Хто не з ними, той проти них!

 

 

        Дивлячись  хроніку (на щастя наявну і збережену) історії Західної України 20-40 років минулого століття, а також теперішньої Незалежності, Майдану, захоплюєшся патріотизмом, гідністю, внутрішнім переконанням віри у свою національну державу українців, вникнувши у вираз їхніх  обличь, очей і постатей, можливо і тих, на яких написано, що вони ідуть в останню дорогу за Батьківщину, як Небесна Сотня.

        Не теперішні, показово палкі промови про захист України і залякування інакодумців із високих трибун, а за фасадом жорстокий бізнес, контрабанда на крові з обох сторін,  зневажене, обкрадене суспільство, що почало вибухати блокадою, бурштином, землею, лісом, цінами  і тарифами уже вищими ніж в окремих країнах Європи із набагато  забезпеченішим   рівнем життя, що не мають такої власної сировинної бази як Україна. Тепер черговий верх цинізму. Кабмін пообіцяв на рік ( зараз намагається зняти із себе відповідальність) не змінювати тарифи на газ і так у три рази завищені на цей продукт власного видобування, що належить українцям, а не світові, зате введено додаткову небгрунтовану  щомісячну абонентну плату (на яку не поширюється субсидія), незалежно від того чи користується громадянин газом, чи ні. Треба розуміти, що ця плата буде доходами і видатками на прибуткове функціонування газопостачальницьких структур, а тариф на теперішньому рівні буде поступати в бюджет.  У  громадян (споживачів), як завжди немає альтернативи, тільки обов"язкові умови без вибору.

        Слід зауважити,українська влада була непередбачувано  щаслива у тому, що  Блокада стала причиною чергового формального  підвищення тарифів на електроенергію і погрози про її часткове відключення. А що тепер буде аргументом, коли прийнято, під тиском суспільства, офіційне рішення про припинення торгівлі із окупованими територіями?  І знову скромне мовчання про те, що світові ціни на вугілля давно закладені в тарифи, не кажучи про завищену вартість інших складових, якщо не так, то черговий раз виникає питання до праведної держави, чому не розкриваються складові тарифів або, наприклад, не називається відпускна ціна електроенергії  із атомних станцій, трохи більше 30 коп. за квт. де, крім того, свідомо заморожено ряд блоків із  високими, збитковими затратами на їх утримання. Подібні секрети щодо умов тарифів і пенсій, а також інших питань у меморандумі із  МВФ,  що має виконуватись не так як Будапештський,  із здачею атомної зброї, а можливо це чергова зрада національних інтересів, щоб утриматись на плаву. Блокада виявляється винна у затримці траншу МВФ, безвізу, і навіть у недоодержанні доходів об"єднаних  централізованих громад. "Не було би щастя, то нещастя помогло". Щодо візового режиму і вступу до Євросоюзу, що ним годують українців, якщо такі гранди як Велика Британія, Австрія, Нідерланди не хочуть там бути. Із категорій європейських "цінностей" на Україну поширились тільки підвищення цін і тарифів при загальному зниженні соціальних стандартів.

        Коли приймали Закон про орендну плату за експлуатацію газових мереж, навіть прибудинкових, що побудовані за рахунок коштів громадян, виявляється пропустили, чи формально забули про газорозподільчі установки (станції), що входять туди. Тепер вирішили виправити помилку. Ці об"єкти - складова, невід"ємна частина газотранспортних мереж.

        Парламент України 21 березня 2017 року розглядав законопроект про плату за експлуатацію названих об"єктів. Правду кажучи, був шокований рівнем "професіоналізму" депутатів, які приймали участь у обговоренні, а їх знайшлося не більше 10-и разом із нібито кваліфікованим доповідачем, решту, треба розуміти, були байдужі, або дивлячись на рівень проекту урядового Закону, можливо просто проігнорували обговорення, вважаючи, що це нижче рівня їх гідності. Складалося враження, що за ідеологією  це був простий вузівський семінар, зауваження і пропозиції були нібито правильні, а з точки зору практики, це було підтвердженням вище сказаного, оскільки, в основному, мова йшла за необхідність інвентаризацій і оцінки названих  газорозподільчих  установок. Скажіть народу, що Ви випадково пропустили цю плату в попередньому Законі і не вистачає коштів у бюджеті та не розказуйте про інвентаризації.

        Названі установки - джерело підвищеної небезпеки (як склади у Харківській області) мають вартість і знаходяться невід"ємно в газотранспортній системі України. Вони є на обліку у Фонді державного майна (якщо ні, чому  десятки років  утримується ця структура за рахунок державного бюджету, де зміст її функціонування?).  Крім того,  ці  установки є також на обліку у суб"єктів  транспортування  газу до споживача, де вони експлуатуються, і не треба інвентаризації.  Введення плати, а також названої вище абонентної,  виллється  у  чергове підвищення тарифів,  за рахунок простих людей  і збільшення доходів бюджету без розвитку економіки.

