Гурт "Фліт" презентував новий альбом "Вихід є!" (відео)

 

/data/blog/35155/1f770165021625f5a53888964cd97c00.jpg

 

 

1 травня 2013 року українська група Фліт видала новий, четвертий за свою історію, музичний альбом, який називається "Вихід є!".

 

Ця робота на всі 100 відсотків відрізняється від попередніх.

 

Найперше, практично цілковито оновився склад групи. Після багаторічної роботи сталого складу команди, троє її учасників - вокаліст і гітарист Володимир Новіков, басист Михайло Копієвський та ударник Ігор Озарко з різних причин покинули групу. Це мало не поставило хрест на існуванні Фліта. Оговтавшись від потрясіння, гітарист Андрій Марків збирає новий склад.

 

До групи приходять молоді та амбітні Анатолій Блєдних, бек-вокал, бас-гітара, Володимир Корчак, барабани, перкусія та Юлій Гонський, гітара, бек-вокал. З'являються нові ідеї, група починає інтесивну роботу над новим матеріалом для чергового альбому. І вже невдовзі виходить на публіку з презентацією відео на пісню "Вихід є!". Успіх пісні у фанів підштовхує музикантів до праці і дає їм наснагу, а сама пісня та її назва символічно визначають подальшу долю нового альбому, даючи йому назву і розбиваючи попереднє розчарування учасників старого Флітівського складу в доцільності створення українського музичного продукту.

 

Уже під час роботи над альбомом гурт знову стрясає зміна складу. Через різні погляди на творчий процес групу покидає гітарист і бек-вокаліст Юлій Гонський. На допомогу хлопцям приходить давній друг, гітарист Станіслав Боднарук, відомий своєю роботою в іншій Івано-Франківській групі Пан Пупец'. Фліт записує зі Стасом сольні гітарні партії, які надають пісням особливого звучання.

 

Змінюється і підхід до роботи над матеріалом альбому. На відміну від попередніх релізів, які створювалися практично самими музикантами та кількома їхніми друзями, над четвертим студійником Фліта працює близько двох десятків людей.

 

Крім того, Фліт вдається до експерименту. Написання текстів пісень, які раніше писав вокаліст гурту В. Новіков, тепер виходить за межі групи. Музиканти ж зосереджуються головним чином на творенні музики.

 

Основну частину текстів для альбому "Вихід є!", зокрема і пісні, яка дала назву самому альбому, написав Володимир Гарматюк. Для автора текстів експеримент полягав ще й у тому, що основну ідею пісні в "тілі" тексту авторові доводилося "одягати" в готове музичне "вбрання". Що доволі складно для людини, яка не перебуває безпосередньо у музичному контексті творення.

 

Важливу роль у творенні коцептуальної канви нового релізу та нового звучання групи зіграли Олена Кулик (вона ж є продюсером цього альбому та автором слів пісні "Я не хочу йти" і співавтором пісні "А ви казали"), а в той складний для музикантів період ще й була свого роду духовним наставником команди, а також менеджер гурту Валерій Крет, які весь час підтримували виконавців і не давали їм розслаблятися.

 

Ще один цікавий штрих четвертого судійника Фліта "Вихід є!" - партія віолончелі в пісні "А ви казали", яку чудово виконала Надія Сопків з Івано-Франківського ансамблю Quattro Corde. Ідея використати цей інструмент під час запису рокової композиції виникла у Романа Калина, саундпродюсера перших двох і четвертого альбомів групи, та Ірини Батюк, яка брала участь в усіх сесіях запису голосу, контролювала процес, як професійний викладач вокалу, вносила корективи в мелодійні ходи та разом з Романом адаптувала тексти пісень до музичного виконання.

