Громада проти Марцінківа: ПП "Свобода" не спинити (фото+відео)

 

 

Не вщухає обурення громадськості Івано-Франківська рішеннями, прийнятими на останній сесії Івано-Франківської міської ради, яка відбулась 8 липня.

 

Нагадаємо, одним із найскандальніших питань стало затвердження депутатами детального плану території в межах вулиць Крайківського-Макогона-Промислова.

 

Депутати від «Свободи» та «Батьківщини», не зважаючи на думку громади, порушивши усі наявні законодавчі акти, проголосували за надання дозволу на розробку даного ДПТ, фактично давши дозвіл на зведення там 33-х багатоповерхівок - цілого мікрорайону. Будуватиме фірма наближена до ВО «Свобода».

 

Шоста сесія Івано-Франківської міської ради сьомого демократичного скликання увійде в історію, як одна із найскандальніших.

 

У вівторок, 12 липня, на вулиці Макогона в Івано-Франківську зібралися місцеві мешканці, які проти забудови.

 

Тутешні мешканці заручилися підтримкою волонтерів, учасників АТО та громадських активістів, аби вимагати у міського голови Руслана Марцінківа накладення вето на рішення.

 

Сьогодні ж, 13 липня, активісти провели спільну прес-конференцію. Організатори запрошували на зустріч і міського голову Руслана Марцінківа, однак той не прийшов.

 

Активісти сформували та озвучили чотири основні вимоги до мера в рамках протестного руху проти свавілля міської влади. Дане звернення підтримали керівники 14-ьох громадських організацій.

 

Після прес-конференції вирушили безпосередньо до очільника міста. Втім мера в міській раді не застали. Як повідомили активістам, міського голови у кабінеті немає - поїхав у відрядження на семінар. Відтак залишили йому плакат з вимогами на дверях його кабінету.

 

Після уточнень, стало відомо, що Руслан Марцінків перебуває на Тернопільщині.

 

Тому активісти вирушили до заступників, аби зібрати їх в одному кабінеті для обговорення.

 

 

 

 Не знайшовши заступника міського голови Олексія Кайди, активісти знову рушили до Миколи Вітенка.

 

 

Той повідомив, що зідзвонившись з О. Кайдою, за годину вирішили провести спільну зустріч активістів із заступниками міського голови, на якій би розглянули вимоги громади. На зустріч також запросили головного архітектора міста Дмитра Нижника.

 

 

 

За годину активістам таки вдалось зустрітись з заступниками міського голови Олексієм Кайдою та Миколою Вітенком. 

 

 Фото: Курс

 

На початку зустрічі перший заступник мера Олексій Кайда поспішив повідомити, що зранку мав зустріч із підприємцями, які за його словами готові передати землю учасникам АТО.

 

 

Присутні бійці АТО назвали це “заманухою”, та озвучили вимоги, про які йде мова у їхньому зверненні.

 

Заступник міського голови Олексій Кайда зайшов з кінця, зауваживши, що для нього дивним є вимога активістів відмінити рішення про створення Муніципальної варти у місті.

 

За його словами такий підрозділ вкрай необхідний Івано-Франківську, адже він допомагатиме зокрема і патрульній поліції.

 

Голова спілки учасників та ветеранів АТО Прикарпаття Тарас Шпук наголосив, що «Це потрібне рішення, але не в такому вигляді. Воно суперечить 222 статі Кримінального Кодексу України. Тому ми виступили кардинально проти цього рішення і вимагаємо відправити його на доопрацювання. Але ні до нас, ні до патрульних на сесії не прислухались», – зазначив активіст.

 

Мова йде про Статут КП «Муніципальна варта», який дозволить працівникам відомства складати протоколи на порушників.

 

На це Олексій Кайда зауважив, що статут вичитувався і створювався на основі статутів вже чинних муніципальних варт в Тернополі, Луцьку, Вінниці.

 

Особиста охорона для Руслана Марцінківа?

«В місті створюється штат в чисельності 25 чоловік, а несе в собі витрати в один мільйон. Мені сказали, що штат буде збільшуватись. Тобто створюється маленька армія, силовий блок міського голови. Ми не хочемо, щоб озброєні силовики виконували вказівки мера, які не завжди законні. Ми хочемо себе від цього вберегти. Тому не кажемо, що це не потрібне рішення, але питання треба доправити на доопрацювання», – зазначив голова спілки добровольців АТО Прикарпаття Василь Андріїв.

 

На думку активістів муніципальна варта стане «особистою охороною міського голови». За словами голови ГО “Залізний тризуб” Наталії Сербин, на роботу цього КП передбачили п’ять мільйонів гривень у рік. За ці кошти, вважає активістка, можна було б зробити щось корисне для розвитку міста.

 

«Для мене, як для жінки незрозуміло, що чоловіки отримуватимуть зарплату за те що, будуть ходити і «штурмувати» бабок, які продають часник. Злочинність – це не тільки безлад, а й велика бідність, Може не варто постійно карати людей, за те що вони неправильно себе ведуть або стоять на тротуарі і продають часник?» – обурилась Наталія Сербин.

 

Так, голова Спілки добровольців АТО Прикарпаття Василь Андріїв вкотре попросив почути громаду та відправити зокрема це рішення на доопрацювання.

 

Втім заступник міського голови О.Кайда настоював на своєму, зазначаючи, що збройне формування необхідне оскільки збільшилась злочинність.