        Рівень управління державними структурами опустився нижче допустимої межі, оскільки старі чиновники вже не працюють, а нові, прийняті на роботу за певні преференції,  розвалили систему державного управління, не бажаючи здобувати кваліфікацію або не здатні керувати, що вказує на певну деградацію цих процесів.

        Невже корисливі, власні інтереси сліпо взяли верх, але страх за власне майбутнє лишився, це генетичне поняття, що видно із переляку втрати владного, чи грошового крісла, при вимушеному представленні "скромних" декларацій.  Досить було подивитись на останні "спектаклі" у Верховній Раді, що викликали огиду, показали безсилля у провалі  завуальованого перевороту і, зокрема, представників Народного фронту, а окремі високопосадовці парламенту просто пропустили революційний мітинг, щоб нібито не бути причетним до нього.  Склалось враження, що у 21 столітті в  окремих провладних  українських політиків здала витримка, вони зірвались і показали своє внутрішнє єство, наголосивши - хто не з ними, той проти них,  але тих хто з ними менше хоч мусять мовчати, тримаючись за прості робочі  місця в державних установах.

         Тепер щодо втрати доходів, податків і зборів із окупованих територій, про що так багато галасу. Де пояснення, який механізм нарахування і поступлення цих платежів в Україну, які суми втрат, хіба контрабандних коштів у власні кишені, раз такий спротив проти Блокади з боку влади при іншій думці у суспільства.  Як один із висновків, відкритий наступ на демократію та винні - Блокада, Львівське сміття та двоє Праведників  -  Сироїд, яка поступила по закону  і  Парасюк, який став каменем спотикання Януковичу і приходу до влади фарисеїв.  Краще були б українські ортодокси у керівництва національної держави або ОУН та УПА.

        Замість практичних дій по захисту конституційних прав і свобод громадян, основної функції держави, влада, втрачаючи важелі управління економікою, бюджетом і суспільством, через всепоглинаючу корупцію у себе всередині, постійно переводить стрілки на інших, позволяючи собі навіть злісно викрикати на людей. Треба зауважити, що стародавні філософи казали: хто позволяє собі підвищені тони - немає позиції або впевненості у своїх діях, будучи при владі.

        Скільки було ажіотажу про спецзарплати і спецпенсії, тепер замовчали про свою зарплату,  утворення інших  доходів  і  наявність майна в Е-деклараціях, що викликають сумнів, обурення суспільства і здивування у світі, випрошуючи транші, а коли випадають з обойм, знаходять фантастичні суми на фінансові застави, щоб уникнути перебування у "місцях віддалених". Разом з тим, керівники органів виконавчої влади, які відповідають за фінансові операції, що формують доходи і видатки бюджетів, порушуючи законодавство,  взяли на себе місію і заборонили видачу довідок державним   службовцям-пенсіонерам про розміри теперішньої заробітної плати службовців для перерахунку розмірів пенсій, включаючи працівників міліції. Ця місія здійснюється в унісон з органами Пенсійного фонду України, що не проводить перерахунки пенсій названим категоріям.  Інформація для роздумів:  якщо зміняться часи, мабуть доведеться нести відповідальність за кривду  і шукати кошти для застави.

        Таким чином, підвищуючи заробітну плату певним категоріям працівників державних установ і залишаючи на старому рівні оплату та пенсії іншим, без перерахунків та індексацій, збільшується морально-психологічна прірва між членами суспільства та кількість люмпенів для одержання субсидій і залежності від держави, що суперечить світовим нормам взаємовідносин між людьми.

          Паралельна, дещо райдужна інформація, яку треба навести. Недавно у "Фіртці"    25.02.2017 року  була стаття професора, доктора економіки одного з наших вузів про підготовку молодих менеджерів нової формації, що змінять систему управління на Прикарпатті. Немає сумніву, молодих талановитих людей у нас дуже багато, однак, при існуючій системі управління їх не можливо влаштувати на роботу через корупційні бар"єри. Для цього вони не мають коштів або родинних зв"язків влаштуватись тут в Україні, хіба, як я уже писав на "островах в океані". Відповідь на це питання дав би перепис населення України і зокрема по вікових категоріях, тих хто працює, не працює, вчиться, фактично проживає тощо..., тому його і не проводять.  


05.04.2017 Антон Костишин 2301 2
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

847 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

791
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1606
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2237
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4213 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3214

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

214

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

444

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

383

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

855
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

621
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

668
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

954
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1067
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

669
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6250
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1743
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31759 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1538
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

753 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

718