Геморой у вагітних: причини, симптоми та лікування

Тимофійчук Олеся Мирославівна – лікар хірург-проктолог медичного центру «Оксфорд Медікал»

Вагітність – це неймовірна пора! Саме у цей період жінка потребує максимальної турботи та уваги.

На жаль, під час вагітності жінки є в рази вразливішими до різних несприятливих факторів. Недарма кажуть, що під час вагітності випливають всі давно забуті і невідомі досі болячки. Частими неприємними супутниками жінок під час вагітності є закрепи та геморой.

Чому виникає геморой під час вагітності?

У період вагітності в організмі жінки відбуваються значні гормональні зміни. Головним у підтримці оптимального перебігу вагітності є гормон прогестерон. Прогестерон виконує масу функцій, однією з яких є зниження тонусу матки та загалом органів малого тазу. На жаль, неприємним побічним ефектом прогестерону, у даному випадку, є також зниження тонусу та перистальтики кишківника, що власне, викликає закрепи. Також з часто виникає стиснення маткою кишківника, що також порушує його перистальтику.

Закрепи та сильні потуги спричиняють підвищення тиску у венах малого тазу, їх стінка слабшає – формується геморой. Часто жінки помилково вважають що геморой формується буквально за кілька годин під час пологів, оскільки жінка сильно тужиться. Це невірно, адже процес виникнення геморою є тривалий та обумовлений багатьма чинниками. Здебільшого геморой виникає навіть до пологів.

Симптоми геморою під час вагітності

Наскільки ми знаємо, геморой може бути зовнішнім, внутрішнім або комбінованим. Зовнішній геморой характерний випадінням вузла, який жінка може відчути дотиком, зазвичай випадково під час проведення гігієнічних процедур. На перших стадіях вузол вправляється сам після дефекації, на пізніших - вузол вправляється тільки пальпаторно або не вправляється взагалі.

Окрім цього виникають такі симптоми, які притаманні також іі внутрішньому геморою:

  • біль під час дефекації;
  • поява крові у калі;
  • анальний свербіж;
  • посилення закрепів;
  • біль навіть під час тривалого сидіння.

Вагітні жінки відмічають, що позиви в туалет можуть бути двічі або тричі на тиждень. Це може мати свої наслідки: біль та дискомфорт у животі, здуття, проблеми зі шкірою (висипання по типу акне), надмірний набір ваги. Похід в туалет стає справжнім випробуванням, оскільки за такий тривалий час застою кал стає великим і твердим, чим викликає сильний біль під час дефекації, травмування слизової оболонки прямої кишки, травмування стінок ануса – часто виникають анальні тріщини.

Як лікувати геморой під час вагітності?

Оскільки під час вагітності є численні обмеження навіть для малоінвазивних методик лікування, спробуємо вирішувати проблему з найменших деталей.

В першу чергу, варто якісно скоригувати харчування та питний режим. Є багато продуктів, які, в принципі є корисними для здоров’я майбутньої мами, проте вони схильні викликати закреп. Це стосується твердих сортів сиру, горіхів, бобових. Старайтеся не повністю обмежувати себе у цьому, а принаймі мінімізувати дозу прийому. Також бажано повністю відмовитися від улюблених смаколиків: шоколад та інші солодощі, міцний чай, мучне (булочки, макарони деякі крупи), копчені ковбаски, прянощі.

Зверніть увагу на продукти, що містять клітковину. Клітковина – це рятівне коло для вагітних. Саме цей полісахарид не розщеплюється в організмі та сприяє активній перистальтиці кишківника. Багато клітковини міститься у зелених овочах, зелених яблуках (в їх шкірі), цільнозерновому хлібі. Також закрепам протистоять сухофрукти (особливо чорнослив), кисломолочні продукти (кефір та ін.)

В певних випадках, особливо, коли геморой супроводжується гострими станами, лікар, оцінюючи всі ризики застосовує радіохвильове миттєве лікування, адже вже настає питання у безпеці матері. Якщо ви помітили, що у вас можливий ризик геморою, не варто чекати періоду пологів, адже комфорт для майбутньої мами – понад усе. Зверніться за допомогою до лікаря! Ми постараємося докласти максимуму зусиль, щоб усунути неприємні явища проблеми, зупинити її прогресування та згодом повністю ліквідувати!

Для запису на консультацію варто лише зателефонувати за номерами +380673777299, або +380503777299

Бажаю тільки насолоджуватися від періоду вагітності!

Партнерський матеріал


20.11.2020 11526
Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1925
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1840
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1840
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5422 44
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2132 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1491

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

713

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

771

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

965

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

991
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1748
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3657
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10230
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26116
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10163 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7693
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

874
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

140
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

235
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

363
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1259
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

858