Генсек НАТО закликав звільнити політв'язнів і запросив Україну до більш щільної співпраці

 

Генеральний секретар НАТО Андерс Фоґ Расмуссен сподівається, що політичне керівництво України якомога швидше вирішить питання щодо ув'язнених екс-прем'єра України Юлії Тимошенко та екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка з метою продовження співпраці з Альянсом.

 

В інтерв'ю в Брюсселі з нагоди 15-річчя підписання Хартії про особливе партнерство генсек Альянсу констатував, що за цей час сторони "досягли значного прогресу".

"Я думаю, що в майбутні роки є потенціал для ще тіснішої співпраці, але є й одна велика проблема - це те, що ми розцінюємо як політично вмотивовані судові переслідування лідерів опозиції в Україні", пише newsru.ua.

 

Відповідаючи на репліку, що цей фактор став причиною перенесення в Україні візиту Північноатлантичної Ради (ПАР), яка могла відбутися цього року, орієнтовно, влітку, Фоґ Расмуссен пояснив, що в цьому зв'язку "було дано загальну оцінку поточній ситуації".

 

"Немає причини, з якої потрібно приховувати, що справи Юлії Тимошенко і Юрія Луценка є для нас предметом для занепокоєння. Взаємні зобов'язання поважати верховенство права, права людини - це теж частина нашого особливого партнерства. Я розглядаю ці справи основними каменями спотикання в наших відносинах, тому я закликав політичне керівництво України вирішити це питання якнайшвидше", - заявив генеральний секретар НАТО.

 

Відповідаючи на запитання, що стане для НАТО чітким сигналом про те, що відносини можуть повернутися в колишнє річище, і візит ПАР таки відбудеться, генсек Альянсу підкреслив, що стосовно цього візиту "необхідно брати до уваги багато моментів, у тому числі той факт, що у нас дуже щільний графік".

 

"Але зрештою дозвольте і мені бути дуже відвертим: я думаю, що звільнення Тимошенко буде одним з важливих елементів. В цілому, я гадаю, що важливим елементом для подальшого розвитку нашого особливого партнерства є прихильність України реформам, реформам судової та правової систем", - упевнений Расмуссен.

 

Торкаючись безпосередньо 15-річчя Хартії, генсек Альянсу відзначив важливість особливого партнерства, яке ґрунтується на тому, що "незалежна, суверенна і стабільна Україна є одним з наріжних каменів євроатлантичної безпеки". "Це причина, через яку ми вирішили співпрацювати з Україною в рамках особливого партнерства. За ці 15 років ми досягли значного прогресу в наших стосунках", - підкреслив він.

 

Нагадавши, що за цей час в Україні кілька разів змінювалося політичне керівництво, Расмуссен констатував, що "у нас були хороші відносини з Україною, наші відносини розвивалися поступово".

 

Крім того, він звернувся до рішення Бухарестського саміту НАТО 2008 року про те, що Україна буде членом НАТО. "Це, звичайно ж, запрошення і свідчить про те, що наші двері залишаються відкритими. Після цього ми ще кілька разів підтвердили позицію про те, що наші двері залишаються відкритими, але в той же час ми повністю поважаємо рішення України відповідати статусу позаблокової держави. Це - рішення України", - позначив генсек позицію Альянсу.

 

При цьому він ще раз підкреслив, що НАТО "розглядає Україну як важливого партнера, хоча зараз у нас також є і стурбованість". "Я сподіваюся, що політичне керівництво України знає про це і зробить всі необхідні кроки, щоб усунути цей камінь спотикання", - висловив надію Расмуссен.

 

Нагадаємо, науковий співробітник Королівського інституту міжнародних відносин Chatham House Джеймс Шерр висловив думку, що Україна, проголосивши позаблоковий статус, ініціювавши кризу у відносинах з ЄС і США, стає все менш значущою для НАТО та його членів.

 

Раніше президент України Віктор Янукович затвердив Річну національну програму співробітництва Україна-НАТО на 2012 рік. Відповідний указ №273/2012 від 19 квітня розміщено на офіційному сайті глави держави.

 

НАТО вітав би участь України в тренувальній місії в Афганістані після 2014 року

НАТО вітатиме можливу участь України в тренувальній місії в Афганістані після 2014 року, зазначає генеральний секретар Альянсу Андерс Фоґ Расмуссен.

