Хмарочоси України: найбільш висотні споруди країни (фото)

 

Зачувши слово «хмарочос» ми, як правило, уявляємо собі запаморочливі висотки Гонконгу, Токіо, Дубая або Нью-Йорка. А про висотні споруди України мало що можемо сказати. Але і в нашій країні є свої хмарочоси, та й просто неймовірно високі споруди. І з кожним роком їх стає все більше. Де знайти хмарочоси України? Про це ми зараз розповімо.

Київська телевежа (385 м)

Найвища споруда України, Київська телевежа, вища за знамениту Ейфелеву вежу: «француженка» поступається «українці» 60 метрами. Але піднятися в нашій телевежі можна лише на висоту 192 метрів – всередині розташований невеликий пасажирський ліфт.

Джерело фото: vesti-ukr.com

Адреса: Київ, вул. Дорогожицька, 10.

ЖК на Кловському узвозі, Київ (168 м)

Двосекційна висотка – найвищий хмарочос країни, налічує 47 поверхів. Архітектори говорять, що будувати вище було вже не можна – далі тільки літаки! У хмарочосі розміщені як житлові, так і офісні приміщення. З вікон відкривається приголомшлива панорама на історичну та ділову частини столиці. Здається, ніби видно весь Київ. Величний монумент Батьківщина-мати і Києво-Печерська лавра, Маріїнський парк і Верховна Рада, мальовничі схили Дніпра і мости здаються просто іграшковими з такої висоти.

Джерело фото: ked-pled.livejournal.com.

Вид з даху висотки.

Джерело фото: elektraua.livejournal.com, автор – Олег Стельмах.

Адреса: Київ, Кловський узвіз, 7.

Бізнес-центр «Гулівер», Київ (160,1 м)

Грандіозна офісна висотка країни – 35-поверховий «Гулівер». Багатофункціональний торгово-розважальний центр включає в себе два блоки: 35-поверховий бізнес-центр і 10-поверховий розважальний комплекс. Знайти можна все, від кінотеатрів до салонів краси.

Джерело фото: elektraua.livejournal.com, автор – Олег Стельмах.

Адреса: Київ, Спортивна площа, 1А.

Бізнес-центр «Парус», Київ (149,6 м)

Цю оригінальну висотку ви напевно не раз бачили на телеекрані. 33-поверховий «Парус» полюбили телевізійники: саме його представили в промо-ролику України до Євро-2012, показали в комедійному серіалі «Файна Юкрайна», у телешоу «Україна має талант» та багатьох інших проектах.

Джерело фото: elektraua.livejournal.com, автор – Олег Стельмах.

У народі офісна висотка отримала кумедні прізвиська: «Праска», «Корабель» і «Титанік». «Парус» довго вважався не тільки найвищим, але і найбільш дорогим офісним центром країни.

Київ з даху «Паруса».

Джерело фото: argumentua.com.

Адреса: Київ, вул. Мечникова, 2.

ЖК «Корона» № 1 і ЖК «Корона» № 2, Київ (128 м)

У Дарниці є своя «Корона» – таку назву отримав запаморочливий хмарочос. Житловий комплекс складається з чотирьох секцій, одна з них сягає 38 поверхів. Свою «королівську» назву висотка отримала завдяки оригінальній верхівці, що нагадує корону. У цієї висотки є сестра-близнюк на Осокорках.

Джерело фото: horoshiyblog.livejournal.com.

Адреса: Київ, Княжий Затон, 21 і Срібнокільська, 1.

Апеляційний суд, Київ (127 м)

Ми звикли, що в хмарочосах зазвичай розміщуються офіси відомих компаній або ж їх віддають під елітне житло. Але ця висотка стала винятком: у ній розміщено будівлю Апеляційного суду. На будівництво пішло 28 років – будівля була довгобудом. Про цю висотку говорять як про містичне місце, адже воно стоїть на місці старого кладовища.

Джерело фото: goo.gl.

Адреса: Київ, вул. Солом’янська, 2А.

ЖК «Вежі», Дніпропетровськ (126 м)

Візитка Дніпропетровська – 28-поверхові башти-близнюки, є окрасою найдовшої набережної Європи. З вікон житлового комплексу можна нескінченно насолоджуватися видом на річку і вогні нічного міста. Ось так, найвищі будівлі в Україні є не тільки в Києві.

Автор фото: Торшин Віталій.

Фотографія з веж у Дніпропетровську.

Автор фото: Торшин Віталій.

Адреса: Дніпропетровськ, вул. Вернадського 35Б.

