Хитрі схеми, звільнення працівників та вивезення обладнання. Як франківський ЛРЗ роками доводили до банкрутства (документи)

 

 

На позачерговій сесії міської ради Івано-Франківська було прийнято рішення про участь в аукціоні на придбання Івано-Франківського локомотиворемонтного заводу.

 

НАВІЩО МІСТУ ЛРЗ

Початкова ціна аукціону — 33,92 млн. грн. і це лише початкова ціна, адже тут не враховано борги підприємства — понад 15 мільйонів гривень, які перейшли у спадок від попереднього керівництва.

 

Також не береться до уваги сума, потрібна для модернізації заводу, — ця цифра починається від 50 мільйонів гривень. Тобто мерія готова витратити колосальні для міського бюджету гроші на купівлю підприємства...

 

Оскільки перший квартал 2017 року став дефіцитним для міського бюджету, то купівля підприємства  може свідчити лише про те, що хтось із медиків або вчителів недоотримає зарплати. Або школи та дитячі садочки в опалювальний сезон залишаться холодними.

 

Цікаво, що за підсумками першого кварталу 2017 року прибуток локомотиворемонтного заводу відсутній, і працює на підприємстві 270 людей із середньою заробітною платнею 3 960 гривень. При цьому за 2016 рік чисельність працівників скоротилася вдвоє, і попри неприбутковість упродовж всього року на кінець 2016-го вдалось вийти на мінімальний прибуток.

 

 

Натомість міський голова Руслан Марцінків каже, що завод прибутковий, на ньому працює 350 людей із середньою заробітною платнею 5 400 грн.

 

Фонд держмайна, який сьогодні володіє контрольним пакетом акцій Івано-Франківського локомотиворемонтного заводу, виставив низку вимог до покупця підприємства. Зокрема, основною вимогою є обов’язкове подальше збереження основного виду діяльності заводу. Детальніше про вимоги до покупця можна дізнатись за посиланням.

 

 

ЯК ГОЛОСУВАЛИ

24 депутати прогосували "за" даний проект рішення. Утримався лише представник БПП Андріан Волгін. Франкція УКРОП не голосувала.

 

Хто голосував "ЗА":

"Всеукраїнське об`єднання "Свобода"
1. Абрам'як Сергій Михайлович - ЗА
2. Бурко Віталій Миколайович - ЗА
3. Вагилевич Мар'ян Володимирович - ЗА
4. Капустяк Олег Іванович - ЗА
5. Марцінків Роман Богданович - ЗА
6. Онуфріїв Роман Михайлович - ЗА
7. Продан Маріанна Василівна - ЗА
8. Савчук Оксана Василівна - ЗА
9. Синишин Віктор Іванович - ЗА
10. Скиданчук Василь Михайлович - ЗА
11. Строїч Андрій Петрович - ЗА
12. Харук Роман Романович - ЗА
 
"Блок Петра Порошенка "Солідарність"
13. Руднянин Степан Михайлович - ЗА
 
"Об`єднання "Самопоміч"
14. Гарасимко Іван Михайлович - ЗА
15. Корсун Ігор Валерійович - ЗА
 
"Всеукраїнське об`єднання "Батьківщина"
16. Горбовий Ярослав Васильович - ЗА
17. Магас Стефан Дмитрович - ЗА
18. Ревчук Василь Іванович - ЗА
19. Терешко Руслан Володимирович - ЗА
 
Позафракційні депутати
20. Анушкевичус Віктор Андрюсович - ЗА
21. Куницька Галина Володимирівна - ЗА
22. Марцінків Руслан Романович - ЗА
23. Саварин Ігор Володимирович - ЗА
24. Саврей Володимир Ярославович - ЗА
 

"Чи доцільно місту купляти цей завод з його боргами та необхідністю проведення модернізації, якщо цього року місто планує будувати "пасічнянський міст", - прокоментував одразу після сесії депутат Андріан Волгін.

