Грошей нема: колектив Богородчанської музшколи стурбований скороченням педагогічного навантаження

Вчителі та учні Богородчанської музичної школи б'ють на сполох через різке скорочення годин на більшу частину занять, а також суттєве підвищення вартості навчання для дітей, які проживають в населених пунктах, що не ввійшли в місцеву об'єднану територіальну громаду.

Про це кореспонденту Фіртки повідомили представники педагогічного колективу.

З січня 2021 року педагогам Богородчанської музичної школи скоротили навантаження, хоча, за словами представників трудового колективу, на це немає жодних підстав: музична школа  працює, як і працювала, а кількість дітей не зменшилась. 

«Зараз у школі є повний набір - 254 учні. Діти вчаться, є багато дітей, які прагнуть освоїти інші музичні інструменти, окрім того, який вони обрали собі за основний»,- розповідає одна з педагогинь, котра попросила її не називати, оскільки боїться втрати роботи.

За її словами, в навчальному закладі вже повністю відсутні години концертмейстерства, а також суттєво врізані для таких дисциплін, як «вокал», «ансамбль» та «хор», котрі допомагали майбутнім музикантам всебічно розвиватись.

«Хоча становище з цими предметами плачевне, вчителі та учні все одно примудряються давати прекрасні  концерти на місцевих урочистостях та різноманітних обласних конкурсах і не тільки», - продовжує співрозмовниця.

За словами музичних педагогів, в школі концертмейстерство є лише у дітей, які навчаються у випускних класах.

«До того часу дитина не вчиться працювати з акомпанементом. Наразі викладачі-акомпаніатори  працюють з дітьми безплатно», - пояснює педагог.

Батьки учнів нарікають на децентралізацію, оскільки тепер всі, хто проживають поза межами Богородчанської ОТГ змушені в рази переплачувати за навчання своїх дітей.

Якщо учні, що мають прописку в Богородчанській ОТГ сплачують орієнтовно 300 грн в місяць, то діти з інших ОТГ мають вже платити 1640 грн.  

Дійшло до того, що батьки вже почали шукати можливість прописати свою дитину в якомусь з населених пунктів, що входить до об’єднаної богородчанської громади.

Натомість селищна рада Богородчан  на прохання прокоментувати ситуацію відповіла наступне:

“Жодного зменшення годин немає.

Згідно з бюджетним кодексом кошти бюджету громади можуть бути спрямовані виключно на потреби мешканців громади. Інша громада може направити субвенцію на оплату за своїх учнів або створити власну школу.

Івано-Франківськ чи Надвірна не навчатимуть дітей з Богородчанської громади безплатно.”

Зараз серед педагогічного колективу ходять розмови про те, що в селищної ради немає грошей на утримання школи й на осінніх канікулах викладацький склад піде у відпустку без збереження зарплати.

Фіртка слідкуватиме за подальшим розвитком подій та готує розширений матеріал стосовно навчального процесу у  Богородчанській музичній школі.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Провакцинували понад 80% працівників: відомо, які школи на Прикарпатті працюватимуть в очній формі

На Прикарпатті вісімнадцять шкіл не мають туалетів

Затримки із виплати зарплати на Прикарпатті. Відомо, у яких районах найбільше боргують 


10.09.2021 Андрій Попович 1020
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1057
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2442
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2068
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2108
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6409 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2404 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

271

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1091

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1131

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1336
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

214
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

549
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2007
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26451
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

510
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10413 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7951
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

493
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

354
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

508
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

581
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1526