 

Він розповів, що поточна бойова операція ISAF закінчується в 2014 році, і на саміті НАТО в Чикаго було погоджено продовжити після 2014 року "місію підтримки, фокусуючись на навчанні, допомозі, порадах афганським силам безпеки".

 

"Тому ми закликаємо наших партнерів по ISAF розглянути можливість також зробити свій внесок у цю тренувальну місію. Якщо Україна також зможе зробити свій внесок, ми б це тепло вітали", - сказав він.

 

Відповідаючи на запитання про інші можливості участі України в Афганістані після 2014 року, зокрема, використання транспортних можливостей Києва, Расмуссен ще раз підкреслив, що суть місії після 2014 року полягає в продовженні навчання і тренувань.

 

"Але ця діяльність також включає в себе і перевезення підрозділів, устаткування. Можливо, будуть необхідні й інші елементи, щоб провести таку діяльність, але все ж основне - це навчання", - констатував генсек НАТО.

 

Україну запрошено до участі в "розумній обороні" і "взаємопов'язаних силах"

Країни-партнери НАТО, зокрема Україна, запрошені до участі в реалізації так званої "розумної оборони" Альянсу, підтверджує генеральний секретар організації Андерс Фоґ Расмуссен.

 

Він нагадав, що відповідне рішення було ухвалене в ході саміту НАТО в Чикаго.

 

"У дуже чітких формулюваннях ми сказали, що ми готові співпрацювати з партнерами, коли мова йде про розвиток військового потенціалу. В цьому і полягає суть концепції розумної оборони, коли від суто національних рішень ми спільно хочемо прийти до багатонаціональних проектів. Ми впевнені, що, допомагаючи один одному, можемо більш ефективно використовувати ресурси. Це включає в себе і партнерів", - заявив генсек НАТО.

 

Крім того, за його словами, такий же принцип стосується ініціативи взаємопов'язаних сил.

 

Расмуссен пояснив, що така ініціатива має на увазі проведення спільних тренувань, навчань, "зробити так, щоб наші військові фактично могли працювати разом".

 

"У ситуації, коли країна-партнер направляє своїх військових у міжнародні операції, які здійснюються під керівництвом НАТО, важливо, щоб наші війська і техніка могли ефективно працювати разом. Ми також запросили і партнерів до участі в цій діяльності", - сказав генеральний секретар Альянсу.


16.07.2012 667 2
Коментарі (2)

ФОГ... 2012.07.22, 18:47
Секретар НАТО,де був тоді і його компашка,коли стояло питання про вступ України до НАТО,тоді МЕРКЕЛЬ і САРКОЗІ запхали голови як страуси в пісок,а тепер виступають і критикують владу.Нехай не сунуть носа всюди як Америкоси,бо всюди де вони сунуть ніс всюди в народів світу великі проблеми.Краще нехай подумають про себе ,бо ще трошки і АМЕРИКА,буде називатися РАШЕН.А німці і французи,ще будуть до нас проситися кози пасти у ВЕРХОВИНІ.Я за це,щоб держави,які чесно хочуть,щось допомогти,то нехай не трясуть штанами перед РАСІЄЙ,бо прийде час і вони добре будуть чухатися,які воші вони пригріли.Німакам видно мало дали в 45році,то нехай ще раз попробують,тоді буде КАНКРЕТНО(по самі помідори) НАРОДУ СЛАВА!!!
бідюлька 2012.07.22, 18:58
Ось якби в українській нації не зявлялися такі воші,як бідюлька,то і народу було б легше якось оприділитися,а то зробили умови як на курорті,хочу лікуюся.хочу вікна трощу,то як має народ це сприймати.По десять раз на тиждень делегації ходять як на срачку.Де і в якій країні засуджена людина таке витворяє?І які ще скарги ВОНА може писати! В О Р-ДОЛЖЕН СИДЕТЬ В ТЮРМЕ і крапочка.
22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

571
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3142
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21262
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2072
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1573 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2442

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

334

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

242

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

831

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2242
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

259
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

529
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1078
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

245
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

859
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

824
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

745
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8307
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

391
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1117 5
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2251 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

950