
Головний бабак України Тимко сьогодні, 2 лютого, на біологічній станції Харківського національного університету ім. Каразіна (с. Гайдари, Зміївський р-н) традиційно прогнозували погоду, передбачивши затяжну зиму.
Адже через похмуру погоду, байбак не зміг побачити свою тінь.
Як пояснив начальник станції Віктор Токарський, це означає, що весна настане через шість тижнів, вона буде тепла, а лютий - холодний. Також він зазначив РБК, що в нинішньому році тварина не довелося будити, так як за теплої погоди все байбаки вже самі прокинулися. Тепер, швидше за все, тому у сплячку вони вже не впадуть.
День бабака відзначається на біостанції ХНУ з 2004 р. Тимко II пророкує погоду з 2010 р. Крім харківського Тимка, в Україні погоду пророкує львівський бабак Мишко. Щорічно 2 лютого в р. Панкстоун (штат Пенсільванія, США), а тепер і по всьому світу відзначається День бабака (Groundhog day).
Перша згадка про День бабака датована 1841 р. Офіційним американським святом День бабака став у 1886 р. Бабаку дали ім'я "великий Філ - провидець із провидців, мудрець з мудреців, провісник з провісників", а р. Панкстоун назвали "світовим центром".