Графіки відключення електроенергії: чому не співпадають, яка тривалість та причини?

З 10 жовтня за ініціативою держенергокомпанії НЕК Укренерго розпочались проведення стабілізаційних відключень. Причина погодинних відключень – руйнування 30% всієї енергосистеми, що призвело, найперше, до дефіциту інфраструктури для передачі електроенергії, а пізніше – до енергодефіциту.

ДТЕК Мережі відповіли на найпоширеніші запитання про графіки погодинних відключень - чому не співпадають, яка тривалість та причини, передає Фіртка.


Хто визначає графік відключень?

Порядок введення відключень електроенергії передбачає, що НЕК Укренерго дає розпорядження на зменшення потужності споживання. Протягом 10-15 хвилин диспетчер оператора системи розподілу зобов'язаний виконати це розпорядження.


Яка тривалість відключень?

При введенні відключень НЕК Укренерго не зазначає тривалість відключення. За досвідом останніх тижнів відключення може тривати увесь день.

Розуміючи, що такі відключення були б некомфортними для мешканців сучасних міст, було прийнято рішення про максимальний час відключення електроенергії – 4-4,5 години з почерговістю відключення різних будинків та вулиць. Для цього створено графік стабілізаційних відключень.


Чи будуть змінені графіки відключень?

Наразі ОСР ДТЕК Мережі вже проводять роботу для того, аби оптимізувати графіки стабілізаційних відключень, зробити їх зручними для клієнтів та рівномірно розподілити відключення між всіма мешканцями міста та області.

Була проведена спільна робота з НЕК Укренерго, завдяки чому будуть введені попередження про відключення. Для того, аби компанія могла підготуватись заздалегідь до можливого відключення.


Яка причина відключень, окрім енергодефіциту?

Зазначаємо, що також трапляються аварії на розподільчих мережах з різних причин (перенавантаження, пошкодження сторонніми особами, тощо), через які споживачі ДТЕК Мережі можуть бути без світла.

Якщо у вас після відключення за графіком не з’явилось світло в межах 4-4,30 годин – просимо повідомляти ДТЕК Мережі про це через канали комунікації: Viber або Telegram бот, через сторінки в соцмережах Facebook ДТЕК Київські електромережі та ДТЕК Київські регіональні електромережі.


Який стан енергосистеми зараз?

Ніколи раніше енергосистема України не знаходилася у такій складній ситуації. Востаннє масові відключення були 20 років тому.

До того ж сьогодні 30% енергосистеми знищено ракетними ударами. Частина електростанцій окупована або виведена з ладу ворожими обстрілами, що ускладнює роботу енергосистеми і, зокрема, роботу ДТЕК.


Який стан ДТЕК Мережі?

Станом на 2022 рік у ДТЕК Мережі автоматизація та телемеханіка охоплює близько 70% наявних потужностей розподільчих мереж та клієнтів. Автоматизація дає змогу дистанційно управляти електромережами та оперативно вмикати та перемикати мережі. При застосуванні графіків стабілізаційних відключень – компанія може оперативно переключати і дистанційно управляти 70-90% відключень у Києві та Київській області. Та лишаються ще 10-30%, для яких необхідна участь оперативно-виїзних бригад, котрі в ручному режимі мають вмикати та відключати лінії. Це подовжує час, котрий мешканці можуть бути без світла.


Чи готові електромережі до регулярних відключень? 

Електромережі не розраховані на постійні включення та відключення. Це призводить до того, що надійність їх роботи знижується – частіше виникають аварії, через які мешканці також лишаються без світла. ДТЕК Мережі докладає належних зусиль, щоб мінімізувати кількість аварій, але повністю уникнути їх, на жаль, не вдасться. Не в останню чергу аварії виникають через надмірне споживання електроенергії, особливо в періоди пікових навантажень на енергосистему.


Як допомогти енергосистемі та мінімізувати відключення?

ДТЕК Мережі закликає всіх клієнтів підтримати енергетиків, котрі в цілодобовому режиму 24/7 підтримують енергосистему країни.

Для цього варто споживати електроенергію помірно – вмикати енергоємні прилади (пральні машини, електрочайники, електроплити, бойлери тощо) почергово, максимально знизити споживання електроенергії вранці з 6.00 до 11.00 та ввечері з 17.00 до 23.00. Бізнес-клієнтам слід обмежити використання зовнішнього освітлення фасадів офісів, ресторанів, торгових центрів, знизити використання енергоємних приладів, оптимізувати систему кондиціонування та освітлення офісів та торгових залів.

Ці прості кроки допоможуть знизити необхідність відключень, або кількість відключених будинків. Наразі це найкраща підтримка енергетиків, котрі в режимі 24/7 роблять все можливе, щоб кожен вдома мав світло.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

«Чому в мене світла нема, а у сусіда є?»: у «Прикарпаттяобленерго» відповіли на типові запитання прикарпатців


28.10.2022 Іван Муканик 1132
Коментарі ()

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2610
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1636 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3709
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5501
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1723
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2140

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

227

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

239

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

427

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

919
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

523
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

802
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2503 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

573
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

909
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4953
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

771
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

700
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

633
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

436
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

763
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

926 2