Генсек НАТО закликав звільнити політв'язнів і запросив Україну до більш щільної співпраці

 

Генеральний секретар НАТО Андерс Фоґ Расмуссен сподівається, що політичне керівництво України якомога швидше вирішить питання щодо ув'язнених екс-прем'єра України Юлії Тимошенко та екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка з метою продовження співпраці з Альянсом.

 

В інтерв'ю в Брюсселі з нагоди 15-річчя підписання Хартії про особливе партнерство генсек Альянсу констатував, що за цей час сторони "досягли значного прогресу".

"Я думаю, що в майбутні роки є потенціал для ще тіснішої співпраці, але є й одна велика проблема - це те, що ми розцінюємо як політично вмотивовані судові переслідування лідерів опозиції в Україні", пише newsru.ua.

 

Відповідаючи на репліку, що цей фактор став причиною перенесення в Україні візиту Північноатлантичної Ради (ПАР), яка могла відбутися цього року, орієнтовно, влітку, Фоґ Расмуссен пояснив, що в цьому зв'язку "було дано загальну оцінку поточній ситуації".

 

"Немає причини, з якої потрібно приховувати, що справи Юлії Тимошенко і Юрія Луценка є для нас предметом для занепокоєння. Взаємні зобов'язання поважати верховенство права, права людини - це теж частина нашого особливого партнерства. Я розглядаю ці справи основними каменями спотикання в наших відносинах, тому я закликав політичне керівництво України вирішити це питання якнайшвидше", - заявив генеральний секретар НАТО.

 

Відповідаючи на запитання, що стане для НАТО чітким сигналом про те, що відносини можуть повернутися в колишнє річище, і візит ПАР таки відбудеться, генсек Альянсу підкреслив, що стосовно цього візиту "необхідно брати до уваги багато моментів, у тому числі той факт, що у нас дуже щільний графік".

 

"Але зрештою дозвольте і мені бути дуже відвертим: я думаю, що звільнення Тимошенко буде одним з важливих елементів. В цілому, я гадаю, що важливим елементом для подальшого розвитку нашого особливого партнерства є прихильність України реформам, реформам судової та правової систем", - упевнений Расмуссен.

 

Торкаючись безпосередньо 15-річчя Хартії, генсек Альянсу відзначив важливість особливого партнерства, яке ґрунтується на тому, що "незалежна, суверенна і стабільна Україна є одним з наріжних каменів євроатлантичної безпеки". "Це причина, через яку ми вирішили співпрацювати з Україною в рамках особливого партнерства. За ці 15 років ми досягли значного прогресу в наших стосунках", - підкреслив він.

 

Нагадавши, що за цей час в Україні кілька разів змінювалося політичне керівництво, Расмуссен констатував, що "у нас були хороші відносини з Україною, наші відносини розвивалися поступово".

 

Крім того, він звернувся до рішення Бухарестського саміту НАТО 2008 року про те, що Україна буде членом НАТО. "Це, звичайно ж, запрошення і свідчить про те, що наші двері залишаються відкритими. Після цього ми ще кілька разів підтвердили позицію про те, що наші двері залишаються відкритими, але в той же час ми повністю поважаємо рішення України відповідати статусу позаблокової держави. Це - рішення України", - позначив генсек позицію Альянсу.

 

При цьому він ще раз підкреслив, що НАТО "розглядає Україну як важливого партнера, хоча зараз у нас також є і стурбованість". "Я сподіваюся, що політичне керівництво України знає про це і зробить всі необхідні кроки, щоб усунути цей камінь спотикання", - висловив надію Расмуссен.

 

Нагадаємо, науковий співробітник Королівського інституту міжнародних відносин Chatham House Джеймс Шерр висловив думку, що Україна, проголосивши позаблоковий статус, ініціювавши кризу у відносинах з ЄС і США, стає все менш значущою для НАТО та його членів.

 

Раніше президент України Віктор Янукович затвердив Річну національну програму співробітництва Україна-НАТО на 2012 рік. Відповідний указ №273/2012 від 19 квітня розміщено на офіційному сайті глави держави.

 

НАТО вітав би участь України в тренувальній місії в Афганістані після 2014 року

НАТО вітатиме можливу участь України в тренувальній місії в Афганістані після 2014 року, зазначає генеральний секретар Альянсу Андерс Фоґ Расмуссен.

 

Він розповів, що поточна бойова операція ISAF закінчується в 2014 році, і на саміті НАТО в Чикаго було погоджено продовжити після 2014 року "місію підтримки, фокусуючись на навчанні, допомозі, порадах афганським силам безпеки".

 

"Тому ми закликаємо наших партнерів по ISAF розглянути можливість також зробити свій внесок у цю тренувальну місію. Якщо Україна також зможе зробити свій внесок, ми б це тепло вітали", - сказав він.

