Хто не з ними, той проти них!

 

 

        Дивлячись  хроніку (на щастя наявну і збережену) історії Західної України 20-40 років минулого століття, а також теперішньої Незалежності, Майдану, захоплюєшся патріотизмом, гідністю, внутрішнім переконанням віри у свою національну державу українців, вникнувши у вираз їхніх  обличь, очей і постатей, можливо і тих, на яких написано, що вони ідуть в останню дорогу за Батьківщину, як Небесна Сотня.

        Не теперішні, показово палкі промови про захист України і залякування інакодумців із високих трибун, а за фасадом жорстокий бізнес, контрабанда на крові з обох сторін,  зневажене, обкрадене суспільство, що почало вибухати блокадою, бурштином, землею, лісом, цінами  і тарифами уже вищими ніж в окремих країнах Європи із набагато  забезпеченішим   рівнем життя, що не мають такої власної сировинної бази як Україна. Тепер черговий верх цинізму. Кабмін пообіцяв на рік ( зараз намагається зняти із себе відповідальність) не змінювати тарифи на газ і так у три рази завищені на цей продукт власного видобування, що належить українцям, а не світові, зате введено додаткову небгрунтовану  щомісячну абонентну плату (на яку не поширюється субсидія), незалежно від того чи користується громадянин газом, чи ні. Треба розуміти, що ця плата буде доходами і видатками на прибуткове функціонування газопостачальницьких структур, а тариф на теперішньому рівні буде поступати в бюджет.  У  громадян (споживачів), як завжди немає альтернативи, тільки обов"язкові умови без вибору.

        Слід зауважити,українська влада була непередбачувано  щаслива у тому, що  Блокада стала причиною чергового формального  підвищення тарифів на електроенергію і погрози про її часткове відключення. А що тепер буде аргументом, коли прийнято, під тиском суспільства, офіційне рішення про припинення торгівлі із окупованими територіями?  І знову скромне мовчання про те, що світові ціни на вугілля давно закладені в тарифи, не кажучи про завищену вартість інших складових, якщо не так, то черговий раз виникає питання до праведної держави, чому не розкриваються складові тарифів або, наприклад, не називається відпускна ціна електроенергії  із атомних станцій, трохи більше 30 коп. за квт. де, крім того, свідомо заморожено ряд блоків із  високими, збитковими затратами на їх утримання. Подібні секрети щодо умов тарифів і пенсій, а також інших питань у меморандумі із  МВФ,  що має виконуватись не так як Будапештський,  із здачею атомної зброї, а можливо це чергова зрада національних інтересів, щоб утриматись на плаву. Блокада виявляється винна у затримці траншу МВФ, безвізу, і навіть у недоодержанні доходів об"єднаних  централізованих громад. "Не було би щастя, то нещастя помогло". Щодо візового режиму і вступу до Євросоюзу, що ним годують українців, якщо такі гранди як Велика Британія, Австрія, Нідерланди не хочуть там бути. Із категорій європейських "цінностей" на Україну поширились тільки підвищення цін і тарифів при загальному зниженні соціальних стандартів.

        Коли приймали Закон про орендну плату за експлуатацію газових мереж, навіть прибудинкових, що побудовані за рахунок коштів громадян, виявляється пропустили, чи формально забули про газорозподільчі установки (станції), що входять туди. Тепер вирішили виправити помилку. Ці об"єкти - складова, невід"ємна частина газотранспортних мереж.

        Парламент України 21 березня 2017 року розглядав законопроект про плату за експлуатацію названих об"єктів. Правду кажучи, був шокований рівнем "професіоналізму" депутатів, які приймали участь у обговоренні, а їх знайшлося не більше 10-и разом із нібито кваліфікованим доповідачем, решту, треба розуміти, були байдужі, або дивлячись на рівень проекту урядового Закону, можливо просто проігнорували обговорення, вважаючи, що це нижче рівня їх гідності. Складалося враження, що за ідеологією  це був простий вузівський семінар, зауваження і пропозиції були нібито правильні, а з точки зору практики, це було підтвердженням вище сказаного, оскільки, в основному, мова йшла за необхідність інвентаризацій і оцінки названих  газорозподільчих  установок. Скажіть народу, що Ви випадково пропустили цю плату в попередньому Законі і не вистачає коштів у бюджеті та не розказуйте про інвентаризації.

        Названі установки - джерело підвищеної небезпеки (як склади у Харківській області) мають вартість і знаходяться невід"ємно в газотранспортній системі України. Вони є на обліку у Фонді державного майна (якщо ні, чому  десятки років  утримується ця структура за рахунок державного бюджету, де зміст її функціонування?).  Крім того,  ці  установки є також на обліку у суб"єктів  транспортування  газу до споживача, де вони експлуатуються, і не треба інвентаризації.  Введення плати, а також названої вище абонентної,  виллється  у  чергове підвищення тарифів,  за рахунок простих людей  і збільшення доходів бюджету без розвитку економіки.

