Голитись чи не голитись? Як борода впливає на ризик заразитися Covid-19

Чи слід голити бороду через пандемію? Думки експертів 


Відрощування бороди може здатися таким же нешкідливим, як прихильність до еластичних поясів, що стосується тенденцій пандемії.

Але для деяких прийняття рішення щодо відмови від гоління може вплинути на один з найважливіших методів припинення пандемії.

Важливою частиною носіння масок для обличчя для зменшення ризику зараження або поширення коронавірусу є те, що маска щільно прилягає до обличчя. Залежно від довжини та густини бороди, експерти заявляють, що це може зменшити ефективність носіння маски, створюючи більше простору між вашим обличчям та маскою.

Будь-яка прогалина "збільшує ймовірність того, що вірус потрапить до дихальних шляхів, що, очевидно, може викликати у вас хворобу", - сказала доктор Мона Гохара, доцент клінічного професора дерматології Єльської медичної школи.

Носіння масок не повністю запобігає зараженню, але це може допомогти обмежити поширення потенційно заражених вірусом крапель дихання серед людей.

За даними дослідження, яке провели в грудні 2020 року, використання масок може зменшити кількість нових коронавірусних інфекцій майже на 50%.

Тоді час відмовлятися від бороди? Відповідь не проста. Гоління може бути ударом для вашого самовираження, самооцінки, релігійних чи культурних переконань або будь-яких шкірних захворювань, яким допомагає волосся на обличчі. Ось що повинні знати та робити люди з бородою під час пандемії, включаючи деякі можливі способи безпечного співіснування ваших вусів та масок.

Висновки, які отримані внаслідок  дослідження цієї проблеми

Провели дослідження, чи накопичують бороди бактерій більше, ніж поголені обличчя. Але це дослідження було безрезультатним і стосувалося бактерій.

Проте досліджень щодо того, чи накопичують бороди вірусів більше чи менше, ніж поголені обличчя, дуже мало, якщо взагалі є.

Однак, враховуючи докази того, що "неналежний захист масками та соціальна дистанція дійсно збільшує ризик інфікування коронавірусом", - сказав Гохара, - "якщо ваша маска не одягнена належним чином, ви збільшуєте свої ризики захворіти".

Медичні працівники часто носять маски, і вони знають, що волосся на обличчі є перешкодою для належного носіння масок, це загальновідомий факт ще задовго до пандемії.

Проблема виявляється, полягає в тому, що кріплення для масок N95 не пристосоване через волосся на обличчі. Згідно з інфографікою США за 2017 рік Центри з контролю та профілактики захворювань, волосся на обличчі не рекомендується, оскільки воно, ймовірно, заважає ущільненню респіратора (який повинен щільно прилягати до обличчя), або тому, що волосся може заважати клапану видиху (що полегшує дихання).

Наприклад, прогалина лише 0,2 міліметра може призвести від 2% до 8% вдихуваного повітря (що містить крапельки, що транспортують вірус), "нефільтрованим", сказав Робінзон Перік, докторант з Гамбурзького університету. Чим більша прогалина, за його словами, тим більший відсоток вдихуваного повітря, що потрапляє в маску нефільтрованим.


Чому з бородами важко розлучатися
Деякі люди з бородою можуть носити один і той же стиль роками, вважаючи, що волосся на обличчі є важливою частиною самовираження чи образу. Утримання бороди, однак, не завжди є питанням особистого стилю чи уподобань. Борода може бути продовженням певних релігійних вірувань, що може зробити рішення голити їх ще важче.
Наприклад, два лікарі віри сикхів викликали суперечки, зробивши складний дзвінок, який дозволив би їм лікувати пацієнтів Covid-19 більш безпечно. Вони принесли в жертву Кеш - практику сикхів, дозволяючи відростати волоссю, щоб поважати Боже творіння, зголюючи бороди, щоб виконати Севу, служіння людству.

Деякі послідовники ісламу, окремі секти юдаїзму та растафаріанства також мають релігійні звичаї або культурні вірування, що забороняють стригти волосся.

Проблеми зі шкірою також можуть бути чинником у прийнятті рішень щодо волосся на обличчі. Кольорові чоловіки, особливо чорношкірі, частіше отримують запалення та мають врослі волосини після гоління, сказав Гохара. І тертя масок об оголену шкіру може викликати подразнення, що може призвести до гіперпігментації, додала вона.

"Багато фахівців з інфекційних хвороб скажуть, що якщо ви можете усунути волосся на обличчі або якщо ви можете принаймні підстригти його, щоб воно входило в рамки маски, це доцільно", - сказав Гохара. "Повинні бути рішення для людей, де це неможливо. І це те, до чого нам, як медичним працівникам, потрібно звертатися".


Як можуть співіснувати маски та волосся на обличчі

Якщо повністю збрити бороду - це не ваш варіант, є альтернативні рішення, які можуть не порушувати ваших особистих кордонів та ризиків щодо інфікування. Одним із варіантів є підстригання бороди або носіння іншого стилю, наприклад, маленької "козячої" борідки. Деякі виробники продають дуже великі маски, які прилягають до бороди та до шиї.

Якщо ви медичний працівник, ви можете попросити контрольований респіратор для очищення повітря або респіратор з очищенням повітря, який призначений для тих, хто має волосся на обличчі, він захистить вас та інших.

Нарешті, ви можете приєднатися до тенденції подвійного маскування, починаючи з носіння маски N95 або масок із зав'язками, "що створює трохи більше безпеки та міцності", сказав Гохара.

Використовуйте іншу маску, яку одягайте на бороду, щоб вона щільно прилягала до щелепи або шиї та закріплюйте ремінців за вухами або прив’язуєте їх за головою.

за матеріалами CNN


24.03.2021 1830
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

16276
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1542
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1111
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2144
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3680
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1394

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1802

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

576

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1201

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1362
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

676
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24309
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

558
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

525
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

670
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1564
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

726
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7476
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

675
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1760 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

663
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

569