Громадськість міста обговорила пропоновані зміни у Статуті Івано-Франківська (фото)

 

 

Сьогодні, в залі засідань Івано-Франківської міської ради, відбулося відкрите громадське обговорення проекту Статуту територіальної громади міста Івано-Франківська та проекту Положення про місцеві ініціативи у місті Івано-Франківськ.

 

На обговоренні начальник експертно-аналітичного відділу міськради Станіслав Козлов та керівник регіонального відділення Інституту політичної освіти Тарас Случик представили присутнім оновлений проект «Статуту територіальної громади міста» та проект Положення «Про місцеві ініціативи у місті Івано-Франківськ», передає Фіртка.

 

За їхніми словами такі оновлені проекти дадуть змогу знизити бар’єр винесення представниками територіальної громади власного проекту рішення на сесію міської ради.

 

«Нами передбачено норму в 300 підписів членів територіальної громади та чіткий порядок підготовки й винесення власного проекту рішення на розгляд депутатів. Також є зміни щодо проведення громадських слухань. Тепер для їхньої організації представниками громади потрібно не 7 тисяч мешканців, а тільки 75. У чинній редакції для того, щоб населення внесло на сесію проект рішення потрібно зібрати 10% підписів, це близько 14 тисяч підписів. Ця норма недосконала, тому ми пропонуємо знизити цю планку до 300 підписів. Це важливо, оскільки часто трапляється ситуація, коли є конкретна проблема, а мешканці не мають на неї впливу. Інша норма про громадські слухання передбачає не менше ніж 5% тер громади – в районі 7 тисяч. Натомість ми пропонуємо, що ініціаторами громадських слухань можуть бути не менше 75 мешканців, а по окремому будинку не менше 7 мешканців», - розповів Станіслав Козлов.

 

Тарас Случик зауважив, що громадські слухання є способом «ніжного» тиску на владу чи пропонування їй якихось рішень. Натомість місцева ініціатива – це механізм висування якоїсь ідеї.

 

"Місцева ініціатива – це проект рішення що стосується  Івано-Франківська, який висувають не депутати, а громада міста. Для її створення, згідно Положень, потрібна ініціативна група з принаймні 15 осіб і підтримка громади у вигляді 300 підписів. Далі у міській раді впродовж 5 днів мають зареєструвати ініціативу і висвітлити інформацію про неї на своєму сайті. Ініціативна група готує проект рішення, а міськвиконком має оформити його згідно з регламентом. Місцеві ініціативі мають бути обов’язковими до розгляду на сесії. Більше того, на сесії їх мають розглядати першочергово", - пояснив Случик.

 

Загалом, до Статуту внесли 30 нових статей, які регламентують проведення громадських слухань, де можна розглянути будь-які проекти рішень виконкому чи міської ради, заслухати звіти про роботу посадовців. Крім того, встановлені конкретні часові рамки, відповідно до яких представники місцевої влади мають реагувати на пропозиції громадськості.

 

Присутній на обговореннях керівник програм Українського незалежного центру політичних досліджень Максим Лациба зауважив, що наразі Івано-Франківськ має «жахливий статут». Відтак, внесення змін до нього є позитивним кроком.

 

«Івано-Франківськ має жахливий статут порівняно з іншими містами. Досі були зведені найбільші "мури" між місцевою владою і громадськістю: за умов, коли слід було зібрати 9 тисяч підписів, аби влаштувати громадські слухання, їх не проводили жодного разу. Я дуже радий, що зараз ця ситуація змінюється і секретар міської ради виступив з ініціативою внесення змін до Статуту. Адже, в цьому питанні є простір для змін», - зазначив Лациба.

 

Не всі присутні підтримали пропоновані зміни, зокрема мешканці міста вносили власні пропозиції щодо зменшення кількості осіб в групі для створення місцевої ініціативи та кількості необхідних підписів.

 

Нагадаємо, проекти документів опубліковані на сайті міськради. До 12 березня ще будуть прийматися пропозиції чи зауваження до проектів від громадськості. Далі проекти із запропонованими пропозиціями винесуть на розгляд засідання виконкому і сесію міської ради.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


04.03.2015 672 0
Коментарі (0)

19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

646
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

1717
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

1707
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

1694
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

5652
30.07.2024
Вікторія Матіїв

Про значення шлюбу, кризові періоди у стосунках та церковне розлучення, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

8242 1

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

929

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

1629

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2413

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

2401
16.09.2024

Хоча вживання гострої їжі може допомогти зміцнити імунну систему, не варто на неї налягати, якщо маєте проблеми зі шлунком.  

585
10.09.2024

Якщо ви шукаєте ідеальне місце для відпочинку, де можна насолодитися не лише природними красотами, а й автентичною кухнею, то Яремче — саме те, що вам потрібно.  

2614
05.09.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

3978
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2238
16.09.2024

Перший такий фестиваль на Міжнародному рівні відбувся вперше в Україні в Гошеві у 2015 році.  

538
14.09.2024

Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2467
10.09.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

3469
20.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

26007 1
16.09.2024

Більшість опитаних (від майже 40% до 50%) має нейтральну оцінку схвалення діяльності місцевої влади.  

862
11.09.2024

Кандидат у президенти США Камала Гарріс заявила, про підтримку України у війні з Росією, а кандидат у президенти США Дональд Трамп, за її словами, здасться за 24 години після того, як очолить країну.   

1072 1
09.09.2024

Посол України в Італії Ярослав Мельник засудив показ фільму "Росіяни на війні" російської режисерки Анастасії Трофімової на Венеційському кінофестивалі та закликав його організаторів не допускати російської пропаганди.  

784
05.09.2024

Більше ніж половина мешканців західних областей вважає, що Офіс президента впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень.  

2507 7