 

Очільник комісії з питань оренди та приватизації комунального майна "укропівець" Сергій Гаєвський вважає, що підприємством, як і містом, повинні керувати професіонали.

 

"Якщо у нас нема професіоналів у комунальних підприємствах, то які професіонали будуть керувати тим заводом? Ми вже маємо приклад "Сервіс-Авто", і КП "ДРЕУ", і ще багатьох славнозвісних комунальних компаній, які стали банкрутами", - коментує Сергій Гаєвський.

 

На його думку, якщо міські керівники будуть займатися ще і локомотиворемонтним заводом, то є ймовірність того, що його спіткає доля тих комунальних підприємств, які стали банкрутами.

 

"А потім земля під тим заводом піде так, як іде по всьому місту", – прокоментував депутат.

 

 

ХРОНОЛОГІЯ ПИТАННЯ

Як повідомило Фіртці поінформоване джерело, попередній керівник заводу Ярослав Ленів робив все для його занепаду та банкрутства.

 

Питання щодо звільнення керівника заводу Ярослава Леніва постало ще 25 серпня 2014 року, коли представники Міністерства інфраструктури на чолі з керівником Департаменту залізничного транспорту Олександром Федоренком приїхали на завод для проведення аудиту та заміни керівника. Робочу групу тодішнє керівництво заводу не допустило на об’єкт, а також погрожувало фізичною розправою.

 

Наступний етап заміни керівника почався у вересні 2015 року з передачі акцій підприємства від Міністерства інфраструктури у підпорядкування Фонду держмайна.

 

З боку ОДА було вивчено питання та запропоновано кандидатуру з числа працівників, начальника виробництва Ющишина Олександра Орестовича, якого підтримувало 70-80% трудового колективу.

 

В момент представлення нового керівника, Ярослав Ленів повторив «шоу» дворічного зразка, спробувавши залучити на свою підтримку представників громадськості, які цього разу йому відмовили.

 

У продовж двох років відбувалося постійне підбурювання колективу – «керівництво заводу хочуть замінити, для того, щоб довести завод до банкрутства, вас всіх звільнити, а майно продати».

 

 

 

 

Ярослав Ленів вів переговори з кількома потенційними покупцями, що хотіли викупити завод. Одна з цих компаній – литовська «Vilniuseneries» - хотіла перетворити підприємство у логістичний центр, ліквідувавши виробництво та звільнивши висококваліфікованих працівників.

 

Свої послуги Ленів оцінив у 10% вартості проекту. Коли прийшов наказ про його звільнення, він звернувся до компанії з відмовою від згаданої винагороди за умови його підтримки Посольством Литви в Україні та залишення його на керівній посаді.

 

читайте також: Марцінків каже, що міська рада готова купити Локомотиворемонтний завод, бо він має більше 7 гектарів землі

 

Протягом останнього періоду роботи Леніва завод працював 2-3 дні на тиждень. Виконання замовлень, що поступають на завод, всіляко гальмувалося. Створювалися умови для укладання контрактів через фірми-"прокладки" синів Леніва та партнерів.

 

Зокрема, реалізація основної продукції (гальмівних колодок) своїм компаніям здійснювалося за заниженими на 10-20% цінами. Поставка матеріалів та комплектуючих відбувається за завищеними цінами.

 

В процесі вибіркової інвентаризації основних засобів було зафіксовано наступне.

Цех механічної обробки (в складі механічної ділянки, інструментального цеху, ковальського цеху):

- в ковальському цеху відсутні інвентарні номери на деяких об’єктах, зокрема, поряд з обладнанням плавки поковок (можливо це частина обладнання або інвентар);

- в ковальському цеху відсутній об’єкт з інвентаризаційного опису з інв №132369; за словами керівника цеху, об’єкт знаходиться на території, що не працює в даний момент цеху (на місці передбачуваного його знаходження ідентифікувати об’єкт не вдалось, так як інвентарний номер не був видним);

- на території інструментального цеху присутній об’єкт без інвентарного номеру, переміщений з ковальського цеху як об’єкт з інвентарним № 132365;

- тельфер з крана консольного з талю інвентарний №132361 був переданий в ремонтну службу головного механіка (за словами начальника цеху, первинні документи на частковий демонтаж і переміщення об’єкта на поточний момент не оформлені (потрібно оформлення документів);

- в кожному з оглянутих підрозділів присутні об’єкти ОЗ в неробочому стані, на деяких з них відсутня частина комплектуючих, деталей (були демонтовані ймовірно в ремонт або пропали).

