Громада села Полянки б'є на сполох: підприємці забруднюють стадіон та поле відходами деревини (фото)

 

/data/blog/90960/659ef8c72dd8733fcdf163add760ccc6.jpg

 

Минулими вихідними на адресу сайту міста Верховини надійшов лист від жителя села Полянки, котрий за дорученням громади піднімає актуальне питання високогірного населеного пункту, вирішити котре чи то не може, а чи не хоче ні місцева, ні районна влада.

 

Люди не втрачають надію та сподіваються, що все таки їх почують, якщо про проблему розповісти ще голосніше та масово поширити її.

   

"Вже вкотре жителі с.Полянки потерпають від свавілля підприємців пилорам Куриндаш І.І. та Юрчук В.Д., що знаходяться на території с.Полянки, які протягом кількох років забруднюють відходами деревини (тирсою) громадську толоку, а тепер вже й прибережу зону, яка умовно призначена під сільський стадіон для молоді, - йдеться в листі. Розуміючи безкарність, адже "кришує" їх сільський голова Д.Д. Джуряк, який разом з підприємцями ігнорує всі попередні приписи та притягнення до адміністративної відповідальності.

 

   

В 2011 році після неодноразових усних та письмового звернень жителів с.Полянки до сільського голови Д.Д. Джуряка та депутатського складу Довгопільської ср про припинення складання відходів деревини на території села, але рішення не було прийнято ніякого!!! 

 

   

Жителі звернулися в ВЕРХОВИНСЬКУ РАЙОННУ ДЕРЖАВНУ АДМІНІСТРАЦІЮ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ та в ДЕРЖАВНУ ЕКОЛОГІЧНУ ІНСПЕКЦІЮ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ.

 

   

Як результат, отримали відповідь від ДЕРЖАВНОЇ ЕКОЛОГІЧНОЇ ІНСПЕКЦІЇ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ ВІД 13.04.2011 року № 05-19/ко-87, завірену начальником інспекції (І. Яківчук) про те що звернення розглянуто і за результатами перевірки встановлено, що на території с.Полянки в межах населеного пункту дійсно складуються відходи деревини (тирса), яка вивозиться від місцевих деревообробних підприємств. Сільському голові  Д.Д. Джуряку видано припис на ліквідацію засміченої земельної ділянки на території ср, до адміністративної відповідальності притягнути двох підприємців.

 

   

Також отримали відповідь від ВЕРХОВИНСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ від 11.07.20011 року № 147001-1218, завірену головою районної державної адміністрації (на той час В. Гондурак) про те що звернення розглянуто, і з аналогічним текстом рішення, згідно рішення державної екологічної інспекції в Івано-Франківській обл. (копії звернень та рішень знаходиться на руках громади с.Полянки).

 

   

Після отримання даних, вище описаних рішень головою ср Д.Д. Джуряком та громадою с.Полянки, відповідно забруднення відходами деревини було  призупинено, але на жаль ненадовго і на даний період підприємці  активно продовжують забруднювати громадську толоку, а ще почали додатково вивозити відходи в прибережну зону, наголошуючи, що ніби то з відходів роблять стадіон, засипаючи ями мусором з пиломатеріалів (фото додаються нижче). 

 

 

Громадська толока - Фото 1

 

 

Громадська толока - Фото 2

 

 

Ось так будуюсь сільський стадіон – фото 3

 

 

Ось так будуюсь сільський стадіон – фото 4

 

   

Розуміючи, що нічого не помінялося жителі звернулися в прокуратуру Верховинського району, де їх заяву було необґрунтовано відхилено. В свою чергу, громада звернулася до жителя села Полянки, активіста Євромайдану, волонтера АТО, та обраного в новому скликанні депутата Довгопільської сільської ради від с.Полянки, І.І. Гайфера допомогти вирішити дане питання із забрудненням території відходами деревини.

 

   

- Я, Іван Гайфер в свою чергу неодноразово звертався (в телефонному режимі) до голови Довгопільської ср Д.Д. Джуряка, а також до голови районної державної адміністрації О.В. Лютого, але крім обіцянок нічого не вирішено.

 

   

Тому, я Гайфер І.І. від громади жителів с. Полянки, яким не байдужа дана екологічна проблема, яка склалася в нашому селі і як ми розуміємо буде мати продовження, просимо адекватно відреагувати всім відповідним установам і допомогти зберегти чистоту території нашого села, памʼятаючи, що все що ми робимо, ми робимо для себе, залишаючи своїм нащадкам і подаючим їм приклад…  Не будьмо байдужими! Слава Україні!".


03.11.2015 1171 0
Коментарі (0)

04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

4267 1
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1432
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1510
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2627
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2346
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

2279

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

250

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1487

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2232

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2976
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

544
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

696
23.09.2024

Зелений чай — найпопулярніший напій, попит на який щороку зростає у всьому світі. Його виготовляють з листочків чайного дерева Камелія, які готують на пару, або обсмажують, потім пресують і сушать.

678
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

520
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

15978
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2868
16.09.2024

Перший такий фестиваль на Міжнародному рівні відбувся вперше в Україні в Гошеві у 2015 році.  

1146
25.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

26624 1
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

1001
27.09.2024

Пропозиції Асоціації міст України до проєкту Держбюджету-2025 підтримав Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 26 вересня 2024 року.  

861 2
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

664