Хламідіоз – проблема, яка підстерігає кожного

 

 

Хламідіоз – одне з найпоширеніших захворювань, що передаються статевим шляхом і викликане специфічним збудником - Chlamydia trachomatis.

 

За статистичними даними, щороку реєструється близько 10 000 нових випадків зараження хламідіями. І далеко не всі хворі обстежуються на початкових стадіях. Найчастіше хламідіоз виявляють у осіб 17-35 років. Це зумовлено зростанням послуг сексуальної сфери і банальною необізнаністю в плані ведення статевого життя і контрацепції.

 

Що зумовлює тенденцію зростання випадків захворюваності на хламідіоз?

Однією з причин стрімкого розповсюдження хламідіозу є відсутність клінічних ознак на ранніх стадіях протікання хвороби. Є різні способи зараження, про які ви навіть не могли підозрювати. Основним звісно ж є статевий шлях, у тому числі і вагінальний, і оральний, і анальний секс. Чим більше статевих партнерів у вас було впродовж життя, тим вища ймовірність того, що у вас може бути хламідіоз. Проте, як не дивно, хламідіями можна заразитися навіть контактно: через предмети туалету чи брудну постіль.

 

Симптоми хламідіозу

Небезпека хламідіозу, як зазначалося вище, саме у безсимптомному перебігу захворювання. Проте, є перелік ознак, які допоможуть звернути увагу на проблему і своєчасно продіагностуватися у лікаря, а саме:

- гнійні виділення з піхви, що мають різкий неприємний запах;

- біль у сечівнику;

- свербіж;

- біль і неприємні відчуття внизу живота;

- легка слабкість;

- болючі місячні.

 

Загроза для вашого здоров’я

Хоча захворювання не здається вам настільки серйозною, проте її наслідки є дуже небезпечними. Хламідіоз може спричинити безліч ускладнень, від запальних захворювань органів малого тазу, так і до безпліддя у жінок і летального кінця. Хламідії можуть уражати не тільки сечостатеву систему, а й суглоби, органи зору, слуху, кишечник.

 

Особливу небезпеку хламідіоз несе при вагітності, адже тоді відбувається зараження плаценти, що призводить до порушень і вад розвитку плода. В гіршому випадку можлива загроза викидня.

 

У чоловіків дане захворювання зазвичай проявляється хронічним простатитом. Справа у тому, що хламідії можуть впливати на стан і якість сперми, що у свою чергу викликає розвиток чоловічого безпліддя. Також поширеним ускладненням хламідіозу є кон’юктивіт.

 

Діагностика і лікування хламідіозу

Досить часто хламідіоз супроводжується супутніми інфекційними захворюваннями, такими як уреаплазмоз, трихомоноз, гонорея. Тому бажано пройти комплексне лабораторне обстеження, щоб нічого не пропустити.

Щоб виявити хламідії використовують такі лабораторні методи:

  • Порлімеразна ланцюгова реакція (або ПЛР)
  • Імуноферментний аналіз (ІФА)
  • Культуральний метод (посів на хламідії) з визначенням чутливості до антібіотікiв;

 

Найголовнішим аспектом в лікуванні хламідіозу є раціональна антибіотикотерапія в залежності від того, гострий чи хронічний процес.

 

І, як би дивно це не звучало, але перед початком статевого життя з новим партнером все-таки бажано пройти обстеження на інфекції, що передаються статевим шляхом. Стосується це обох партнерів. І завжди (!) варто пам’ятати про контрацепцію, яка захистить не тільки від небажаної вагітності, а й від статевих інфекцій. І тоді ви можете бути переконані, що здорове сексуальне життя не принесе вам жодних побічних наслідків!

 

Марта Шкреметко

лікар-гінеколог МЦ «Оксфорд Медікал»

вул. Василіянок, 1

тел.: (050) 3 777 299; (067) 3 777 299


04.07.2017 6009 0
Коментарі (0)

30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1010
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

2600 1
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2182
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3031
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2637
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

2357 1

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

486

Християнство називають релігією любові, і здається ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

492

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

987

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

2208
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

687
22.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1955
18.01.2025

Зима — це час, коли наш організм потребує особливої підтримки, адже холодна погода, короткі дні та обмежений доступ до свіжих фруктів і овочів можуть знижувати наш імунітет.  

2052
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

225
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

837
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5538
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7401
29.01.2025

У Городенківському Палаці культури вдруге відбулося свято хореографічного мистецтва, присвячене дню народженню народного артиста України Івана Курилюка.  

1414
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

690
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1070 2
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1573 1
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

1430