Гол "ураганівця" Коваля приніс Україні перемогу над Бельгією (+інші матчі групи)

 

/data/blog/129135/ed27fa762d3ee08272d8d674c186993e.jpg

 

Основний раунд кваліфікації чемпіонату Європи 2018 року у групі «С» розпочався із матчу між національними збірними командами Хорватії та Чорногорії. 58-а у світовому рейтингу чорногорська збірна протистояла своїм географічним сусідам, які у табелі про ранги знаходяться на межі ТОП-10.

 

Матч прогнозовано пройшов за відчутної переваги команди Мато Станковіча, яка, на відміну від чорногорців, безпосередньо претендує на вихід до континентальної першості. Щоправда, чорногорським футзалістам вдавалося зберігати інтригу протягом першої половини зустрічі. Особливо надійно на останньому рубежі діяв голкіпер Деспотовіч, у площину воріт якого пробивали чи не усі хорватські гравці, що виходили на поле протягом поєдинку. 19 ударів по воротах суперників завдали хорватські футзалисті, і часто Деспотовіч ставав на заваді м’яча у ситуаціях, в яких, здавалося, мало б бути взяття воріт. Але навіть реакція голкіпера не врятувала від голу після першого фолу чорногорців на 7-й хвилині. Новак розіграв стандартне положення, віддавши передачу під удар Грцичу, і м’яч затріпотів у сітці воріт.

 

   

 

Підопічні Свєто Лєсара не знітилися після пропущеного голу і навіть кілька разів погрожували воротам Юкіча, але ані Драшковічу, ані Байовічу не судилося зіпсувати настрій більш майстерним опонентам.

 

Після перерви хорвати врешті перевели кількість гольових моментів у якість. З 22-ї по 24-у хвилини «шашкові» двічі вражали ворота суперників: на обидва простріли Єловчіча з кутового успішно відгукнулися Сутонь та Новак. Гол Маріновіча на 31-й хвилині остаточно приборкав норовливих чорногорців – 4:0.

 

 

Хорватія – Чорногорія – 4:0

 

Голи: Грцич (7), Сутонь (22), Новак (24), Маріновіч (31)

 

Попередження: Хорват (20)

 

Хорватія: Юкіч – Новак, Маріновіч, Матошевіч, Єловчіч – Канюх, Сутонь, Постружин, Грбеша, Хорват, Бабіч, Єлавіч, Грцич

 

Чорногорія: Деспотовіч – Гойковіч, Байовіч, Байчетіч, Драшковіч - Бойовіч, Обрадовіч, Чаласан, Мілічич, Мішовіч, Кандіч, Сушич, Чоровіч

 

Після цього на майданчик столичного Палацу спорту вийшли з’ясовувати стосунки національні збірні команди України та Бельгії. Під час урочистої церемонії відкриття матчу футзалістів супроводжували діти-переселенці зі сходу України та анексованого Криму, які в рамках проекту ФФУ «PLAY AWAY, PLAY EVERYWHERE» - «Грай в гостях, грай всюди» відвідали цей матч. Підтримував «синьо-жовтих» у цьому матчі й президент Федерації футболу України Андрій Павелко.

 

 

У трьох відбіркових турнірах поспіль - чемпіонатів Європи та світу - українці зустрічалися із бельгійцями, а тому навряд чи «червоні дияволи» могли б чимось здивувати команду Олександра Косенка. Сім матчів в історії протистоянь України та Бельгії – шість перемог та нічия – із таким доробком підійшли команди до стартової чергової відбіркової гри.

 

Українці розпочали матч без розвідки, одразу ж гостроту біля бельгійських воріт створив Білоцерківець. У першому випадку на удар Миколи зреагував воротар Земмурі, а за кілька миттєвостей м’яч у сантиметрах розминувся із площиною воріт. В одній з подальших українських атак ледве не відзначився Журба – воротар у карколомному стрибку не дав «шкіряному» перетнути лінію воріт. На 8-й хвилині Микола Грицина потужним дальнім ударом знову перевірив реакцію голкіпера, який витягнув «сферу» із правого від себе верхнього кута.

 

На екваторі першого тайму Бельгія взяла тайм-аут, але зупинка у грі допомогла саме українцям. За п’ять хвилин до перерви Білоцерківець скинув м’яч під удар Ковалю, а останній пробив чітко у дальній кут воріт. У бельгійців також періодично виникали можливості для створення загроз, але Іваняк діяв впевнено на останньому рубежі.

 

 

На початку другої половини гри «червоні дияволи» ледве не відігралися: Михайло Грицина обрізався у центрі майданчика, а Хіту у результаті стрімкої контратаки не влучив у ворота із забійної позиції. Українці відповіли двома небезпечними «пострілами» Шотурми, з якими не без складнощів впорався голкіпер. На 27-й хвилині Шайбай після розіграшу кутового влучив у поперечину, на що наші футзалісти відповіли небезпечними ударами Коваля, Журби та Білоцерківця.

 

Гра на зустрічних курсах продовжувалася аж до фінальної сирени, адже слизький рахунок на користь господарів ризикував змінитися у будь-який момент. На 16-й хвилині чудову можливість записати забитий м’яч до свого активу мав Білоцерківець, який з розвороту пробивав точно у ціль – і знову Земмурі врятував своїх партнерів. У свою чергу, Іваняк вчасно залишив ворота, аби не дати можливості капітану бельгійської команди Шайбаю відновити паритет у рахунку. Вихід шостого польового гравця на останній хвилині не допоміг бельгійцям врятувати нічию у поєдинку першого туру основного раунду кваліфікації Євро-2018 – 1:0.

 

Україна – Бельгія – 1:0

 

Гол: Коваль (15)

 

Попередження: Журба (20) – Раху (28)

 

Україна: Іваняк – Чепорнюк, Коваль, Журба, Білоцерківець – Разуванов, Новак, Педяш, Мик. Грицина, Мих. Грицина, Зварич, Корсун, Шотурма, Ципун

 

Бельгія: Земмурі – Шайбай, Яшу, Хіту, Реда – Моран, Гісланді, Каддурі, Раху, Уаммарі, Аднан, Кулі, Зааф

 

Таким чином, після першого ігрового дня Хорватія та Україна мають по три турнірних пункти, а Бельгія та Чорногорія залишилися із нулем очок. У неділю, 9 квітня, відбудуться поєдинки другого туру: Хорватія – Бельгія.

 

Прес-служба ФФУ, фото Павла Кубанова


09.04.2017 1337 0
Коментарі (0)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2424
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19530
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1747
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1220 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2268
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3874

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

139

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2010

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

697

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1310
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

380
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

907
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24402
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

638
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

611
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

747
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1641
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8050
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

486
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

780
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2056 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

738