Гірськолижні курорти України: де покататися і скільки це коштує

Гірськолижні курорти України знаходяться, в основному, в Карпатах і Закарпатті. Відправитися в гори – завжди хороша ідея, а взимку тим паче. Сезон триває з початку грудня до середини березня, а на деяких курортах сніг на вершинах лежить аж до квітня.

Вибирайте курорт і вирушайте за порцією ендорфінів, адреналіну і заряду бадьорості на рік наперед.


Буковель: найпрестижніший і європейський

У рейтингу кращих гірськолижних курортів України лідирує, звичайно, Буковель. Це стосується також і цін, які можуть позмагатися з європейськими курортами. Проте й сервіс тут на рівні, інфраструктура продумана, і траси доглянуті та підійдуть як новачкам, так і професіоналам лижного спорту. Для початківців надаються послуги інструкторів.

На курорті понад 60 трас, багато підйомників, гармати зі снігом, вирівнювачі трас, можливість нічних катань, численні бари і ресторани зі справжньою гуцульською кухнею і європейською – все це приваблює туристів. Також тут є СПА-центр і міжнародний дитячий табір.

Курорт знаходиться між трьох гір: Буковель, Чорна Клева і Довга. Дістатися найпростіше на авто, оскільки найближчі залізничні станції – Яремче або Ворохта – знаходяться за кілька десятків кілометрів.

Якщо дуже хочеться кататися в Буковелі, але бюджет обмежений, можна зупинитися в Яремче (30 км від Буковеля) або Яблуниці (13 км), а сюди приїжджати на спуски. До речі, в самій Яблуниці теж є спуски для новачків.

Ціни : 1 день катання обійдеться приблизно в 1120 грн, діє система знижок. Прокат лиж – від 75 грн, сноуборду – від 120 грн.

Драгобрат: найбільш високогірний і малодоступний

Драгобрат

Добиратися сюди не так просто: потрібно спочатку доїхати до Ясіні (Івано-Франківська область), а потім піднятися в гору 17 км на сам Драгобрат, і проїде туди не будь-який транспорт.

На Драгобраті знаходиться найвисокогірніша гірськолижна база України (1400 м над рівнем моря).

Тут близько 20 трас різного рівня складності, розвинена інфраструктура і неймовірні карпатські пейзажі. І роздолля для тих, хто любить і вміє кататися. Лижники і сноубордисти вибирають це місце за атмосферність, неповторну природу і хороші траси, в тому числі для фрістайлу. Завдяки розташуванню гір, які оточують курорт, сніг тут лежить аж до квітня-травня.

Ціни : 50 підйомів для дорослих – близько 1000 грн. Прокат лиж та сноубордів – орієнтовно 70-120 грн.

Славське: легендарний і молодіжний

Славське

Курорт популярний тому, що сюди легко дістатися залізничним транспортом: станція так і називається, Славське. Відомий він ще з 19 століття, коли тут з’явилися перші готелі та підйомники, а популярний завдяки своїй універсальності і якості трас. А також відносній демократичності цін.

Основна гора курорту – Тростян (1232 м), а її схили – різної довжини та складності. Тому тут однаково комфортно будуть себе відчувати як “чайники”, так і досвідчені лижники.

Також популярна гора Погар, призначена в основному для нічних катань та фрістайлу. А для початківців – гора Політех. Всього 11 трас і загальна їх довжина становить 22 кілометри.

Ціни: денний абонемент для катання – від 380 грн.

Пилипець та Подобовець: демократичні й затишні

 
Пилипець

Це два сусідніх села в міжгірському районі Закарпатської області, в кожному з яких є спуски. Добиратися легко від залізничної станції Воловець (близько 30 км).

Пилипець – село в районі полонини Боржава. І тут найдовші траси України, які підійдуть як лижникам-професіоналам, так і початківцям, є можливості для фрірайду і сноубордингу. А фішка курорту – близькість до однієї з визначних пам’яток Карпат, водоспаду Шипот. А ще тут гарні краєвиди та універсальні траси.

Подобовець знаходиться по сусідству, а недалеко від нього – знамените озеро Синевир. Тут відмінні траси, в першу чергу – для початківців, а також є кілька спусків для досвідчених.

Ціни : день катання – від 600 грн. Прокат лиж – від 80 грн.

Мигово: Буковинська перлина

Курорт Мигово

Курорт Мигово відносно молодий, але вже популярний. Це невелике село, в своєму розпорядженні кілька трасами в районі гір Мала Кичера і Стіжок. Є траса для початківців та сноутюби. Крім того, Мигово славиться джерелами мінеральних вод (недалеко знаходиться урочище Солонець). Тому можна ще й добре оздоровитися.

Ціни: день катання – від 600 грн., Прокат лиж – від 80 грн.


Звичайно, це далеко не всі курорти мальовничих Карпат: Ворохта, Красія, Плай, Тисовець, Верховина та інші теж з радістю чекають гостей. Ми ж перерахували найпопулярніші та великі. Десь краще умови проживання, десь – траси. Вибирати вам.

Бажаємо відмінного зимового відпочинку і яскравих вражень!

Сьогодні


06.12.2019 15491
Коментарі ()

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

316
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1388
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2521 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3624
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

2961
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2140

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

608

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

459

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1627

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1791
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

279
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

496
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

796
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4975
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

352
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

873
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10120
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

500
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

255
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

367
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

394
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

715