Геппі та Енд

Любов до Батьківщини теж потребує оновлення. І не лише у вигляді облич молодих патріотично налаштованих депутатів. Старосвітські шати ідеологій зношуються, героїчні діяння давнини відкочовують до фентезійних романів, а товста хитра глобалістична міль виїдає у дідівських строях великі діри. Мобілізовані хвілармоніями культурники похапливо, криво та патріархально пришивають латки.

А міль тим часом нахабнішає, хрумтить і підло підкрадається до найсвятішого. Данським королівством розповзається запашок пробзділої свіжості. Тоді до професійних патріотів приходять професійні іміджмейкери. Досвідчені технологи зовнішнього. З проектами нового «ідеологічного одягу».

«В модерному світі, -- кажуть вони, -- класична трансляція патріотичної ідеології перестала бути ефективною. Сучасна молодь асоціює звичну патріотичну риторику з відсталими пропагандистськими гаслами та школярськими напученнями. Для патріотичних ідей ми розробили нові інтелектуальні бренди, що базуються на найновіших гамериканських технологіях».

«А чи є у вас, часом, щось таке історичне?», -- питають в рекламних людей професійні патріоти.

«Історичне – не актуальне. Атстой, печерні втики» -- відповідають бадьорі фахівці з каталогами.

«Втики втиками, хлопці, але ж то є основою», -- наполягають патріоти.

Рекламні люди перезираються, закотують очі, чухаються і, врешті-решт, витягають з нижньої шухляди диск з художньою фільмою. «Ось, -- кажуть вони заколотницьким шепотом, -- найсвіжіший продукт знаного українського режисера П. Автора культових стрічок «Коса неземна» і «Баба на Майдані». Мел Гібсон з Родрігесом просто відпочивають. Зволожують слинявчики. А сюжет фільмочки архетиповий...»

«Який, який?» -- перепитує вусатий добродій з товстим депутатським значком на лацкані.

«Опертий на давню традицію, -- пояснюють бадьорі хлопці, вимовляючи «опертий» через «д». – Коротка фабула така. Сімнадцяте століття. Козак їде-їде собі степом широким, співає пісню. Навколо буяють степові трави, світить Стрибоже сонце, вільний вітер пригинає стиглу ковилу...»

«Гарно як...», -- зачудовано шепоче вусань.

«...І тут просто в степу висаджуються агресивні іншопланетники».

«Хто-хто, перепрошую?»

«Ну, злі прибульці із далеких космічних збоченських світів. Косміти».

«Козоміти? А вони до чого?»

«Е-е-е. Ну то ви не розумієте, -- поблажливо посміхаються рекламні люди. – Прибульці в даному продукті символізують зайд-кочовиків, межово чужих нашій культурі, мові і родинним звичаям. Боротьба головного героя з ними є образним синтезом метаісторичного сенсу усіх минулих і теперішніх змагань за незалежність».

«Щось воно складно, хлопці, - важко зітхає потенційний замовник, - А чому б отому П. замість якихось там інопланетян не зробити ворогами москалів там, жидів чи тих татар, шо дівчат у полон брали? Шоби то все чітко відповідало історичній правді. Нам не розваги потрібні. Нам тра виховати свідому молодь».

«Чекайте-чекайте, пане, а як бути з політкоректністю? – запитують технологи зовнішнього, їхні стомлені піаром очі суровішають. – Якщо вийде фільма з агресивними моск... північними сусідами, одразу щось таке пискате вилізе на трибуну у Раді і таке почнеться! Така «історична правда», шо мало нє пакажєцца. Тим більше, якщо із татарами. Гноблена нація. Образи. Єврокомісії...» Тепер перезираються патріоти. Вони відчувають гнилий подих волохатого лохотрону, але панічно бояться виглядати відсталими локусами. Нарешті найповажніший з них розчіпає комір вишиванки й питає: «І шо, наші хлопці там перемагають?»

«Ну-у-у... не зовсім».

«?»

«Геппі енд – то ж попсова фішка. У геніяльного П. все придумано цікавіше. Навала іншопланетників і боротьба з ними в кінці кінців виявляються мистецько-наркотичними мареннями козака, котрий триста років тому обкурився коноплею... Там в кінці є така розкішна разкадровачка з тих видінь: купальські вогні, голі дівчата, летючі млини, конотопські відьми, Грицько Сковорода з «калашніковим» і двісті шістнадцять тон щирого золота Полуботка. Плюс три великі купки раздолбастих скіфських сапфірів. На декораціях пацани не економили, собі в кишеню не клали. І, найголовніше з того мистецтва, панове, що уся ікебана могутньо змонтована з національних символів. Купуєте?».

І як ви думаєте: купують вони чи ні?


30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

992
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

2588 1
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2173
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3025
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2626
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

2348 1

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

480

Християнство називають релігією любові, і здається ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

484

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

982

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

2201
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

681
22.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1948
18.01.2025

Зима — це час, коли наш організм потребує особливої підтримки, адже холодна погода, короткі дні та обмежений доступ до свіжих фруктів і овочів можуть знижувати наш імунітет.  

2045
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

218
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

830
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5533
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7391
29.01.2025

У Городенківському Палаці культури вдруге відбулося свято хореографічного мистецтва, присвячене дню народженню народного артиста України Івана Курилюка.  

1408
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

685
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1062 2
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1568 1
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

1424