 

До речі, Фліт вже мав досвід використання класичних інструментів у своїх аранжуваннях. 2010 року група разом зі струнним ансамблем Quattro Corde готує акустичний проект "Фліт по-новому". Для цього проекту класичні рокові пісні Фліта було вдало аранжовано і адаптовано для виконання зі струнним ансамблем, що довело: Фліт вміє і може бути цікавим, багатогранним та професійним. До слова, акустичий проект суттєво розширив аудиторію слухачів групи, можливо, навіть відкривши молоді, яка звикла слухати рок, велич класичної музики, а шанувальникам класики довівши, що рок - це серйозно. Таким чином, як означив у своєму відгукові знаний український письменник Тарас Прохасько, "розбивається міф про те, що справжній рок-н-ролл не може бути українським. І розбиває його Фліт, який сам не є міфом, але вже є легендою".

 

Ось така коротка історія нового альбому гурту Фліт. Гурту, який мав усі шанси стати просто історією, та наперекір усім прогнозам стоїть в перших ешелонах української рок-музики зі своєю новою зброєю "Вихід є!".

 

Звичайно, що для кожної команди вихід нового альбому це велика подія і вагома причина для організації серії концертів, туру в підтримку релізу.

Так, уже з 10 травня група Фліт відправляється в турне на підтримку альбому "Вихід є!". Прозвучать нові пісні та вже відомі фанам хіти. Графік концертів, який постійно оновлюється, складено до вересня.

 

Посилання на альбом на офіційній сторінці гурту:

 

http://flit.net.ua/music/vihid-ye-2013/

 

Концерти:

 

10.05 - Тернопіль, паб "Хмільне щастя":

12.05 - Івано-Франківськ, "Panorama Pub"

16.05 - Дніпропетровськ, клуб "Master Shmidt"

17.05 - Кривий Ріг, клуб "Madisan"

18.05 - Одеса, клуб "Шкаф"

19.05 - Миколаїв, клуб "Ветер Свободи"

24.05 - Луцьк, клуб "Оболонь"

25.05 - Київ, клуб "Бочка"

26.05 - Хмельницький, ArtPub "High Hopes"

01.06 - Szczecin, Польща

07.06 - Чернівці, "Public pub"

29.06 - м.Дімітров, "Байк-фест"

14.07 - Górowo Iławeckie, Польща, "EKOlOMYJA"

18.08 - Львівська обл., Фестиваль "Захід"

13.09 - Кам'янець-Подільський, Фестиваль "Республіка"

 

 


06.05.2013 2545 0
Коментарі (0)

01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

861
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

933
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

4751
30.07.2024
Вікторія Матіїв

Про значення шлюбу, кризові періоди у стосунках та церковне розлучення, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

7079 1
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

9873 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

3940 5

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

276

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

961

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

1723

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

1860
05.09.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

3282
31.08.2024

Майже вся піца в Івано-Франківську, особливо та, що можна замовити на сайті donatellopizza.com.ua, представлена неаполітанською стравою. А яка вона насправді, які її особливості й у чому різниця між іншими трикутничками — далі у статті.

434
29.08.2024

На Прикарпатті завершили збирання ранніх зернових культур.    

715
02.09.2024

Важливо, ділиться монахиня, людину вислухати, сказати "я поруч" і "я за тебе помолюся".

361
29.08.2024

У четвер, 29 липня, християни відзначають Усікновення голови святого пророка Івана Хрестителя.  

1499
23.08.2024

У християнстві подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

1476 1
19.08.2024

Християнська сім'я базується на фундаменті беззаперечної любові, єдності думок, цілей та бажань. Втім, це також спільна робота чоловіка та дружини.  

1407
04.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

25437 1
05.09.2024

Більше ніж половина мешканців західних областей вважає, що Офіс президента впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень.  

471 3
02.09.2024

Президент Володимир Зеленський оцінив, чи можливо повернути Запорізьку атомну електростанцію під контроль України військовим шляхом.  

904
29.08.2024

Мінекономіки напрацьовує кілька моделей економічного бронювання, а запрацювати воно має у жовтні-листопаді.  

607
28.08.2024

"Військовий" ПДФО був вилучений з бюджетів громад у 2023 році разом із "силовим" ПДФО.  

524