Графіки відключення електроенергії: чому не співпадають, яка тривалість та причини?

З 10 жовтня за ініціативою держенергокомпанії НЕК Укренерго розпочались проведення стабілізаційних відключень. Причина погодинних відключень – руйнування 30% всієї енергосистеми, що призвело, найперше, до дефіциту інфраструктури для передачі електроенергії, а пізніше – до енергодефіциту.

ДТЕК Мережі відповіли на найпоширеніші запитання про графіки погодинних відключень - чому не співпадають, яка тривалість та причини, передає Фіртка.


Хто визначає графік відключень?

Порядок введення відключень електроенергії передбачає, що НЕК Укренерго дає розпорядження на зменшення потужності споживання. Протягом 10-15 хвилин диспетчер оператора системи розподілу зобов'язаний виконати це розпорядження.


Яка тривалість відключень?

При введенні відключень НЕК Укренерго не зазначає тривалість відключення. За досвідом останніх тижнів відключення може тривати увесь день.

Розуміючи, що такі відключення були б некомфортними для мешканців сучасних міст, було прийнято рішення про максимальний час відключення електроенергії – 4-4,5 години з почерговістю відключення різних будинків та вулиць. Для цього створено графік стабілізаційних відключень.


Чи будуть змінені графіки відключень?

Наразі ОСР ДТЕК Мережі вже проводять роботу для того, аби оптимізувати графіки стабілізаційних відключень, зробити їх зручними для клієнтів та рівномірно розподілити відключення між всіма мешканцями міста та області.

Була проведена спільна робота з НЕК Укренерго, завдяки чому будуть введені попередження про відключення. Для того, аби компанія могла підготуватись заздалегідь до можливого відключення.


Яка причина відключень, окрім енергодефіциту?

Зазначаємо, що також трапляються аварії на розподільчих мережах з різних причин (перенавантаження, пошкодження сторонніми особами, тощо), через які споживачі ДТЕК Мережі можуть бути без світла.

Якщо у вас після відключення за графіком не з’явилось світло в межах 4-4,30 годин – просимо повідомляти ДТЕК Мережі про це через канали комунікації: Viber або Telegram бот, через сторінки в соцмережах Facebook ДТЕК Київські електромережі та ДТЕК Київські регіональні електромережі.


Який стан енергосистеми зараз?

Ніколи раніше енергосистема України не знаходилася у такій складній ситуації. Востаннє масові відключення були 20 років тому.

До того ж сьогодні 30% енергосистеми знищено ракетними ударами. Частина електростанцій окупована або виведена з ладу ворожими обстрілами, що ускладнює роботу енергосистеми і, зокрема, роботу ДТЕК.


Який стан ДТЕК Мережі?

Станом на 2022 рік у ДТЕК Мережі автоматизація та телемеханіка охоплює близько 70% наявних потужностей розподільчих мереж та клієнтів. Автоматизація дає змогу дистанційно управляти електромережами та оперативно вмикати та перемикати мережі. При застосуванні графіків стабілізаційних відключень – компанія може оперативно переключати і дистанційно управляти 70-90% відключень у Києві та Київській області. Та лишаються ще 10-30%, для яких необхідна участь оперативно-виїзних бригад, котрі в ручному режимі мають вмикати та відключати лінії. Це подовжує час, котрий мешканці можуть бути без світла.


Чи готові електромережі до регулярних відключень? 

Електромережі не розраховані на постійні включення та відключення. Це призводить до того, що надійність їх роботи знижується – частіше виникають аварії, через які мешканці також лишаються без світла. ДТЕК Мережі докладає належних зусиль, щоб мінімізувати кількість аварій, але повністю уникнути їх, на жаль, не вдасться. Не в останню чергу аварії виникають через надмірне споживання електроенергії, особливо в періоди пікових навантажень на енергосистему.


Як допомогти енергосистемі та мінімізувати відключення?

ДТЕК Мережі закликає всіх клієнтів підтримати енергетиків, котрі в цілодобовому режиму 24/7 підтримують енергосистему країни.

Для цього варто споживати електроенергію помірно – вмикати енергоємні прилади (пральні машини, електрочайники, електроплити, бойлери тощо) почергово, максимально знизити споживання електроенергії вранці з 6.00 до 11.00 та ввечері з 17.00 до 23.00. Бізнес-клієнтам слід обмежити використання зовнішнього освітлення фасадів офісів, ресторанів, торгових центрів, знизити використання енергоємних приладів, оптимізувати систему кондиціонування та освітлення офісів та торгових залів.

Ці прості кроки допоможуть знизити необхідність відключень, або кількість відключених будинків. Наразі це найкраща підтримка енергетиків, котрі в режимі 24/7 роблять все можливе, щоб кожен вдома мав світло.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

«Чому в мене світла нема, а у сусіда є?»: у «Прикарпаттяобленерго» відповіли на типові запитання прикарпатців


28.10.2022 Іван Муканик 1141
Коментарі ()

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

12553 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1455
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

787
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5955
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1641
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1492

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

561

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1389

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1199

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1102
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

453
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

576
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1495
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

526
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

799
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5840
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

12948
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

449
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

417
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

730 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1182