ГК «Галвапно» стане учасником нової державної програми з підтримки інвестпроєктів — UkraineInvest

Національний виробник вапна, ГК «Галвапно» стане учасником пілотного проєкту «Офісу із залучення та підтримки інвестицій» та отримає «підтримку в процесі підготовки та реалізації» будівництва сучасного комплексу з випалу вапна.

Про це йдеться у Меморандумі про наміри щодо співпраці, підписаним між інвестором та новоствореною державною установою на виконання Закону «Про інвестиційних нянь».

З цього приводу 22 квітня 2021 року на території Стриганецького кар’єру у с. Довге Івано-Франківської області о 10:00 відбулася презентація першого етапу будівництва нового комплексу по випалу вапна, а також пройшов круглий стіл «Інвестиційна привабливість Прикарпаття: успішні проєкти, виклики та перспективи» за участі представників державної влади, місцевої громади та бізнесу.

У круглому столі взяли участь Міхеіл Саакашвілі — голова Виконавчого комітету Національної ради реформ, Андрій Бойчук — голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації, Ілля Марчевський — інвестор та власник ГК «Галвапно», а також інші представники бізнес-спільноти, державної, місцевої влади та громади.

«Реалізація в Україні амбітного інвестиційного проєкту з будівництва комплексу з випалу вапна за високими європейськими стандартами дозволить виробляти продукцію найвищої якості для стратегічних галузей економіки, створить нові робочі місця та конкуренцію іноземним постачальникам, виведе Україну у вищу лігу світових виробників широкого асортименту вапна. Ми вперше отримаємо змогу експортувати нашу продукцію до країн Європи та Світу, чого раніше навіть важко було уявити» - підкреслює Ілля Марчевський, власник ГК «Галвапно».

Новий закон «Про державну підтримку інвестиційних проєктів зі значними інвестиціями в Україні» (відомий як Закон про інвестиційних нянь) сприятиме спрощенню бюрократичних процедур і полегшенню спілкування інвестора із владними структурами й дозвільними органами, у чому допомагатимуть спеціально призначені радники («інвестняні»), уповноважені Урядовим офісом UkraineInvest. Зокрема, інвесторам надаватимуться податкові та митні пільги, державним коштом забезпечуватимуться об'єкти суміжної інфраструктури, в томи числі будуватимуться нові чи надаватимуться у користування наявні автодороги, лінії зв'язку, мереж тепло-, газо-, водо- й електропостачання, тощо.

Сфери, на які поширюватиметься дія програми, це – охорона здоров’я, поводження з відходами, добування з метою перероблення та/або збагачення корисних копалин (окрім кам’яного й бурого вугілля, сирої нафти і природного газу), транспорт, складське господарство, поштова та кур'єрська діяльність, логістика, освіта, мистецтво, культура, спорт, туризм і рекреація.

Поріг входження у програму підтримки значних капіталовкладень – це зобов’язання вкласти в окремий інвестпроєкт щонайменше 20 мільйонів євро. Проєкт має передбачати будівництво, модернізацію, технічне та/або технологічне переоснащення об’єктів інвестування, придбання необхідного для цього обладнання. Ще одна обов’язкова умова – створення інвестором щонайменше 80 робочих місць із зарплатою не менш ніж на 15% вищою за середню заробітну плату за відповідним видом діяльності в регіоні, де втілюється проєкт.

За повідомленням агенції «Укрінформ» вже до серпня Міністерство економічного розвитку має затвердити нормативні акти для практичної реалізації законодавчих ініціатив. Перші великі інвестори зможуть скористатися перевагами роботи в Україні вже наприкінці літа – на початку осені, в тому числі завдяки змінам до Податкового та Митного кодексів.

Довідкова інформація:

ГК «Галвапно», до якої входить ТОВ «Стриганецький кар’єр» (виробник вапняку) та ТОВ «Галтехнопарк» (виробник вапна) здійснюється реалізація інвестиційного проєкту з будівництва виробничого комплексу з випалу вапна, який включає в себе 4 (чотири) печі по випалу вапна загальною продуктивністю 1600 тон на добу, дробарно-сортувальний комплексу, складів готової продукції та інші необхідні складові. Місце реалізації Проєкту – урочище «Царинка» біля сіл Стриганці та Довге, Тисменицького району, Івано-Франківської області.

Загальна вартість інвестиційного проєкту планується приблизно 36 000 000 євро, а його реалізація розрахована на три роки. Запуск Проєкту передбачає створення додаткових робочих місць не лише для технічних спеціалістів (мельники, завідуючі складів), а й для бухгалтерів, економістів, обліковців, керівників структурних підрозділів, інших спеціалістів в кількості понад 80 працівників.

Проєкт передбачає використання сучасну екологічну чисту технологію. Будівництво вказаного виробничого комплексу здійснюватиметься з використанням унікальних технологій та обладнання компанії QualiCal International (Італія), які забезпечать відповідність збудованого комплексу з випалу вапна максимально можливому рівню енергоефективності та найвищому рівню екологічної безпеки. Печі будуть працювати на найменш забруднюючому виді палива – природному газі. При будівництві буде також встановлено сучасну систему очистки димових газів.


22.04.2021 1310
Коментарі ()

21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

726
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

1608
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

1960 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7291
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15114 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1976

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють зміщуючи акценти з важливого на другорядне. Традиційно в православній і католицькій церквах дітей приводять

143

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

915

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

989

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1774
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

166
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

552
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

796
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3050
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

799
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1861
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

892
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35038 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

381
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

532
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

857
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

764