 

Цех ливарний:

- за словами працівника, в експлуатації цеху перебували 2 нові формувальні машини (2001 р. введення) і 3 зношені формувальні машини (з 1990 року введення) – при частковому огляді вказані в наявності 1 нова і 1 зношена. Встановити, чи був об’єкт переміщений або взагалі відсутній не було можливим.

 

Ліквідація не повністю замортизованих основних засобів має здійснюватися за згодою Міністерства інфраструктури України та відповідного нормативного акту Товариства. Протягом 2016 року в обліку присутні операції списання об’єктів основних засобів тільки з нульовою балансовою вартістю.

 

 

КУДИ ДІЛОСЬ ОБЛАДНАННЯ?

За період з травня по грудень 2016 року вивезено металобрухту близько 300 тон.

Ливарний цех:

- вібромашини 3 шт;

- ливарний відсів (відходи виробництва) – 40 тон.

 

Служба механіки:

- токарських станків - 9 од;

- фрезерних станків – 6 од;

- цистерни (на залізничному ходу) – 3 шт;

- залізнична платформа – 5шт;

- кран-балки – 12 шт;

- опори 20 шт.

 

Кузня ковальська:

- вивезені прес-форми.

 

ЦІКАВА МАТЕМАТИКА

В 2016 році ЛРЗ працював в середньому 15 днів на місяць (3,5 днів на тиждень). В 2017 році – в січні 7 днів, в лютому 11 днів (згідно наказу).

 

Замовлення на завод від клієнтів не брались, а ті, які брались, в основному виконувались через штучних посередників. Наприклад: завозився метал, оформляли як завезення деталей для шліфування, а насправді робилась повноцінна шестерня, різниця між оформленням і реальною роботою складала 8 разів (виготовлення – 8 тис. грн, шліфування – 1-1,2 тис. грн).

 

Другий приклад: ТГМ (тяговоз) ціна ремонту 700-800 тис. грн, оформлялось 250-300 тис. грн. через посередника. Посередниками, як правило, виступали компанії синів Леніва або його партнерів.

 

Далі буде...

 

Довідково: ПАТ "Івано-Франківський ЛРЗ" заснований в 1866 році. Основний вид діяльності заводу - ремонт та обслуговування інших транспортних засобів.

У користуванні товариства перебуває 34 споруди та земельна ділянка площею 9,96 га.

Станом на початок 2017 року кредиторська заборгованість ПрАТ становила 21,1 млн грн, в тому числі перед бюджетом – 2,31 млн грн, по виплаті заробітної плати – 1,15 млн грн. Дебіторська заборгованість перевищує 20 млн грн, в тому числі 18,9 млн грн – заборгованість за продукцію і послуги.

Середньооблікова кількість працівників заводу на 1 квітня поточного року – 270 осіб. Статутний капітал ПрАТ становить 19,56 млн грн.

З 6 березня 2017 року після перемоги в конкурсі ФДМ на заміщення вакантної посади керівника завод очолив Олег Сирота, який раніше обіймав посаду начальника відділу зовнішніх правових відносин Івано-Франківського ЛРЗ, до цього – експерта з питань інвестицій та капітального будівництва НЕК "Укренерго".


23.06.2017 4596 0
Коментарі (0)

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

922 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

818
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1632
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2268
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4244 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3249

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

235

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

470

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

412

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

877
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

653
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

694
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

979
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1106
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

692
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6277
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1768
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31787 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1577
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

782 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

742