до вишів та ще чимало пільг, передбачених статтею 12 Закону.Відтак, багатьох військовослужбовців, які сьогодні несуть нелегку службу на Сході України, а також членів їх сімей турбує питання: де і яким чином вони зможуть отримати документ, що підтвердить їх участь у антитерористичній операції, а отже і надасть право на отримання статусу учасника бойових дій та відповідно користування усіма передбаченими законом пільгами.Зазвичай з приводу отримання такого документу звертаються до військових комісаріатів. Втім, виявляється, цей шлях є хибним.

 

Як повідомили нам у Івано-Франківському обласному військовому комісаріаті з посиланням на роз’яснення, отримані від вищого командування, перебування військовослужбовців у районі проведення антитерористичної операції та виконання ними відповідних завдань в рамках цієї операції повноважний підтверджувати керівник оперативного штабу з управління АТО або уповноважена ним особа. Така посадова особа своїм підписом завіряє у посвідченнях про відрядження або у списках особового складу підрозділу дату прибуття підрозділу (військовослужбовців) для виконання завдань в рамках операції та дату вибуття. При цьому такими, що беруть безпосередню участь в АТО вважаються військовослужбовці військових частин (установ), які залучаються (залучались) до проведення антитерористичної операції, перебувають у підпорядкуванні (виконують завдання) керівництва АТО, перебувають у районі проведення АТО.Обласні, районні та міські військові комісаріати не мають правових підстав для оформлення довідок на пільги членам сімей військовослужбовців, які проходять військову службу в АТО. Що ж до довідок, то видавати військові комісаріати повноважні лише довідки про те, що той чи інший військовозобов’язаний тоді-то був призваний у ту чи іншу військову частину.Нагадаємо, пільги, про які йшлося вище, військовослужбовцям надаються лише за умови надання їм статусу учасника бойових дій.

 

Підготовкою документів для визначення такого статусу займаються кадрові органи військової частини (підрозділу), у якій проходить службу військовослужбовець з подальшим направлення вищому командуванню.Зауважимо, комісії з питань розгляду матеріалів про визначення учасників бойових дій у Збройних Силах України діють і при обласних військових комісаріатах. От тільки розглядати вони повноважні лише заяви про визнання учасниками бойових дій осіб, які є звільненими з військової служби та перебувають на військовому обліку у районному (міському) військовому комісаріаті.


30.07.2014 548 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

316
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13693 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1556
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

857
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6119
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1713

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

631

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1458

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1268

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1160
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

515
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

647
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1569
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

593
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

869
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5917
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13565
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

235
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

539
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

478
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

783 2