        Рівень управління державними структурами опустився нижче допустимої межі, оскільки старі чиновники вже не працюють, а нові, прийняті на роботу за певні преференції,  розвалили систему державного управління, не бажаючи здобувати кваліфікацію або не здатні керувати, що вказує на певну деградацію цих процесів.

        Невже корисливі, власні інтереси сліпо взяли верх, але страх за власне майбутнє лишився, це генетичне поняття, що видно із переляку втрати владного, чи грошового крісла, при вимушеному представленні "скромних" декларацій.  Досить було подивитись на останні "спектаклі" у Верховній Раді, що викликали огиду, показали безсилля у провалі  завуальованого перевороту і, зокрема, представників Народного фронту, а окремі високопосадовці парламенту просто пропустили революційний мітинг, щоб нібито не бути причетним до нього.  Склалось враження, що у 21 столітті в  окремих провладних  українських політиків здала витримка, вони зірвались і показали своє внутрішнє єство, наголосивши - хто не з ними, той проти них,  але тих хто з ними менше хоч мусять мовчати, тримаючись за прості робочі  місця в державних установах.

         Тепер щодо втрати доходів, податків і зборів із окупованих територій, про що так багато галасу. Де пояснення, який механізм нарахування і поступлення цих платежів в Україну, які суми втрат, хіба контрабандних коштів у власні кишені, раз такий спротив проти Блокади з боку влади при іншій думці у суспільства.  Як один із висновків, відкритий наступ на демократію та винні - Блокада, Львівське сміття та двоє Праведників  -  Сироїд, яка поступила по закону  і  Парасюк, який став каменем спотикання Януковичу і приходу до влади фарисеїв.  Краще були б українські ортодокси у керівництва національної держави або ОУН та УПА.

        Замість практичних дій по захисту конституційних прав і свобод громадян, основної функції держави, влада, втрачаючи важелі управління економікою, бюджетом і суспільством, через всепоглинаючу корупцію у себе всередині, постійно переводить стрілки на інших, позволяючи собі навіть злісно викрикати на людей. Треба зауважити, що стародавні філософи казали: хто позволяє собі підвищені тони - немає позиції або впевненості у своїх діях, будучи при владі.

        Скільки було ажіотажу про спецзарплати і спецпенсії, тепер замовчали про свою зарплату,  утворення інших  доходів  і  наявність майна в Е-деклараціях, що викликають сумнів, обурення суспільства і здивування у світі, випрошуючи транші, а коли випадають з обойм, знаходять фантастичні суми на фінансові застави, щоб уникнути перебування у "місцях віддалених". Разом з тим, керівники органів виконавчої влади, які відповідають за фінансові операції, що формують доходи і видатки бюджетів, порушуючи законодавство,  взяли на себе місію і заборонили видачу довідок державним   службовцям-пенсіонерам про розміри теперішньої заробітної плати службовців для перерахунку розмірів пенсій, включаючи працівників міліції. Ця місія здійснюється в унісон з органами Пенсійного фонду України, що не проводить перерахунки пенсій названим категоріям.  Інформація для роздумів:  якщо зміняться часи, мабуть доведеться нести відповідальність за кривду  і шукати кошти для застави.

        Таким чином, підвищуючи заробітну плату певним категоріям працівників державних установ і залишаючи на старому рівні оплату та пенсії іншим, без перерахунків та індексацій, збільшується морально-психологічна прірва між членами суспільства та кількість люмпенів для одержання субсидій і залежності від держави, що суперечить світовим нормам взаємовідносин між людьми.

          Паралельна, дещо райдужна інформація, яку треба навести. Недавно у "Фіртці"    25.02.2017 року  була стаття професора, доктора економіки одного з наших вузів про підготовку молодих менеджерів нової формації, що змінять систему управління на Прикарпатті. Немає сумніву, молодих талановитих людей у нас дуже багато, однак, при існуючій системі управління їх не можливо влаштувати на роботу через корупційні бар"єри. Для цього вони не мають коштів або родинних зв"язків влаштуватись тут в Україні, хіба, як я уже писав на "островах в океані". Відповідь на це питання дав би перепис населення України і зокрема по вікових категоріях, тих хто працює, не працює, вчиться, фактично проживає тощо..., тому його і не проводять.  


05.04.2017 Антон Костишин 2255 2
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

379
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

522
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2331
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1720
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2014
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5620 16

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1129

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1143

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1653

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1127
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

885
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

740
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14559
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

552
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10400
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6074
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

622
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7543
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2781
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

529
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

625
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

461