Герой Небесної сотні Сергій Дідич: Знати і пройти шлях — не одне і те ж

 

/data/blog/126038/531d81b2e0fe2ea35549c994e79b3751.jpg

 

Сьогодні, 18  лютого, виповнюється 3 роки від дня загибелі Героя Небесної сотні з Прикарпаття Сергія Дідича.

 

В цей день  Сергій  Дідич  вів  свою Івано-­Франківську  сотню  на  мирну акцію  під  Верховну  Раду.  За  останні кілька місяців він робив це не вперше і  навіть  не  брав  з  собою  дерев’яного щита.

 

Уже за кілька годин його знайдуть з  численними  переломами  черепа  в Будинку  офіцерів.  Що  саме  відбулось того дня з Сергієм Дідичем, достеменно не знають ані родичі, ані друзі.

 

Відомо лише, що тоді мітингувальники  стримували  атаку  "Беркута"  на Кріпосному. В якусь мить виникла загроза опинитися в оточенні силовиків.

 

Тоді  Сергій  скомандував:  «Два  кроки назад!» — і хлопці почали відступати. «Сергій ішов останнім. Не міг інакше, бо ж там була його сотня», — розповідає дружина героя Небесної сотні Галина.

 

Вони з чоловіком приїхали на Майдан ще 7 грудня і з того часу разом там жили.  Сергій  піклувався  про  побут людей у «Палаці Свободи» (так називали «Жовтневий» свободівці, які там жили) і керував іншими сотниками.

 

Ані  муштри,  ані  переохолодження, ані  перевтоми  сотник  Дідич  не  допускав, як і зверхності, підвищених тонів і сварок. Та це й не потрібно було — у Сергія була якась внутрішня харизма, яка заспокоювала новачків і підбадьорювала  розчарованих. Зброя  сотника Дідича  —  слово  і  безмежна  любов  до людей.

 

«Я  знав  Сергія  лише  тиждень, а відчуття таке, ніби ми були знайомі кілька місяців чи кілька років», — каже Петро Линдюк з Косівщини.

 

Якось  під  час  ходи  сотник  вручив гучномовець  молодому  17 ­річному хлопцю. «Веди людей, вчися командувати», — посміхаючись сказав Сергій. Йому самому влада була не потрібна, тож  легко  делегував  повноваження тому, хто міг з ними справитися.

 

Львів’янин  Андрій  у  коментарі  на Facebook  описує,  як  вперше  побачив Сергія біля «Палацу свободи».

 

«Я якраз тоді стояв охоронцем на вході. Він пролетів  біля  мене  наче  вітер. Поспішав до новоприбулих хлопців із його країв.  Проводив  їм інструктаж.  Багато  із них були в Києві вперше. Їхня розгуб­леність і невпевненість випаровувалася після кожної хвилини інструктажу Сергія. Слів не було чути. Відстань була в межах шести метрів. Він багато жестикулював  і  на  його  серйозному обличчі  час від часу з’являлася усмішка, неначе проблиск сонця у хмарну погоду. Всі його уважно слухали не перебиваючи. Діти  ставали  вояками.  Сергій строєм заводив новий десяток...».

 

Ще  один  побратим  героя  Небесної cотні по "Жовтневому" Петро Зіняк пригадує,  що  Сергій  запрошував  усю сотню на сплав по Дністру: «Ми мали зустрітися у нього на Городенківщині. Але не склалося...».

 

З горами у Дідича був окремий довгий "роман". Він їх любив ще з далеких шкільних  літ.  Чоловік  знав  гори,  як своє подвір’я. Вісім років тому взявся популяризувати Дністровський каньйон, і сім’я розпочала власний бізнес з організації сплавів річками Західної України. Все робили разом, як завжди ще зі шкільних років.

 

Роботи було багато — Сергій брався за будь-­яку проблему, яку міг вирішити або хоча б спробувати. Чи то сланцевий газ, чи вибоїни на дорогах, чи халатність місцевої птахофабрики...

 

«Знати і пройти шлях — не одне і те ж», — цитує Галина фразу, записану у чоловіковому щоденнику.

 

Свій шлях він порівнював з водою: "Беркут" і "ВВ" — стіна, а ми як вода. Стіна — на перший  погляд міцна і непорушна. Але вода проникає крізь стіну через  маленькі  тріщинки,  руйнує  ту байдужу непорушність. Так само і ми маємо  знайти  їхні  слабкі місця  і  розвалити цю стіну зсередини. Навіть ціною власного життя».

 

 


18.02.2017 486 0
Коментарі (0)

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

307
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

652
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1925
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3413
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1251
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1258

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1386

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

398

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1051

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1220
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24181
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

432
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2589
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

468
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1423
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

621
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15288
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

420
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1123 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

554
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

460
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

541