"Грудневі жнива": як бюджетники Івано-Франківщини в останні дні року освоїли десятки мільйонів (інфографіка)

Левову частку договорів з підрядниками Департамент будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури Івано-Франківської облдержадміністрації уклав у грудні минулого року.

Ремонти шкіл, садочків, клубів та доріг підрядники виконували на лічені дні до Нового року.


На Прикарпатті розпорядники бюджетних коштів не порушують традицій і під кінець року активно витрачають залишки на рахунках без проведення тендерів. Зокрема, Департамент будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури Івано-Франківської облдержадміністрації є одним з найбільших розпорядників бюджетних коштів у Івано-Франківській області.

У грудні минулого року Департамент уклав договорів на найбільшу суму серед усіх бюджетних установ області – майже на 80 млн гривень.

Протягом грудня Департамент розмістив на веб-порталі Prozorro 123 закупівлі. Тільки шість із них – це оголошення про відкриті торги. Решта 117 – звіти про укладені договори. Якщо порівнювати з іншими місяцями 2018 року, то це майже втричі більше за середню кількість прямих договорів у попередні місяці.

Ці цифри якнайкраще ілюструють період роботи бюджетних установ під назвою "грудневі жнива". З графіка видно, що Департамент будівництва і ЖКГ, м’яко кажучи, не є прихильником конкурентних процедур у системі Prozorro. Кількість прямих договорів без проведення аукціону значно перевищує кількість відкритих торгів.

Найбільше тендерів через відкриті торги припадає на жовтень і листопад. У цей період оголошувалися закупівлі на будівництво амбулаторій загальної практики сімейної медицини.

Експерти "Антикорупційної платформи" раніше писали, що Департамент почав оголошувати тендери на їх будівництво з кінця вересня. Більшість з них Департамент скасував і оголошував повторно. Саме у жовтні-листопаді ці процедури завершилися, і тому у ці два місяці значно зросла кількість конкурентних закупівель.

Також ми проаналізували всі проплати, які здійснював Департамент у 2018 році, і знову побачили чітку тенденцію, коли в останній місяць року проходить найбільша кількість транзакцій і виплачується найбільше бюджетних коштів.

Як бачимо, 24,4%, або майже четверту частину, усіх коштів, які Департамент будівництва та ЖКГ виплатив підрядним організаціям і підприємцям за рік, припадає на останній місяць року. 


Капітальні ремонти за лічені дні

Зі 117 укладених у грудні прямих договорів 94 договори, а це 80%, мають термін дії до кінця 2018 року. Загальна сума цих 94 договорів – 57,6 млн гривень.

75 грудневих угод укладені на закупівлю робіт за кодом Державного класифікатора робіт, товарів і послуг "45453000-7 Капітальний ремонт і реставрація". Тож більш як сім десятків капітальних ремонтів мали б бути виконані протягом кількох зимових робочих днів. Це і ремонти шкіл, садочків, клубів, і капітальні ремонти дорожнього полотна.

Решта 42 договори – це поточні ремонти, виготовлення проектно-кошторисної документації (на будівництво нових амбулаторій) тощо.

Для більш повної картини ми посортували ці роботи за їх вартістю. Нагадаємо, проведення конкурентних торгів є обов’язковим для державних закупівель товарів та послуг вартістю від  200 тисяч гривень, та для робіт – від 1,5 мільйона гривень.

- 1-1,5 млн грн – 28 договорів

- 200 тис. – 1 млн грн – 39 договорів

- 50-200 тис. грн – 27 договорів.

Отже, Департамент замовив у грудні робіт з капітального ремонту на суму понад мільйон гривень на 28 об’єктах області. Переважно договори укладалися на капітальні ремонти місцевих доріг та освітніх закладів. А деякі дороги, щоб не проводити тендери, Департамент подробив на менші ділянки.

До прикладу, ремонт дороги в селі Старуня Богородчанського району замовник поділив на два договори вартістю до півтора мільйона гривень кожен: перший договір на ремонт вул. Красна від будинку №56А до будинку №70 на суму 1 382 429 грн, другий договір – на ремонт цієї ж вулиці від будинку №72 до магазину – за 1 382 476 гривень. Роботи виконував один підрядник – ТОВ "ІНТЕР БУД".

А у Надвірній на замовлення Департаменту виконали капітальний ремонт даху спального корпусу №1 Прикарпатського військово-спортивного ліцею-інтернату на 686 тисяч гривень. Ремонт виконувала фірма з Ямниці "Планетабуд", засновником і  керівником якої є Петро Круль. За даними порталу є-Дата, ремонтували дах 6 днів, з 20 до 26 грудня. У ці дні середня температура повітря у Надвірній не піднімалася вище 4 градусів тепла.


Наймоторніші підрядники

Із 94 прямих договорів 39 (майже половина) укладено із п’ятьма учасниками. Решта договорів укладено ще з 34 – по 1-2 договори на фірму чи підприємця.

По 12 договорів з Департаментом підписали ТОВ "Інтер-Буд" і ТОВ "ПМК-88". Всі – на ремонти місцевих доріг. Разом вони отримали підрядів на майже половину від загальної вартості укладених у грудні угод. Виходить, що ці дві фірми за кілька днів грудня, у проміжках між святами, встигли поробити капітальні ремонти місцевих доріг на 24 різних ділянках.

Засновником і керівником ТОВ "Інтер-Буд" є Гнатковський Іван Романович. Фірма зареєстрована в Івано-Франківську. Згідно з інформацією веб-порталу Prozorro, за 2018 рік фірма уклала 36 договорів на виконання робіт за бюджетні гроші загальною вартістю понад 33 млн грн, водночас 35 угод були укладені з Департаментом будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури ОДА.

Інша фірма – ТОВ "ПМК-88" – зареєстрована в місті Долина. Засновником і директором є Лебедєв Ігор Геннадійович. За рік фірма уклала 34 договори з бюджетними установами на суму понад 32 млн грн, з них 23 угоди – з Департаментом будівництва.

На думку голови "Антикорупційної платформи" Христини Зелінської, для того, аби "грудневі жнива" 2018 року стали останніми, потрібно кілька речей.

"Фактично, ми бачимо ситуацію, що повторюється з року в рік у бюджетних установах. Комплексно проблему "грудневих жнив" може вирішити впровадження середньострокового бюджетного планування на три роки, обов’язковість на законодавчому рівні проведення конкурентних допорогових закупівель від 50 тис. грн через ProZorro та підвищення рівня компетенції людей, що проводять процедури закупівель. Правильне планування, конкуренція, повна відкритість та компетентність замовників мінімізують неефективне витрачання коштів платників податків", – вважає експертка.


матеріал Антикорупційної платформи


29.01.2019 3987 3
Коментарі (3)

29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

619
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1156
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2478
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1338
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1967 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2911

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

658

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

740

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1652

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1635
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

331
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

441
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18358
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7467
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3648
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1034
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10772
26.11.2024

Оцінюватимуть фіналістів члени міжнародного журі з п'яти європейських країн.

279
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

275
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

467
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

443
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

675