ЖК на Оболонській набережній, Київ (122,25 м)

Два хмарочоси, 26 і 30 поверхів є окрасою одного з найчарівніших місць столиці – Оболонської набережної. Фасади виконані у вигляді парусів, які одиноко «біліють» над Дніпром.

Джерело фото: inforico.com.ua.

Адреса: Київ, пр. Г. Сталінграда, 12Ж, 12Е.

Міністерство інфраструктури, Київ (120 м)

Ефектна висотка стала одним з перших хмарочосів України. Хоча свій блискучий вигляд із зеленим тонованим склом здобула не відразу. Спочатку планувалося, що у будівлі розміститься цивільна авіація, але в підсумку його віддали Міністерству інфраструктури.

Джерело фото: elektraua.livejournal.com, автор – Олег Стельмах.

Адреса: Київ, пр. Перемоги, 14.

Бізнес-центр «101 Tower», Київ (116,1 м)

Одна з найбільш впізнаваних будівель України – Бізнес-центр «101 Tower», налічує 27 поверхів. Для обслуговування цієї висотки знадобилося 10 ліфтів!

Джерело фото: architecturalphotographer.com.ua.

Адреса: Київ, вул. Льва Толстого, 57.

Королівська вежа, Донецьк (112 м)

Вершина Донецька, величний житловий комплекс «Королівська вежа». 29-поверхова висотка, безумовно, є «королевою» донецького неба.

Джерело фото: skyscrapercity.com.

Адреса: Донецьк, вул. Коваля, 65А.

ЖК «Срібний бриз», Київ (110,2 м)

Три хмарочоси, що підносяться на лівому березі Дніпра, добре знайомі киянам. З висоти більше ста метрів відкривається дивовижна панорама: міст Патона, міст Метро, монумент Батьківщина-мати, Києво-Печерська Лавра, Русанівка. Від побаченого захоплює дух! А адже мешканці цих «веж» насолоджуються цими красотами щодня.

Джерело фото: wikimapia.org.

Один з видів, що відкриваються з даху будівлі.

Джерело фото: tov-tob.livejournal.com.

Адреса: Київ, Дніпровська набережна, 1, 1А, 1Б.

ЖК на Провіантскій вулиці, Київ (110 м)

29-поверховий житловий будинок з'явився в 2003 році. Примітно, що на його даху розмістили триповерховий пентхаус. У нього є свій окремий ліфт, величезна тераса з чудовим видом на Київ і блакитний басейн.

Джерело фото: ked-pled.livejournal.com.

Адреса: Київ, вул. Провіантська, 3.

ЖК на вул. Михайла Гришка, Київ (108,9 м)

На Лівому березі столиці виріс 32-поверховий монолітний гігант. Він став однією з перших житлових висоток Києва. Звідси можна милуватися синіми озерами і чарівними заходами сонця.

Джерело фото: cultkiev.com.

Адреса: Київ, вул. Михайла Гришка, 9.

ЖК «Арк Палас № 1», Одеса (106 м)

Найвисотніший і одночасно найдорожчий будинок міста. Від красеня-хмарочоса рукою подати до знаменитих пляжів та нічних клубів Аркадії. Найдорожча квартира в цій висотці коштує близько 30 мільйонів гривень! Але зате з неї можна нескінченно милуватися морським прибоєм.

Джерело фото: booked.net.ua.

Адреса: Одеса, вул. Генуезька, 1Б.

БЦ «Олімпійський», Київ (105 м)

105-метровий велетень виріс навпроти стадіону 2003 року. Включає в себе як торгово-офісний центр, так і житловий будинок.

Джерело фото: cultkiev.com.

Адреса: Київ, Б. Васильківська, 72.

Монумент Батьківщина-мати, Київ (102 м)

Грандіозний монумент Батьківщина-мати хоч і був побудований ще в радянський час, але досі може скласти конкуренцію багатьом висоткам. З його висоти відкривається неймовірна панорама Києва – дізнатися більше про оглядовий майданчик можна тут.

Джерело фото: weatlas.com.

Адреса: Київ, вул. Лаврська, 24.

Але це далеко не повний перелік висоток України. Особливо багато їх у Києві, є висотні споруди в Дніпропетровську і Донецьку, зводять їх і в інших містах. А ви бачили хмарочоси України? Вам доводилося милуватися українськими краєвидами з висоти?

 

ua.igotoworld.com


28.02.2016 7978 0
Коментарі (0)

22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

409
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

540
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2338
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1728
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2023
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5626 16

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

83

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1137

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1152

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1662
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

894
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

746
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14564
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

567
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10406
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6080
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

629
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7560
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2806
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

542
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

638
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

469