"Грудневі жнива": як бюджетники Івано-Франківщини в останні дні року освоїли десятки мільйонів (інфографіка)

Левову частку договорів з підрядниками Департамент будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури Івано-Франківської облдержадміністрації уклав у грудні минулого року.

Ремонти шкіл, садочків, клубів та доріг підрядники виконували на лічені дні до Нового року.


На Прикарпатті розпорядники бюджетних коштів не порушують традицій і під кінець року активно витрачають залишки на рахунках без проведення тендерів. Зокрема, Департамент будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури Івано-Франківської облдержадміністрації є одним з найбільших розпорядників бюджетних коштів у Івано-Франківській області.

У грудні минулого року Департамент уклав договорів на найбільшу суму серед усіх бюджетних установ області – майже на 80 млн гривень.

Протягом грудня Департамент розмістив на веб-порталі Prozorro 123 закупівлі. Тільки шість із них – це оголошення про відкриті торги. Решта 117 – звіти про укладені договори. Якщо порівнювати з іншими місяцями 2018 року, то це майже втричі більше за середню кількість прямих договорів у попередні місяці.

Ці цифри якнайкраще ілюструють період роботи бюджетних установ під назвою "грудневі жнива". З графіка видно, що Департамент будівництва і ЖКГ, м’яко кажучи, не є прихильником конкурентних процедур у системі Prozorro. Кількість прямих договорів без проведення аукціону значно перевищує кількість відкритих торгів.

Найбільше тендерів через відкриті торги припадає на жовтень і листопад. У цей період оголошувалися закупівлі на будівництво амбулаторій загальної практики сімейної медицини.

Експерти "Антикорупційної платформи" раніше писали, що Департамент почав оголошувати тендери на їх будівництво з кінця вересня. Більшість з них Департамент скасував і оголошував повторно. Саме у жовтні-листопаді ці процедури завершилися, і тому у ці два місяці значно зросла кількість конкурентних закупівель.

Також ми проаналізували всі проплати, які здійснював Департамент у 2018 році, і знову побачили чітку тенденцію, коли в останній місяць року проходить найбільша кількість транзакцій і виплачується найбільше бюджетних коштів.

Як бачимо, 24,4%, або майже четверту частину, усіх коштів, які Департамент будівництва та ЖКГ виплатив підрядним організаціям і підприємцям за рік, припадає на останній місяць року. 


Капітальні ремонти за лічені дні

Зі 117 укладених у грудні прямих договорів 94 договори, а це 80%, мають термін дії до кінця 2018 року. Загальна сума цих 94 договорів – 57,6 млн гривень.

75 грудневих угод укладені на закупівлю робіт за кодом Державного класифікатора робіт, товарів і послуг "45453000-7 Капітальний ремонт і реставрація". Тож більш як сім десятків капітальних ремонтів мали б бути виконані протягом кількох зимових робочих днів. Це і ремонти шкіл, садочків, клубів, і капітальні ремонти дорожнього полотна.

Решта 42 договори – це поточні ремонти, виготовлення проектно-кошторисної документації (на будівництво нових амбулаторій) тощо.

Для більш повної картини ми посортували ці роботи за їх вартістю. Нагадаємо, проведення конкурентних торгів є обов’язковим для державних закупівель товарів та послуг вартістю від  200 тисяч гривень, та для робіт – від 1,5 мільйона гривень.

- 1-1,5 млн грн – 28 договорів

- 200 тис. – 1 млн грн – 39 договорів

- 50-200 тис. грн – 27 договорів.

Отже, Департамент замовив у грудні робіт з капітального ремонту на суму понад мільйон гривень на 28 об’єктах області. Переважно договори укладалися на капітальні ремонти місцевих доріг та освітніх закладів. А деякі дороги, щоб не проводити тендери, Департамент подробив на менші ділянки.

