Хрещення 2013: топ-10 правил купання в ополонці

 

На Водохрестя багато людей ухвалювали героїчне рішення про купання в ополонці. Але не для всіх цей подвиг безпечний.

Так, люди віруючі стверджують: купання в ополонці на Водохреща для православної людини – не небезпека, а благо, яке може принести навіть чудесне зцілення від хвороб.

Не братимемо на себе сміливість заперечувати правдивість їхніх розповідей. Але наголосимо, що в кожному з випадків чудесного зцілення є один нюанс: щира та глибока віра.

Подумай, чи така міцна твоя віра, щоб прикритися нею, як щитом під час купання в ополонці на Водохреща? Якщо ні, то перш ніж зважитися на купання, ознайомся з основними правилами купання в ополонці на Водохрестя.

Правило перше для купання в ополонці на Водохрестя:
протестуй свій організм на наявність медичних протипоказань.

Лікарі категорично заперечують проти купання в ополонці на Водохрестя за наявності таких проблем зі здоров'ям:

- запальні захворювання носоглотки, придаткових порожнин носа, отити;

- серцево-судинні захворювання;

- епілепсія, перенесені травми черепа; склероз судин головного мозку;

- неврити, поліневрити;

- цукровий діабет, тиреотоксикоз;

- глаукома, кон’юнктивіт;

- туберкульоз легенів, запалення легенів, бронхіальна астма, емфізема;

- нефрит, цистит, запалення придатків, запалення передміхурової залози;

- виразкова хвороба шлунка, ентероколіт, холецистит, гепатит;

- венеричні захворювання.


Правило друге: для купання в ополонці на Водохрестя треба правильно вибрати місце.

Водохресні свята для співробітників МНС – це чималий головний біль. Люди лізуть у воду не дивлячись під ноги… Підсумок буває дуже сумним.

Ідеальна ополонка для купання на Водохрестя - це:

- перевірене місце. Бажано організоване, а не сільський ставок опівночі.

- глибина купелі не повинна перевищувати 1,8 м.

- купіль повинна бути обгороджена, щоб уникнути випадкового падіння у воду.

Правило третє для купання в ополонці на Водохрестя:
не забудь про обмундирування!

Тобі знадобляться: купальник або плавки, рушник і махровий халат, комплект сухого одягу. Візьми з собою і якесь взуття, щоб не йти по льоду босоніж – це аж ніяк не кожній людині під силу.

Але зверни увагу, що тапочки не повинні бути на гумовій підошві – вона сковзає. Можна взяти вовняні товсті шкарпетки, в них дійти до ополонки, в них же й плавати.

Після купання треба переодягтися в суху білизну.

Правило четверте для купання в ополонці на Водохрестя: перед купанням злегка розігрійся, але не до сьомого поту. Роздягнувшись, помахай руками, зроби кілька присідань, нахилів. Тіло повинне бути гарячим, але не спітнілим.

Правило п'яте для купання в ополонці на Водохрестя:
православна традиція передбачає троєкратне занурення в ополонку з головою. Але май на увазі, що  купання в ополонці на Водохрестя – це не канон, а традиція. Тобто не буде гріхом, якщо ти побережеш свою голову, знаючи, що з мокрим волоссям по морозу – не велика радість! Зокрема якщо на інший кінець міста громадським транспортом.

Правило шосте для купання в ополонці на Водохрестя:
бережися ейфорії! Багато людей, занурившись у воду, відчувають прилив нестримної радості, що провокує їх затриматися у воді хвилин на п'ять. Май на увазі, що цей напад радості – не благодать Божа, а наслідок найскладніших хімічних реакцій, що відбуваються в організмі під впливом холоду. Затримавшись у воді під впливом ендорфінів, ти ризикуєш своїм здоров'ям.

Правило сьоме для купання в ополонці на Водохрестя:
зігрійся після купання! Розітрися рушником, швидко одягнися. І випий щось гаряче: припасений заздалегідь чай, наприклад.

Правило восьме для купання в ополонці на Водохрестя:
ані краплі спиртного до купання! І максимум, що можна собі дозволити потім – це трохи церковного кагору. Поширена думка про те, що спиртне гріє організм. Але це тільки в перші півгодини після прийняття! Потім настає зворотний ефект, що може обернутися серйозними застудами.

Правило дев'яте для купання в ополонці на Водохрестя:
  довіряй своєму організму! І, якщо погляд на холодну воду викликає в тобі жах, подумай ще раз – чи варто?

Правило десяте для купання в ополонці на Водохрестя:
не заходь у воду без молитви. Хоч навіть короткої  («Отче наш», наприклад), нехай своїми словами, але звернися цього дня до Бога зі словами, що йтимуть із самого серця.

І, перш ніж зайти у воду, поговори з нею. Вода – це особлива інформаційна сутність у будь-який день року. А на Водохрестя вона справді жива. Попроси її очистити тебе від старого, непотрібного, і наповнити тебе світлом і чистотою!


Лариса Воробйова

журналіст


Коментарі (0)

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

842 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

790
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1605
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2233
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4210 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3213

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

213

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

442

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

383

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

855
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

621
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

668
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

954
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1065
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

669
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6249
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1743
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31759 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1535
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

752 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

717