Грошей нема: колектив Богородчанської музшколи стурбований скороченням педагогічного навантаження

Вчителі та учні Богородчанської музичної школи б'ють на сполох через різке скорочення годин на більшу частину занять, а також суттєве підвищення вартості навчання для дітей, які проживають в населених пунктах, що не ввійшли в місцеву об'єднану територіальну громаду.

Про це кореспонденту Фіртки повідомили представники педагогічного колективу.

З січня 2021 року педагогам Богородчанської музичної школи скоротили навантаження, хоча, за словами представників трудового колективу, на це немає жодних підстав: музична школа  працює, як і працювала, а кількість дітей не зменшилась. 

«Зараз у школі є повний набір - 254 учні. Діти вчаться, є багато дітей, які прагнуть освоїти інші музичні інструменти, окрім того, який вони обрали собі за основний»,- розповідає одна з педагогинь, котра попросила її не називати, оскільки боїться втрати роботи.

За її словами, в навчальному закладі вже повністю відсутні години концертмейстерства, а також суттєво врізані для таких дисциплін, як «вокал», «ансамбль» та «хор», котрі допомагали майбутнім музикантам всебічно розвиватись.

«Хоча становище з цими предметами плачевне, вчителі та учні все одно примудряються давати прекрасні  концерти на місцевих урочистостях та різноманітних обласних конкурсах і не тільки», - продовжує співрозмовниця.

За словами музичних педагогів, в школі концертмейстерство є лише у дітей, які навчаються у випускних класах.

«До того часу дитина не вчиться працювати з акомпанементом. Наразі викладачі-акомпаніатори  працюють з дітьми безплатно», - пояснює педагог.

Батьки учнів нарікають на децентралізацію, оскільки тепер всі, хто проживають поза межами Богородчанської ОТГ змушені в рази переплачувати за навчання своїх дітей.

Якщо учні, що мають прописку в Богородчанській ОТГ сплачують орієнтовно 300 грн в місяць, то діти з інших ОТГ мають вже платити 1640 грн.  

Дійшло до того, що батьки вже почали шукати можливість прописати свою дитину в якомусь з населених пунктів, що входить до об’єднаної богородчанської громади.

Натомість селищна рада Богородчан  на прохання прокоментувати ситуацію відповіла наступне:

“Жодного зменшення годин немає.

Згідно з бюджетним кодексом кошти бюджету громади можуть бути спрямовані виключно на потреби мешканців громади. Інша громада може направити субвенцію на оплату за своїх учнів або створити власну школу.

Івано-Франківськ чи Надвірна не навчатимуть дітей з Богородчанської громади безплатно.”

Зараз серед педагогічного колективу ходять розмови про те, що в селищної ради немає грошей на утримання школи й на осінніх канікулах викладацький склад піде у відпустку без збереження зарплати.

Фіртка слідкуватиме за подальшим розвитком подій та готує розширений матеріал стосовно навчального процесу у  Богородчанській музичній школі.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Провакцинували понад 80% працівників: відомо, які школи на Прикарпатті працюватимуть в очній формі

На Прикарпатті вісімнадцять шкіл не мають туалетів

Затримки із виплати зарплати на Прикарпатті. Відомо, у яких районах найбільше боргують 


10.09.2021 Андрій Попович 1232
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2428
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19543
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1750
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1223 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2270
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3876

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

141

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2012

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

699

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1313
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

382
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

909
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24405
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

640
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

614
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

750
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1644
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8055
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

494
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

783
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2058 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

740