Голі щиколотки взимку – модний тренд чи загроза здоров’ю

На що тільки не йдуть сучасні люди заради стильного вигляду і красивого фото у соцмережах. Якщо колись мініспідниця і тонкі колготки взимку були вершиною моди, то зараз вже декілька років не зникає звичка робити підкати штанів до того рівня, щоб виднілися оголені щиколотки. 

Сучасна молодь вважає це модним, сучасним і стильним, і закріплюють цю думку улюблені блогери та відомі селебріті.  Та чи завжди «мейнстрімні» звички несуть позитивний вплив на наше здоров’я?

ЯКІ НЕГАТИВНІ НАСЛІДКИ МОЖЕ ПРИНЕСТИ ЦЕЙ «ТРЕНД»?

Наскільки ми знаємо, даний тренд завітав до нас з країн Європи. Але! Варто зауважити, що там переважає субтропічний клімат і взимку рідко можна зустріти мінусову температуру. В той час в Україні переважає помірний клімат з холодними зимами.

Якою б не була погода чи пора року, попри холод і дискомфорт, сучасні модники та модниці не перестають підкочувати штани. Якщо влітку ризик появи в майбутньому проблем мізерний, то взимку на них чекають такі порушення з боку здоров’я:

  • локальне обмороження оголеної шкіри, що несе за собою біль, набряк, поколювання, надалі існує ризик інфікування ураженої ділянки;
  • вплив холоду на судини спричинює їх спазм, надалі – порушення кровообігу та лімфообігу у ногах, що спричиняє періодичні болі, ішемію;
  • холодове ураження гомілково-ступневого суглоба, яке з часом відгукнеться походами до лікаря ревматолога, адже спочатку при цьому порушується функція суглоба, а надалі виникають дегенеративні зміни (артроз, артрит та інші порушення суглоба);
  • загальне переохолодження організму, як наслідок – зниження імунітету та опірності вашого організму до різних вірусних та бактеріальних інфекцій;
  • високий ризик загострення вже наявних хронічних захворювань – урологічних (цистит, простатит), гінекологічних (аднексит), ревматологічних та інших.

Як уникнути даних проблем?

Всі ми розуміємо, що бути стильним – це одна за найголовніших речей у житті сучасної людини. На щастя, наразі придумали багато варіантів комбінування одягу, яке дозволить як залишитися в тренді, так і не зашкодити здоров’ю.

Наприклад, якщо переглянути сучасні молодіжні інтернет-магазини, ви можете побачити широкий асортимент високих теплих шкарпеток з різними написами та кольорами, які допоможуть сховати оголену шкіру від дії холоду. Також дівчатам не варто забувати про звичайні теплі однотонні колготки.

Також для профілактики загального переохолодження старайтесь не бути надворі у морозну погоду тривалий час і в жодному раз не виходьте надвір голодним. Адже, щоб зігрітись, наш організм робить цикли неперервної роботи затрат енергії з виділенням тепла. І без потрібної кількості «палива» просто не впорається зі своїм завданням.

Берегти своє здоров’я — тепер це модно!

До речі, як не дивно, голі щиколотки поступово відходять на задній план, адже люди дослухаються до застережень лікарів. Піддавати себе небезпеці тільки заради стилю – зараз це вважать непотрібним, і людина з голими щиколотками надворі, при температурі нижче нуля, виглядає дещо недолуго. З часом ми починаємо розуміти застереження наших батьків: чому потрібно носити теплу шапку, чому потрібно ховати обличчя від вітру та морозу, чому не бажано ходити з голими щиколотками. 

Тому пам’ятайте, бути здоровим – модно! Турбуйтесь про себе і не зневажайте теплом!

При появі проблем зі здоров’ям не затягуйте час, звертайтесь до лікаря. Зустріньте новорічні та різдвяні свята з задоволенням та добрим здоров’ям!

На фото Луговська Ольга Василівна – сімейний лікар медичного центру «Оксфорд Медікал Івано-Франківськ»


04.01.2020 6396
Коментарі ()

29.05.2023
Тетяна Дармограй

Як українським енергетикам вдалось оперативно відновити енергетичний баланс та забезпечити постачання електрики споживачам після руйнувань, здійснених Росією та чи можливі відключення світла влітку, як це було взимку — дізнавалась Фіртка. 

729
24.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

562
14.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

8973 5
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2655 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

1971
11.04.2023
Уляна Мокринчук

Про пережите внаслідок російського вторгнення та втрату сина на війні, журналістці Фіртки розповіла мешканка Енергодару — Любов Чабанюк. Жінка разом із дітьми евакуювалась на Прикарпаття 11 серпня 2022 року.

2461

Верхівка УПЦ(МП) послідовно перетворювала своїх вірян  на релігійних фанатиків, які зможуть в будь-який час захистити їхні інтереси.

128

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

657

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

662

Гастрономічне різноманіття м’ясних страв  українців надзвичайно велике. Серед усіх цих страв є одна особлива – ставлення до якої завжди неоднозначне з різноманітних причин.

713
06.06.2023

Василь Стефурак, голова громадської організації «Асоціація вівчарів», вже 10 років займається вівчарством на Коломийщині. Так, у його господарстві в селі Молодятин не лише вівці та барани. Тут розводять ще й кіз, з молока яких виготовляють крафтові сири.  

117
01.06.2023

В умовах війни та стресу харчові звички зазнають зміни. Нерідко — негативних.  

251
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

461
06.06.2023

Журналістка Фіртки поговорила з отцем УГКЦ Іваном Жуком, чи є якісь вказівки стосовно одягу вірян та чи може священник зробити зауваження з цього приводу.

121
01.06.2023

Церква бачить шлюб як основу для створення сім'ї та продовження роду. Він передбачає народження та виховання дітей в дусі віри, сприяє їхньому духовному та моральному розвитку.  

395
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

476
23.05.2023

Серед молодих людей нерідко побутує думка, що можна вірити в Бога, проте не ходити до храму.  

619 1
05.06.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5731
04.06.2023

Відповідаючи на запитання про перспективи вступу України до НАТО, Воллес зазначив, що існують розбіжності щодо шляху Києва до вступу. Міністр сказав, що НАТО, як і ЄС, не має повторювати помилок минулого, надаючи багато обіцянок таким кандидатам, як Україна.

199
31.05.2023

Законопроєкт про виплати військовим, який парламент ухвалив у першому читанні 30 травня, остаточно можуть ухвалити в середині червня.  

369
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

457
23.05.2023

Тема з контрнаступом була настільки обговорювана останніми місяцями на всіх рівнях, що в Україні почали побоюватися того, що його результат не виправдає очікувань.   

461