 

Відповідаючи на запитання про інші можливості участі України в Афганістані після 2014 року, зокрема, використання транспортних можливостей Києва, Расмуссен ще раз підкреслив, що суть місії після 2014 року полягає в продовженні навчання і тренувань.

 

"Але ця діяльність також включає в себе і перевезення підрозділів, устаткування. Можливо, будуть необхідні й інші елементи, щоб провести таку діяльність, але все ж основне - це навчання", - констатував генсек НАТО.

 

Україну запрошено до участі в "розумній обороні" і "взаємопов'язаних силах"

Країни-партнери НАТО, зокрема Україна, запрошені до участі в реалізації так званої "розумної оборони" Альянсу, підтверджує генеральний секретар організації Андерс Фоґ Расмуссен.

 

Він нагадав, що відповідне рішення було ухвалене в ході саміту НАТО в Чикаго.

 

"У дуже чітких формулюваннях ми сказали, що ми готові співпрацювати з партнерами, коли мова йде про розвиток військового потенціалу. В цьому і полягає суть концепції розумної оборони, коли від суто національних рішень ми спільно хочемо прийти до багатонаціональних проектів. Ми впевнені, що, допомагаючи один одному, можемо більш ефективно використовувати ресурси. Це включає в себе і партнерів", - заявив генсек НАТО.

 

Крім того, за його словами, такий же принцип стосується ініціативи взаємопов'язаних сил.

 

Расмуссен пояснив, що така ініціатива має на увазі проведення спільних тренувань, навчань, "зробити так, щоб наші військові фактично могли працювати разом".

 

"У ситуації, коли країна-партнер направляє своїх військових у міжнародні операції, які здійснюються під керівництвом НАТО, важливо, щоб наші війська і техніка могли ефективно працювати разом. Ми також запросили і партнерів до участі в цій діяльності", - сказав генеральний секретар Альянсу.


16.07.2012 610 2
Коментарі (2)

ФОГ... 2012.07.22, 18:47
Секретар НАТО,де був тоді і його компашка,коли стояло питання про вступ України до НАТО,тоді МЕРКЕЛЬ і САРКОЗІ запхали голови як страуси в пісок,а тепер виступають і критикують владу.Нехай не сунуть носа всюди як Америкоси,бо всюди де вони сунуть ніс всюди в народів світу великі проблеми.Краще нехай подумають про себе ,бо ще трошки і АМЕРИКА,буде називатися РАШЕН.А німці і французи,ще будуть до нас проситися кози пасти у ВЕРХОВИНІ.Я за це,щоб держави,які чесно хочуть,щось допомогти,то нехай не трясуть штанами перед РАСІЄЙ,бо прийде час і вони добре будуть чухатися,які воші вони пригріли.Німакам видно мало дали в 45році,то нехай ще раз попробують,тоді буде КАНКРЕТНО(по самі помідори) НАРОДУ СЛАВА!!!
бідюлька 2012.07.22, 18:58
Ось якби в українській нації не зявлялися такі воші,як бідюлька,то і народу було б легше якось оприділитися,а то зробили умови як на курорті,хочу лікуюся.хочу вікна трощу,то як має народ це сприймати.По десять раз на тиждень делегації ходять як на срачку.Де і в якій країні засуджена людина таке витворяє?І які ще скарги ВОНА може писати! В О Р-ДОЛЖЕН СИДЕТЬ В ТЮРМЕ і крапочка.
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

1313
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

2075
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1297
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1590 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

4314 8
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

34147

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

261

На сьогоднішній день в Івано-Франківську проживає від двох до трьох, тисяч осіб, що потребують реабілітації, і їх кількість постійно зростає – приблизно на 200-300 людей щомісяця.

273

У соцмережах широко розповсюджені так звані «захисні молитви» або «сильні молитви». 

263

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

580
20.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1364
18.01.2025

Зима — це час, коли наш організм потребує особливої підтримки, адже холодна погода, короткі дні та обмежений доступ до свіжих фруктів і овочів можуть знижувати наш імунітет.  

1440
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

850
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

6690
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

2147
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12419
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1729
21.01.2025

Національна премія України імені Тараса Шевченка (Шевченківська премія) – державна нагорода України, найвища творча відзнака за вагомий внесок у розвиток культури та мистецтва.

654
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

704
20.01.2025

Дональд Трамп склав присягу та став 47-м президентом США. Церемонія інавгурації відбулась у Вашингтоні.  

536
17.01.2025

Онук останнього імператора Австро-Угорщини та голова будинку Габсбургів закликав до знищення Російської Федерації, назвавши це головною зовнішньополітичною метою Європи.  

1088
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

471