Гімназія №1 - найкраща школа Івано-Франківська

 

Український центр оцінювання якості освіти оприлюднив офіційні дані незалежного тестування 2011 року. Газета «Сегодня» починає публікувати щорічний рейтинг шкіл найбільшого обласного центру Західної України - Львова, а також Івано-Франківська.

 

Основна мета - вивести рейтинги середніх навчальних закладів - гімназій, ліцеїв і звичайних шкіл - за рівнем знань, показаних їх випускниками. Таке дослідження буде корисне як для майбутніх поколінь абітурієнтів та їхніх батьків, так і для самих альма-матер, які з введенням зовнішнього тестування працюють в умовах неформального змагання.

 

ЛІДЕРИ. Цього року Львів та Івано-Франківськ - в лідерах за відмінникам в країні. А львів'янки Марта Хомин та Іра Семенюк, які набрали максимум, - 600 балів з трьох предметів, - в трійці кращих випускниць Україні. Обидві - випускниці фізико-математичного ліцею, вже багато років вважається одним з кращих середніх навчальних закладів Львова.

 

Втім, цей рік нетиповий, оскільки в більше ніж 10 школах Львова і стільки ж Івано-Франківська не було випускних класів та тестів у них не писали. Як пояснили нам у Львівському міськуправлінні освіти, це сталося через те, що в 2001 році (коли систему освіти перевели на дванадцятирічку) в цих школах не набрали шестирічних дітей. Тоді багато батьків не захотіли віддавати в перший клас своїх шестирічок, дізнавшись, що вчитися доведеться 12 років замість 11.

 

Ті школи, які крім семирічних набрали і шестирічних діток, мали випускників. Проте в цілому, за словами директорів шкіл і чиновників від освіти, така ситуація не вплинула на рейтинг шкіл. У десятку кращих увійшли навчальні заклади, які завжди випускали найбільше розумників і розумниць.

 

Відмінник. Крім вихованців фізико-математичного ліцею, традиційно блищать знаннями вихідці з класичної гімназії при університеті ім. Франко, академічної гімназії при «Львівській політехніці», «Сихівської» гімназії. Хороші результати показала 45-я школа (навчальна російською) - тут більше половини випускників здали математику і українську на відмінно, третина - історію, і чверть - англійська (і при цьому ніхто не отримав низькі оцінки по жодному предмету).

 

Торік, за словами директора СШ № 45 Володимира Кравченка, його учні були першими з англійської мови в районі, другими з української мови та в трійці кращих з математики (з деяких предметів випереджали класичну гімназію). «Цього року випускники були не такими сильними, як раніше, але надійшли все», - каже директор. Серед кращих в Івано-Франківську - перша гімназія, 23-й ліцей, спецшкола № 5, фізико-технічний ліцей.

 

Двієчник. У Львові двієчників з української мови найбільше в технологічному ліцеї - (36%) і в 17-й Вечірці. Багато відстаючих з історії в СШ № 90 (24%), № 71 (22%). В Івано-Франківську найбільше двієчників по «Інгліш» в 1-й школі (33%), а в Криховецькій школі 20% написали погано історію.

 

Для складання рейтингу  взяли за основу 4 основних предмета, тести з яким проходила найбільша кількість учасників і які були профільними на найпопулярніші спеціальності: українська мова та література, математика, історія України та англійська мова.

 

Від різних шкіл в тестах по одній і тій же дисципліні брало участь різну кількість учнів - від 1-7 до 130-300. Тому для об'єктивності ми не приводили в таблиці результати шкіл з якого-небудь предмету, який на тестах здавали менше 7 учнів, а по з англійської мови - менш менше 5 учнів (у графі стоїть прочерк). Ці заклади ми залишили у вибірці, оскільки в іншому випадку з рейтингу випали б деякі спецшколи з хорошими результатами. Школи, в яких у цьому році не було випускників, до рейтингу не увійшли.

 

Потім ми взяли дані центру оцінювання якості освіти та приплюсували відсотки тих, хто заробив від 173 до 200 балів. На підставі цих цифр в кожному районі і по кожному предмету ми виділили трійки лідерів. У аутсайдери потрапили ті, де найбільший відсоток учнів не добрав покладений мінімум - 124 бали.

 

У першій колонці таблиць відображено кількість учасників від кожної школи, які не набрали мінімально необхідні 124 бали, простіше кажучи, двієчників. А в другій - відсоток тих, хто чесно заробив від 173 до максимальних 200 балів, відмінників.

 

На підставі цих даних в кожному районі і з кожної дисципліни нами виділена трійка шкіл-передовиків (у таблиці позначена зеленим квадратом) і аутсайдерів (у таблиці позначена червоним кружком). І плюс до цього, за отриманими даними ми вивели топ-десятки найкращих шкіл Львова та Івано-Франківська.


03.10.2011 5589 0
Коментарі (0)

21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

755
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2732
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1708 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3838
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5604
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1788

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

309

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

294

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

457

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

990
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

587
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

585
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

863
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2104
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

632
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

956
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

5019
17.04.2025

Автором видання став історик, краєзнавець, начальник відділу звернень громадян, діловодного забезпечення та контролю ДАІФО Андрій Сміжак.   

1180
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

502 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

704
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

483
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

807