Громада на мільйон: Печеніжинська ОТГ пройшла у другий тур шоу (відео)

"Громада на мільйон" - нове соціальне реаліті, в якому об'єднані територіальні громади України змагатимуться за інвестиції, створюючи проекти для поліпшення життя в регіонах.

 

Учасниками телепроекту стали 5 українських громад: Бузька, Княгинівська, Новопсковська, Печеніжинська та Скала-Подільська.

 

Як зауважила директор регіональної місії USAID в Україні Сюзан Фріц, децентралізація дає людям можливість брати участь в управлінні їхніми громадами.

 

“І ми це побачимо у цьому шоу – як люди зможуть брати участь у процесах ухвалення рішень”, – сказала вона.

 

Представник USAID висловила думку, що шоу “Громада на мільйон” допоможе громадянам України зрозуміти, як саме відбувається процес децентралізації, і побачити, що вона надає різні можливості членам ОТГ, а також допоможе розвитку підприємництва на місцях.

 

“Люди, які братимуть участь в цьому шоу, – дуже цікаві. Вони займаються децентралізацією у своїх громадах. Я певна, що це шоу допоможе українцям зрозуміти процес децентралізації краще, та які переваги надає цей процес українському суспільству”, – сказала Фріц.

 

Керівник жанрового напрямку іміджевих проектів “1+1 Продакшн”, креативний продюсер проекту Алла Стащенко зауважила, що у новому реаліті-шоу “Громада на мільйон” п’ять об’єднаних територіальних громад змагатимуться за “реальну інвестицію, яка змінить їхнє життя на краще”.

 

“Ми вважаємо, що “1+1″ є трендсеттерами на медіа-ринку, і що телебачення має виконувати не лише розважальну функцію, але й просвітницьку та освітню. І цей проект був одним з викликів, але ми завжди сміливо беремося за виклики і готові до них”, – сказала вона.

 

Водночас, зазначила Стащенко, проект “Громада на мільйон” – не лише про децентралізацію, але й про те, що українці мають змінити своє світобачення, брати життя у свої руки та бути відповідальними за те, що відбувається у їхніх населених пунктах.

 

“У тому маленькому містечку, в тому маленькому селі. І це можливо. Цей проект саме про те. Всі, хто подивиться наше шоу, зрозуміють, що вони можуть бути господарями на власній землі”, – зазначила креативний продюсер проекту.


Учасників програми було відібрано за результатами конкурсу. Як зазначили учасники презентації проекту, головний приз, що покликаний підвищити обізнаність українців у темі децентралізації та навчити реалізовувати потенціал власного регіону, – 1 млн грн – надано фондом Western NIS Enterprise Find (WNISEF).

 

Ведучими проекту стали керівник програми місцевого економічного розвитку фонду WNISEF Ірина Озимок та голова найбільшого у Східній Європі фермерського господарства “Меринос-Захід” Дмитро Огньов.

 

У презентації також взяли участь представники об’єднаних територіальних громад, які братимуть участь у проекті. Програма USAID “Децентралізація приносить кращі результати та ефективність” (DOBRE) – це 5-річна програма, спрямована на посилення місцевого самоврядування та створення кращих умов для розвитку ОТГ, підвищення рівня залученості громадян до прийняття рішень та забезпечення підзвітності й прозорості у громадському управлінні.

 

На початку програми очільники ОТГ презентували себе та розповіли, як вони посіли місце голови.

 

Першим конкурсом для всіх учасників було представлення інвестору своєї бізнес-ініціативи, на яку й витратять зароблений мільйон.



Печеніжинська ОТГ, зокрема, хоче виробляти закордонні паспорти у своєму ЦНАПі.



Наступний конкурс для громад - встановлення рекорду України. Таким чином бізнес-інвестор хотів побачити на скільки згуртовані жителі громад.



Печеніжинська ОТГ майже одразу вирішила встановлювати "танцювальний" рекорд. Близько сотні мешканців встановили рекорд із наймасовішого виконання танцю "Аркан".



У фіналі конкурсу у лідерах опиналася Бузька громада Миколаївської області, якій вдалося заробити 2000 гривень. Всі ж інші ОТГ заробили тільки по одній тисячі. Печеніжинська громада пройшла до другого етапу конкурсу.

 


28.01.2018 3920 0
Коментарі (0)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2842
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20983
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1933
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1315 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2337
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

4005

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

640

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2111

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

791

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1383
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

83
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

442
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

977
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

91
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

718
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

717
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

661
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8154
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

729 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

852
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2133 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

798