Громада на мільйон: Печеніжинська ОТГ пройшла у другий тур шоу (відео)

"Громада на мільйон" - нове соціальне реаліті, в якому об'єднані територіальні громади України змагатимуться за інвестиції, створюючи проекти для поліпшення життя в регіонах.

 

Учасниками телепроекту стали 5 українських громад: Бузька, Княгинівська, Новопсковська, Печеніжинська та Скала-Подільська.

 

Як зауважила директор регіональної місії USAID в Україні Сюзан Фріц, децентралізація дає людям можливість брати участь в управлінні їхніми громадами.

 

“І ми це побачимо у цьому шоу – як люди зможуть брати участь у процесах ухвалення рішень”, – сказала вона.

 

Представник USAID висловила думку, що шоу “Громада на мільйон” допоможе громадянам України зрозуміти, як саме відбувається процес децентралізації, і побачити, що вона надає різні можливості членам ОТГ, а також допоможе розвитку підприємництва на місцях.

 

“Люди, які братимуть участь в цьому шоу, – дуже цікаві. Вони займаються децентралізацією у своїх громадах. Я певна, що це шоу допоможе українцям зрозуміти процес децентралізації краще, та які переваги надає цей процес українському суспільству”, – сказала Фріц.

 

Керівник жанрового напрямку іміджевих проектів “1+1 Продакшн”, креативний продюсер проекту Алла Стащенко зауважила, що у новому реаліті-шоу “Громада на мільйон” п’ять об’єднаних територіальних громад змагатимуться за “реальну інвестицію, яка змінить їхнє життя на краще”.

 

“Ми вважаємо, що “1+1″ є трендсеттерами на медіа-ринку, і що телебачення має виконувати не лише розважальну функцію, але й просвітницьку та освітню. І цей проект був одним з викликів, але ми завжди сміливо беремося за виклики і готові до них”, – сказала вона.

 

Водночас, зазначила Стащенко, проект “Громада на мільйон” – не лише про децентралізацію, але й про те, що українці мають змінити своє світобачення, брати життя у свої руки та бути відповідальними за те, що відбувається у їхніх населених пунктах.

 

“У тому маленькому містечку, в тому маленькому селі. І це можливо. Цей проект саме про те. Всі, хто подивиться наше шоу, зрозуміють, що вони можуть бути господарями на власній землі”, – зазначила креативний продюсер проекту.


Учасників програми було відібрано за результатами конкурсу. Як зазначили учасники презентації проекту, головний приз, що покликаний підвищити обізнаність українців у темі децентралізації та навчити реалізовувати потенціал власного регіону, – 1 млн грн – надано фондом Western NIS Enterprise Find (WNISEF).

 

Ведучими проекту стали керівник програми місцевого економічного розвитку фонду WNISEF Ірина Озимок та голова найбільшого у Східній Європі фермерського господарства “Меринос-Захід” Дмитро Огньов.

 

У презентації також взяли участь представники об’єднаних територіальних громад, які братимуть участь у проекті. Програма USAID “Децентралізація приносить кращі результати та ефективність” (DOBRE) – це 5-річна програма, спрямована на посилення місцевого самоврядування та створення кращих умов для розвитку ОТГ, підвищення рівня залученості громадян до прийняття рішень та забезпечення підзвітності й прозорості у громадському управлінні.

 

На початку програми очільники ОТГ презентували себе та розповіли, як вони посіли місце голови.

 

Першим конкурсом для всіх учасників було представлення інвестору своєї бізнес-ініціативи, на яку й витратять зароблений мільйон.



Печеніжинська ОТГ, зокрема, хоче виробляти закордонні паспорти у своєму ЦНАПі.



Наступний конкурс для громад - встановлення рекорду України. Таким чином бізнес-інвестор хотів побачити на скільки згуртовані жителі громад.



Печеніжинська ОТГ майже одразу вирішила встановлювати "танцювальний" рекорд. Близько сотні мешканців встановили рекорд із наймасовішого виконання танцю "Аркан".



У фіналі конкурсу у лідерах опиналася Бузька громада Миколаївської області, якій вдалося заробити 2000 гривень. Всі ж інші ОТГ заробили тільки по одній тисячі. Печеніжинська громада пройшла до другого етапу конкурсу.

 


28.01.2018 3810 0
Коментарі (0)

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2168
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1452
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3564
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5322
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1608
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

1974

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

92

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

378

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

812

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1588
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

375
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

708
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2407 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

371
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

803
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4855
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

673
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

523
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

461
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

343
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

662
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

825 2