Два тижні тому в одному з сіл Коломийського району Івано-Франківської області працівники міліції викрили одне з місць збування горілки начебто заводського виготовлення.
Правоохоронці перед тим задокументували факти продажу громадянам пляшок з помешкання 67-річного жителя села. В ході санкціонованого обшуку з хати вилучили 35 півлітрівок, закоркованих по-заводському з етикетками і наклеєними марками акцизного збору. Щоправда, вже тоді виникли серйозні сумніви у справжності цієї алкогольної «продукції».
Висновки експертів-криміналістів виявилися зовсім невтішними для літньої людини, адже стали підставою для порушення щодо нього кримінальної справи за ознаками злочину, передбаченого ч.1 статті 204 Кримінального кодексу України (Незаконне виготовлення, зберігання, збут підакцизних товарів). Чинне законодавство досить суворе в частині покарання за виготовлення та продаж фальсифікованих спиртних напоїв: штрафні санкції розміром від 8500 гривень до 17850 гривень.
Надалі стало зрозуміло, що проти самодіяльного виробника спиртних напоїв слід порушувати ще одну кримінальну справу. Згідно з результатами експертного вивчення марок акцизного збору встановлено, що за способом нанесення зображення та первинними елементами захисту марки теж не відповідають тим, котрі є в офіційному обігу. Як наслідок, дії чоловіка кваліфіковані протиправними за ознаками злочину, передбаченого ч.1 статті 216 Кримінального кодексу України (Незаконне використання марок акцизного збору). У цьому разі продавцеві фальсифікату загрожує покарання у вигляді штрафних санкцій розміром до 5100 гривень або обмеженням волі на строк до чотирьох років. Припускаємо, що літня людина навряд чи передбачала такі неприємності на свою долю. Однак і в те, що його родичі не знали про дідів «бізнес», також не віриться.
У зв’язку з цим міліція укотре нагадує громадянам, котрі практикують подібну діяльність, про сувору відповідальність за нелегальне виробництво і продаж підакцизних товарів. Вироки судів переконують у тому, що в кінцевому результаті це є збитковим заняттям.