Громадськість міста обговорила пропоновані зміни у Статуті Івано-Франківська (фото)

 

 

Сьогодні, в залі засідань Івано-Франківської міської ради, відбулося відкрите громадське обговорення проекту Статуту територіальної громади міста Івано-Франківська та проекту Положення про місцеві ініціативи у місті Івано-Франківськ.

 

На обговоренні начальник експертно-аналітичного відділу міськради Станіслав Козлов та керівник регіонального відділення Інституту політичної освіти Тарас Случик представили присутнім оновлений проект «Статуту територіальної громади міста» та проект Положення «Про місцеві ініціативи у місті Івано-Франківськ», передає Фіртка.

 

За їхніми словами такі оновлені проекти дадуть змогу знизити бар’єр винесення представниками територіальної громади власного проекту рішення на сесію міської ради.

 

«Нами передбачено норму в 300 підписів членів територіальної громади та чіткий порядок підготовки й винесення власного проекту рішення на розгляд депутатів. Також є зміни щодо проведення громадських слухань. Тепер для їхньої організації представниками громади потрібно не 7 тисяч мешканців, а тільки 75. У чинній редакції для того, щоб населення внесло на сесію проект рішення потрібно зібрати 10% підписів, це близько 14 тисяч підписів. Ця норма недосконала, тому ми пропонуємо знизити цю планку до 300 підписів. Це важливо, оскільки часто трапляється ситуація, коли є конкретна проблема, а мешканці не мають на неї впливу. Інша норма про громадські слухання передбачає не менше ніж 5% тер громади – в районі 7 тисяч. Натомість ми пропонуємо, що ініціаторами громадських слухань можуть бути не менше 75 мешканців, а по окремому будинку не менше 7 мешканців», - розповів Станіслав Козлов.

 

Тарас Случик зауважив, що громадські слухання є способом «ніжного» тиску на владу чи пропонування їй якихось рішень. Натомість місцева ініціатива – це механізм висування якоїсь ідеї.

 

"Місцева ініціатива – це проект рішення що стосується  Івано-Франківська, який висувають не депутати, а громада міста. Для її створення, згідно Положень, потрібна ініціативна група з принаймні 15 осіб і підтримка громади у вигляді 300 підписів. Далі у міській раді впродовж 5 днів мають зареєструвати ініціативу і висвітлити інформацію про неї на своєму сайті. Ініціативна група готує проект рішення, а міськвиконком має оформити його згідно з регламентом. Місцеві ініціативі мають бути обов’язковими до розгляду на сесії. Більше того, на сесії їх мають розглядати першочергово", - пояснив Случик.

 

Загалом, до Статуту внесли 30 нових статей, які регламентують проведення громадських слухань, де можна розглянути будь-які проекти рішень виконкому чи міської ради, заслухати звіти про роботу посадовців. Крім того, встановлені конкретні часові рамки, відповідно до яких представники місцевої влади мають реагувати на пропозиції громадськості.

 

Присутній на обговореннях керівник програм Українського незалежного центру політичних досліджень Максим Лациба зауважив, що наразі Івано-Франківськ має «жахливий статут». Відтак, внесення змін до нього є позитивним кроком.

 

«Івано-Франківськ має жахливий статут порівняно з іншими містами. Досі були зведені найбільші "мури" між місцевою владою і громадськістю: за умов, коли слід було зібрати 9 тисяч підписів, аби влаштувати громадські слухання, їх не проводили жодного разу. Я дуже радий, що зараз ця ситуація змінюється і секретар міської ради виступив з ініціативою внесення змін до Статуту. Адже, в цьому питанні є простір для змін», - зазначив Лациба.

 

Не всі присутні підтримали пропоновані зміни, зокрема мешканці міста вносили власні пропозиції щодо зменшення кількості осіб в групі для створення місцевої ініціативи та кількості необхідних підписів.

 

Нагадаємо, проекти документів опубліковані на сайті міськради. До 12 березня ще будуть прийматися пропозиції чи зауваження до проектів від громадськості. Далі проекти із запропонованими пропозиціями винесуть на розгляд засідання виконкому і сесію міської ради.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


04.03.2015 744 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

317
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13705 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1558
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

858
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6120
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1714

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

631

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1458

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1268

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1160
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

515
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

647
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1569
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

594
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

873
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5917
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13569
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

236
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

539
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

478
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

783 2