
Під час благодійної ярмарки-розпродажу гуцульських зґардів, яка відбулася в Івано-Франківську 13 липня, вдалося зібрати 8650 гривень.
Кожному покупцеві видавали іменну подяку за допомогу військовим.
Люди дуже тепло відгукувалися про ідею допомогти воякам з допомогою зґардів. Найбільш охоче купували зґарди вартістю 150, 250 та 350 гривень.
Покупець, який купив найдоржчу зґарду — за 750 грн., побажав що її передали військовому на ім'я Роман. Кілька людей пожертвували по 100 гривень. Усім, хто придбав зґарди і хоче їх носити як особистий захист, організатори нагадують, що хрестик треба посвятити у церкві, інакше зґарда буде звичайною прикрасою.
На фестивалі “Артполе” в Унежі волонтери благодійного проекту зібрали 2657 гривень.
“Маленька дівчинка побачила подяки і захотіла собі придбати одну. Коли ми пояснили, що треба спочатку придбати зґарду і таким чином допомогти українським військовим, а потім за це видають подяку, вона витрусила з гаманця усе що мала і віддала для армії. Це було 7 гривень”, - каже Надія Шегда, співорганізатор проекту.
Станом на 14 липня загальна сума зібраних коштів з допомогою ярмарків та Інтернет-розпродажу складає 19992 гривні. Зґарди придбали люди зі Львова, Києва, Дніпропетровська, а також з Німеччини.
Організатори благодійно-мистецького проекту “Гуцульські зґарди — на захист українських вояків” планують вже цього тижня придбати першу партію амуніції для батальйонів “Айдар” та 5-го батальйону територіальної оборони з Івано-Франківська.
ДОВІДКА ФІРТКИ:
Зґа́рда — архаїчна гуцульська шийна прикраса релігійного призначення. Мала вигляд нанизаних на ремінець, шнурок чи дротик в один, два чи три ряди мідних литих хрестиків, між якими чіпляли мідні трубочки або спіральки («переміжки»), згорнуті чи скручені з латуні або міді. Середній хрест у зґардах виділяється чепрагами з двох орнаментованих кружків, один з яких має гак, а другий — петлю. Окрім Гуцульщини, зґарди ще зустрічалися лише у грузинів на Кавказі, де їх виробляли звичайно з агата чи гішера.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
В Івано-Франківську митець виготовляє гуцульські обереги для захисту військових (фото)