До прикладу, ремонт дороги в селі Старуня Богородчанського району замовник поділив на два договори вартістю до півтора мільйона гривень кожен: перший договір на ремонт вул. Красна від будинку №56А до будинку №70 на суму 1 382 429 грн, другий договір – на ремонт цієї ж вулиці від будинку №72 до магазину – за 1 382 476 гривень. Роботи виконував один підрядник – ТОВ "ІНТЕР БУД".

А у Надвірній на замовлення Департаменту виконали капітальний ремонт даху спального корпусу №1 Прикарпатського військово-спортивного ліцею-інтернату на 686 тисяч гривень. Ремонт виконувала фірма з Ямниці "Планетабуд", засновником і  керівником якої є Петро Круль. За даними порталу є-Дата, ремонтували дах 6 днів, з 20 до 26 грудня. У ці дні середня температура повітря у Надвірній не піднімалася вище 4 градусів тепла.


Наймоторніші підрядники

Із 94 прямих договорів 39 (майже половина) укладено із п’ятьма учасниками. Решта договорів укладено ще з 34 – по 1-2 договори на фірму чи підприємця.

По 12 договорів з Департаментом підписали ТОВ "Інтер-Буд" і ТОВ "ПМК-88". Всі – на ремонти місцевих доріг. Разом вони отримали підрядів на майже половину від загальної вартості укладених у грудні угод. Виходить, що ці дві фірми за кілька днів грудня, у проміжках між святами, встигли поробити капітальні ремонти місцевих доріг на 24 різних ділянках.

Засновником і керівником ТОВ "Інтер-Буд" є Гнатковський Іван Романович. Фірма зареєстрована в Івано-Франківську. Згідно з інформацією веб-порталу Prozorro, за 2018 рік фірма уклала 36 договорів на виконання робіт за бюджетні гроші загальною вартістю понад 33 млн грн, водночас 35 угод були укладені з Департаментом будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури ОДА.

Інша фірма – ТОВ "ПМК-88" – зареєстрована в місті Долина. Засновником і директором є Лебедєв Ігор Геннадійович. За рік фірма уклала 34 договори з бюджетними установами на суму понад 32 млн грн, з них 23 угоди – з Департаментом будівництва.

На думку голови "Антикорупційної платформи" Христини Зелінської, для того, аби "грудневі жнива" 2018 року стали останніми, потрібно кілька речей.

"Фактично, ми бачимо ситуацію, що повторюється з року в рік у бюджетних установах. Комплексно проблему "грудневих жнив" може вирішити впровадження середньострокового бюджетного планування на три роки, обов’язковість на законодавчому рівні проведення конкурентних допорогових закупівель від 50 тис. грн через ProZorro та підвищення рівня компетенції людей, що проводять процедури закупівель. Правильне планування, конкуренція, повна відкритість та компетентність замовників мінімізують неефективне витрачання коштів платників податків", – вважає експертка.


матеріал Антикорупційної платформи


29.01.2019 4015 3
Коментарі (3)

25.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

221
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

1470
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

2225
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1658
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1703 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

4527 8

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

1124

На сьогодні в Івано-Франківську проживає від двох до трьох, тисяч осіб, що потребують реабілітації, і їх кількість постійно зростає – приблизно на 200-300 людей щомісяця.

392

У соцмережах широко розповсюджені так звані «захисні молитви» або «сильні молитви». 

363

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

646
22.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1459
18.01.2025

Зима — це час, коли наш організм потребує особливої підтримки, адже холодна погода, короткі дні та обмежений доступ до свіжих фруктів і овочів можуть знижувати наш імунітет.  

1536
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

941
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

6809
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

2182
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12512
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1821
21.01.2025

Національна премія України імені Тараса Шевченка (Шевченківська премія) – державна нагорода України, найвища творча відзнака за вагомий внесок у розвиток культури та мистецтва.

855
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

862
20.01.2025

Дональд Трамп склав присягу та став 47-м президентом США. Церемонія інавгурації відбулась у Вашингтоні.  

634
17.01.2025

Онук останнього імператора Австро-Угорщини та голова будинку Габсбургів закликав до знищення Російської Федерації, назвавши це головною зовнішньополітичною метою Європи.  

1211
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

562