Громада Нижнева прийняла рішення про заборону ГЕС на Дністрі (фото)

 
 
 
Сільські ради Тлумаччини мають прийняти рішення про заборону будівництва міні-ГЕС на Верхньому Дністрі, щоб вберегти населені пункти від неминучих екологічних наслідків. 
 
 
На цьому наголосила очільниця фракції «ВОЛЯ» в облраді Ольга Галабала на сході селян у с. Нижнів Тлумацького району. Ольгу Галабалу, а також експерта-консультанта Тлумацької РДА Михайла Ковтуна, депутатів районної ради Дмитра Романишина та Зиновія Білуника запросила сільський голова Леся Ковалюк, для роз’яснення громаді проблеми будівництва міні-ГЕС, інформує прес-служба партії.
 
 
Ольга Галабала повідомила, що влітку Уряд в таємничий спосіб, без погодження з Мінекології, прийняв Програму розвитку гідроенергетики до 2026 року. Згідно з нею, має бути збудовано 5 ГЕС і одна з них – каскад Верхньодністровських міні-ГЕС. 
 
 
«Будівництво міні-ГЕС складається з кількох етапів. Перший – проведення техніко-економічного обгрунтування до кінця 2018 року, потім це ТЕО передають в громади. Громади проводять обговорення,  і приймають рішення за чи проти будівництва. Якщо громада дає дозвіл, починається етап отримання кредитних коштів – Європейські банки планують надати близько 1,1 млрд євро, потім етап будівництва».
 
 
Галабала наголосила, що важливо заблокувати цей процес на першому етапі, зараз держава виділяє 150 мільйонів гривень на техніко-економчіне обгрунтування. 
 
 
«Минулого тижня в комітеті з екології у ВРУ була нарада з представниками Уряду, Мінекології, Укргідроенерго та представниками громад. За цією нарадою я зробила висновок, що Укргідроенерго хочуть просто витратити ці 150 мільйонів на ТЕО – дослідження стану води, тваринного світу, землі, чи буде саме будівництво міні-ГЕС їх мало цікавить. Це кошти платників податків, для чого їх тратити, якщо громада вже виступає проти ГЕС, їх краще використати на спорудження дамб, берегоукріплення та інші необхідні речі» - наголосила Галабала.
 
 
Зараз, на думку Галабали, сільські та селищні ради, керуючись статею 10 ЗУ «Про електроенергетику», мають прийняти рішення про заборону розміщення міні-ГЕС на території сільрад та надіслали їх в Укргідроенерго з проханням не витрачати кошти на виготовлення ТЕО.
 
 
«Без згоди сільської чи селищної ради земельна ділянка не буде виділена. Що стосується землі поза межами населеного пункту, ОДА і РДА також має накласти заборону на виділення землі для будівництва ГЕС. Якщо, після отримання рішень місцевих рад про заборону будівництва ГЕС, кошти на ТЕО таки витратять, це буде розцінюватися як марнотратство, що тягне за собою кримінальну відповідальність» - переконана депутат.
 
 
На сході селян експерт-консультант Тлумацької РДА Михайло Ковтун відзначив, що спорудження міні-ГЕС призведе до неминучих наслідків для місцевих, та збагачуватиме лише власників міні-ГЕС.
 
 
«Будувати міні-ГЕС хочуть для того, щоб зменшити навантаження на ТЕС, хоча вони і не працюють на 100% своїх потужностей, для чого взагалі було Бурштинську ТЕС продавати компанії ДТЕК? Чому ми повинні платити за електроенергію в приватні руки. Ці 1, 1 млрд євро стануть для нас тягарем, бо ми будем їх віддавати. Ніхто нам не зробить дешеву електроенергію, не розбудує інфраструктуру, школи, будуть лише повені і знищення флори і фауни» - зазначив Ковтун.
 
 
Ольга Галабала звернула увагу на проблеми з річкою, а саме відсутність берегоукріплення, дамб, постійні повені, тому, на її думку, є необхідність налагодити систему догляду за водним господарством в області.
 
 
«Ми будемо вимагати перегляду системи поводження з піщано-гравійною сумішшю і системою управління водним господарством. Облводгосп не здійснює належного нагляду за річками, тому ми  будем домагатись щоб на рівні районів створювали комунальні водгоспи, які б постійно доглядали за водним господарством» - наголосила Галабала.
 
 
На сході селян прийняли рішення заборонити розміщення гідроелектростанцій вдовж річки Дністер на всій території Нижнівської сільської ради, звернутися до Івано-Франківської обласної ради за роз’ясненням з приводу можливого будівництва ГЕС, звернутись до Адміністрації Президента України щодо заборони будівництва ГЕС та відміни ухваленої Урядом України програми розвитку вітчизняної гідроелектроенергетики до 2026 року в частині спорудження Верхньодністрвоського каскаду ГЕС.
 
 
Нагадаємо, в грудні 2015 року, обласна рада прийняла рішення заборону їх будівництва міні-ГЕС, яке, однак, не має юридичної сили. Це рішення було надіслано до Мінекології, де визнали, що їх спорудження порушує норми українського та міжнародного екологічного законодавства, зокрема Бернську конвенцію. Івано-Франківська облдержадміністрація також надіслала офіційну інформацію до Кабміну про те, що наша область не розглядає можливість будівництва ГЕС.
 









27.02.2017 1467 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

104
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2887
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21039
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1951
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1336 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2344

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

666

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2124

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

807

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1394
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

119
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

454
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

986
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

122
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

739
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

727
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

671
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8194
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

793 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

865
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2149 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

806