Голі щиколотки взимку – модний тренд чи загроза здоров’ю

На що тільки не йдуть сучасні люди заради стильного вигляду і красивого фото у соцмережах. Якщо колись мініспідниця і тонкі колготки взимку були вершиною моди, то зараз вже декілька років не зникає звичка робити підкати штанів до того рівня, щоб виднілися оголені щиколотки. 

Сучасна молодь вважає це модним, сучасним і стильним, і закріплюють цю думку улюблені блогери та відомі селебріті.  Та чи завжди «мейнстрімні» звички несуть позитивний вплив на наше здоров’я?

ЯКІ НЕГАТИВНІ НАСЛІДКИ МОЖЕ ПРИНЕСТИ ЦЕЙ «ТРЕНД»?

Наскільки ми знаємо, даний тренд завітав до нас з країн Європи. Але! Варто зауважити, що там переважає субтропічний клімат і взимку рідко можна зустріти мінусову температуру. В той час в Україні переважає помірний клімат з холодними зимами.

Якою б не була погода чи пора року, попри холод і дискомфорт, сучасні модники та модниці не перестають підкочувати штани. Якщо влітку ризик появи в майбутньому проблем мізерний, то взимку на них чекають такі порушення з боку здоров’я:

  • локальне обмороження оголеної шкіри, що несе за собою біль, набряк, поколювання, надалі існує ризик інфікування ураженої ділянки;
  • вплив холоду на судини спричинює їх спазм, надалі – порушення кровообігу та лімфообігу у ногах, що спричиняє періодичні болі, ішемію;
  • холодове ураження гомілково-ступневого суглоба, яке з часом відгукнеться походами до лікаря ревматолога, адже спочатку при цьому порушується функція суглоба, а надалі виникають дегенеративні зміни (артроз, артрит та інші порушення суглоба);
  • загальне переохолодження організму, як наслідок – зниження імунітету та опірності вашого організму до різних вірусних та бактеріальних інфекцій;
  • високий ризик загострення вже наявних хронічних захворювань – урологічних (цистит, простатит), гінекологічних (аднексит), ревматологічних та інших.

Як уникнути даних проблем?

Всі ми розуміємо, що бути стильним – це одна за найголовніших речей у житті сучасної людини. На щастя, наразі придумали багато варіантів комбінування одягу, яке дозволить як залишитися в тренді, так і не зашкодити здоров’ю.

Наприклад, якщо переглянути сучасні молодіжні інтернет-магазини, ви можете побачити широкий асортимент високих теплих шкарпеток з різними написами та кольорами, які допоможуть сховати оголену шкіру від дії холоду. Також дівчатам не варто забувати про звичайні теплі однотонні колготки.

Також для профілактики загального переохолодження старайтесь не бути надворі у морозну погоду тривалий час і в жодному раз не виходьте надвір голодним. Адже, щоб зігрітись, наш організм робить цикли неперервної роботи затрат енергії з виділенням тепла. І без потрібної кількості «палива» просто не впорається зі своїм завданням.

Берегти своє здоров’я — тепер це модно!

До речі, як не дивно, голі щиколотки поступово відходять на задній план, адже люди дослухаються до застережень лікарів. Піддавати себе небезпеці тільки заради стилю – зараз це вважать непотрібним, і людина з голими щиколотками надворі, при температурі нижче нуля, виглядає дещо недолуго. З часом ми починаємо розуміти застереження наших батьків: чому потрібно носити теплу шапку, чому потрібно ховати обличчя від вітру та морозу, чому не бажано ходити з голими щиколотками. 

Тому пам’ятайте, бути здоровим – модно! Турбуйтесь про себе і не зневажайте теплом!

При появі проблем зі здоров’ям не затягуйте час, звертайтесь до лікаря. Зустріньте новорічні та різдвяні свята з задоволенням та добрим здоров’ям!

На фото Луговська Ольга Василівна – сімейний лікар медичного центру «Оксфорд Медікал Івано-Франківськ»


04.01.2020 6997
Коментарі ()

03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

759
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

833
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1449
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2420 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1240
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3175

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

988

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1120

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1560

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2156
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

461
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26512 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

856
04.04.2025

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

7724
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3117
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1355
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

1027
02.04.2025

Оксана Білозір — не просто співачка. Вона є одним з символів української пісенної культури та берегинею української пісні, а її творчість — невід'ємною сторінкою в історії української музики.

3582
03.04.2025

Президент США Дональд Трамп оголосив надзвичайний стан у країні, щоб захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку.  

421
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

517
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4403
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1156