Герой Небесної сотні Сергій Дідич: Знати і пройти шлях — не одне і те ж

 

/data/blog/126038/531d81b2e0fe2ea35549c994e79b3751.jpg

 

Сьогодні, 18  лютого, виповнюється 3 роки від дня загибелі Героя Небесної сотні з Прикарпаття Сергія Дідича.

 

В цей день  Сергій  Дідич  вів  свою Івано-­Франківську  сотню  на  мирну акцію  під  Верховну  Раду.  За  останні кілька місяців він робив це не вперше і  навіть  не  брав  з  собою  дерев’яного щита.

 

Уже за кілька годин його знайдуть з  численними  переломами  черепа  в Будинку  офіцерів.  Що  саме  відбулось того дня з Сергієм Дідичем, достеменно не знають ані родичі, ані друзі.

 

Відомо лише, що тоді мітингувальники  стримували  атаку  "Беркута"  на Кріпосному. В якусь мить виникла загроза опинитися в оточенні силовиків.

 

Тоді  Сергій  скомандував:  «Два  кроки назад!» — і хлопці почали відступати. «Сергій ішов останнім. Не міг інакше, бо ж там була його сотня», — розповідає дружина героя Небесної сотні Галина.

 

Вони з чоловіком приїхали на Майдан ще 7 грудня і з того часу разом там жили.  Сергій  піклувався  про  побут людей у «Палаці Свободи» (так називали «Жовтневий» свободівці, які там жили) і керував іншими сотниками.

 

Ані  муштри,  ані  переохолодження, ані  перевтоми  сотник  Дідич  не  допускав, як і зверхності, підвищених тонів і сварок. Та це й не потрібно було — у Сергія була якась внутрішня харизма, яка заспокоювала новачків і підбадьорювала  розчарованих. Зброя  сотника Дідича  —  слово  і  безмежна  любов  до людей.

 

«Я  знав  Сергія  лише  тиждень, а відчуття таке, ніби ми були знайомі кілька місяців чи кілька років», — каже Петро Линдюк з Косівщини.

 

Якось  під  час  ходи  сотник  вручив гучномовець  молодому  17 ­річному хлопцю. «Веди людей, вчися командувати», — посміхаючись сказав Сергій. Йому самому влада була не потрібна, тож  легко  делегував  повноваження тому, хто міг з ними справитися.

 

Львів’янин  Андрій  у  коментарі  на Facebook  описує,  як  вперше  побачив Сергія біля «Палацу свободи».

 

«Я якраз тоді стояв охоронцем на вході. Він пролетів  біля  мене  наче  вітер. Поспішав до новоприбулих хлопців із його країв.  Проводив  їм інструктаж.  Багато  із них були в Києві вперше. Їхня розгуб­леність і невпевненість випаровувалася після кожної хвилини інструктажу Сергія. Слів не було чути. Відстань була в межах шести метрів. Він багато жестикулював  і  на  його  серйозному обличчі  час від часу з’являлася усмішка, неначе проблиск сонця у хмарну погоду. Всі його уважно слухали не перебиваючи. Діти  ставали  вояками.  Сергій строєм заводив новий десяток...».

 

Ще  один  побратим  героя  Небесної cотні по "Жовтневому" Петро Зіняк пригадує,  що  Сергій  запрошував  усю сотню на сплав по Дністру: «Ми мали зустрітися у нього на Городенківщині. Але не склалося...».

 

З горами у Дідича був окремий довгий "роман". Він їх любив ще з далеких шкільних  літ.  Чоловік  знав  гори,  як своє подвір’я. Вісім років тому взявся популяризувати Дністровський каньйон, і сім’я розпочала власний бізнес з організації сплавів річками Західної України. Все робили разом, як завжди ще зі шкільних років.

 

Роботи було багато — Сергій брався за будь-­яку проблему, яку міг вирішити або хоча б спробувати. Чи то сланцевий газ, чи вибоїни на дорогах, чи халатність місцевої птахофабрики...

 

«Знати і пройти шлях — не одне і те ж», — цитує Галина фразу, записану у чоловіковому щоденнику.

 

Свій шлях він порівнював з водою: "Беркут" і "ВВ" — стіна, а ми як вода. Стіна — на перший  погляд міцна і непорушна. Але вода проникає крізь стіну через  маленькі  тріщинки,  руйнує  ту байдужу непорушність. Так само і ми маємо  знайти  їхні  слабкі місця  і  розвалити цю стіну зсередини. Навіть ціною власного життя».

 

 


18.02.2017 464 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

3488
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1313
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1220
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2442
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3854
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2897 9

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

236

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1083

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

932

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

872
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

174
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10557
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

185
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

495
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5559
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1277
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

676
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

492 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

925
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

810
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

866