Графіки відключення електроенергії: чому не співпадають, яка тривалість та причини?

З 10 жовтня за ініціативою держенергокомпанії НЕК Укренерго розпочались проведення стабілізаційних відключень. Причина погодинних відключень – руйнування 30% всієї енергосистеми, що призвело, найперше, до дефіциту інфраструктури для передачі електроенергії, а пізніше – до енергодефіциту.

ДТЕК Мережі відповіли на найпоширеніші запитання про графіки погодинних відключень - чому не співпадають, яка тривалість та причини, передає Фіртка.


Хто визначає графік відключень?

Порядок введення відключень електроенергії передбачає, що НЕК Укренерго дає розпорядження на зменшення потужності споживання. Протягом 10-15 хвилин диспетчер оператора системи розподілу зобов'язаний виконати це розпорядження.


Яка тривалість відключень?

При введенні відключень НЕК Укренерго не зазначає тривалість відключення. За досвідом останніх тижнів відключення може тривати увесь день.

Розуміючи, що такі відключення були б некомфортними для мешканців сучасних міст, було прийнято рішення про максимальний час відключення електроенергії – 4-4,5 години з почерговістю відключення різних будинків та вулиць. Для цього створено графік стабілізаційних відключень.


Чи будуть змінені графіки відключень?

Наразі ОСР ДТЕК Мережі вже проводять роботу для того, аби оптимізувати графіки стабілізаційних відключень, зробити їх зручними для клієнтів та рівномірно розподілити відключення між всіма мешканцями міста та області.

Була проведена спільна робота з НЕК Укренерго, завдяки чому будуть введені попередження про відключення. Для того, аби компанія могла підготуватись заздалегідь до можливого відключення.


Яка причина відключень, окрім енергодефіциту?

Зазначаємо, що також трапляються аварії на розподільчих мережах з різних причин (перенавантаження, пошкодження сторонніми особами, тощо), через які споживачі ДТЕК Мережі можуть бути без світла.

Якщо у вас після відключення за графіком не з’явилось світло в межах 4-4,30 годин – просимо повідомляти ДТЕК Мережі про це через канали комунікації: Viber або Telegram бот, через сторінки в соцмережах Facebook ДТЕК Київські електромережі та ДТЕК Київські регіональні електромережі.


Який стан енергосистеми зараз?

Ніколи раніше енергосистема України не знаходилася у такій складній ситуації. Востаннє масові відключення були 20 років тому.

До того ж сьогодні 30% енергосистеми знищено ракетними ударами. Частина електростанцій окупована або виведена з ладу ворожими обстрілами, що ускладнює роботу енергосистеми і, зокрема, роботу ДТЕК.


Який стан ДТЕК Мережі?

Станом на 2022 рік у ДТЕК Мережі автоматизація та телемеханіка охоплює близько 70% наявних потужностей розподільчих мереж та клієнтів. Автоматизація дає змогу дистанційно управляти електромережами та оперативно вмикати та перемикати мережі. При застосуванні графіків стабілізаційних відключень – компанія може оперативно переключати і дистанційно управляти 70-90% відключень у Києві та Київській області. Та лишаються ще 10-30%, для яких необхідна участь оперативно-виїзних бригад, котрі в ручному режимі мають вмикати та відключати лінії. Це подовжує час, котрий мешканці можуть бути без світла.


Чи готові електромережі до регулярних відключень? 

Електромережі не розраховані на постійні включення та відключення. Це призводить до того, що надійність їх роботи знижується – частіше виникають аварії, через які мешканці також лишаються без світла. ДТЕК Мережі докладає належних зусиль, щоб мінімізувати кількість аварій, але повністю уникнути їх, на жаль, не вдасться. Не в останню чергу аварії виникають через надмірне споживання електроенергії, особливо в періоди пікових навантажень на енергосистему.


Як допомогти енергосистемі та мінімізувати відключення?

ДТЕК Мережі закликає всіх клієнтів підтримати енергетиків, котрі в цілодобовому режиму 24/7 підтримують енергосистему країни.

Для цього варто споживати електроенергію помірно – вмикати енергоємні прилади (пральні машини, електрочайники, електроплити, бойлери тощо) почергово, максимально знизити споживання електроенергії вранці з 6.00 до 11.00 та ввечері з 17.00 до 23.00. Бізнес-клієнтам слід обмежити використання зовнішнього освітлення фасадів офісів, ресторанів, торгових центрів, знизити використання енергоємних приладів, оптимізувати систему кондиціонування та освітлення офісів та торгових залів.

Ці прості кроки допоможуть знизити необхідність відключень, або кількість відключених будинків. Наразі це найкраща підтримка енергетиків, котрі в режимі 24/7 роблять все можливе, щоб кожен вдома мав світло.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

«Чому в мене світла нема, а у сусіда є?»: у «Прикарпаттяобленерго» відповіли на типові запитання прикарпатців


28.10.2022 Іван Муканик 1189
Коментарі ()

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1390
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2964
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1031
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1089
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1106 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3269 4

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

990

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

835

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

378

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1122
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

206
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2397
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1182
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

490
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15107
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7415
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

847
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

411
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

319
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

409
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

695
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1151