Хрещення 2013: топ-10 правил купання в ополонці

 

На Водохрестя багато людей ухвалювали героїчне рішення про купання в ополонці. Але не для всіх цей подвиг безпечний.

Так, люди віруючі стверджують: купання в ополонці на Водохреща для православної людини – не небезпека, а благо, яке може принести навіть чудесне зцілення від хвороб.

Не братимемо на себе сміливість заперечувати правдивість їхніх розповідей. Але наголосимо, що в кожному з випадків чудесного зцілення є один нюанс: щира та глибока віра.

Подумай, чи така міцна твоя віра, щоб прикритися нею, як щитом під час купання в ополонці на Водохреща? Якщо ні, то перш ніж зважитися на купання, ознайомся з основними правилами купання в ополонці на Водохрестя.

Правило перше для купання в ополонці на Водохрестя:
протестуй свій організм на наявність медичних протипоказань.

Лікарі категорично заперечують проти купання в ополонці на Водохрестя за наявності таких проблем зі здоров'ям:

- запальні захворювання носоглотки, придаткових порожнин носа, отити;

- серцево-судинні захворювання;

- епілепсія, перенесені травми черепа; склероз судин головного мозку;

- неврити, поліневрити;

- цукровий діабет, тиреотоксикоз;

- глаукома, кон’юнктивіт;

- туберкульоз легенів, запалення легенів, бронхіальна астма, емфізема;

- нефрит, цистит, запалення придатків, запалення передміхурової залози;

- виразкова хвороба шлунка, ентероколіт, холецистит, гепатит;

- венеричні захворювання.


Правило друге: для купання в ополонці на Водохрестя треба правильно вибрати місце.

Водохресні свята для співробітників МНС – це чималий головний біль. Люди лізуть у воду не дивлячись під ноги… Підсумок буває дуже сумним.

Ідеальна ополонка для купання на Водохрестя - це:

- перевірене місце. Бажано організоване, а не сільський ставок опівночі.

- глибина купелі не повинна перевищувати 1,8 м.

- купіль повинна бути обгороджена, щоб уникнути випадкового падіння у воду.

Правило третє для купання в ополонці на Водохрестя:
не забудь про обмундирування!

Тобі знадобляться: купальник або плавки, рушник і махровий халат, комплект сухого одягу. Візьми з собою і якесь взуття, щоб не йти по льоду босоніж – це аж ніяк не кожній людині під силу.

Але зверни увагу, що тапочки не повинні бути на гумовій підошві – вона сковзає. Можна взяти вовняні товсті шкарпетки, в них дійти до ополонки, в них же й плавати.

Після купання треба переодягтися в суху білизну.

Правило четверте для купання в ополонці на Водохрестя: перед купанням злегка розігрійся, але не до сьомого поту. Роздягнувшись, помахай руками, зроби кілька присідань, нахилів. Тіло повинне бути гарячим, але не спітнілим.

Правило п'яте для купання в ополонці на Водохрестя:
православна традиція передбачає троєкратне занурення в ополонку з головою. Але май на увазі, що  купання в ополонці на Водохрестя – це не канон, а традиція. Тобто не буде гріхом, якщо ти побережеш свою голову, знаючи, що з мокрим волоссям по морозу – не велика радість! Зокрема якщо на інший кінець міста громадським транспортом.

Правило шосте для купання в ополонці на Водохрестя:
бережися ейфорії! Багато людей, занурившись у воду, відчувають прилив нестримної радості, що провокує їх затриматися у воді хвилин на п'ять. Май на увазі, що цей напад радості – не благодать Божа, а наслідок найскладніших хімічних реакцій, що відбуваються в організмі під впливом холоду. Затримавшись у воді під впливом ендорфінів, ти ризикуєш своїм здоров'ям.

Правило сьоме для купання в ополонці на Водохрестя:
зігрійся після купання! Розітрися рушником, швидко одягнися. І випий щось гаряче: припасений заздалегідь чай, наприклад.

Правило восьме для купання в ополонці на Водохрестя:
ані краплі спиртного до купання! І максимум, що можна собі дозволити потім – це трохи церковного кагору. Поширена думка про те, що спиртне гріє організм. Але це тільки в перші півгодини після прийняття! Потім настає зворотний ефект, що може обернутися серйозними застудами.

Правило дев'яте для купання в ополонці на Водохрестя:
  довіряй своєму організму! І, якщо погляд на холодну воду викликає в тобі жах, подумай ще раз – чи варто?

Правило десяте для купання в ополонці на Водохрестя:
не заходь у воду без молитви. Хоч навіть короткої  («Отче наш», наприклад), нехай своїми словами, але звернися цього дня до Бога зі словами, що йтимуть із самого серця.

І, перш ніж зайти у воду, поговори з нею. Вода – це особлива інформаційна сутність у будь-який день року. А на Водохрестя вона справді жива. Попроси її очистити тебе від старого, непотрібного, і наповнити тебе світлом і чистотою!


Лариса Воробйова

журналіст


Коментарі (0)

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

214
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1333
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2435 2
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3584
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

2907
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2115

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

583

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

429

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1609

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1766
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

255
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

475
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

771
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4936
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

331
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

844
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10091
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

470
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

224
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

344
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

372
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

691