Грошей нема: колектив Богородчанської музшколи стурбований скороченням педагогічного навантаження

Вчителі та учні Богородчанської музичної школи б'ють на сполох через різке скорочення годин на більшу частину занять, а також суттєве підвищення вартості навчання для дітей, які проживають в населених пунктах, що не ввійшли в місцеву об'єднану територіальну громаду.

Про це кореспонденту Фіртки повідомили представники педагогічного колективу.

З січня 2021 року педагогам Богородчанської музичної школи скоротили навантаження, хоча, за словами представників трудового колективу, на це немає жодних підстав: музична школа  працює, як і працювала, а кількість дітей не зменшилась. 

«Зараз у школі є повний набір - 254 учні. Діти вчаться, є багато дітей, які прагнуть освоїти інші музичні інструменти, окрім того, який вони обрали собі за основний»,- розповідає одна з педагогинь, котра попросила її не називати, оскільки боїться втрати роботи.

За її словами, в навчальному закладі вже повністю відсутні години концертмейстерства, а також суттєво врізані для таких дисциплін, як «вокал», «ансамбль» та «хор», котрі допомагали майбутнім музикантам всебічно розвиватись.

«Хоча становище з цими предметами плачевне, вчителі та учні все одно примудряються давати прекрасні  концерти на місцевих урочистостях та різноманітних обласних конкурсах і не тільки», - продовжує співрозмовниця.

За словами музичних педагогів, в школі концертмейстерство є лише у дітей, які навчаються у випускних класах.

«До того часу дитина не вчиться працювати з акомпанементом. Наразі викладачі-акомпаніатори  працюють з дітьми безплатно», - пояснює педагог.

Батьки учнів нарікають на децентралізацію, оскільки тепер всі, хто проживають поза межами Богородчанської ОТГ змушені в рази переплачувати за навчання своїх дітей.

Якщо учні, що мають прописку в Богородчанській ОТГ сплачують орієнтовно 300 грн в місяць, то діти з інших ОТГ мають вже платити 1640 грн.  

Дійшло до того, що батьки вже почали шукати можливість прописати свою дитину в якомусь з населених пунктів, що входить до об’єднаної богородчанської громади.

Натомість селищна рада Богородчан  на прохання прокоментувати ситуацію відповіла наступне:

“Жодного зменшення годин немає.

Згідно з бюджетним кодексом кошти бюджету громади можуть бути спрямовані виключно на потреби мешканців громади. Інша громада може направити субвенцію на оплату за своїх учнів або створити власну школу.

Івано-Франківськ чи Надвірна не навчатимуть дітей з Богородчанської громади безплатно.”

Зараз серед педагогічного колективу ходять розмови про те, що в селищної ради немає грошей на утримання школи й на осінніх канікулах викладацький склад піде у відпустку без збереження зарплати.

Фіртка слідкуватиме за подальшим розвитком подій та готує розширений матеріал стосовно навчального процесу у  Богородчанській музичній школі.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Провакцинували понад 80% працівників: відомо, які школи на Прикарпатті працюватимуть в очній формі

На Прикарпатті вісімнадцять шкіл не мають туалетів

Затримки із виплати зарплати на Прикарпатті. Відомо, у яких районах найбільше боргують 


10.09.2021 Андрій Попович 1199
Коментарі ()

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

1764
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

437
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14404 20
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1669
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

947
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6314

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

722

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1537

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1340

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1225
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

578
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

730
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1641
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

660
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

953
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5997
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

14040
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

333
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

626
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

551
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

867 2