Геморой у вагітних: причини, симптоми та лікування

Тимофійчук Олеся Мирославівна – лікар хірург-проктолог медичного центру «Оксфорд Медікал»

Вагітність – це неймовірна пора! Саме у цей період жінка потребує максимальної турботи та уваги.

На жаль, під час вагітності жінки є в рази вразливішими до різних несприятливих факторів. Недарма кажуть, що під час вагітності випливають всі давно забуті і невідомі досі болячки. Частими неприємними супутниками жінок під час вагітності є закрепи та геморой.

Чому виникає геморой під час вагітності?

У період вагітності в організмі жінки відбуваються значні гормональні зміни. Головним у підтримці оптимального перебігу вагітності є гормон прогестерон. Прогестерон виконує масу функцій, однією з яких є зниження тонусу матки та загалом органів малого тазу. На жаль, неприємним побічним ефектом прогестерону, у даному випадку, є також зниження тонусу та перистальтики кишківника, що власне, викликає закрепи. Також з часто виникає стиснення маткою кишківника, що також порушує його перистальтику.

Закрепи та сильні потуги спричиняють підвищення тиску у венах малого тазу, їх стінка слабшає – формується геморой. Часто жінки помилково вважають що геморой формується буквально за кілька годин під час пологів, оскільки жінка сильно тужиться. Це невірно, адже процес виникнення геморою є тривалий та обумовлений багатьма чинниками. Здебільшого геморой виникає навіть до пологів.

Симптоми геморою під час вагітності

Наскільки ми знаємо, геморой може бути зовнішнім, внутрішнім або комбінованим. Зовнішній геморой характерний випадінням вузла, який жінка може відчути дотиком, зазвичай випадково під час проведення гігієнічних процедур. На перших стадіях вузол вправляється сам після дефекації, на пізніших - вузол вправляється тільки пальпаторно або не вправляється взагалі.

Окрім цього виникають такі симптоми, які притаманні також іі внутрішньому геморою:

  • біль під час дефекації;
  • поява крові у калі;
  • анальний свербіж;
  • посилення закрепів;
  • біль навіть під час тривалого сидіння.

Вагітні жінки відмічають, що позиви в туалет можуть бути двічі або тричі на тиждень. Це може мати свої наслідки: біль та дискомфорт у животі, здуття, проблеми зі шкірою (висипання по типу акне), надмірний набір ваги. Похід в туалет стає справжнім випробуванням, оскільки за такий тривалий час застою кал стає великим і твердим, чим викликає сильний біль під час дефекації, травмування слизової оболонки прямої кишки, травмування стінок ануса – часто виникають анальні тріщини.

Як лікувати геморой під час вагітності?

Оскільки під час вагітності є численні обмеження навіть для малоінвазивних методик лікування, спробуємо вирішувати проблему з найменших деталей.

В першу чергу, варто якісно скоригувати харчування та питний режим. Є багато продуктів, які, в принципі є корисними для здоров’я майбутньої мами, проте вони схильні викликати закреп. Це стосується твердих сортів сиру, горіхів, бобових. Старайтеся не повністю обмежувати себе у цьому, а принаймі мінімізувати дозу прийому. Також бажано повністю відмовитися від улюблених смаколиків: шоколад та інші солодощі, міцний чай, мучне (булочки, макарони деякі крупи), копчені ковбаски, прянощі.

Зверніть увагу на продукти, що містять клітковину. Клітковина – це рятівне коло для вагітних. Саме цей полісахарид не розщеплюється в організмі та сприяє активній перистальтиці кишківника. Багато клітковини міститься у зелених овочах, зелених яблуках (в їх шкірі), цільнозерновому хлібі. Також закрепам протистоять сухофрукти (особливо чорнослив), кисломолочні продукти (кефір та ін.)

В певних випадках, особливо, коли геморой супроводжується гострими станами, лікар, оцінюючи всі ризики застосовує радіохвильове миттєве лікування, адже вже настає питання у безпеці матері. Якщо ви помітили, що у вас можливий ризик геморою, не варто чекати періоду пологів, адже комфорт для майбутньої мами – понад усе. Зверніться за допомогою до лікаря! Ми постараємося докласти максимуму зусиль, щоб усунути неприємні явища проблеми, зупинити її прогресування та згодом повністю ліквідувати!

Для запису на консультацію варто лише зателефонувати за номерами +380673777299, або +380503777299

Бажаю тільки насолоджуватися від періоду вагітності!

Партнерський матеріал


20.11.2020 11639
Коментарі ()

10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

886
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

1176
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

1186
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

5080
30.07.2024
Вікторія Матіїв

Про значення шлюбу, кризові періоди у стосунках та церковне розлучення, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

7506 1
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

10446 1

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

534

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

1225

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

1965

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

2056
10.09.2024

Якщо ви шукаєте ідеальне місце для відпочинку, де можна насолодитися не лише природними красотами, а й автентичною кухнею, то Яремче — саме те, що вам потрібно.  

1620
05.09.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

3529
31.08.2024

Майже вся піца в Івано-Франківську, особливо та, що можна замовити на сайті donatellopizza.com.ua, представлена неаполітанською стравою. А яка вона насправді, які її особливості й у чому різниця між іншими трикутничками — далі у статті.

702
10.09.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

2983
06.09.2024

Християн запрошують на міжнародну прощу Вервиці до Базиліки Успіння Пресвятої Богородиці в Погоні.  

759
02.09.2024

Важливо, ділиться монахиня, людину вислухати, сказати "я поруч" і "я за тебе помолюся".

598
29.08.2024

У четвер, 29 липня, християни відзначають Усікновення голови святого пророка Івана Хрестителя.  

1758
11.09.2024

Вистава "1975" зібрала в Івано-Франківському драмтеатрі міжнародну постановчу команду митців зі Словенії, Хорватії, Сербії та Італії.   

551
09.09.2024

Посол України в Італії Ярослав Мельник засудив показ фільму "Росіяни на війні" російської режисерки Анастасії Трофімової на Венеційському кінофестивалі та закликав його організаторів не допускати російської пропаганди.  

309
05.09.2024

Більше ніж половина мешканців західних областей вважає, що Офіс президента впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень.  

1214 5
02.09.2024

Президент Володимир Зеленський оцінив, чи можливо повернути Запорізьку атомну електростанцію під контроль України військовим шляхом.  

1173
29.08.2024

Мінекономіки напрацьовує кілька моделей економічного бронювання, а запрацювати воно має у жовтні-листопаді.  

869