Хрещення 2013: топ-10 правил купання в ополонці

 

На Водохрестя багато людей ухвалювали героїчне рішення про купання в ополонці. Але не для всіх цей подвиг безпечний.

Так, люди віруючі стверджують: купання в ополонці на Водохреща для православної людини – не небезпека, а благо, яке може принести навіть чудесне зцілення від хвороб.

Не братимемо на себе сміливість заперечувати правдивість їхніх розповідей. Але наголосимо, що в кожному з випадків чудесного зцілення є один нюанс: щира та глибока віра.

Подумай, чи така міцна твоя віра, щоб прикритися нею, як щитом під час купання в ополонці на Водохреща? Якщо ні, то перш ніж зважитися на купання, ознайомся з основними правилами купання в ополонці на Водохрестя.

Правило перше для купання в ополонці на Водохрестя:
протестуй свій організм на наявність медичних протипоказань.

Лікарі категорично заперечують проти купання в ополонці на Водохрестя за наявності таких проблем зі здоров'ям:

- запальні захворювання носоглотки, придаткових порожнин носа, отити;

- серцево-судинні захворювання;

- епілепсія, перенесені травми черепа; склероз судин головного мозку;

- неврити, поліневрити;

- цукровий діабет, тиреотоксикоз;

- глаукома, кон’юнктивіт;

- туберкульоз легенів, запалення легенів, бронхіальна астма, емфізема;

- нефрит, цистит, запалення придатків, запалення передміхурової залози;

- виразкова хвороба шлунка, ентероколіт, холецистит, гепатит;

- венеричні захворювання.


Правило друге: для купання в ополонці на Водохрестя треба правильно вибрати місце.

Водохресні свята для співробітників МНС – це чималий головний біль. Люди лізуть у воду не дивлячись під ноги… Підсумок буває дуже сумним.

Ідеальна ополонка для купання на Водохрестя - це:

- перевірене місце. Бажано організоване, а не сільський ставок опівночі.

- глибина купелі не повинна перевищувати 1,8 м.

- купіль повинна бути обгороджена, щоб уникнути випадкового падіння у воду.

Правило третє для купання в ополонці на Водохрестя:
не забудь про обмундирування!

Тобі знадобляться: купальник або плавки, рушник і махровий халат, комплект сухого одягу. Візьми з собою і якесь взуття, щоб не йти по льоду босоніж – це аж ніяк не кожній людині під силу.

Але зверни увагу, що тапочки не повинні бути на гумовій підошві – вона сковзає. Можна взяти вовняні товсті шкарпетки, в них дійти до ополонки, в них же й плавати.

Після купання треба переодягтися в суху білизну.

Правило четверте для купання в ополонці на Водохрестя: перед купанням злегка розігрійся, але не до сьомого поту. Роздягнувшись, помахай руками, зроби кілька присідань, нахилів. Тіло повинне бути гарячим, але не спітнілим.

Правило п'яте для купання в ополонці на Водохрестя:
православна традиція передбачає троєкратне занурення в ополонку з головою. Але май на увазі, що  купання в ополонці на Водохрестя – це не канон, а традиція. Тобто не буде гріхом, якщо ти побережеш свою голову, знаючи, що з мокрим волоссям по морозу – не велика радість! Зокрема якщо на інший кінець міста громадським транспортом.

Правило шосте для купання в ополонці на Водохрестя:
бережися ейфорії! Багато людей, занурившись у воду, відчувають прилив нестримної радості, що провокує їх затриматися у воді хвилин на п'ять. Май на увазі, що цей напад радості – не благодать Божа, а наслідок найскладніших хімічних реакцій, що відбуваються в організмі під впливом холоду. Затримавшись у воді під впливом ендорфінів, ти ризикуєш своїм здоров'ям.

Правило сьоме для купання в ополонці на Водохрестя:
зігрійся після купання! Розітрися рушником, швидко одягнися. І випий щось гаряче: припасений заздалегідь чай, наприклад.

Правило восьме для купання в ополонці на Водохрестя:
ані краплі спиртного до купання! І максимум, що можна собі дозволити потім – це трохи церковного кагору. Поширена думка про те, що спиртне гріє організм. Але це тільки в перші півгодини після прийняття! Потім настає зворотний ефект, що може обернутися серйозними застудами.

Правило дев'яте для купання в ополонці на Водохрестя:
  довіряй своєму організму! І, якщо погляд на холодну воду викликає в тобі жах, подумай ще раз – чи варто?

Правило десяте для купання в ополонці на Водохрестя:
не заходь у воду без молитви. Хоч навіть короткої  («Отче наш», наприклад), нехай своїми словами, але звернися цього дня до Бога зі словами, що йтимуть із самого серця.

І, перш ніж зайти у воду, поговори з нею. Вода – це особлива інформаційна сутність у будь-який день року. А на Водохрестя вона справді жива. Попроси її очистити тебе від старого, непотрібного, і наповнити тебе світлом і чистотою!


Лариса Воробйова

журналіст


Коментарі (0)

01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

460
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1255
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2184 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1056
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2979
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

2053

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

822

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

982

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1413

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2013
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26294 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

702
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

902
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2930
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1180
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

888
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1150
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1147
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

345
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4153
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1015
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1580