 

 Відео: Галицький Кореспондент

 

Відтак перейшли до питання про затвердження ДПТ в межах вулиць Крайківського-Макогона-Промислова. Пані Галина, мешканка однієї з вулиць промзони, попросила показати протокол громадських слухань, які, за словами головного архітектора Дмитра Нижника, підписані учасниками слухань.

 

«Все законно»

Головний архітектор міста Дмитро Нижник відповів, що були два протоколи таких слухань. В одному йдеться про те, що громада не з’явилася на слухання, а в другому, що там були працівники Харчосмакової фабрики. Також він наголосив, що є рішення виконкому, в якому вказано, що будівництво не порушує садибно-житлову забудову.

 

 

Однак, про те, що відбувається зараз, каже пані Галина, мешканці дізналася з інтернету. Людям незрозуміло, чому все вирішують працівники фабрики, які там не живуть, а лише працюють, а не громада.

 

За словами жінки, підписів під протоколом щодо громадських слухань, який голархітектор показував на сесії, немає.

 

«Всі, хто подав документи це технічні працівники, вони лише виконують вказівки. Ми розуміємо, що ви лише виконавці. Вся відповідальність лежить на міському голові», – зазначив В. Андріїв.

 

Окрім того, він поцікавився, чи мала право міська влада без змін в генеральному плані змінювати цільове призначення землі. Головний архітектор Дмитро Нижник відповів, що прийнято уточнення до генерального плану, а тому все законно.

 

«Тут сидить не стадо овець, а громада міста. Скажіть, чому ви порушуєте закон?  Скільки можна все дерибанити. Ми не просимо вас, а вимагаємо не порушувати закон», - обурився Василь Андріїв.

 

 

Відео: Галицький Кореспондент

 

На завершення заслухали керівника управління земельних відносин Кирила Обладана.

 

 

Нагадаємо, сесійним рішення депутати міської ради продовжили договір оренди фірмі, яка перебуває на стадії банкрутства. Мова йде про затвердження ДПТ в межах вулиць Калуське шосе – Горбачевського – Ціолковського.

 

Учасників АТО обурює прийняте рішення, де міська рада віддала міську землю, на якій планувалося соціальне житло для бійців АТО під забудову фірмі-банкруту. 

 

Активісти вимагають скасувати рішення про передачу фірмі "Передмістя 2000", правонаступнику скандального "Екстіму", 2 га землі під забудову. Вони пропонують розділити виділену ділянку на дві частини, одну, на якій уже розпочалося будівництво, залишити фірмі, іншу – під соціальну програму "Житло для учасників АТО". 

 

Втім чиновник розповів, що згідно закону не можна розділити землю. А рішення поновити договір було прийняте виключно через те, що були звернення людей, які вже купили там квартири. Крім того, кажуть у мерії, розірвати договір з забудовником також було неможливо.

 


 

 

Франківський активіст: Ви цинічні сволочі. Я не знаю, як жити з владою, яка порушує закон та плює на людей

 

«Ми вимагаємо до кінця робочого дня, щоб Марцінків ветував ці рішення поки завтра воно ще не вступили в силу. В разі якщо вони вступить в десятиденний термін скликати позачергову сесію і дані рішення відмінити. Ще раз наголошую, що вимоги активістів не мають жодного політичного забарвлення. В іншому випадку ми залишаємо за собою право мирних протестів. Ми протестуватимемо вимагаючи дотримання закону України", - резюмував Василь Андріїв.

 

 

Чи дослухається міський голова? Адже, останні події, зокрема перебіг шостої сесії Івано-Франківської міської ради, дають чітке розуміння того, що «Свободу» не спинити…

 

Варто зауважити, за повідомленням видання Курс, громадські активісти скерували скаргу з проханням перевірити законність прийнятих міською радою рішень в прокуратуру Івано-Франківської області та генпрокурору Юрію Луценку.

 

Олена Британська

 

 

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Активісти закликали мера Марцінківа заветувати незаконні "будівельні рішення" міськради (фото+відео)

 Франківські активісти залишили меру послання та пішли до його заступників (фото+відео)

Підсумки 6 сесії Івано-Франківської міськради: 33 пупсові будови або не будь як мер - люби людей

Під вигуки "Ганьба!" франківські депутати таки дали дозвіл на будівництво 33 багатоповерхівок "просвободівській фірмі" (фото+відео)

Франківські депутати затвердили склад громадської ради при Івано-Франківській міській раді (список)

Івано-Франківським вчителям оплатять медогляд

В Івано-Франківську таки створили нове комунальне підприємство «Муніципальна варта» зі статутним капіталом 1 мільйон

Шоста сесія Івано-Франківської міської ради: депутати хочуть, щоб голів ОДА та РДА обирав народ (документ)

Івано-Франківська міська рада хоче виплачувати компенсацію бійцям АТО за неотримані земельні ділянки

Сесія Івано-Франківської міської ради: активіст порівняв "Свободу" із "Партією регіонів"

Франківські депутати мають намір дати дозвіл на розроблення ДПТ навколо міського озера

У Франківську кілька десятків людей вимагали знизити тарифи (фото)

 


Коментарі (0)

17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1690
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1068
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1317 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3812 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33904
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2876

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

382

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

788

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1743

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1102
17.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1091
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

662
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

535
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

2019
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12233
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1532
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1319
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

576
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

287
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

357
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

405
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1293